ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:19

Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
kaya wrote:
Nee, ništa od toga. Taj virus je oslabio, njegove posljedice više nisu tako teške a kada i dođe negdje lokalno od turista to će locirati i uvesti mjere lokalno. U svakom slučaju, to je gotova priča. U ovakvom  obujmu i s ovakvim posljedicama njega više neće biti. A imati će i ljek za mjesec dana tako da svejedno.
ja se isto tako nadam.

a da udre ponovo i jače,  više niti jedna država ne može priuštiti zaključavanje. biti će  -vojska oko staračkih domova i bolnica a ostali raus nach arbeit

vidim,osto si neuk,jer nisi pogledao na Mihinoj temi video o spanjolskoj groznici,koja opisuje sve od prvog dana..prvi val je bio slican ovoj situaciji,blago proslo kao i ovo(uvjetno receno)...i isto se virus povukao u Europi,Rusiji,Kini..ali prezivio je u nekim fukojebinama,i ponovno opleo josh i zesce.vratio se u Jemeriku(izvorno) i napravio dobar pomor tamo..
scenarij u tom videu jako podsjeca na ovaj po pitanju korone,do sada..nadalje,nadam se kako je Kaya rekla.. cheers cheers
Tada nije bilo antibiotika, kod španjolske, zato ih je tako puno umrlo.
Kayo..tebe treba preko kolina,pa sibom po guzi goloj...Stoput ti rekoh da posjecujes redovno gnječove kružoke,jer su poucni i zanimljivi..

dakle,spanjolska gripa je VIRUSNA bolest,tak oda antibiotici ne pomazu...puno je ljudi umrlo,jer je bilo puno kretanja ljuctva..zaboravlja se WW1¸,koji je josh buktao,kad se bolest pojavila,a sa trupama vojnim i prosirila jemerikom i europom.. :starac
A tebe treba šibom, jesam ti rekla već da ne možeš čitati s razumijevanjem gradivo za osmi ako nemaš prvih sedam razreda. Na virusne upale nakače se i bakterijske, zato su između ostalog koronašima davali sumamed.

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:22

trebaš li ići kod doktora opće prakse ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Eroo 18/5/2020, 17:22

Gnječ wrote:Question 1: How many COVID-19 cases are there?

There are four main gaps between reported cases and actual cases:

Insufficient testing: Countries that do not have the systems or capacity to test properly
Yet to be reported cases: People who have the virus but are either: yet to show symptoms, yet to be tested, or had a test that showed a false negative    
Asymptomatic cases: Estimates are that around half of all people who get the virus will never show symptoms
Deliberately under-reported: Some countries look to be deliberately under-reporting cases
The net result is the number of global cases is likely to be so significantly different from reported statistics. Recent estimates are that global infections are as much as 500% to 1,000% higher than reported.

Which basically makes any aggregated reported numbers useless.

jedan od grafikona na linku ispod

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 1*a9Lcz2g8DkKdnW0o_vk3ow


link:

https://nucleuswealth.com/articles/updated-coronavirus-statistics-cases-deaths-mortality-rate/
Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 20200403_Flatten_the_curve_animated_GIF

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75050
2016-07-22


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:25

Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:

vidim,osto si neuk,jer nisi pogledao na Mihinoj temi video o spanjolskoj groznici,koja opisuje sve od prvog dana..prvi val je bio slican ovoj situaciji,blago proslo kao i ovo(uvjetno receno)...i isto se virus povukao u Europi,Rusiji,Kini..ali prezivio je u nekim fukojebinama,i ponovno opleo josh i zesce.vratio se u Jemeriku(izvorno) i napravio dobar pomor tamo..
scenarij u tom videu jako podsjeca na ovaj po pitanju korone,do sada..nadalje,nadam se kako je Kaya rekla.. cheers cheers
Tada nije bilo antibiotika, kod španjolske, zato ih je tako puno umrlo.
Kayo..tebe treba preko kolina,pa sibom po guzi goloj...Stoput ti rekoh da posjecujes redovno gnječove kružoke,jer su poucni i zanimljivi..

dakle,spanjolska gripa je VIRUSNA bolest,tak oda antibiotici ne pomazu...puno je ljudi umrlo,jer je bilo puno kretanja ljuctva..zaboravlja se WW1¸,koji je josh buktao,kad se bolest pojavila,a sa trupama vojnim i prosirila jemerikom i europom.. :starac
Počne kao virus, a poslije se zakomplicira i ljudi mogu umrijeti od upala koje se liječe antinim bioticima.
Čak se i korona liječila sumamedom...

počne kao virus, a završi kao bakterija, jel?  :D
antibiotik NE djeluje na viruse, samo na bakterije
e, sad...što to znači poslije se zakomplicira?...i zašto se ta komplikacija rješava ipak antibiotikom, znaš li to objasniti?
Na virusnu upalu pluća često se razvije i bakterijska jer je imunitet loš. Dođeš s upalom pluća od prehlade ili gripe a završiš na antibotiku, jer su se razvile i bakterije u međuvremenu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:26

Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:26

[quote="Eroo"]
Gnječ wrote:Question 1: How many COVID-19 cases are there?

There are four main gaps between reported cases and actual cases:

Insufficient testing: Countries that do not have the systems or capacity to test properly
Yet to be reported cases: People who have the virus but are either: yet to show symptoms, yet to be tested, or had a test that showed a false negative    
Asymptomatic cases: Estimates are that around half of all people who get the virus will never show symptoms
Deliberately under-reported: Some countries look to be deliberately under-reporting cases
The net result is the number of global cases is likely to be so significantly different from reported statistics. Recent estimates are that global infections are as much as 500% to 1,000% higher than reported.

Which basically makes any aggregated reported numbers useless.

jedan od grafikona na linku ispod

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 1*a9Lcz2g8DkKdnW0o_vk3ow


link:

https://nucleuswealth.com/articles/updated-coronavirus-statistics-cases-deaths-mortality-rate/
Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 20200403_Flatten_the_curve_animated_GIF[/quote

bosansko tursko srbska štetočino taj sam gif stavio prije desetak dana mogao si onda staviti i onaj drugi gif koji prikazuje što će se desiti uskoro.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:27

kaya wrote:
Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.

ne. za sve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:28

Gnječ wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.

ne. za sve.
Stvarno? I tipa na kontrolu nečega
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:30

A što ako dođeš na hitnu ?!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:31

kaya wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.

ne. za sve.
Stvarno? I tipa na kontrolu nečega

pa zovi na mob svoga liječnika opće prakse pa ga-ju pitaj kao što sam i ja napravio. samo prenosim što su mi rekli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:31

kaya wrote:A što ako dođeš na hitnu ?!

prvo ti naprave test na covid.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:32

Gnječ wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.

ne. za sve.
Stvarno? I tipa na kontrolu nečega

pa zovi na mob svoga liječnika opće prakse pa ga-ju pitaj kao što sam i ja napravio. samo prenosim što su mi rekli.
Pa vjerujem ti, poslali mi frendicu jučer na test pa na neki zahvat, nešto s nogom.
Al malo mi bezveze, što kada im se nakrca hitna noću , nema vremena za testiranja...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:34

Gnječ wrote:
kaya wrote:A što ako dođeš na hitnu ?!

prvo ti naprave test na covid.
Teško druže, ak imaš srčani mislim da nemaju baš vremena za to, ili prometni udes...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:35

kaya wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:
Znam, mada mislim samo ako je neki zahvat u pitanju.

ne. za sve.
Stvarno? I tipa na kontrolu nečega

pa zovi na mob svoga liječnika opće prakse pa ga-ju pitaj kao što sam i ja napravio. samo prenosim što su mi rekli.
Pa vjerujem ti, poslali mi frendicu jučer na test pa na neki zahvat, nešto s nogom.
Al malo mi bezveze, što kada im se nakrca hitna noću , nema vremena za testiranja...

a to pitaj njih u te finese, trijažu i protokole nisam upućen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by kaya 18/5/2020, 17:38

Ma jedu govna, ako si naručen za nešto, na primjer operaciju koljena šalju te na test prije. Ako padneš s prvog kata uvezu te na hitnu i operaciju odmah.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:41

kaya wrote:
Gnječ wrote:
kaya wrote:A što ako dođeš na hitnu ?!

prvo ti naprave test na covid.
Teško druže, ak imaš srčani mislim da nemaju baš vremena za to, ili prometni udes...

ako imaš srčani tako i tako ćeš umrijeti. osim ako nisi negdje na hitnoj u nekoj bolnici koja ima 24h dežurnu ekipu za angioplastiku i kardiokirurga.

prometni udes ovisi kolika je opasnost po život. ako ozljede nisu opasne po život čekaj bre.

uglavnom jalovo je ovdje raspravljati dovoljno je nazvati hitnu i pitati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:47

kaya wrote:Ma jedu govna, ako si naručen za nešto, na primjer operaciju koljena šalju te na test prije. Ako padneš s prvog kata uvezu te na hitnu i operaciju odmah.

trebaš ići kod zubara svaki puta se moraš testirati na covid jer test na covid vrijedi samo 48h.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Noor 18/5/2020, 17:55

kaya wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Tada nije bilo antibiotika, kod španjolske, zato ih je tako puno umrlo.
Kayo..tebe treba preko kolina,pa sibom po guzi goloj...Stoput ti rekoh da posjecujes redovno gnječove kružoke,jer su poucni i zanimljivi..

dakle,spanjolska gripa je VIRUSNA bolest,tak oda antibiotici ne pomazu...puno je ljudi umrlo,jer je bilo puno kretanja ljuctva..zaboravlja se WW1¸,koji je josh buktao,kad se bolest pojavila,a sa trupama vojnim i prosirila jemerikom i europom.. :starac
Počne kao virus, a poslije se zakomplicira i ljudi mogu umrijeti od upala koje se liječe antinim bioticima.
Čak se i korona liječila sumamedom...

počne kao virus, a završi kao bakterija, jel?  :D
antibiotik NE djeluje na viruse, samo na bakterije
e, sad...što to znači poslije se zakomplicira?...i zašto se ta komplikacija rješava ipak antibiotikom, znaš li to objasniti?
Na virusnu upalu pluća često se razvije i bakterijska jer je imunitet loš. Dođeš s upalom pluća od prehlade ili gripe a završiš na antibotiku, jer su se razvile i bakterije u međuvremenu.
tako je, tko zna zna ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 17:58

mutava baštarda wrote:Nema više Gnječ, gotovo je s koronom. Od ponediljka opet umiremo po starom.  

Recovered Patients Could Suffer Chronic Health Effects For The Rest Of Their Lives

New research studies conducted in Hong Kong and Wuhan, China show that survivors grapple with poorer functioning in their lungs, heart and liver. And that may be the tip of the iceberg.

The SARS-Cov-2 coronavirus is now known to attack many parts of the human body beyond the respiratory system, causing damage from the eyes to the toes, the gastrointestinal tract including the liver, to the kidneys, the nervous system and even the testes of males. Patients' immune systems can go into overdrive to fight off the infection, compounding the damage done.

Though medical researchers are just only starting to track the long-term health of ‘recovered’ patients, past epidemics caused by similar viruses show that the aftermath can last more than a decade.

In one past study, survivors of severe acute respiratory syndrome, or Sars, suffered lung infections, higher cholesterol levels and were falling sick more frequently than others for as long as 12 years after the epidemic coursed through Asia, killing almost 800 people.

The Sars 2003 epidemic infected about 8,000 people. However with more than 4.3 million and more every day infected by the SARS-CoV-2coronavirus, the long-term damage to health could strain social safety nets and health-care infrastructures for years to come as well as have implications for economies and companies.

This grim prospect led Dr Nicholas Hart, the British doctor who treated Prime Minister Boris Johnson, to call the virus "this generation's polio" - a disease that could leave many marked by its scars and reshape global health care.

Dr Kimberly Powers, an epidemiologist at the University of North Carolina at Chapel Hill, who is developing models on the virus's spread to inform public-health efforts said, "What these chronic issues ultimately look like and how many patients ultimately experience them will have huge implications for patients, the doctors who treat them, and the health systems around them."

https://www.thailandmedical.news/news/covid-19-alerts-recovered-patients-could-suffer-chronic-health-effects-for-the-rest-of-their-lives
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Noor 18/5/2020, 17:58

Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
omg
i svaki put platiti 1200? ili?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Guest 18/5/2020, 18:00

Noor wrote:
Gnječ wrote:trebaš li ići kod doktora opće prakse  ili obaviti bilo koji pregled u bolnicu moraš se prije toga testirati na covid. nalaz nesmije biti stariji od 48h. provjerena informacija.

pa vi meditirajte
omg
i svaki put platiti 1200? ili?

ne platiš ništa. zoveš liječnika ili stomatologa pošalje ti e-uputnicu ideš na punkt gdje uzimaju briseve i to je to. nalaz dobiješ naknadno.


Last edited by Gnječ on 18/5/2020, 18:02; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć - Page 6 Empty Re: Vjerujete li Stožeru? Pa pitajte sami sebe, vrati li se korona, koga biste zvali u pomoć

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum