ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 19:25

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Klix-logo2020


POZIV NA SUZDRŽANOST 


Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji: Poštujte osjećanja kršćana, Turskoj ne fali džamija





Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija B_200704066


Moskovska patrijaršija pozvala je turske vlasti da se s poštovanjem odnose prema osjećanjima miliona kršćana i da ne pretvaraju Aja Sofiju u džamiju, podsjetivši da u Istanbulu ima dovoljno muslimanskih hramova.

"Sudeći po propagandi koja se vodila u Turskoj, razmatraju da hram Aja Sofija pretvore u džamiju... Zbog čega se tursko rukovodstvo s nepoštovanjem odnosi prema osjećanjima miliona krššćana, miliona pravoslavnih vjernika", upitao je portparol Moskovske patrijaršije, mitropolit volokolamski Ilarion.

On smatra da je optimalna odluka turskog lidera Kemala Ataturka iz 1934. godine, koji je "kako bi pomirio sve", odlučio da zdanje pretvori u muzej otvoren za svakog posjetioca.

Mitropolit Ilarion rekao je za televizijski kanal "Rusija 24" da je sada nemoguće vraćati se u srednjovjekovno vrijeme, kada je Aja Sofija pretvorena u džamiju pošto su Turci Osmanlije osvojili Bizantiju.

"Živimo u višepolarnom svijetu, višekonfensionalnom svijetu, potrebno je odnositi se s poštovanjem prema osjećanjima vjernika. Jasno je da je Turska u ovom trenutku zemlja s većinskim muslimanskim stanovništvom, ali veoma dobro poznajem Istanbul i tamo ne fali džamija. Odmah pored Aja Sofije nalazi se Plava džamija, koja radi, može se posjećivati. Ne razumijemo zbog čega je potrebno upravo sada pretvarati hram Aja Sofija u džamiju", istakao je mitropolit.

On je dodao da je jasno da je to izazvano unutrašnjom političkom situacijom u Turskoj i time što je predsjednik Turske stao na stranu onih koji pozivaju da se hram pretvori u džamiju, ali da je taj čin "u današnjim uslovima nedopustivo narušavanje slobode vjeroispovijesti", prenosi Sputnik.

"I to je, naravno, ne samo unutrašnja stvar Turske, kako sada govore mnogi turski činovnici, to je spomenik zajedničkog kršćanskog, svjetskog značaja, a mi s velikom tugom prihvatamo ono što se događa oko tog kršćanskog hrama", zaključio je predstavnik Ruske pravoslavne crkve.

Predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan ranije je izjavio da će Državno vijeće Turske razmotriti mogućnost da se promijeni status hrama koji sada ima status muzeja.

Šefa turske diplomatije Mevlut Cavusoglu rekao je da njegova zemlja ima pravo da promijeni status hrama i da ga pretvori u džamiju, nezavisno od stava drugih država.

Državno vijeće, najviši administrativni sud Turske, u četvrtak je razmotrio pitanje o promijen statusa Aja Sofije i njenom pretvaranju u džamiju. Državno vijeće smatra da je za promjenu statusa hrama dovoljan ukaz predsjednika države. Odluka će biti objavljena u roku od 15 dana.

Hram Svete Sofije u Carigradu više od hiljadu godina bio je najveći hram u kršćanskom svijetu. Nakon što su Osmanlije osvojile Carigrad, što je dovelo do pada Bizantijske imperije, hram je pretvoren u džamiju. Osnivač savremene turske države Kemal Ataturk je dekretom ovo zdanje 1934. godine proglasio muzejom, koji je uključen na spisak Svjetske kulturne baštine UNESCO-a.



https://www.klix.ba/vijesti/svijet/moskovska-patrijarsija-o-aja-sofiji-postujte-osjecanja-krscana-turskoj-ne-fali-dzamija/200704066
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 19:36

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Klix-logo2020


SVJETSKA ZNAMENITOST  

Erdogan o kritikama odluke da Aja Sofija bude džamija: To je napad na suverenitet Turske


Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija B_200703131


Kritike o namjeri turske vlasti da se Aja Sofija iz muzeja pretvori u džamiju komentarisao je predsjednik ove zemlje Recep Tayyip Erdogan. Upravo je on predložio da ova svjetska znamenitost ponovo postane sakralni objekat.

Poručio je da su kritike napad na suverenitet Turske, objavila je agencija Reuters.

"Odlučni smo nastaviti da štitimo prava muslimana, većinske vjere u našoj državi, kao i svih pripadnika drugih vjera i religija", kazao je Erdogan na otvaranju jedne istanbulske džamije.


Čelnik Turske je na prošlogodišnjim izborima sugerirao da Aja Sofija treba biti džamija. U međuvremenu je donesena odluka da se to i desi. Međutim, takva odluka je izazvala kritike širom svijeta, pa i Sjedinjenih Američkih Država.

Jučer, 2. jula nadležni sud je prolongirao ovu odluku. Konačna odluka suda se očekuje u roku od 15 dana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 19:56

S obzirom da je on sam incijator ove ideje a prošle su izbore izgubili u Istanbulu i sad kako sam kaže neće njima nitko solit pamet ...ako se povuće pod pritiskom ispada slabić i daje oporbi za pravo itd.

Hmmm.

Nezgodno mu je sad odustat radi unutarnje političke situacije a već su pokušali puč na njih i ako je proglasi ima i podršku nacionalista i jača svoju poziciju unutar Turske.

Ne znam šta da kažem. Slažem se s time da je Turska suverena država , oni su to osvojili i njihovo je pravo da rade s time šta god oće. Nije u redu da se mišan u odluke tuđe države šta će oni s nečim u svojoj državi ako je ovakva situacija u pitanju.

S druge strane opet najbolje za sve je da to bude muzej i šta bi se ono reklo mirna Bosna i neko međurješenje koje koliko toliko s obzirom na sve okolnosti itd je nekako najbolje rješenje.

Čudna priča.

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Io1T2rC7tCMKEQjDq9HssJlDwnjf32WfCfrK62TtCIsxKDVP1Afww1xs6dPCd9PRkcUxpDjLsQEydoyl5uDVRDZzrH8vdVxHa3mwJqMFwjme4bemkzMRpA-6FC41mdw_lonanjOt7t8GFk5db8zzPkby-g
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by Ringo10 4/7/2020, 19:57

A može im se

Ta stvar je riješena još 1453 godine.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 20:00

A šta ja znam , meni je to samo hrpa kamenja duhovno gledajući.

Nije bitan kamen nego duša..Planete se rađaju i umiru. Duša je vječna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by epikur37 4/7/2020, 20:12

Konstantinopolj će se vratiti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by Ringo10 4/7/2020, 20:12

epikur37 wrote:Konstantinopolj će se vratiti.
Daj Bože

Ali ja to doživjeti neću
Ringo10
Ringo10

Posts : 21559
2015-09-24


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 20:23

A čekamo šta će ova budala odlučit.

Amerika je već reagirala :


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/pompeo-trazi-od-turske-da-aja-sofija-ostane-muzej

Ja ne donosim te odluke. Ljudi ih sami donose. 

Geopolitički to ide ovako ; Erdoganova popularnost u državama s pravoslavnim vjernicima će pasti a i na zapadu negoduju radi promjene smjera turske politike a Papa ovo isto smatra korakom natrag u među religijskoj komunikaciji.

Nije još vojna priča. Više je geopolitička i međureligijska s naglaskom na pravoslavni svijet - Turska ( također i islam kao takav ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 20:23

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija D7c77km-59197760-9b9e-4291-84d8-732315c6c8ce.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNDZhMzhhYzItNWQ4ZS00Y2IyLTljZTUtMzJlZmZjM2NiNmU2XC9kN2M3N2ttLTU5MTk3NzYwLTliOWUtNDI5MS04NGQ4LTczMjMxNWM2YzhjZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

Evo kako bih ja presjekao taj gordijski čvor. iknar
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 20:55

סמאל wrote:Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija D7c77km-59197760-9b9e-4291-84d8-732315c6c8ce.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNDZhMzhhYzItNWQ4ZS00Y2IyLTljZTUtMzJlZmZjM2NiNmU2XC9kN2M3N2ttLTU5MTk3NzYwLTliOWUtNDI5MS04NGQ4LTczMjMxNWM2YzhjZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

Evo kako bih ja presjekao taj gordijski čvor. iknar
Pa bi radijacija pobila djecu i rađali bi se ljudi s manama DNK itd.

To je neprihvatljivo. Osim ako ne misliš istrijebiti cijelu rasu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 21:00

Gas je bolji. Ne radi materijalnu štetu , ne oštećuje dnk živih organizama koji se nađu tu il poslije križaju sa zdravim jedinkama , dakle moraš paziti i na životinje jer nećeš samo rokat tu rasu.

Ako imaš plin il il nešto drugo u arsenalu to je bolje od atomske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 21:00

RayMabus wrote:
סמאל wrote:Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija D7c77km-59197760-9b9e-4291-84d8-732315c6c8ce.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNDZhMzhhYzItNWQ4ZS00Y2IyLTljZTUtMzJlZmZjM2NiNmU2XC9kN2M3N2ttLTU5MTk3NzYwLTliOWUtNDI5MS04NGQ4LTczMjMxNWM2YzhjZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

Evo kako bih ja presjekao taj gordijski čvor. iknar
Pa bi radijacija pobila djecu i rađali bi se ljudi s manama DNK itd.

To je neprihvatljivo. Osim ako ne misliš istrijebiti cijelu rasu.

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija 2Q==

Kad bi htio istrijebit cijelu rasu,onda bi bilo potrebno ovo,a to jest neprihvatljivo,no prvenstveno radi samog planeta,biljnog i životinjskog svijeta,koji nisu ništa krivi.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 21:02

RayMabus wrote:Gas je bolji. Ne radi materijalnu štetu , ne oštećuje dnk živih organizama koji se nađu tu il poslije križaju sa zdravim jedinkama , dakle moraš paziti i na životinje jer nećeš samo rokat tu rasu.

Ako imaš plin il il nešto drugo u arsenalu to je bolje od atomske.
Imam nešto još bolje. lol!
Ono što ti proteklih par godina govorim a nisi nikad povezao. lol!

Pilot projekt je još uvijek u opticaju. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 21:09

Ali svejedno bih bacio mezatronsku bombu ograničenog dometa barem na dva mjesta u svijetu.
U početku sam mislio na tri,međutim,jedno od ta tri važno mi je zbog materijalnih i nematerijalnih stvari koje drže u svom posjedu.
Ajde Galaktičaru,ti koji sve znaš,reci,znaju li vaši agenti šta je mezatronska bomba. :cleanteeth
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 21:13

סמאל wrote:
RayMabus wrote:
סמאל wrote:Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija D7c77km-59197760-9b9e-4291-84d8-732315c6c8ce.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNDZhMzhhYzItNWQ4ZS00Y2IyLTljZTUtMzJlZmZjM2NiNmU2XC9kN2M3N2ttLTU5MTk3NzYwLTliOWUtNDI5MS04NGQ4LTczMjMxNWM2YzhjZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

Evo kako bih ja presjekao taj gordijski čvor. iknar
Pa bi radijacija pobila djecu i rađali bi se ljudi s manama DNK itd.

To je neprihvatljivo. Osim ako ne misliš istrijebiti cijelu rasu.

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija 2Q==

Kad bi htio istrijebit cijelu rasu,onda bi bilo potrebno ovo,a to jest neprihvatljivo,no prvenstveno radi samog planeta,biljnog i životinjskog svijeta,koji nisu ništa krivi.
Da. 

No ne treba biti isključiv. Ja mogu i to al vi niste ta situacija.

Niti jedna rasa u ovom svemiru se ne smije braniti s time da ju neće skupa s planetom na kojem žive zaštititi to šta će skoro svi skočiti protiv toga.

Moraju znati da je i takva odluka moguća.

Vi niste ta priča. Odbija se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 21:15

סמאל wrote:Ali svejedno bih bacio mezatronsku bombu ograničenog dometa barem na dva mjesta u svijetu.
U početku sam mislio na tri,međutim,jedno od ta tri važno mi je zbog materijalnih i nematerijalnih stvari koje drže u svom posjedu.
Ajde Galaktičaru,ti koji sve znaš,reci,znaju li vaši agenti šta je mezatronska bomba. :cleanteeth
Mislim da se piše megatronska. Koliko je meni poznato to je najjače oružje na planeti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by RayMabus 4/7/2020, 21:24

Kako su je proglasili đamijom tako je sutra druga vlast opet može.vratiti pod muzej.

Tako da ono jel to je ipak samo hrpa kamenja.a odluka sutra može opet biti promjenjena.

Izauvat će reakciju al to nije moj problem.

Nisam je ja donio.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175861
2014-04-11


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 21:26

RayMabus wrote:
סמאל wrote:Ali svejedno bih bacio mezatronsku bombu ograničenog dometa barem na dva mjesta u svijetu.
U početku sam mislio na tri,međutim,jedno od ta tri važno mi je zbog materijalnih i nematerijalnih stvari koje drže u svom posjedu.
Ajde Galaktičaru,ti koji sve znaš,reci,znaju li vaši agenti šta je mezatronska bomba. :cleanteeth
Mislim da se piše megatronska. Koliko je meni poznato to je najjače oružje na planeti.
Ne,to je jedno 100 megatona,ovo je nešto sasvim drugo,a i naziv je slučajno ispao sličan,doduše u mom slobonom prevodu,može svučaz i mizatronik,misatronik.
Megatonska bomba je tako snažna eksplozija,međutim ovdje je cilj nešto sasvim drugo.Da,snažna ekspolozija,ali bez dugoročnih posljedica poput radijacije.
Sjećaš se kada sam ti prije par godina najavljivao skorašnji,,jedan kvalitetan virus''  e evo,sad ti najavljujem i jednu kvalitetnu bombu,koja doduše nije prošla još sve tesne faze,ali ni malo ne sumnjam da će do kraja 2022 god. bit spremna.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by jastreb 4/7/2020, 21:27

סמאל wrote:Ali svejedno bih bacio mezatronsku bombu ograničenog dometa barem na dva mjesta u svijetu.
U početku sam mislio na tri,međutim,jedno od ta tri važno mi je zbog materijalnih i nematerijalnih stvari koje drže u svom posjedu. 
Jedno od njih je ono koje je bilo cilj urotnika u romanu-filmu Anđeli i demoni?

Zatim Meka?    I treće ne bih mogao ovako na brzinu jasno i precizno locirati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by IL Risorto 4/7/2020, 21:28

jastreb wrote:
סמאל wrote:Ali svejedno bih bacio mezatronsku bombu ograničenog dometa barem na dva mjesta u svijetu.
U početku sam mislio na tri,međutim,jedno od ta tri važno mi je zbog materijalnih i nematerijalnih stvari koje drže u svom posjedu. 
Jedno od njih je ono koje je bilo cilj urotnika u romanu-filmu Anđeli i demoni?

Zatim Meka?    I treće ne bih mogao ovako na brzinu jasno i precizno locirati.
Da,pogodio si.Treće je Jeruzalem.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija Empty Re: Moskovska patrijaršija o Aja Sofiji : Poštujte osjećaje kršćana , Turska ima dovoljno đamija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum