ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Serbinho-3 24/7/2020, 18:03

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  XV4k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURVN01EQV8vMTk2Nzc4MGFkYjhkYjhjYjdlMzI5YjM0MjA5YmY0ZTkuanBnkZMCzQJCAIEAAQ


https://www.blic.rs/slobodno-vreme/bila-jednom-jedna-zemlja-kako-su-srbi-letovali-sedamdesetih-godina-u-jugoslaviji-na/lwc2mef
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by jastreb 24/7/2020, 18:05

Po neznam koji put ponovit ću svoj stav.

Cjepanje jugosl.granica je nepriorodno. I Amen.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Guest 24/7/2020, 18:16

jastreb wrote:Po neznam koji put ponovit ću svoj stav.

Cjepanje jugosl.granica je nepriorodno. I Amen.

A čuj, to je tvoj stav.

Meni i mojoj obitelji je Jugoslavija kao takva bila neprirodna.

I sedamdesete nisu bile “srećne” za moju obitelj. Mog didu je u portunu u Münchenu zaklao kiler SDS-a (nije međuimigrantski obračun, provjerio sam), a moja nona sa dva najmlađa sina (mojim ocem i stricem) je pobjegla od iživljavanja milicionera u Rijeku.

Moj otac je izbačen s Ekonomskog fakulteta zbog “nacionalističkog ispada” (organizirao je hodočašće u Rim). I on i moja mama su čekali 4 godine da im potvrde poslove, a živjeli smo s maminom nonićima u jednom staniću. Ja sam prvi u mojoj obitelji koji je diplomirao.

Ali i 70-te su bile suho zlato za moju obitelj naspram 40-ih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Serbinho-3 24/7/2020, 18:19

Ko zna Pizzon gde je letovao, žuti stojadin, mornarska majica na 

strafte...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Guest 24/7/2020, 18:22

Serbinho-3 wrote:Ko zna Pizzon gde je letovao, žuti stojadin, mornarska majica na 

strafte...

Zulufi i brkovi...

A radničko odmaralište na Jadranu, gdje drugdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Maggie19 24/7/2020, 18:23

jastreb wrote:Po neznam koji put ponovit ću svoj stav.

Cjepanje jugosl.granica je nepriorodno. I Amen.
napali Bugari?
8-^^

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Serbinho-3 24/7/2020, 18:24

mobiu$ wrote:
Serbinho-3 wrote:Ko zna Pizzon gde je letovao, žuti stojadin, mornarska majica na 

strafte...

Zulufi i brkovi...

A radničko odmaralište na Jadranu, gdje drugdje.

Radnička odmarališta su bila od bolje stojećih firmi...

Zvuci socijalno, ali nije svaka slina mogla da ima odmaralište.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by jastreb 24/7/2020, 18:46

mobiu$ wrote:
jastreb wrote:Po neznam koji put ponovit ću svoj stav.

Cjepanje jugosl.granica je nepriorodno. I Amen.

A čuj, to je tvoj stav.

Meni i mojoj obitelji je Jugoslavija kao takva bila neprirodna.

I sedamdesete nisu bile “srećne” za moju obitelj. Mog didu je u portunu u Münchenu zaklao kiler SDS-a (nije međuimigrantski obračun, provjerio sam), a moja nona sa dva najmlađa sina (mojim ocem i stricem) je pobjegla od iživljavanja milicionera u Rijeku.

Moj otac je izbačen s Ekonomskog fakulteta zbog “nacionalističkog ispada” (organizirao je hodočašće u Rim). I on i moja mama su čekali 4 godine da im potvrde poslove, a živjeli smo s maminom nonićima u jednom staniću. Ja sam prvi u mojoj obitelji koji je diplomirao.

Ali i 70-te su bile suho zlato za moju obitelj naspram 40-ih.
Ne pricam o komunist.rezimu vec o tvorevini.

Neprirodno je da su mi Bihac,Doboj, Ljubljana, Beograd ili Mostar inozemstvo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Maggie19 24/7/2020, 18:50

Ti si, jastrebe, jugonostalgicar ;-))
Meni je neprirodno puno toga sto sam imala prije 20 godina, a vise nemam, pa sto. Ne placem za tim. ;-^^

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Hektorović 24/7/2020, 18:52

Serbinho-3 wrote:Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  XV4k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURVN01EQV8vMTk2Nzc4MGFkYjhkYjhjYjdlMzI5YjM0MjA5YmY0ZTkuanBnkZMCzQJCAIEAAQ


https://www.blic.rs/slobodno-vreme/bila-jednom-jedna-zemlja-kako-su-srbi-letovali-sedamdesetih-godina-u-jugoslaviji-na/lwc2mef

Realno sad, lijepo je što ih nema, sjećam se tog krkanluka i primitivizma još uvijek iako sam bio malo dijete
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by vuksadinare 24/7/2020, 19:34

Mi smo trazili frku sa bosancima i srbijancima u njihovim odmaralistima od trogira do makarske...najzajebanije je bilo sa bosancima jer bi se u makljazu sa njihove strane ukljucilo i staro i mlado...i danas imam oziljak na ruci kad me je bosanac sa zaracem zveknuo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Serbinho-3 24/7/2020, 21:14

vuksadinare wrote:Mi smo trazili frku sa bosancima i srbijancima u njihovim odmaralistima od trogira do makarske...najzajebanije je bilo sa bosancima jer bi se u makljazu sa njihove strane ukljucilo i staro i mlado...i danas imam oziljak na ruci kad me je bosanac sa zaracem zveknuo..

Isao sam do 1991 u tu jedno mesto na Makarskoj Rivijeri...

Mozda smo prosli jedno pored drugog, naravno, mladji sam...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Serbinho-3 24/7/2020, 21:17

Imali su iz Bosne, mislim Sarajeva tako neku pricu, Hotel C kategorije.

Fino je izgledao, fazon odmaralište za radnike.

To danas nećeš moći videti, firma da ti da letovanje dzaba i pristojan

prostor.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by AssadNaPodmornici 24/7/2020, 23:11

Bogte ljetovanje sa kolegama iz firme. I ćoravi gulaš iz velikog lonca. Zvuči baš ono socijalistički ja bi na to "ajte vi radije ću ja doma".
Kao što danas naše privatne firme kopiraju neka američka sranja pa ono kao "team building" lol, a realno jedni drugima zabadaju nož u leđa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21046
2018-06-14


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Hektorović 24/7/2020, 23:13

AssadNaPodmornici wrote:Bogte ljetovanje sa kolegama iz firme. I ćoravi gulaš iz velikog lonca. Zvuči baš ono socijalistički ja bi na to "ajte vi radije ću ja doma".
Kao što danas naše privatne firme kopiraju neka američka sranja pa ono kao "team building" lol, a realno jedni drugima zabadaju nož u leđa

Haha koje su to pizdarije
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by AssadNaPodmornici 24/7/2020, 23:29

Gora pizdarija nego radnička odmarališta xd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21046
2018-06-14


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Hektorović 25/7/2020, 00:35

AssadNaPodmornici wrote:Gora pizdarija nego radnička odmarališta xd

Par puta sam viđao, i doslovno ko kakav kult...

S druge strane što bi jedni druge najradije pobili...

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Women-team-building

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  1e6f7c70fd5a083590655482e7930754
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by mutava baštarda 25/7/2020, 08:45

AssadNaPodmornici wrote:Bogte ljetovanje sa kolegama iz firme. I ćoravi gulaš iz velikog lonca. Zvuči baš ono socijalistički ja bi na to "ajte vi radije ću ja doma".
Kao što danas naše privatne firme kopiraju neka američka sranja pa ono kao "team building" lol, a realno jedni drugima zabadaju nož u leđa
Jebeš ga... Hrpa ekipe s dna kace je mogla otići 7 dana na more... To je skoro svaka ozbiljna firma imala, a za materinu znam da su zamuljali u privatizaciji...
Koliko je meni poznato i danas ima socijalističkih odmarališta u funkciji. To ako uhljebima zapne hlađenje jaja na poslu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by mutava baštarda 25/7/2020, 08:55

Znam za slučaj prije desetak godina, nije baš poznat šire, uhljeba kojemu je firma dala stan, on napravio vikendicu uru vožnje od dobivenog stana, prijavio se da živi u vikendici i dobija veće putne troškove...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by AssadNaPodmornici 25/7/2020, 10:56

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Gora pizdarija nego radnička odmarališta xd

Par puta sam viđao, i doslovno ko kakav kult...

S druge strane što bi jedni druge najradije pobili...

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Women-team-building

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  1e6f7c70fd5a083590655482e7930754
guraju te američk, japanske šeme gdje se gradi lojalnost firmi desetljećima, možeš doći do milijunskih plaća, gdje se forsira teamski rad, (iako USA nije više što je bila u tom korporativnom odnosu sada je tamo cancel culture) 

i te gluposti idu prodati kod nas

naše IT firme pošto znam hrpu osoba koje rade tamo
1)gledaju zajebati radnike inžinjere, često firme koje su razvikane u našim medijima kao "mega uspješne" , postave recimo psihopate za middle managere koji onda teroriziraju ove ispod i nabijaju stres i cijede ljude.. za plaću koja je i dalje na razini njemačkog minimalaca
2)isti inžinjeri mrze te managere i mrze cijelu firmu. rade jer moraju raditi
3)a onda se potiče atmosfera gdje kolege jedni drugima zabijaju nož  u leđa. stvaraju se klanovi protiv klanova, kao američka srednja škola. to ti je naša business kultura

::D 

i onda pazi ovo, 1,2,3  , sve ih dva puta godišnje skupljaš na neke "team building šeme",  nije samo u IT sektoru, čim je neka privatna firma od +50ak ljudi, često je tako. a svi sa kojima sam priča , muka im je ići na to i gledati te kolege, managere, direktore, 

ugl idu ako su tek došli u firmu, pa "moraju" ili netko tko se želi nekom uvući u šupak na nekoj večeri ili druženju. 
ostali normalni koji imaju par godina staža , uredno to odjebu :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21046
2018-06-14


Back to top Go down

Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...  Empty Re: Kako su Srbi letovali sedamdesetih godina u Jugoslaviji: Na novac se nije gledalo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum