ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepogrešivi

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:00

Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Triny wrote:manje
Adriano50 wrote:h
e-one wrote:


pa po pravdi. u suprotnom bi Bog bio nepravedan ili nemoralan.




zar bi grešnik trebao otići u pakao zbog samo jednog grijeha iako je cijeli život bila osoba koja se ponašala u skladu sa Božjim zapovjedima? po tvom tumačenju odgovor je da "bi" inače, također po tvom tumačenju, Bog ne bi bio pravedan. ali kad bi tako bilo to ne samo da bi značilo da Bog nije milosrdan nego bi značilo da je nemilosrdan, okrutan, pa i zloban.
ako smatraš da je to ispunjenje "apsolutne pravde" onda pogrešno razumijevaš što pojam apsolutna pravda uopće znači. to nije neka pravda kojoj bi se i Bog morao potčiniti. kad bi tako bilo onda Bog ne bi bio Bog; ne bi bio Apsolut. apsolutna pravda je pravda koja dolazi od Boga. po njoj je kazna za grijeh smrt. kada ne bi bilo kazne ne bi bilo ni zabrane ni grijeha, a to znači da ne bi bilo ni pravde, a kada ne bi bilo pravde ne bi ni Bog mogao biti pravedan. obzirom da čovjek ima neki koncept pravde i pravednosti za kojeg možemo uvjetno reći da je subjektivan i relativan opravdano je i racionalno i logično za pretpostavit i vjerovat da postoji i objektivna i apsolutna pravda, odnosno da postoji Bog. svako negiranje te pretpostavke je "zabijanje glave u pijesak" i kao takvo je neracionalno i nelogično.  



grijeh nije dio osobe niti osobnosti, pa nema izričite potrebe kažnjavati direktno osobu koja je počinila grijeh. no. osoba se može poistovjetiti sa svojim grijesima u tolikoj mjeri da samu sebe i svoje grijehe doživljava kao nerazdvojnu cjelinu i ne želi se odreći svojih grijeha i zato potpada pod kaznu za grijeh. grijeh će biti kažnjen, a na samom grešniku je da izabere da li će kazna obuhvatiti i njega ili ne.

Stvarno fi je logika super.. Naravno da gresnik koji je u zivotu pocinio samo jedan grijeh ne bi trebao biti kaznjen,bolje je da umjesto gresnika koji je pocinio samo jedan grijeh, bude kaznjen nevin,netko tko nije pocinio ni jedan grijeh,zar ne?Cak i u cinjenici da bi krivac trebao biti kaznjen za svoj grijeh vidis apsurd,umjesto da uvidis kako je u tom slucaju apsurd  u tome da je taj vas mutavi bog odredio pakao kao kaznu za gresnika koji je pocinio i samo jedan grijeh.. Sto vise pokusavate opravdati taj apsurd i suludu ideju raspeca nevinoga za necije grijkehe,ispadate sve smijesniji sa svojim kvazo objasnjenjima drunken
Nema tu logike. drunken
Ispada da nije bitno tko počini grijeh, a ni tko će ispaštati za njega. Glavno da bude sankcioniran. Sad što to ide preko leđa (glave) nevinih tom bogu i njegovim sljedbenicima nimalo ne smeta. Tako znači izgleda apsolutna pravda. :clown
Kao da je takvu pravdu rezirao sam Sotona;pravedno je da zbog grijeha bude kaznjen bilo tko,samo ne krivac.Da covjek ne povjeruje u kojoj mjeri religije stete iskrivljuju logiku kad vjernici mogu laprdati takve bedastoce kako je pravedno da  nevin  bude kaznjen umjesto krivca i da je na taj nacin pravda zadovoljena! drunken
Pa za boga SZ mnogi i smatraju Sotonu. Radi kako hoće , šta hoće, okrutan, nemilosrdan,krvoločan, ljubomoran , osvetoljubiv...ok, može mu biti...
Onda se nađu e-oni koji tvrde da je sve to milosrđe... :clown pa još redefiniraju apsolutnu pravdu i kažu da je to ona koja dolazi od tog apsoluta, ma kakva bila.
(Da li je pravda zadovoljena ako se izvršava nepravdom nad nevinima?) 
Neki su se definitivno razišli  mozgom.
Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

red wolf

Posts : 15940
2016-02-10


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 6/13/2016, 21:05

red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni. Tako im grah pao.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.


Last edited by Triny on 6/13/2016, 21:08; edited 1 time in total
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:07

Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
Ne. To je ljudski zakon. Ubojicu po zakonu ubiješ zbog ubojstva. Ja ti govorim o drugom. Ako prouzročiš gubitak drugome, morati ćeš ga i sam osjetiti. To je ravnoteža.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:09

Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 6/13/2016, 21:12

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
Ne. To je ljudski zakon. Ubojicu po zakonu ubiješ zbog ubojstva. Ja ti govorim o drugom. Ako prouzročiš gubitak drugome, morati ćeš ga i sam osjetiti. To je ravnoteža.
Ma zovi to kako hoćeš finim imenima.
Ravnoteža je kad se nepravda  "ispravlja" drugom nepravdom?
Pa nije li taj tako dobri bog mogao smisliti nešto drugo osim osvete?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 6/13/2016, 21:13

red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:15

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
A tko je pravedan na ovom svijetu?...Što si ti konkretno napravila u pogledu toga da danas nekoliko stotina ili više ljudi nije umrlo od gladi?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:17

Zaista, dajte mi pokažite te pravednike u svijetu...Zaista ih želim vidjeti...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:21

Kršćani kažu da je Krist otkupio grijehe svijeta na križu...Što to znači?...Otkupio je grijehe iz prošlosti, ali i iz sadašnjosti i budućnosti...Ocrtavale su se na njegovim leđima i prisima...Krvavi tragovi bičeva...Tada, dok je primao udarce bičeva, on je primao prošlost, sadašnjost i budućnost u tom jednom suludom trenutku lišenom svake ljudskosti...Dok su mu ruke i noge probijali čavlima, on je otkupljivao vaše grijehe koje promatrate danas svojim očima...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 6/13/2016, 21:22

red wolf wrote:Ako netko ubije drugog čovjeka, načinio je pritom gubitak obitelji ubijenog. Po zakonu, on će plaćati svoj dug u zatvoru dugogodišnjom robijom. No, na jednom višem planu, ako izgubi sina, kćer, on će osjećati gubitak. To je gubitak koji će morati osjetiti jer je prouzročio vlastitim djelovanjem gubitak.
Tvoja se prica(isto kao i prica Mad Vlada)u svojoj biti nije odmakla dalje od svojevremenog klanja i ubijanja neduznih civila izmedju srba  i hrvata..Na toj prici zgadila me se RKC i od tad sam odlucio da se ubuduce bar formalno necu deklarirati kao katolik Pri svakom spomenu zlocina hrvata nas srpskim civilima,RKC opravdava zlocine nad srpskim civilima zlocinima koje su pocinili srbi nad hrvatskim civilima.. Moze li se zlocin opravdati zlocinom?Da li je ubojstvom neduznih srpskih civila pravda zadovoljena,ili je time pocinjena jos jedna nepravda?Ne cudi me sto vjernici naivno zagovaraju taj i takav kocept pravde kad se i njihov bog u kojeg vjeruju osobno angazirao na takvom sprovodjenju pravde.Mene pak( iako sam Hrvat po narodnosti) nista ne sprecava da uvidim i ustvrdim kako bi i Hrvati koji su pocinili zlocine nad srpskim civilima, trebali biti kaznjeni kao i Srbi koji su pocinili zlocine nad hevatskim civilima..U oba slucaja,u pitanju su zlocini nad nevinima koji se nicim ne mogu opravdati.
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:25

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:Ako netko ubije drugog čovjeka, načinio je pritom gubitak obitelji ubijenog. Po zakonu, on će plaćati svoj dug u zatvoru dugogodišnjom robijom. No, na jednom višem planu, ako izgubi sina, kćer, on će osjećati gubitak. To je gubitak koji će morati osjetiti jer je prouzročio vlastitim djelovanjem gubitak.
Tvoja se prica(isto kao i prica Mad Vlada)u svojoj biti nije odmakla dalje od svojevremenog klanja i ubijanja neduznih civila izmedju srba  i hrvata..Na toj prici zgadila me se RKC i od tad sam odlucio da se ubuduce bar formalno necu deklarirati kao katolik Pri svakom spomenu zlocina hrvata nas srpskim civilima,RKC opravdava zlocine nad srpskim civilima zlocinima koje su pocinili srbi nad hrvatskim civilima.. Moze li se zlocin opravdati zlocinom?Da li je ubojstvom neduznih srpskih civila pravda zadovoljena,ili je time pocinjena jos jedna nepravda?Ne cudi me sto vjernici naivno zagovaraju taj i takav kocept pravde kad se i njihov bog u kojeg vjeruju osobno angazirao na takvom sprovodjenju pravde.Mene pak( iako sam Hrvat po narodnosti) nista ne sprecava da uvidim i ustvrdim kako bi i Hrvati koji su pocinili zlocine nad srpskim civilima, trebali biti kaznjeni kao i Srbi koji su pocinili zlocine nad hevatskim civilima..U oba slucaja,u pitanju su zlocini nad nevinima koji se nicim ne mogu opravdati.
Dajući vam slobodnu volju, Bog vas je istoj prepustio...No, pritom ste zaboravili na odgovornost...Niste odgovorni samo za sebe...Odgovorni ste za puno širi krug ljudi nego što to mislite...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:41

U ovom vašem svijetu, u jednom mjestu, ljudi odluče na određeni dan ubiti na stotine pasa radi običaja koji se ponavlja godinama...Ma što stotine, tisuće...I učine to...No, nakon svega tog dođe jedan čovjek među njih...Stane među lešine pasa, podigne ruke prema nebu...Nakon toga psi ponovno ožive i krenu na mještane i pobiju sve...Tko je u ovoj priči zao?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 6/13/2016, 21:53

red wolf wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Triny wrote:manje
Adriano50 wrote:h

Stvarno fi je logika super.. Naravno da gresnik koji je u zivotu pocinio samo jedan grijeh ne bi trebao biti kaznjen,bolje je da umjesto gresnika koji je pocinio samo jedan grijeh, bude kaznjen nevin,netko tko nije pocinio ni jedan grijeh,zar ne?Cak i u cinjenici da bi krivac trebao biti kaznjen za svoj grijeh vidis apsurd,umjesto da uvidis kako je u tom slucaju apsurd  u tome da je taj vas mutavi bog odredio pakao kao kaznu za gresnika koji je pocinio i samo jedan grijeh.. Sto vise pokusavate opravdati taj apsurd i suludu ideju raspeca nevinoga za necije grijkehe,ispadate sve smijesniji sa svojim kvazo objasnjenjima drunken
Nema tu logike. drunken
Ispada da nije bitno tko počini grijeh, a ni tko će ispaštati za njega. Glavno da bude sankcioniran. Sad što to ide preko leđa (glave) nevinih tom bogu i njegovim sljedbenicima nimalo ne smeta. Tako znači izgleda apsolutna pravda. :clown
Kao da je takvu pravdu rezirao sam Sotona;pravedno je da zbog grijeha bude kaznjen bilo tko,samo ne krivac.Da covjek ne povjeruje u kojoj mjeri religije stete iskrivljuju logiku kad vjernici mogu laprdati takve bedastoce kako je pravedno da  nevin  bude kaznjen umjesto krivca i da je na taj nacin pravda zadovoljena! drunken
Pa za boga SZ mnogi i smatraju Sotonu. Radi kako hoće , šta hoće, okrutan, nemilosrdan,krvoločan, ljubomoran , osvetoljubiv...ok, može mu biti...
Onda se nađu e-oni koji tvrde da je sve to milosrđe... :clown pa još redefiniraju apsolutnu pravdu i kažu da je to ona koja dolazi od tog apsoluta, ma kakva bila.
(Da li je pravda zadovoljena ako se izvršava nepravdom nad nevinima?) 
Neki su se definitivno razišli  mozgom.
Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...
Bog SZ je bolesni manijak.. samo manijak moze osimsliti pravdu na nacin-ako pijani vozac pregazi moje djete,pravedno je da ja pregazim njegovo..Zar treba ocekivati od takvog manijaka u NZ nesto drugaciji nastup od onoga- susjed ubije mog sina, a u zatvoru moze zavrsiti i moja mama kako bi pravda bila zadovoljena i kako bi ubojstvo bilo kaznjeno..
Ne znam koja je ideja bolesnija,ona SZ ili ona iz NZ... confused Religijski misomor! drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:56

Adriano50 wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
Adriano50 wrote:
Triny wrote:manje

Nema tu logike. drunken
Ispada da nije bitno tko počini grijeh, a ni tko će ispaštati za njega. Glavno da bude sankcioniran. Sad što to ide preko leđa (glave) nevinih tom bogu i njegovim sljedbenicima nimalo ne smeta. Tako znači izgleda apsolutna pravda. :clown
Kao da je takvu pravdu rezirao sam Sotona;pravedno je da zbog grijeha bude kaznjen bilo tko,samo ne krivac.Da covjek ne povjeruje u kojoj mjeri religije stete iskrivljuju logiku kad vjernici mogu laprdati takve bedastoce kako je pravedno da  nevin  bude kaznjen umjesto krivca i da je na taj nacin pravda zadovoljena! drunken
Pa za boga SZ mnogi i smatraju Sotonu. Radi kako hoće , šta hoće, okrutan, nemilosrdan,krvoločan, ljubomoran , osvetoljubiv...ok, može mu biti...
Onda se nađu e-oni koji tvrde da je sve to milosrđe... :clown pa još redefiniraju apsolutnu pravdu i kažu da je to ona koja dolazi od tog apsoluta, ma kakva bila.
(Da li je pravda zadovoljena ako se izvršava nepravdom nad nevinima?) 
Neki su se definitivno razišli  mozgom.
Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...
Bog SZ je bolesni manijak.. samo manijak moze osimsliti pravdu na nacin-ako pijani vozac pregazi moje djete,pravedno je da ja pregazim njegovo..Zar treba ocekivati od takvog manijaka u NZ nesto drugaciji nastup od onoga- susjed ubije mog sina, a u zatvoru moze zavrsiti i moja mama kako bi pravda bila zadovoljena i kako bi ubojstvo bilo kaznjeno..
Ne znam koja je ideja bolesnija,ona SZ ili ona iz NZ... confused Religijski misomor! drunken
Bojim se da ništa nisi razumio...Ali, to se već događa toliko stoljeća...Ljudi su nesposobni shvatiti neke stvari...


Last edited by red wolf on 6/13/2016, 21:57; edited 1 time in total
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 6/13/2016, 21:56

,
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:Ne. Ne razumiju. Samo je to u pitanju. Bog Starog Zavjeta nije okrutan. On je ravnoteža. Ako ubiješ čovjeka, muškarca, gubitak osjeća njegova žena i djeca i ostatak obitelji. Ako ubiješ ženu, gubitak osjeća njezin muž i djeca te ostatak obitelji...Kad nekog ubiješ, uvijek netko osjeća taj gubitak...Tako i ubojica mora osjetiti gubitak...To što će svjetovno završiti u zatvoru i služiti kaznu, za duhovni svijet ne znači ništa...

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
A tko je pravedan na ovom svijetu?...Što si ti konkretno napravila u pogledu toga da danas nekoliko stotina ili više ljudi nije umrlo od gladi?
Dolazimo do onog istog, nebitno tko plaća za nepravdu, svi su neki klinac krivi. :clown
Ništa. Ali jesam da moje dijete ima šta jesti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 21:58

Triny wrote:,
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:

Tako je, oko za oko, zub za zub.
To što neki samo posluže kao sredstvo da se nekoga kazni, nema veze. Nisu bitni.
To nije kazna, to je osveta.
Tako razmišlja čovjek, ne bog.
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
A tko je pravedan na ovom svijetu?...Što si ti konkretno napravila u pogledu toga da danas nekoliko stotina ili više ljudi nije umrlo od gladi?
Dolazimo do onog istog, nebitno tko plaća za nepravdu, svi su neki klinac krivi. :clown
Ništa. Ali jesam da moje dijete ima šta jesti.
Ovdje smo jer smo svi krivi i kad to shvatiš, biti će ti lakše...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 6/13/2016, 22:01

red wolf wrote:
Triny wrote:,
red wolf wrote:
Triny wrote:
red wolf wrote:
Želim ti reći, ako netko proizvede gubitak...Ako ga ubiješ, on neće ništa osjetiti, shvatiti...No, ako za života osjeti isti gubitak, tada će shvatiti...Naučiti će lekciju...
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
A tko je pravedan na ovom svijetu?...Što si ti konkretno napravila u pogledu toga da danas nekoliko stotina ili više ljudi nije umrlo od gladi?
Dolazimo do onog istog, nebitno tko plaća za nepravdu, svi su neki klinac krivi. :clown
Ništa. Ali jesam da moje dijete ima šta jesti.
Ovdje smo jer smo svi krivi i kad to shvatiš, biti će ti lakše...
Ne, meni je lakše otkad sam shvatila da nismo krivi što smo živi. ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 6/13/2016, 22:03

Triny wrote:
red wolf wrote:
Triny wrote:,
red wolf wrote:
Triny wrote:
A ja tebi želim reći što s onim koji nastrada u tim "pravednim" kombinacijama i kojega se ništa ne pita? Ko ga..... ?
A tko je pravedan na ovom svijetu?...Što si ti konkretno napravila u pogledu toga da danas nekoliko stotina ili više ljudi nije umrlo od gladi?
Dolazimo do onog istog, nebitno tko plaća za nepravdu, svi su neki klinac krivi. :clown
Ništa. Ali jesam da moje dijete ima šta jesti.
Ovdje smo jer smo svi krivi i kad to shvatiš, biti će ti lakše...
Ne, meni je lakše otkad sam shvatila da nismo krivi što smo živi. ;)
Pa nek ti bude tako...Ali, dozvoli si da malo razmišljaš o nekoliko mojih odgovora tebi ovdje...Sad te pozdravljam...Osjećam tvoje neprijateljstvo prema meni.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 6/14/2016, 05:26

Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:Odgovornost je ista za one koji čine zločin kao i za one koji ga vide a ne čine ništa protiv. Lopov je i onaj koji drži ljestve dok mu kolega upada u tuđu kuću. Bog ima uvid u cijelu sliku i zato je pravedan. Zna sve.
To zelis reci da su faraon i ekipa pocinili zlocim,a egipatski su prvorodjenci u poziciji onih koji drze ljestve u toj prici i krivi su zato sto su vidjeli zlocin koji pravi faraon i nisu nista ucinili da sprijece faraonov zlocin?
Faraon je u ono vrijeme bio smatran Bogom na Zemlji. Njegova riječ je bila zapovijed. Skovao je plan ubiti svu mušku izraelsku djecu a žensku preobratiti na egipatski način života, da postanu Egipćanke. Ostatak su ubijali kičmolomnom tlakom. Dakle, genocid na djelu.
Bog je to spriječio na takav način da se pamti i zna do današnjih vremena. Deset pošasti egipatskih?
Po jednom midraš-u bila je pobuna kad su počele pošasti ali faraon nije slušao. Htio je biti jači od Boga JHVH i grdno propao on i njegov narod.
 Bilo cime da je smatran faraon,vidljivo je da odustajes od svog razmisljanja o osobnoj odgovornosti...ili je tvoja prica ista kao i kod krscana: Postoji osobna odgovornost,ali ne i  kazna za krivca vezana za tu osobnu odgovornost-kao sto tumace i krscani-moze moj susjed ubiti covjeka,on je krivac i on bi trebao biti kaznjen,ali mogu i ja zavrsiti u zatvoru zbog toga sto je moj susjed pocinio ubojstvo.
Odjednom,kao da ti nije jasan pojam osobne odgovornosti,a tako dobro shvacas sto je osobna odgovornost kad krscanima spocitavas kako je besmisleno i suludo da nevin nastrada umjesto krivca..U slucaju judaizma,pravis se slijep i ne uvidjas da egipatski prvorodjenci nisu krivi ni po jednoj osnovi. Basketball
Ne, ti postavljaš miješana pitanja pa ti tak i odgovaram. Bog kažnjava kako pojedince tako i cijeli narod. Postoji i osobna i kolektivna odgovornost ak nisi znao.
Nitko kršćanima ne spočitava više od tebe, prestani me uspoređivati sa sobom. Ja ne krivim kršćane, nek vjeruju kako hoću, samo velim da ono kako vjeruju ne postoji u Tanah-u.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 6/14/2016, 05:32

red wolf wrote:objašnjava...
Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Adriano50 wrote:
Mad_Vlad wrote:Odgovornost je ista za one koji čine zločin kao i za one koji ga vide a ne čine ništa protiv. Lopov je i onaj koji drži ljestve dok mu kolega upada u tuđu kuću. Bog ima uvid u cijelu sliku i zato je pravedan. Zna sve.
To zelis reci da su faraon i ekipa pocinili zlocim,a egipatski su prvorodjenci u poziciji onih koji drze ljestve u toj prici i krivi su zato sto su vidjeli zlocin koji pravi faraon i nisu nista ucinili da sprijece faraonov zlocin?
Faraon je u ono vrijeme bio smatran Bogom na Zemlji. Njegova riječ je bila zapovijed. Skovao je plan ubiti svu mušku izraelsku djecu a žensku preobratiti na egipatski način života, da postanu Egipćanke. Ostatak su ubijali kičmolomnom tlakom. Dakle, genocid na djelu.
Bog je to spriječio na takav način da se pamti i zna do današnjih vremena. Deset pošasti egipatskih?
Po jednom midraš-u bila je pobuna kad su počele pošasti ali faraon nije slušao. Htio je biti jači od Boga JHVH i grdno propao on i njegov narod.
 Bilo cime da je smatran faraon,vidljivo je da odustajes od svog razmisljanja o osobnoj odgovornosti...ili je tvoja prica ista kao i kod krscana: Postoji osobna odgovornost,ali ne i  kazna za krivca vezana za tu osobnu odgovornost-kao sto tumace i krscani-moze moj susjed ubiti covjeka,on je krivac i on bi trebao biti kaznjen,ali mogu i ja zavrsiti u zatvoru zbog toga sto je moj susjed pocinio ubojstvo.
Odjednom,kao da ti nije jasan pojam osobne odgovornosti,a tako dobro shvacas sto je osobna odgovornost kad krscanima spocitavas kako je besmisleno i suludo da nevin nastrada umjesto krivca..U slucaju judaizma,pravis se slijep i ne uvidjas da egipatski prvorodjenci nisu krivi ni po jednoj osnovi. Basketball
Krivi su za grijehe otaca ( i majki )...Mislim da vam to @Mad Vlad cijelo vrijeme objašnjava.
Ne.Krivi su za pokušaj genocida nad Izraelcima.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 6/14/2016, 05:46

Triny wrote:Pa za boga SZ mnogi i smatraju Sotonu. Radi kako hoće , šta hoće, okrutan, nemilosrdan,krvoločan, ljubomoran , osvetoljubiv...ok, može mu biti...
Onda se nađu e-oni koji tvrde da je sve to milosrđe... :clown pa još redefiniraju apsolutnu pravdu i kažu da je to ona koja dolazi od tog apsoluta, ma kakva bila.
(Da li je pravda zadovoljena ako se izvršava nepravdom nad nevinima?) 
Neki su se definitivno razišli  mozgom.
Smatraju budale. Po judaizmu anđeli nemaju slobodnu volju. Sotona nije nikakv Božji suparnik, tek anđeo s posebnom zadaćom.
Bog je dobar  i milosrdan, sve što radi je za dobrobit ljudima. Neznabošci imaju u vidu neku nakaradu od Boga pa im svi zaključci odu u krivo.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 49 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum