ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by IL Risorto 1/12/2015, 12:43

GOTOVO JE
+ AAA -
MOST definitivno ide s HDZ-om!!!
Autor: D. Madžar Ponedjeljak, 30. Studeni 2015. u 17:17


Petrov od svojih zastupnika za vikend tražio bjanko potpise za dovršetak pregovora, ali i dalje se nastavlja grčevita borba za saborsku većinu, točnije za svakog zastupnika, jer Domoljubna koalicija s Petrovom i njegovom skupinom još uvijek nema potrebnih 76 ruku!
Nakon dvodnevnog sastanka Nacionalnog vijeća i saborskih zastupnika MOST-a ovoga vikenda, definitivno je jasno kako će Božo Petrov i glavnina ‘mostovaca’ poduprijeti Domoljubnu koaliciju u sastavljanju nove vlade. Iako su se pojavile špekulacije kako je HDZ ponudio Petrovu mjesto premijera, iz izvora u HDZ-u ipak doznajemo kako mandatar nove vlade može biti jedino netko iz HDZ-a, ali to nužno ne mora biti Tomislav Karamarko. Barem su tako uvjeravali svoje buduće partnere.
Subotnji raskol kada su sjednicu Nacionalnog vijeća MOST-a napustile dvije zastupnice iz prve izborne jedinice Gordana Rusak i Irena Petrijevčanin Vuksanović, a nakon njih i Stipe Petrina, potvrdio je ono što se u javnosti nagađalo – svi sastanci ‘mostovaca’ zadnja tri tjedna po Plitvicama, hotelima i restoranima (zatvoreni za javnost) bili su samo “predstava za narod”. Naime, nakon što je Božo Petrov u subotu od preostalih 18 zastupnika MOST-a zatražio bjanko potpis s kojim bi išao u dovršetak pregovora o sastavljanju nove vlasti, došlo je do raskola u kojem je MOST definitivno napustilo četvero zastupnika. Za sada Petrov računa s njih 15, ali nagađa se kako bi ga moglo ostaviti još najmanje dvoje, no i to je broj koji bi Domoljubnoj koaliciji u konačnici mogao biti dovoljan za kakvu takvu većinu. Na početku mandata, a poslije se trgovinom sve još može popraviti. Zar nije upravo Čačić izjavio kako njegov potpis lijevoj koaliciji Hrvatska raste nije konačan, odnosno ako desna opcija sastavi vladu, on bi mogao promijeniti svoju odluku.
Dakle, računica je jasna: HDZ i partneri imaju 59 zastupnika i do saborske većine nedostaje im 17 ruku. Navodno su četiri već dogovorene. Zastupnik SDSS-a Mirko Rašković već je dao svoj potpis Tomislavu Karamarku, a Milan Bandić koji je u međuvremenu u svoj klub dobio zastupnicu albanske nacionalne manjine Erminu Lekaj Prljaskaj ponudio je još svoja dva zastupnika (Miodraga Demu i Sandru Perković) kao potporu u zamjenu za HDZ-ovu pomoć u izglasavanju gradskog proračuna u zagrebačkoj skupštini u četvrtak kada će se (pokušati) konstituirati i novi saziv Sabora.
To je 63 zastupnika i u tom će scenariju Domoljubnoj koaliciji biti dovoljno i 13 ‘mostovaca’, što znači da Petrova može napustiti još dvoje i to će biti dovoljno.
S tim adutima Karamarko i HDZ kreću na konstituirajuću sjednicu Sabora u četvrtak, gdje će biti presudno izabrati novog predsjednika, što će automatski značiti da postoji i parlamentarna većina i da Predsjednica Republike Kolinda Grabar Kitarović može povjeriti mandat za sastav nove vlade nekome iz te većine. Tko će to na kraju biti, treba vidjeti. Sve su opcije u ovom trenutku otvorene, a borba za svakog zastupnika vodit će se do ‘posljednjeg trena’.
Na kraju ostaje vidjeti kako će Božo Petrov objasniti svojim biračima zašto se na kraju priklonio HDZ-u kada mu je i Zoran Milanović sve obećao i na sve pristao. Prema riječima mostovaca, Karamarko i Petrov bili su u stalnom kontaktu još od izborne noći, ali za razliku od Prgometa koji je otišao na sastanak s Milanovićem, Petrov to radi telefonom ili preko posrednika od samog početka. Isto tako, svi uvaženi MOST-ovi zastupnici morat će se pogledati ljudima u oči i pronaći objašnjenje kako su dopustili da ih netko natjera da daju svoj bjanko potpis, i da daju svoj ugled i ime za nešto što njihovi birači nisu željeli.
Autor: D. Madžar

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/definitivno-ide-s-hdz-om-863772

Eva@: ako čitaš,kaj sam ti ja rekel ? lol! Reko sam ti da je Most od početka projekt paraobavještajnog podzemlja a ti onako entuzijastična i zaljubljena u Petrova to nisi vjerovala. :D ..Mada još uvijek nisam 100% siguran da će bit ovakav razvoj događaja kao iz ovog članka.
Možda marcelus ako susretne kolegu Madžara negdje na hodnicima,može ga priupitati od kud mu ove informacije. :D
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 12:47

Čitam, čitam i ne vjerujem svojim očima. A tak je obećavao....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by IL Risorto 1/12/2015, 12:48

Eva wrote:Čitam, čitam i ne vjerujem svojim očima. A tak je obećavao....
A kaj sam ti ja rekel lol! jeli se sjećaš ? lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Regoč 1/12/2015, 12:51

Sve su to špekulacije.
Što je više kleveta i laži,
Božo nam je miliji i draži!
Trebamo vidjeti na što će to izići, no tko god da sastavi vladu, neće se dugo zadržati, a pad na idućim izborima (za godinu, podrug godine) bit će pad na dno.

_________________
Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 12:51

Sjećam se, bio si u pravu. Točnije, ti si dosada najbolji analitičar na forumu. Šteta da nema niti jedne političke opcije u HR koja bi se mogla oduprijeti HDZ /SDP štetočinama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by IL Risorto 1/12/2015, 12:57

Eva wrote:Sjećam se, bio si u pravu. Točnije, ti si dosada najbolji analitičar na forumu. Šteta da nema niti jedne političke opcije u HR koja bi se mogla oduprijeti HDZ /SDP štetočinama.
Ima,to je anarhični Živi Zid,no i to je upitno jeli bi ostali zastupnici ŽZ bili principjelni kao Sinčić,no debelo sam pogriješio,odnosno podcjenio hrvatske građane,jer sam mislio da je mnogo više očajnih građana koji po poduprli jednu takvu stranku kao ŽZ,jer sam mislio da će ŽZ privući više takvih građana.
No sad imam jednu sasvim drugu teoriju,gdje uopće nisam siguran jesu li izbori uopće regularni,sumnjam da su namješteni,ali to je jako duga i nategnuta teorija.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 12:57

http://www.index.hr/vijesti/clanak/grmoja-za-index-necemo-nikoga-podrzati-zajednicka-vlada-ili-novi-izbori-a-tada-osvajamo-35-mandata/859520.aspx



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 12:58

iako prije da će sa HDZom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Ero 1/12/2015, 13:00

Ako bi se priklonili esdepeu to bi bilo super, jelda...Mostovci bi bili 'eroji, koje je sam Svevišnji poslao da pomognu jadnom esdepeu da ostanu na vlasti. :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Regoč 1/12/2015, 13:01

Ero wrote:Ako bi se priklonili esdepeu to bi bilo super, jelda...Mostovci bi bili 'eroji, koje je sam Svevišnji poslao da pomognu jadnom esdepeu da ostanu na vlasti. :clown
Tako kaže HRT, RTL i EPH. Zar im ne vjeruješ, Tomo?

_________________
Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by v_vlado 1/12/2015, 13:01

Nas ne spasi ni čudo,....a kamoli most u koaliciji sa hdz-om ili sdp-om....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:02

Eva wrote:Čitam, čitam i ne vjerujem svojim očima. A tak je obećavao....

pa što je čudno? ne može niti je mogao sastaviti vladu sa svojih 19 zastupnika... nekoj opciji se mora prikloniti.. e sad, netko bi da se prikloni lijevoj, netko desnoj, mi smo uglavnom podijeljena nacija a to što sdp i hdz ne žele sjediti zajedno u istoj vladi nije nikakvo čudo, posebno kad se sdp proglašava pobjednikom izbora... je li bila politička naivnost mišljenje da će uspjeti sastaviti reformsku vladu u kojoj će sjediti dva ideološki suprotna tabora? rekla bih da jest, ali Petrov (tada još) nije iskusio žabokrečinu tzv. visoke politike..

uostalom još se ništa ne zna, novinari naklapaju do konačne odluke...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:02

ako i budu novi izbori opet glasam za MOST:

Možd bi bilo najbolje nove izbore. MOST se očisti od ovih pobunjenika tipa Prgomet i bagre, i osvoji još više mandata koje će još više kontrolirati.

Ove izbore je most osvojio skoro 500 000 glasova, a HDZ sa koalicijom od 10stranaka osvojio 770 000 tako nešto...

dakle vjerojatno solo Most možda jači od HDza ,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by v_vlado 1/12/2015, 13:05

Živi zid jedina alternativa .....potpiše kod javnog bilježnika i pogazi riječ,ako je istina.....fuj,stoko sitnog zuba...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:07

v_vlado wrote:Živi zid jedina alternativa .....potpiše kod javnog bilježnika i pogazi riječ,ako je istina.....fuj,stoko sitnog zuba...
šta je točno pregazio?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:07

Antif_No1 wrote:
Eva wrote:Sjećam se, bio si u pravu. Točnije, ti si dosada najbolji analitičar na forumu. Šteta da nema niti jedne političke opcije u HR koja bi se mogla oduprijeti HDZ /SDP štetočinama.
Ima,to je anarhični Živi Zid,no i to je upitno jeli bi ostali zastupnici ŽZ bili principjelni kao Sinčić,no debelo sam pogriješio,odnosno podcjenio hrvatske građane,jer sam mislio da je mnogo više očajnih građana koji po poduprli jednu takvu stranku kao ŽZ,jer sam mislio da će ŽZ privući više takvih građana.
No sad imam jednu sasvim drugu teoriju,gdje uopće nisam siguran jesu li izbori uopće regularni,sumnjam da su namješteni,ali to je jako duga i nategnuta teorija.
Kaži! Zanimljive su mi tvoje teorije. A novi izborni bi bili najbolji, premda je to skupo mislim da bi rezultat bio krajnje zanimljiv, mada bez nekog utjecaja na bilo kaj u HR. Jer, sve je već dogovoreno za ovaj kutak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Ero 1/12/2015, 13:07

EmberSpirit wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/grmoja-za-index-necemo-nikoga-podrzati-zajednicka-vlada-ili-novi-izbori-a-tada-osvajamo-35-mandata/859520.aspx



Platit će porezni dug, kako god. :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:08

kad sve propadne bit će bolje, nakon smrti dolazi raj
zato treba glasati za MOST i Živi zid, po uzoru na maoizam poslati birokrate iz grada na selo nek kopaju zemlju i rade nešto korisno, a država će onda garantirati otkup

prvo treba uništiti ovaj nakaradni sustav da bi nam bilo bolje


Last edited by deda on 1/12/2015, 13:09; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Guest 1/12/2015, 13:09

metilda wrote:
Eva wrote:Čitam, čitam i ne vjerujem svojim očima. A tak je obećavao....

pa što je čudno? ne može niti je mogao sastaviti vladu sa svojih 19 zastupnika... nekoj opciji se mora prikloniti.. e sad, netko bi da se prikloni lijevoj, netko desnoj, mi smo uglavnom podijeljena nacija a to što sdp i hdz ne žele sjediti zajedno u istoj vladi nije nikakvo čudo, posebno kad se sdp proglašava pobjednikom izbora... je li bila politička naivnost mišljenje da će uspjeti sastaviti reformsku vladu u kojoj će sjediti dva ideološki suprotna tabora? rekla bih da jest, ali Petrov (tada još) nije iskusio žabokrečinu tzv. visoke politike..

uostalom još se ništa ne zna, novinari naklapaju do konačne odluke...
Ma šteta. Novi izbori, pa MOST bu dobil 50 mjesta najmanje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by stenjalica 1/12/2015, 13:10

Petrov je ipak gužen u sjemeništu a sad će ga prazniti nadbiskup
stenjalica
stenjalica

Male
Posts : 791
2015-10-18


Back to top Go down

Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!! Empty Re: Gotovo je:Most definitivno ide s HDZ-om!!!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum