ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doživotna robija ili...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Doživotna robija ili... Empty Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 8:36

Kako sam zadnjih godina češće čula istu izreku od različitih ljudi, nekako mi zaslužuje posebnu temu.

Oženjeni muškarci: "da postanem slobodan više se nikad ne bi ženio..." 

Nisu forma i papir obavezni, pa ipak živimo u društvu gdje to postoji (službeno tagiraš nekog da je tvoj/tvoja...)
Zašto se ne bi ženili ako je vanbračna izjednačena sa bračnom, u stvari svejedno je.

Gledajuć njihove žene primjećujem da su neke ušle u rutinu, neke se bore same sa sobom, neke sa vremenom i prevelikim očekivanjima od sebe i drugih, neke su se pretovarile obavezama (jer one znaju za svoju obitelj najbolje - "helikopter majke"), nekima od njih fali ona životna iskrica - negdje su se putem pogubile, neke se vrte ko hrčci na koloturniku u svakodnevnom životu. Pa se pitam koji je razlog tome, jesu li odustale od sebe/njega, doživljavaju li svoje muževe zdravo za gotovo, utapaju li se u karijeri da ne razmišljaju, koliko stvarno rade svakodnevno na tom odnosu...je li takav brak jedna vrst doživotne robije onda..? 

Meni osobno životarenje i osjećaj zarobljenosti u bilo kom obliku nije nešto što bi mi se sviđalo, možda sam zato u ovom periodu života sama i nisam baš mjerodavna haha Svejedno, bez obzira na negativnosti oko sebe idealistički naivno vjerujem da je moguće dugoročno imati odnos koji je zanimljiv, da nije ubitačan, dosadan i zarobljavajući..šta mislite..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by kic Tue 30 Jun - 10:16


jučer sam gledao na YT neko Pervanovo gostovanje na TV-u prije par godina, i nekako je kroz monolog došao do teme ljubavi, i kako je ljubav većinom upravo žrtva i to je ono što je razlikuje od drugih stanja: strasti, zaljubljenosti, afekcije, simpatiziranja..

kad je ljubav u pitanju, dolazi teret, dolaze situacije kad moraš žrtvovati nešto od sebe, svoje slobodno vrijeme, svoje ciljeve, svoje novce itd- jer želiš sačuvati nešto veće od sebe..

ali to je na kraju i nešto što nas čini višim bićima u odnosu na animalnu prirodu nagona i prohtjeva i djelovanja po vanjskom impulsu, jer imamo osjećaj za savjesnost i unutarnji red, osjećaj za viši red..

danas su generacije sve više razmažene, i ne razumiju žrtvu, i na kraju uvijek biraju sebe, što je isto evolucijski objašnjivo.. no mislim da više gube tom linijom razmišljanja.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

darth_vader likes this post

Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by AlfaOmega Tue 30 Jun - 13:53

venus wrote:Meni osobno životarenje i osjećaj zarobljenosti u bilo kom obliku nije nešto što bi mi se sviđalo, možda sam zato u ovom periodu života sama i nisam baš mjerodavna haha Svejedno, bez obzira na negativnosti oko sebe idealistički naivno vjerujem da je moguće dugoročno imati odnos koji je zanimljiv, da nije ubitačan, dosadan i zarobljavajući..šta mislite..
Znam jedan takav par. Ona mlada, on stariji, ima brak iza sebe, sad je s njom, hodaju, putuju, ne misle se uzimati, ali lipo im... stvar izbora, ali i mogućnosti.

Sve je u biti do toga kaj želiš u životu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by AlfaOmega Tue 30 Jun - 13:56

kic wrote:danas su generacije sve više razmažene, i ne razumiju žrtvu, i na kraju uvijek biraju sebe, što je isto evolucijski objašnjivo..  no mislim da više gube tom linijom razmišljanja.
Baš naprotiv, to je retrogradno... Sam si gore reka, distinkcija između ljudske i animalne prirode je požrtvovanost.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by kic Tue 30 Jun - 14:05

AlfaOmega wrote:
kic wrote:danas su generacije sve više razmažene, i ne razumiju žrtvu, i na kraju uvijek biraju sebe, što je isto evolucijski objašnjivo..  no mislim da više gube tom linijom razmišljanja.
Baš naprotiv, to je retrogradno... Sam si gore reka, distinkcija između ljudske i animalne prirode je požrtvovanost.

imaju i životinje osjećaj požrtvovnosti..

u suštini mi smo dio prirode isto tako, dio smo životinjskog carstva, sisavci smo, imamo to animalno u sebi i nije smisao negirati da imamo poriv i poroke, već ih stavit u kontrolu, tako da ne ugrozimo i ne ozljeđujemo sebe i druge oko sebe.. i onda bi ono animalno trebalo služiti intelektu i volju.. i onda se sve slaže, onda smo kao hram, a ne kao neka kućica koja jedva stoji i svaki zid na svoju stranu vuče..

isto je problem kad nema te animalnosti, što se dosta vidi na zapadu najprije baš, jer su previše pripitomili zvijer u sebi i ne štite ono svoje, jer su kroz intelekt prihvatili vrijednosti koje im se nameću kroz medije i ostalo, ne drže do svojih korijena..

i to da uvijek na kraju evolucijski biramo sebe, i svoj komfor, je naljepše prikazano u ovom filmu npr:

The Wisdom of Crocodiles

https://www.imdb.com/title/tt0120894/?ref_=tt_urv

koja je to mudrost krokodila? :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 16:24

Ljubav je patnja...
Al za tu patnju i živimo...
Btw. mislim da papir ni ne triba nekome ko se voli...
Sve je stvar dogovora dvi osobe...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 20:37

Hmmm...ne sviđaju mi se baš izrazi žrtva i patnja za odnos dvoje ljudi. 
Npr. ja sam takva da kad mi je stalo, pa nema toga što bi meni bilo teško za partnera, dakle to je za mene požrtvovnost, u smislu nesebičnosti nekako mi se podrazumijeva da mu i krvi dam ako mu treba. Žrtva mi pari kao da je to ono muka, gazit samog sebe radi drugog, preko volje i k..ca (koji je smisao takve žrtve?). A patnja bi mi bila npr. gubitak te osobe, smrt ili razdvajanje kad se srce razbije u sto milijuna komada pa ga skupljaš s poda. 
Zato sam i otvorila temu, kakav je uopće smisao da se pate i žrtvuju ljudi koji su nesretni u takvim kombinacijama, satirući jedni druge, ko da robijaju, oboje nesretni. Meni to fkt nema smisla, nez..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 21:26

Patnja je vise figurativan izraz...
Naravno da ću drage volje uradit sve za voljenu osobu...
To se ne triba ni napominjat...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 22:10

Ma jasno da bi ti..

Dali su mi misliti ljudi u mojoj bližoj okolini koji se osjećaju zarobljeno i kao da su u pat poziciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Tue 30 Jun - 22:27

100 ljudi, 100 cudi...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 8:33

Točno. 

Ipak, ne živimo mi tako različite živote i sva topla voda je već izmišljena i napisana.
Ovu rečenicu da se ne bi više nikad ženili sam čula x puta. To me potaklo na otvaranje teme, taj osjećaj zarobljenosti u braku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 8:38

Kic je dobro napisa...
Danas se ljudi prelako odluče na razvod braka, ove mlađe generacije...
Ne daj Boze uložit kakav trud i Pokušat sredit situaciju...
Ne, ne, odma rastava...
Nije ni čudo šta svaki treći brak puca...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 8:40

Da, slažem se s tim..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by kic Wed 1 Jul - 8:41


nikad ne reci nikad, to više govore iz te situacije u kojoj se nalaze trenutno - u lošoj vezi

inače su ljudi postali u cijelosti situacijski orijentirani, čitav moral im je od situacije do situacije, izbjegavaju sve što je malo teško i zahtijeva neki trud.. a veza uglavnom postaje bolja uz neki trud.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 8:51

Bravo Kic  :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by kic Wed 1 Jul - 9:16


eto, sad kad sam ispao pametan, mogu nastavit lijepit erocke slike

Doživotna robija ili... Ab705f1c1025448fc6e8de8a9be1ee7f
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 10:38

kic wrote:
eto, sad kad sam ispao pametan, mogu nastavit lijepit erocke slike

Doživotna robija ili... Ab705f1c1025448fc6e8de8a9be1ee7f
<3

Dominantni Kic!
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by AlfaOmega Wed 1 Jul - 16:21

Nima celulita, a voli se vezat. Da nije Ava Karabatić? Loviš joj slike na instagramu?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 17:41

fridrih_niche wrote:
kic wrote:
eto, sad kad sam ispao pametan, mogu nastavit lijepit erocke slike

Doživotna robija ili... Ab705f1c1025448fc6e8de8a9be1ee7f
<3

Dominantni Kic!
:D

hahhah mensčini prije da bi on radije bio vezan i "mučen"   bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Guest Wed 1 Jul - 17:43

AlfaOmega wrote:Nima celulita, a voli se vezat. Da nije Ava Karabatić? Loviš joj slike na instagramu?

Avu za predsjednicu  :^0

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Doživotna robija ili... Empty Re: Doživotna robija ili...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum