ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sport News

Go down

Sport News  Empty Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 02:56

Slaven Bilić o Srbiji: Imate već generacijama igrače u najvećim klubovima, ali vam fali naš naboj

Iskreno o svemu


Sport News  20141023mmbilic14-460x259


Čuveni hrvatski trener, [size=15]Slaven Bilić, prokomentarisao je trenutnu pauzu zbog korona virusa u Engleskoj.

U razgovoru sa Sabahudinom Topalbećirevićem, poznatim novinarom iz Sarajeva, Bilić je opisao momente na Ostrvu uz zanimljive komentare na račun ostalih fudbalskih aktuelnosti.
Život u karantnu ispunio je slušanjem i sviranjem muzike.


Malo kod kuće sviram gitaru. To je nekad spas, kad si sam, pa zasviraš deci i prođe vreme. A malo se i napreduje kako se ima vremena.
Zanimljivo je i viđenje reprezentativnog fudbala u regionu bivše Jugoslavije.
- Srbija i BiH imaju kvalitet, već generacijama imaju igrače koji igraju u najvećim evropskim klubovima, ali nisu kao mi, nemaju rezultate kao Hrvatska. Ne znam zašto, ali očigledno im nedostaje naboj koji mi Hrvati sigurno imamo.
Tema je bio i begunac od hrvatskog pravosuđa, Zdravko Mamić (60).
- Zdravko je napravio Dinamo uspešnim, on je najzaslužniji za tu razliku prema Hajduku. Kad pogledamo sve te igrače koji su stvoreni kroz Dinamo... On je jedan neverovatan menadžer i šef kluba. Naravno da su ove druge stvari jako negativne, ako su istina. Dok sam vodio reprezentaciju imao sam jako korektan odnos s njim - rekao je Slaven Bilić.

https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3179184-slaven-bilic-o-srbiji-imate-vec-generacijama-igrace-u-najvecim-klubovima-ali-vam-fali-nas-naboj[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 02:56

Nasi imaju komplekse, nema to veze sa fudbalom.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 03:55

Iz Rusije sa 'ljubavlju' Basketball

https://www.sportskacentrala.com/2020/04/15/rusi-najavljuju-sok-gazprom-napusta-crvenu-zvezdu/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 04:10

vuksadinare wrote:Iz Rusije sa 'ljubavlju' Basketball

https://www.sportskacentrala.com/2020/04/15/rusi-najavljuju-sok-gazprom-napusta-crvenu-zvezdu/


Kaze Terzic da lazu lol!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 04:14

Serbinho-3 wrote:
vuksadinare wrote:Iz Rusije sa 'ljubavlju' Basketball

https://www.sportskacentrala.com/2020/04/15/rusi-najavljuju-sok-gazprom-napusta-crvenu-zvezdu/


Kaze Terzic da lazu lol!
lol!
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 04:33

vuksadinare wrote:
Serbinho-3 wrote:
vuksadinare wrote:Iz Rusije sa 'ljubavlju' Basketball

https://www.sportskacentrala.com/2020/04/15/rusi-najavljuju-sok-gazprom-napusta-crvenu-zvezdu/


Kaze Terzic da lazu lol!
lol!

lol!
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 14:18

Sport News  616101_ljupko-petrovic_ls-s


ZVEZDA BI DUGO VLADALA! Ljupko Petrović otkrio: Šuker i Jarni su bili kaparisani, Jokanović blizu, a onda je izbio rat
FUDBAL
17.04.2020. 10:28h



[size=17]Legendarni trener Crvene zvezde Ljupko Petrović, vreme u izolaciji provodi na Zlatiboru.
[/size]



On je po izbijanju epidemije rešio da se iz Bugarske, gde je savetnik u CSKA Sofiji, vrati u Srbiju.

"Iz Bugarske sam se u Srbiju vratio 14. marta. Odmah sam došao ovde na Zlatibor u propisanu samoizolaciju da ne bih ugrozio ni porodicu ni prijatelje. Prošao je period od tih 28 dana samoizolacije, ali pošto imam preko 65 godina i dalje ne izlazim napolje. U Bugarskoj nije tako rigorozno kao kod nas, mnogo su popustljiviji. Ljudi mojih godina smeju da se kreću napolju, ali uz naravno sve mere opreza, od maske do držanja razdaljine. Ne znam da li je to dobro ili ne – rekao je Petrović za "Danas".


Sport News  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=234&loc=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fsport%2Ffudbal%2F3448779%2Fljupko-petrovic-crvena-zvezdarobert-jarnidavor-suker&referer=https%3A%2F%2Fwww.kurir
[size]

Kao nekome ko je u sportu čitav život Petrović je  istakao da mu disciplina i karantin ne padaju teško.

"Šetam po terasi koja otprilike ima sedam metara. Malo šetam po njoj, malo uđem unutra, pa tako ukrug ceo dan. Onda se spustim stepenicama sa prvog sprata do ulaza zgrade, pa se vratim nazad. Gledam da tako idem što više puta niz stepenice, pa uz stepenice, dok se ne umorim, oznojim, pa se okupam i odmaram. Problem je što sam ja „neizdrž“, ne mogu na jednom mestu da provedem mnogo vremena, navikao sam da sam u pokretu. U dobroj sam snazi, navikao sam da svaki dan idem napolje. Međutim, kada dođeš u ovakvu situaciju moraš da čuvaš sebe, a ne želiš da ugroziš prijatelje i porodicu, ali ni nepoznate ljude. Sada treba da razmišljamo tako da moramo da izdržimo ovaj period. Zato se zaista trudim da ispoštujem sve do tančina. Mislim da je jedino ispravno da se i svi stariji strogo pridržavaju nametnutih pravila, neka pronađu ko će da im donosi hranu ili neka je naruče. Ja kao trener imam i dodatnu obavezu da dam primer discipline i ponašanja."


Sport News  505119_ljupko-petrovic_ff

U borbi u protiv korone upotrebio je i fudbalski rečnik.
"U ovom momentu još uvek savladavamo taktiku koju ćemo da primenimo na koronu. U fudbalu se uvek mora odmeriti kada i kako treba igrati fazu odbrane, a kad fazu napada. Dobra odbrana je preduslov za dobar napad, a mi smo sada u toj fazi i odbrana je najbolji napad na koronu. Kad te neko napada moraš znati kako da se od njega odbraniš, a mi se od virusa branimo trenutno defanzivnim ponašanjem, neizlaskom, ne dozvoljavanjem da nam priđe. Ja sam celog života zagovarao da se napadne protivnik, ali nikada da se ide grlom u jagode. Ne sme da se ostavi prazan gol. Mi smo sada u velikoj defanzivi, ali čekamo pravi trenutak za kontranapad, pa da oteramo koronu u tri lepe.."
Čuveni trener koji je sa Crvenom zvezdom osvojio titulu prvaka Evrope u Bariju 1991,ne gubi vreme u karantinu 


"Vreme trošim i tako što pripremam svoju petu knjigu koju planiram da objavim sledeće godine, na 30 godina od Barija. Ona će biti posvećena tom jubileju i u njoj ću navesti sve ono što čini fudbal i što se promenilo u ove tri decenije. Analiziraću da li je danas fudbal isti kao što se igrao tada i šta se dogodilo sa igrom. A došlo je do mnogo promena i za mene su Englezi sada na prvom mestu – smatra Ljupko Petrović.


Sport News  669207_crvena-zvezda-bari-fudbal-prvaci-evrope_ff

Petrović je sa žaljenjem još jednom konstatovao da je Zvezda spremala paklen tim za opdbranu evropske krune ali je sve to propalo početkom rata.
"Davor Šuker i Robert Jarni su igrači koje smo već kaparisali i koji je trebalo da dođu u Crvenu zvezdu u leto 1991. godine. Pričali smo i sa Slavišom Jokanovićem i bili blizu dogovora. Sa onim timom, pojačanim sa ta tri igrača, garantujem vam da bismo bili ekipa koja je nezadrživa u Evropi. Isto tako vam garantujem da bismo ponovili uspeh iz Barija, i to možda više puta "rekao je Petrović i dodao:
Sport News  1784433_profimedia0068702888_ff

"Međutim, izbio je rat i sve je to propalo. Žao mi je jer je Jugoslavija imala snagu da donese ne samo jednog već možda i više prvaka Evrope. Pogledajte kako Španci ne dozvoljavaju da im se raspadne država, dok smo mi to ćutke gledali,zaključio je Ljupko Petrović za " Danas"
Kurir sport/ Danas
[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 14:23

ovo nikako nije istina..ovo je jarni nekoliko puta demantirao..zadnji kontakt sa zvezdinom upravom je imao 1989 i od tad ga nisu vise zvali..za šukera ne znam...ali znam da zadnji igrac hrvat koji je dosao u neki srpski klub je bio goran juric koji je dosao u zvezdu u jesenskoj pauzi sezone 1989/90..poslije nije vise bilo odlazaka u suprotnim smjerovima bar sto se tice dinama i hajduka..za male klubove ne znam....1990 se vec dobrano kuhalo i sumnjam da se nekom htjelo ici u hajduk ili dinamo odnosno zvezdu ili partizan...sve drugo su price kao i ova po sistemu ki bi da bi...goran juric koji je dosao u zvezdu mislim da je dosao iz mostarskog veleza...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 14:25

pogotovo cisto sumnjam da se nekom odlazilo u zvezdu ili partizan odnosno dinamo i hajduk nakon onih nereda na maximiru...to sto je mozda netko imao pritajenu zelju u sebi da nekog dovede kao petrovic u onakvim okolnostima vise nije bilo izvedivo najvise iz politickih razloga i tu novac nije bio toliko presudan..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 14:37

To ne znam, jer ih ne poznajem...

Nego, gde bi stavio Sukera, kada je tu bio Pancev.

Jarni je igrao po desnoj strani, dok je Zvezda vise vukla 

loptu napred po sredini, preko Savicevica, Prosineckog i Stosica.

Kvaris koncept igre.

Realno po meni, nepotrebni, cak bi i Piksi mozda

tu bio glavni, ostatak odsecen,  mozda je i dobro

sto je otisao.

Igra mora da ima koncept a ne da bude modna revija.

Falila ja odbrana, ako se setimo sa Sampdorijom a tu niste

tada imali nekoga.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 15:32

Serbinho-3 wrote:To ne znam, jer ih ne poznajem...

Nego, gde bi stavio Sukera, kada je tu bio Pancev.

Jarni je igrao po desnoj strani, dok je Zvezda vise vukla 

loptu napred po sredini, preko Savicevica, Prosineckog i Stosica.

Kvaris koncept igre.

Realno po meni, nepotrebni, cak bi i Piksi mozda

tu bio glavni, ostatak odsecen,  mozda je i dobro

sto je otisao.

Igra mora da ima koncept a ne da bude modna revija.

Falila ja odbrana, ako se setimo sa Sampdorijom a tu niste

tada imali nekoga.
pa i bolje da je piksi otisao...jer sve se u sredini oko njega vrtilo a gušio je prosineckog koji je odlaskom piksija dobio vise slobode i pokazao sto zna...piksi je vise bio za onu momcad gdje on mora biti glavni...a najbolje partije je odigrau u zvezdi 3,4 godine prije nego sto je zvezda bila prvak europe..kada nije bila zvezdina kvaliteta na toj razini kao 1991...jer je imao vodonoše u momcadi....koji su igrali za njega..ne kazem da nije bio odlican nogometas ali realno on je morao biti glavni igrac oko koga se sve vrti a prosinecki naravno po svojoj kvaliteti kao ni savicevic to nisu bili...odnosno nije piksi mogao biti glavni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by vuksadinare 17/4/2020, 15:38

piksi je usporavao igru zvezde odlaskom njega dobili su na brzini igre..zvezda je prakticno imala istu momcad u sezoni 1990 i 1991(bez piksija)...ali su tu sezonu 1990 odirali bar 30% slabije nego sezonu 1990/91..mucili su se do cetri kola prije kraja u trci za naslov sa dinamom...nisu napravili rezultat u europi koji se ocekivao od te momcadi...iz razloga sto su igrali sporije bas zbog piksija...i šekularca koji je mahom bazirao igru na piksiju a manje na prosineckom i savicevicu..koji su odlaskom šekularca i piksija odigrali najbolju sezonu u zvezdi u karijeri
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99112
2015-09-08


Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 19:13

vuksadinare wrote:piksi je usporavao igru zvezde odlaskom njega dobili su na brzini igre..zvezda je prakticno imala istu momcad u sezoni 1990 i 1991(bez piksija)...ali su tu sezonu 1990 odirali bar 30% slabije nego sezonu 1990/91..mucili su se do cetri kola prije kraja u trci za naslov sa dinamom...nisu napravili rezultat u europi koji se ocekivao od te momcadi...iz razloga sto su igrali sporije bas zbog piksija...i šekularca koji je mahom bazirao igru na piksiju a manje na prosineckom i savicevicu..koji su odlaskom šekularca i piksija odigrali najbolju sezonu u zvezdi u karijeri

Tacno.

Piksi je bio ko Dzordan u Cikagu.

Bolje sto je otisao, jer je bilo dosta kvalitetnih igraca da pokriju odlazak njegov a da

ne pokriju ostale i da postoji hemija u timu.

Gledam danas, kako je vec protiv Anderlehta igrala neka leva postava, vec rasprodali

igrace.

Nevetovatan potez, jer su mogli bez problema ponoviti uspeh 1992.

Danas smo zadnja rupa na svirali...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 17/4/2020, 19:19

Sport News  Q6hk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1RNN01EQV8vY2NiYTUxZjI2YzNjY2UzOTI5NTBjYTkzYjQ0YjQwY2IuanBnkZMCzQJCAIEAAQ

BACAO PO DEVOJKAMA ČAK MILION DOLARA, A IAKO IH JE IMAO 100 - BANKROTIRAO! Bio je ispred Kobija i Peđe na draftu, dotakao DNO i evo šta sada radi!

  • Vladimir Andonov
     
  •  17.04.2020. 14:40



Poznato je da dosta slavnih sportista nije uspelo da se izbori, na prvom mestu sa samim sobom, sećanjem na siromašno detinjstvo i svim onim što donose, slava i prestiž kada se uspe u karijeri.





Mnogi u momentima kada dođu do velike količine novca "izgube glavu", a jedna takva priča, ali ipak sa srećnim krajem je ona o bivšem NBA asu Entoanu Vokeru.





Šesti pik sa čuvenog drafta 1996. godine je bio igrač ispred svog vremena. Može se reći i jedan od pionira današnje košarke. Momak koji je igrajući “četvorku” predvodio NBA po broju pokušaja van linije za tri poena u dve uzastopne sezone početkom novog milenijuma. U prvoj od pomenutih imao je najbolji učinak i po broju pogođenih šuteva za tri poena. U tom trenutku ligom su harali Rej Alen, Redži Miler, Peđa Stojaković. Postigao je 70 trojki više od Dirka Novickog, čoveka koji je sinonim za vrhunskog šutera, ne samo vrhunskog visokog šutera.
Sport News  1Zfk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpRN01EQV8vZTAyZmZlYjZkMmQ0MGMzZTU2ZDA4NzhlMjM3OWMyZDUuanBnkZMCzQKAAIEAAQ

Entoan Voker
Entoan Voker, čija igra se zaista bi sjajno prenela na današnje vreme u NBA košarci je pre nekoliko dana izjavio: “Zaradio bih 300 miliona dolara u današnjem NBA!”
Možda i bi, ali da li bi nešto i sačuvao - ostaje pitanje.

Član jedne od najboljih draft generacija ikada, momak koji je izabran pre Kobija Brajanta, Stiva Neša, Peđe... Voker može da se svrsta među one igrače koji svoje navijače dovode do najveće ekstaze, ali i najvećeg ludila. Veoma talentovan, ali u istom mahu verovatno i iracionalno samouveren.
Najdublji trag i najbolje godine proveo je u Bostonu, kao “Zaposleni broj osam” - po čuvenoj reklami. Bio je udarna igla Seltiksa i neko ko je predao baklju čoveku koji će kasnije postati ikona “zelenih”, Polu Pirsu. U najboljoj sezoni u karijeri, onoj koja je vratila nadu navijačima Kelta, Voker je beležio gotovo 23 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Kao član Bostona uspeo je da upiše čak tri nastupa na Ol-star meču.
Odigrao je 13 NBA sezona, a karijeri Voker je zaradio tačno 108.142.015 dolara od NBA plata. Ko zna koliko od još od raznih sponzorskih ugovora, kao na primer jedno od glavnih zaštitnih lica velike sportske marke. Sve je uspeo da potroši, a evo i kako.

Sport News  C-ck9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTTJRN01EQV8vMTg5ZGU5ZGE2NzY3MzBmZDNhMmViYTM5NjhlZWE3MzEuanBnkZMCzQKAAIEAAQ
Entoan Voker i Šekil O'nil
Afro-amerikanci su dugo u Sjedinjenim Američkim Državama odrastali u dosta težim uslovima od prosečnih. Uglavnom u opasnijim krajevima u kojima nije ogroman procenat onih koji uspeju da se nakon tinejdžerskih godina otrgnu kriminalu. Kodeks ponašanja je opšte poznat, ako jedan iz društva uspe, uspeli su svi.
Po sopstvenom priznanju, Voker se tokom čitave karijere “kretao” sa još najmanje 8-10 ljudi u društvu. Želeo je da njegovi prijatelji osete isti luksuz i isti način života kao on. Ni u jednom trenutku nije odvajao sebe od svoje ekipe. Da li su to putovanja – Havaji, Maldivi, Las Vegas, ili bolesno skupi nakit, egzotična kola poput Mercedesa, Bentlija, Majbaha. Nije ni čudo što neverovatnih 60% NBA igrača bankrotira po završetku karijere, momci koji dolaze iz sličnih okolina jednostavno ne umeju baš najbolje sa novcem.
Poznato je da Vokerov vikend u Las Vegasu sa ekipom nije "izlazio" ispod pola miliona dolara.
Bitno je znati da Entoan zaista nije loš lik, nikada jedan saigrač nije rekao ružnu reč o njemu. Bio je jedan od onih koji su doprinosli atmosferi u svlačionici. Uspeo je da izdejstvuje da mu ogroman deo “ruki” ugovora bude isplaćen unapred, nešto što je bio jako redak slučaj, a od istog novac kupio je kuću majci.
Plaćao je finansijskog savetnika, ali je odbijao da sluša njegove savete. Kako sam kaže, bio je mlad, arogantan i mislio da zna najbolje, a u tom trenutku svakako nije mislio da sav taj novac može da nestane.
Ugovor koji je Voker potpisao sam Keltima doneo mu je 71 milion dolara za šest sezona, u tom trenutku najunosniji u istoriji Boston Seltiksa. Da stavimo stvari u perspektivu – Entoan je ugovor potpisao 1999. godine, a timski budžet za sezonu 1999/00 iznosio je 34 miliona dolara. Budžet za sezonu 2019/20 iznosi 109 miliona zelenih novčanica, ili 3,2 puta više.

Najveći timski uspeh, Entoan je doživeo kao prikolica Dvejnu Vejdu i Šakilu O'nilu u Majami Hitu, kada je stigao do jedinog šampionskog prstena.
Voker je na leto 2003. godine trejdovan u Dalas, naredne sezone već je nosio dres Atlante, ali poslednjeg dana za razmene 2005. godine, vratio se u Boston. Na njegovu žalost, dres sa brojem osam u međuvremenu je zadužio Al Džeferson, te je na prva dva meča Voker nosio dres sa broj 88. Na putu za Boston (oba meča igrana na strani) Džeferson je “odlučio” da broj osam vrati nekadašnjem kapitenu tima. Zvanično, mladi Al je od Vokera želeo samo da ga uzme pod svoje krilo, želeo je mentora. Međutim, postavlja se pitanje zašto je na to čekao dva meča. Nezvanično, Voker je iskeširao šestocifreni iznos kako bi dobio svoj broj nazad.
Malo je poznato da je Voker možda i otac “wiggle” plesa u NBA ligi.
Ova priča dolazi iz ne baš pouzdanog izvora, ali je previše dobra da ne bi bila istinita. Godina je 2006. i Majami Hit je šampion NBA lige, naravno, nekoliko dana posle toga igrači tima sa Floride i dalje su slavili svoj uspeh. Scena je sledeća:
Poznati striptiz bar u Majamiju, nekoliko igrača pravi žurku, ali atmosfera nije baš najbolja, bolje rečeno – mrtva. Judonis Hazlem sedi potpuno sam na telefonu, Geri Pejton u pratnji nekoliko dama glasno iritira većinu prisutnih, nekoliko ostalih članova tima planira da napusti bar, a onda… U klub ulazi Entoan Voker, obučen u nestvarno odelo boje breskve, sa šmekerskim naočarima (iako je 11 sati uveče) a pod rukom mlada dama kojoj sve gospođice iz bara zajedno izgledom nisu bile ni do kolena.
Videvši kakva je situacija, Entoan je uspeo nekako da dođe do mikrofona i tada je krenuo šou. Počeo je da šeta po klubu, ide od čoveka do čoveka, "baca fore" i diže atmosferu, jednostavno unosi živost u veče. Stvari su se zakuvale, toliko novca leti na sve strane, da su devojke koje rade u klubu plesale i za ljude koji nisu deo tima.
Prošlo je neko vreme i Voker odlučuje da napravi sledeći korak i organizuje takmičenje: “Da li se neko seća mog šuta od četiri poena protiv Dalasa?” Devojke su ga zbunjeno gledale. Da pojasnimo, Voker je u finalnoj seriji postigao trojku uz faul, našao se na parketu, a onda uradio čuveni “wiggle” ples.
“Niko se ne seća?” Pita Voker i u isti mah se penje na binu za demonstraciju. Zamislite scenu u kojoj dvadesetak zgodnih devojaka uči ovaj ples? “Ne!” povikao je ponovo Voker i rekao – “Morate to da uradite na podu!”
Nakon par minuta oduševljenja, entuzijazam je splasnuo. Kako je sve više devojaka odustajalo, odlučio je da podigne uloge: “Ko najbolje bude imitirao moj ‘wiggle’ dobija 10.000 dolara!"
Iste sekunde sve devojke iz kluba našle su se na podu. Videvši šta je uradio i kako neće biti šanse da odluči pobednika, Voker je uzeo sav novac koji je imao u džepovima i bacio ga u vis. Bio je to neverovatan prizor.
Entoan je navodno izjavio da je to veče potrošeno preko 100.000 zelenih novčanica ali “ne brinite, to nije čak ni moj plejof bonus!”, govorio je. Prisutni, koji su i preneli ovu priču, kažu da je opšti utisak bio kao da je na podu bar milion dolara.

Sport News  8Juk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVRnN01EQV8vMDFjY2U3MWE2MjE3YWIzOWY2Yzg2NzU2NzI0OGIwYzcuanBnkZMCzQKAAIEAAQFOTO: EPA/LARRY W. SMITH / EPA;
Entoan Voker
Finansijski kolaps Voker je doživeo 2007. godine u poslednjoj velikoj krizi koja je zahvatila čitav svet. Uložio je ogroman deo kapitala u nekretnine, a kriza je toliko jako udarila da je izgubio gotovo 90% uloženog. Nedugo nakon toga javno je proglasio bankrot. Nasuprot logičnom razmišljanju, ovo je daleko od njegovih najvećih problema.
Problemi sa zakonom kreću 2009. godine, kada je uhapšen zbog vožnje u teško alkoholisanom stanju, ali je 2010. možda njegova najteža u životu. Tada je optužen od strane tri različita kazina u Vegasu da je iskoristio nevažeće čekove kako bi isplatio dugove od skoro 800.000 dolara. Iako je u prvi mah negirao krivicu, godinu dana kasnije izjasnio se krivim na jednu od tri optužbe uz dogovor po kojem neće biti zatvorske kazne. Pušten je sa uslovnom i morao je da odradi svoj dug.
Kada je 2010. godine ponovo predao papire za bankrot, Vokerov dug je iznosio 12,7 miliona dolara. Iako je posedovao nekretnine u vrednosti od 4,3 to nije bilo ni blizu dovoljno da otplati dugove.
U procesu otplate dugova, Voker je morao da proda i šampionski prsten osvojen 2006. godine. Bio je toliko bez sredstava da je advokata za bankrot platio njegov saigrač sa Kentakija i takođe NBA igrač, Nazr Mohamed.





Ipak Vokerova priča donekle ima srećan kraj, pošto je uspeo da se konsoliduje i uz nekoliko pametnih poslovnih poteza, poput snimanja filma (“Gone in an instant”) i pisanja knjige, otplati svoje dugove, te je isto objavio u avgustu 2013. godine.
Nakon svega što je prošao, Voker želi da pomogne sadašnjim NBA igračima i pokaže kako ne treba, kako ne bi pošli njegovim stopama. Trenutno radi kao komentator na ESPN “SEC” mreži koja pokriva baš tu konferenciju koledž košarke.
Poznati američki glumac Kris Rok je jednom prilikom izjavio: “Kada je belac bogat, on je bogat generacijama. Kada je crnac bogat – to je jedan paklen vikend!”. To svakako zvuči rasistički, ali Vokerovi provodi bili su poput tog vikenda, burni i sa mnogo bačenog novca.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 21/4/2020, 15:28

Sport News  2204577_profimedia0068639205_ls-s


RONALDO RAZOTKRIO TARIBO VESTA: Kada smo se sreli prvi put bio je 5 godina stariji, drugi put smo bili isto godište?!
FUDBAL
21.04.2020. 12:55h



[size=17]Jedno od najzvučniijih imena koja su nastupala u srpskom fudbalu je Taribo Vest, a za njega su se vezivale svakakve priče. 
[/size]



Priča o Taribu Vestu ima koliko hoćete. Niko ne zna koliko ima godina, neki tvrde da mu je sada 57, u zvaničnim dokumentima piše 46.

Nigerijac, koji je nosio i dres Partizana od leta 2002. do leta 2004, a prethodno je tokom karijere u Interu igrao sa čuvenim Ronaldom.


Sport News  Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=234&loc=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fsport%2Ffudbal%2F3450961%2Fronaldo-taribo-vest-godine-godiste-otkriveno-fudbal&referer=https%3A%2F%2Fwww.kurir
[size]

Slavni Brazilac se u lajvu sa još jednim bivšim saigračem iz te ekipe crno-plavih, Kristijanom Vijerijem, prisetio afričkog štopera.



Sport News  2197071_west-taribo-02_ff
"Ima jedna anegdota iz mlađih kategorija. Igrali smo protiv selekcije Nigerije do 20 godina, a mi smo tada imali 15. Dakle, bili su pet godina stariji od nas i bili su prejaki, ti momci su već biti odrasle osobe", prisetio se Ronaldo i nastavio:
"Razmenili smo kopačke tada... Posle nekoliko godina zajedno smo bili u Interu, a on je bio isto godište kao ja", nasmejao se Ronaldo, a za njim i Vijeri koji je samo konstatovao: "Ne zna se koliko Taribo ima godina".

(Kurir sport)


[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 30/5/2020, 12:54

[size=30]Jokanović: Oteli su nam Euro 1992. godine[/size]
Slaviša Jokanović, sprski fudbalski stručnjak i bivši fudbaler, dao je opširan intervju za britanski "Gardijan".
Sport News  3400257955ed235f883eb9721609495_w640
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=05&dd=30&nav_id=1689597
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 8/8/2020, 11:35


  • 10 


     

  • 1 




Transferi (UŽIVO): Makeda prihvatio Zvezdinu ponudu, Lion traži 50 miliona za napadača

Sport News  Macheda-ferguson
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 8/8/2020, 11:44

[size=32]Macheda finisce in Serbia: l’ex Lazio alla Stella Rossa di Stankovic[/size]

Sport News  Lazionews-lazio-federico-macheda

Tempo di lettura: < 1 minuto
FEDERICO MACHEDA LAZIO – Federico Macheda sembrava essere un predestinato per la Lazio. Al contrario, da quando ha lasciato la squadra capitolina nel 2007, di lui si è saputo poco e niente. Il giocatore non è mai riuscito a giocare con continuità e a lasciare il segno.
Sport News  Publy

Sport News  Lg.php?bannerid=25030&campaignid=6150&zoneid=18797&loc=https%3A%2F%2Fwww.lazionews.eu%2Fnotizie%2Fmacheda-finisce-in-serbia-lex-lazio-alla-stella-rossa-di-stankovic%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.google

Federico Macheda alla Stella Rossa

Sono state ben dieci le squadre cambiate dall’attaccante che a breve potrebbero diventare undici. . Dopo la buona stagione in Grecia con il Panathinaikos, con il quale per la prima volta ha raggiunto la doppia cifra in carriera, l’ex Lazio potrebbe partire per approdare alla Stella Rossa. A dare la notizia è stato il quotidiano serbo Mozzartsport. Per il giocatore è previsto un biennale per poi mettersi agli ordini del tecnico Dejan Stankovic
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 8/8/2020, 11:53

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Serbinho-3 8/8/2020, 12:05

Vučinić obezbedio novac...Vulin se bavi samo taktikom...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26441
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Sport News  Empty Re: Sport News

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum