ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

neka vrsta ankete

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Imaju li životinje složene emocionalne svjetove?

neka vrsta ankete - Page 4 Vote_lcap88%neka vrsta ankete - Page 4 Vote_rcap 88% 
[ 7 ]
neka vrsta ankete - Page 4 Vote_lcap12%neka vrsta ankete - Page 4 Vote_rcap 12% 
[ 1 ]
 
Total Votes : 8
 
 

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by aben 28/11/2015, 01:04

mativka wrote:
aben wrote:a staromodna tehnologija je ok?

Tu je u pitanju ručni rad ;)
uvik je u pitanju ručni rad.
prečitoj vikipediju, uopće meno pomedurov ki su modificirabni na suvremeni nočin

Tomatoes that have been modified using genetic engineering have been developed, and although none are commerciallyavailable now

ali imo ih koliko oćeš modificiranih ručnim radom

The poor taste and lack of sugar in modern garden and commercial tomato varieties resulted from breeding tomatoes to ripen uniformly red. 

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 28/11/2015, 01:06

Lakše mi te razumijeti na engleskom, nego naškim. Vidiš ironiju?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by aben 28/11/2015, 01:09

mativka wrote:Lakše mi te razumijeti na engleskom, nego naškim. Vidiš ironiju?!
ćo, i ti i jo imamo vrimena koliko nan srca želu, pitoj, i odgovoriti će ti se:)
je si ti u mirovini?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 28/11/2015, 01:14

Jesan! :)  Hmmm, ili jeson:)
Još se ja moran naraditi da zaradim što mi pripada...Unda ode na kruzer s kolegicama štipati mlade konobare za guzu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by aben 28/11/2015, 01:18

mativka wrote:Jesan! :)  Hmmm, ili jeson:)
Još se ja moran naraditi da zaradim što mi pripada...Unda ode na kruzer s kolegicama štipati mlade konobare za guzu :)
gospojo, reče se "jesun":)

to je dobar plan. ali kako si u pensiji kad još rodiš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 28/11/2015, 01:23

aben wrote:
mativka wrote:Jesan! :)  Hmmm, ili jeson:)
Još se ja moran naraditi da zaradim što mi pripada...Unda ode na kruzer s kolegicama štipati mlade konobare za guzu :)
gospojo, reče se "jesun":)

to je dobar plan. ali kako si u pensiji kad još rodiš?

Ispričavam se, jesun! :)

Slobodna sam duhom! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by aben 28/11/2015, 01:25

nika mi se čini da imoš 85 godin, a nika 15:)

gospojo moja droga, laka van noć

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 28/11/2015, 01:27

Laka i tebi noć :) Donio si mi osmjeh na lice, hvala ti....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Trinity 28/11/2015, 07:39

kic wrote:psihologija smatra kako su se emocionalne i društvene potrebe domaćih životinja razvile u divljini, kad su bile ključne za razmnožavanje ergo opstanak

zbog toga postoji velika potreba kod mladunčadi za igrom, jer tako uče društvene vještine svoje vrste koje su ima kasnije potrebne za razmnožavanje

i onda čovjek uzme to mladunče, strpa ga u kavez u kojem se ne može ni okrenuti, i o njemu se objektivno brine čovjek, hrani ga i well, rasplođiva ga :D

ali zar ne ostaje subjektivna potreba kod tih životinja za onim što su davno naučili kao vrsta: igra s vršnjacima i poseban odnos s majkom

dakle ispada, da su s jedne strane domaće životinje kao što su: krave, svinje i kokoši, demografski gledani najuspješnije jer ih ima nemoguće puno, ali istovremeno, vode prilično očajničke živote što fizički što psihički pale
Životinje jesu sigurno emocionalne. Gledam svog psa, koliko samo raznih izraza "lica" može napraviti, skoro da znaš kako se osjeća.
Rekle smo ćerce i ja  da ćemo  ga slikati u svim tim raspoloženjima, pa nikad... :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Trinity 28/11/2015, 07:40

bogomdani wrote:tja..moramo zderati,takvi smo...bed je sto nas ima sve vise,a hrana mora zadrzati prihvatljivu cijenu..tu onda nema mjesta dilemama,pojesti Sretnu Koku,ili onu Izmaltretiranu..
Ekonomski faktor vise nego ikad igra ulogu u odrzivosti ekonomije..metafiziku prepustam onima sa glavom u oblacima.. :clown
No svetac, tu se slažemo.  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Trinity 28/11/2015, 07:41

night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by night sky 28/11/2015, 13:22

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:ča je to zdravo sime?



zdravo sjeme? ono iz kojeg izraste paradajz koji se ne cakli ko plastična lopta a lijepo izglda i nakon mjesec dana u frižideru.
sime iz koga izreste pomedur ki se ne cakli je modificirano sime.




gmo će dugo zadržati... svježinu, jel? plastično će izgledati, na to mislih, dok je zdrav podložan brzom  raspadanju. :)
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by night sky 28/11/2015, 13:44

mativka wrote:Miris paradajza(rajčice, pomidora, kako god) dok ga bereš je najbolji pokazatelj kvalitete. Dok su ti ruke, onako mlako ljepljive, nakon što ga ubereš, miris koji osjećaš dok ga režeš je najbolji pokazatelj. Čulo mirisa je tu najbitnije, smatram, naime.....




točno, jako bitno, miris... ;).

sličan je primjer s ružama, to je meni prevara... takva divota a bez  mirisa :(
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by night sky 28/11/2015, 13:56

Trinity wrote:
night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch




jednostavno, kao i čovjek, ako se hrani nekvalitetno, na brzinu etc., ni organizam neće biti u ništa boljem stanju. tako i kokica, meso uzgojeno u stresnim, lošim uvjetima ne može biti zdravo... sve je energija, jel? :) . hraneći se izmaltretiranom, da tako kažem, energijom, postajemo loša energija.
zašto su ljudi koji se puno hrane mesom agresivniji, nervozniji i sl.?  zato jer se prilikom klanja iz organizma kokice oslobađa velika količina adrenalina koji ostaje u mesu, i prenosi dalje na čovjeka... zamislikokicu koja živi pod 24 satnim stresom... kakvo je njeno meso?

moglo bi se reći da je čovjek ono čime se hrani. :)
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by betty.boop 28/11/2015, 14:07

kako prepoznat stresnu blitvu ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by aben 28/11/2015, 14:28

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:ča je to zdravo sime?



zdravo sjeme? ono iz kojeg izraste paradajz koji se ne cakli ko plastična lopta a lijepo izglda i nakon mjesec dana u frižideru.
sime iz koga izreste pomedur ki se ne cakli je modificirano sime.




gmo će dugo zadržati... svježinu, jel? plastično će izgledati, na to mislih, dok je zdrav podložan brzom  raspadanju. :)
ovisi ča se ciljo.
ne postoji zdrav i nezdrav pomedur. gori prečitoj citat iz vikipedije, piše da uopće nemo gmo pomedura. postoji samo ukusan i neukusan.
mislin, gmo prva najbolja stvar još od tropoljnog sustava ili navodnjavanja u mezopotamiji. i ja volin domoće, ali isključivo domoće iz svoga vrtla, jer držin da su pesticidi puno opasniji od modificiranja. ne bi jo poi pomedur od nepoznatog opga ni pod prijetnjon doživotnog socijalizma.

https://en.wikipedia.org/wiki/Genetically_modified_food_controversies

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 28/11/2015, 21:20

Trinity wrote:
night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch
Pa...grize je savjest pa obolijeva onda.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Trinity 29/11/2015, 16:46

night sky wrote:
Trinity wrote:
night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch




jednostavno, kao i čovjek, ako se hrani nekvalitetno, na brzinu etc., ni organizam neće biti u ništa boljem stanju. tako i kokica, meso uzgojeno u stresnim, lošim uvjetima ne može biti zdravo... sve je energija, jel? :) . hraneći se izmaltretiranom, da tako kažem, energijom, postajemo loša energija.
zašto su ljudi koji se puno hrane mesom agresivniji, nervozniji i sl.?  zato jer se prilikom klanja iz organizma kokice oslobađa velika količina adrenalina koji ostaje u mesu, i prenosi dalje na čovjeka... zamislikokicu koja živi pod 24 satnim stresom... kakvo je njeno meso?

moglo bi se reći da je čovjek ono čime se hrani. :)
I opet, otkuda ti to ?  Pogotovo ovo da su ljudi koji se puno hane mesom agresivniji, nervozniji i sl. ?
Zašto misliš da kokice (valjda one u kavezima) žive pod stresom ? Imaju malo skučen prostor, ali hrane koliko hoćeš. I meso je odlično.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 29/11/2015, 17:14

night sky wrote:
Trinity wrote:
night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch




jednostavno, kao i čovjek, ako se hrani nekvalitetno, na brzinu etc., ni organizam neće biti u ništa boljem stanju. tako i kokica, meso uzgojeno u stresnim, lošim uvjetima ne može biti zdravo... sve je energija, jel? :) . hraneći se izmaltretiranom, da tako kažem, energijom, postajemo loša energija.
zašto su ljudi koji se puno hrane mesom agresivniji, nervozniji i sl.?  zato jer se prilikom klanja iz organizma kokice oslobađa velika količina adrenalina koji ostaje u mesu, i prenosi dalje na čovjeka... zamislikokicu koja živi pod 24 satnim stresom... kakvo je njeno meso?

moglo bi se reći da je čovjek ono čime se hrani. :)
Ako nis drugo,slatko mi je kako pišeš... :) ..Ako cemo po onome sto covjek jede,cure forumske su uglavnom prezivaci,a mi Moškije zvijeri mesozderske... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Guest 29/11/2015, 17:19

Trinity wrote:
night sky wrote:
Trinity wrote:
night sky wrote:poanta je u tome da sretna koka stvara sretnog čovjeka a izmaltretirana bolest, zloću, nezadovoljstvo... dakle nesretnog čovjeka.
Daj me nemoj...otkuda  ti to ? scratch




jednostavno, kao i čovjek, ako se hrani nekvalitetno, na brzinu etc., ni organizam neće biti u ništa boljem stanju. tako i kokica, meso uzgojeno u stresnim, lošim uvjetima ne može biti zdravo... sve je energija, jel? :) . hraneći se izmaltretiranom, da tako kažem, energijom, postajemo loša energija.
zašto su ljudi koji se puno hrane mesom agresivniji, nervozniji i sl.?  zato jer se prilikom klanja iz organizma kokice oslobađa velika količina adrenalina koji ostaje u mesu, i prenosi dalje na čovjeka... zamislikokicu koja živi pod 24 satnim stresom... kakvo je njeno meso?

moglo bi se reći da je čovjek ono čime se hrani. :)
I opet, otkuda ti to ?  Pogotovo ovo da su ljudi koji se puno hane mesom agresivniji, nervozniji i sl. ?
Zašto misliš da kokice (valjda one u kavezima) žive pod stresom ? Imaju malo skučen prostor, ali hrane koliko hoćeš. I meso je odlično.
Pa,posto se od rodjenja Kokice nalaze u skucenom,mislim da i nemaju percepciju o drugacijim uvjetima,i onda se to i ne moze definirati kao patnja..Drugo bi bilo da trčecu dvorisnu Koku napoprijeko strpas u one male kaveze..
E sad od zatocene Koke, Kokin menu se sastoji od srotiranje hrane i to je to..negdje sam citao da sa tom hranom mijesaju i 50% njihova izmeta(istrazivacko novinarstvo),i zato je meso intenzivno uzgojenih Koka,prilicno loše..
Nezatocene Koke,koje slobodno trkaraju dvoristem i travnjakom,jedu i insekte,travu,pa i srotiranu hranu...ali vole i meso..tko nije vidio,nek proba koji baciti komad zlundri,e da vidis raspasoja jocolor..otimaju se za neku kozurinu kao oni velociraptori..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by kic 29/11/2015, 17:38

osjećam se ko Bog, stvorio sam temu, i izgubio sav interes za njom kad su se neki uključili :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

neka vrsta ankete - Page 4 Empty Re: neka vrsta ankete

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum