ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razgovor s...

Page 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:40

mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:
red wolf wrote:Kad je Jakov Pravednik pao pod salvom kamenja, on je upregnuo svoj pogled i molitvu Ocu koji je iznad svega ovog materijalnog, niskog...Onome koji ne sudi...
Pa mislim da sudi.
Kada smo zločesti (ljudski rod), On pošalje neku kataklizmu i izbriše nas sa zemlje, a onda opet nanovo.
To je Otac laži...
To su činjenice!
Koje činjenice?
Kataklizme!
Pa to nema veze s Ocem...

red wolf

Posts : 15947
2016-02-10


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 28/11/2020, 22:41

red wolf wrote:
venus wrote:
red wolf wrote:Što je "raj", a što "pakao"?...Stanje vašeg duha. I jedno i drugo je u vama. I da, naposljetku, i izvan vas je. Vi niste svjesni ovog "unutarnjeg", pa vam ostaje ovo "vanjsko" stanje. Dakle, vi samo vidite jednu stranu novčića, ali ne i drugu.

Prvo pišeš svi smo jedno, a onda se obraćaš drugima izuzimajući sebe jer ti si shvatio, a drugi nisu.
Kad bi ti shvatio da si zadužen i odgovoran samo za sebe bio bi izgubljen jer bi ti propala samonametnuta uloga propovjednika. 
Drugi se ne daju silom krstit, niti ih se može potaknut na razmišljanje takvim pitanjima i odgovorima. Čovjek sam dođe po savjet ako iznutra osjeti da ga druga osoba može potaknuti da upali svoju vlastitu unutarnju svjetiljku.
To ti je zato jer ja ne pripadam tvojoj vrsti...

Ti ne znaš kojoj ja vrsti pripadam. Hrabar si procjenjivati i prosuđivati mene. Ja tebe ne prosuđujem kojoj vrsti pripadaš, čitam što pišeš. Tvoje obraćanje govori o tome da se stavljaš na pijedestal s kojeg promatraš stvari drugačije te se izdvajaš od drugih. Jedan od znakova prosvijetljenosti je poniznost, a to ne pokazuješ u upisima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 22:42

venus wrote:
mativka wrote:
venus wrote:
red wolf wrote:Što je "raj", a što "pakao"?...Stanje vašeg duha. I jedno i drugo je u vama. I da, naposljetku, i izvan vas je. Vi niste svjesni ovog "unutarnjeg", pa vam ostaje ovo "vanjsko" stanje. Dakle, vi samo vidite jednu stranu novčića, ali ne i drugu.

Prvo pišeš svi smo jedno, a onda se obraćaš drugima izuzimajući sebe jer ti si shvatio, a drugi nisu.
Kad bi ti shvatio da si zadužen i odgovoran samo za sebe bio bi izgubljen jer bi ti propala samonametnuta uloga propovjednika. 
Drugi se ne daju silom krstit, niti ih se može potaknut na razmišljanje takvim pitanjima i odgovorima. Čovjek sam dođe po savjet ako iznutra osjeti da ga druga osoba može potaknuti da upali svoju vlastitu unutarnju svjetiljku.
Nemoj biti tako stroga, formalna, realna!
Volim ljepotu i slobodu duha.
Volim neuniformiranost, volim vidjeti pojedinca u matrici,
volim dozvoliti izražaj, mišljenje,
uživati u nesputanosti.
Ma koliko si ti - ti,
ja - ja,
treba dozvoliti i drugima
da budu - oni.

Pa kad voliš izražaj, mišljenje, itd..što meni ne bi dozvolila da ja budem ja, nego meni počinješ rečenicu sa nemoj.
Sebi i drugima bi eto dozvolila slobodu, a mene bi ograničila da pišem što se tebi sviđa. Selektivna ta tvoja sloboda.
Ispričavam se ako si to tako doživjela.
Moja pogreška misli, jer si tu već jako dugo pa sam smatrala da znaš prepoznati natruhe disanja.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 28/11/2020, 22:45

mativka wrote:
venus wrote:
mativka wrote:
venus wrote:
red wolf wrote:Što je "raj", a što "pakao"?...Stanje vašeg duha. I jedno i drugo je u vama. I da, naposljetku, i izvan vas je. Vi niste svjesni ovog "unutarnjeg", pa vam ostaje ovo "vanjsko" stanje. Dakle, vi samo vidite jednu stranu novčića, ali ne i drugu.

Prvo pišeš svi smo jedno, a onda se obraćaš drugima izuzimajući sebe jer ti si shvatio, a drugi nisu.
Kad bi ti shvatio da si zadužen i odgovoran samo za sebe bio bi izgubljen jer bi ti propala samonametnuta uloga propovjednika. 
Drugi se ne daju silom krstit, niti ih se može potaknut na razmišljanje takvim pitanjima i odgovorima. Čovjek sam dođe po savjet ako iznutra osjeti da ga druga osoba može potaknuti da upali svoju vlastitu unutarnju svjetiljku.
Nemoj biti tako stroga, formalna, realna!
Volim ljepotu i slobodu duha.
Volim neuniformiranost, volim vidjeti pojedinca u matrici,
volim dozvoliti izražaj, mišljenje,
uživati u nesputanosti.
Ma koliko si ti - ti,
ja - ja,
treba dozvoliti i drugima
da budu - oni.

Pa kad voliš izražaj, mišljenje, itd..što meni ne bi dozvolila da ja budem ja, nego meni počinješ rečenicu sa nemoj.
Sebi i drugima bi eto dozvolila slobodu, a mene bi ograničila da pišem što se tebi sviđa. Selektivna ta tvoja sloboda.
Ispričavam se ako si to tako doživjela.
Moja pogreška misli, jer si tu već jako dugo pa sam smatrala da znaš prepoznati natruhe disanja.

Ne moraš mi se ispričavati ako ne vidiš suštinu napisanog.

Moj mozak je ponekad prilično muški, čitam ono što piše, a ne ono što je netko mislio.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 22:46

Malo si previše letimična za moj ukus..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:47

venus wrote:
red wolf wrote:
venus wrote:
red wolf wrote:Što je "raj", a što "pakao"?...Stanje vašeg duha. I jedno i drugo je u vama. I da, naposljetku, i izvan vas je. Vi niste svjesni ovog "unutarnjeg", pa vam ostaje ovo "vanjsko" stanje. Dakle, vi samo vidite jednu stranu novčića, ali ne i drugu.

Prvo pišeš svi smo jedno, a onda se obraćaš drugima izuzimajući sebe jer ti si shvatio, a drugi nisu.
Kad bi ti shvatio da si zadužen i odgovoran samo za sebe bio bi izgubljen jer bi ti propala samonametnuta uloga propovjednika. 
Drugi se ne daju silom krstit, niti ih se može potaknut na razmišljanje takvim pitanjima i odgovorima. Čovjek sam dođe po savjet ako iznutra osjeti da ga druga osoba može potaknuti da upali svoju vlastitu unutarnju svjetiljku.
To ti je zato jer ja ne pripadam tvojoj vrsti...

Ti ne znaš kojoj ja vrsti pripadam. Hrabar si procjenjivati i prosuđivati mene. Ja tebe ne prosuđujem kojoj vrsti pripadaš, čitam što pišeš. Tvoje obraćanje govori o tome da se stavljaš na pijedestal s kojeg promatraš stvari drugačije te se izdvajaš od drugih. Jedan od znakova prosvijetljenosti je poniznost, a to ne pokazuješ u upisima.
Pa ti si čovjek, zar ne?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:49

Kad kažem da smo svi Jedno, onda nema pijedestala. To je nešto što dokida hijerarhiju.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:52

Sve maske koje posjedujemo imaju samo jednu funkciju, da nas razdvajaju. Kad ogolimo sebe, dolazimo do odgovora, tko sam ja?...Dvije razine odgovora na ovo pitanje postoje...Prva...Materijalna...Druga je vezana za ono što je van našeg tijela...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 28/11/2020, 22:54

mativka wrote:Malo si previše letimična za moj ukus..

Hoćeš reći površna?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 22:54

red wolf wrote:Sve maske koje posjedujemo imaju samo jednu funkciju, da nas razdvajaju. Kad ogolimo sebe, dolazimo do odgovora, tko sam ja?...Dvije razine odgovora na ovo pitanje postoje...Prva...Materijalna...Druga je vezana za ono što je van našeg tijela...
Ja sam s Plejade..
Odakle ste Vi?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 22:55

venus wrote:
mativka wrote:Malo si previše letimična za moj ukus..

Hoćeš reći površna?
Savršena za forum!

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:55

mativka wrote:
red wolf wrote:Sve maske koje posjedujemo imaju samo jednu funkciju, da nas razdvajaju. Kad ogolimo sebe, dolazimo do odgovora, tko sam ja?...Dvije razine odgovora na ovo pitanje postoje...Prva...Materijalna...Druga je vezana za ono što je van našeg tijela...
Ja sam s Plejade..
Odakle ste Vi?
Orion...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 22:57

red wolf wrote:
mativka wrote:
red wolf wrote:Sve maske koje posjedujemo imaju samo jednu funkciju, da nas razdvajaju. Kad ogolimo sebe, dolazimo do odgovora, tko sam ja?...Dvije razine odgovora na ovo pitanje postoje...Prva...Materijalna...Druga je vezana za ono što je van našeg tijela...
Ja sam s Plejade..
Odakle ste Vi?
Orion...
:)))))
Zaista si me sada ...oduševio :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 22:57

mativka wrote:
red wolf wrote:
mativka wrote:
red wolf wrote:Sve maske koje posjedujemo imaju samo jednu funkciju, da nas razdvajaju. Kad ogolimo sebe, dolazimo do odgovora, tko sam ja?...Dvije razine odgovora na ovo pitanje postoje...Prva...Materijalna...Druga je vezana za ono što je van našeg tijela...
Ja sam s Plejade..
Odakle ste Vi?
Orion...
:)))))
Zaista si me sada ...oduševio :)
Zašto?
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by Guest 28/11/2020, 23:00

mativka wrote:
venus wrote:
mativka wrote:Malo si previše letimična za moj ukus..

Hoćeš reći površna?
Savršena za forum!

Fleksibilna sam, prilagodim se mjestu gdje dolazim. Mi sa Siriusa smo takvi. 

Ti si meni dosadna..i osjećam kao da si potisnuta, ljuta, trudiš se biti fina i filozofski nastrojena.
Nez, možda bi bilo dobro da se prostački letimično s nekim pravo popičkaraš i odljutiš  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 23:02

Moram priznati, ljudi su zaista zanimljiva vrsta...Nikad mi nije dosadno s vama...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 23:04

Ono što najviše mrzite u drugima, to je ono što najviše mrzite kod sebe...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 23:07

Zato je Isus rekao --> Ljubite bližnjega kao sebe. I još vas je nečemu podučio, ne mrzite neprijatelja, već ga ljubite...Nema neprijatelja. Vi ste Jedno.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 23:13

Jedna ljudska generacija je imala sreću da ima Isusa...On je urušio sustav vrijednosti onog doba...Stao je između rulje i prostitutke koju su htjeli kamenovati...Rekao im je, onaj koji je bez grijeha, neka uzme kamen i baci ga na ženu. Nitko to nije učinio. On je znao da se grijeh žene zrcali u svakome od onih koji su bili dio rulje.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by mativka 28/11/2020, 23:16

red wolf wrote:Jedna ljudska generacija je imala sreću da ima Isusa...On je urušio sustav vrijednosti onog doba...Stao je između rulje i prostitutke koju su htjeli kamenovati...Rekao im je, onaj koji je bez grijeha, neka uzme kamen i baci ga na ženu. Nitko to nije učinio. On je znao da se grijeh žene zrcali u svakome od onih koji su bili dio rulje.
Sada si ti tu :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by red wolf 28/11/2020, 23:17

mativka wrote:
red wolf wrote:Jedna ljudska generacija je imala sreću da ima Isusa...On je urušio sustav vrijednosti onog doba...Stao je između rulje i prostitutke koju su htjeli kamenovati...Rekao im je, onaj koji je bez grijeha, neka uzme kamen i baci ga na ženu. Nitko to nije učinio. On je znao da se grijeh žene zrcali u svakome od onih koji su bili dio rulje.
Sada si ti tu :)
Ne. Ja sam njegov sluga.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Razgovor s... - Page 13 Empty Re: Razgovor s...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum