ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darwin award goes to...

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Darwin award goes to... Empty Darwin award goes to...

Post by T. 17/1/2020, 14:37

STRAVIČAN SLUČAJ
Darwin award goes to... Bobma10
DETALJI UŽASA KOD KARLOVCA: Bomba ubila čovjeka koji ju je htio postaviti pod kombi. Ostao je bez glave!? ‘Vidio sam mu noge, unakažen je’

Autor: Danas.hr

Indentitet smrtno stradalog muškarca neće se moći utvrditi samo fizičkim prepoznavanjem jer je tijelo unakaženo

Karlovačko prigradsko naselje Popović Brdo jutros je oko 2.55 potresla snažna detonacija u kojoj je potpuno uništen kamion Milana Basare. Ispod kamiona je bila postavljena eksplozivna naprava, a eksplozija je oštetila i krovište Basarove kuće, dok je staklo popucalo na više objekata koji su smješteni na 200 metara dalje od eksplozije. Smrtno je stradala jedna muška osoba, a kako piše Jutarnji list, riječ je o osobi koja je postavila eksplozivno sredstvo pod vozilo. No, to će tek biti utvrđeno policijskom istragom i forenzičkim ispitivanjem u zagrebačkom Centru za forenzična ispitivanja Ivan Vučetić.
Darwin award goes to... Pxl_1712
Indentitet smrtno stradalog muškarca neće se moći utvrditi samo fizičkim prepoznavanjem jer je tijelo unakaženo. Neki svjedoci tvrde da je čovjek doslovno ostao bez glave, no taj dio postupka isto će se riješiti forenzičkim vještačenjem. O ovom slučaju policija je izvijestila medije oko 5.10 sati kada su javili da je zbog nesreće za sav promet zatvorena županijska cesta kroz Popović Brdo. Na mjesto događa je s policijom stigao vlasnik kuće koji trenutačno boravi u Slunjskim Moravcima, samo sedam kilometara dalje. Vlasnik je skupa s policijom vidio ljudske ostatke.

‘Došao sam tu i vidio noge od tog čovjeka, njega nije toliko bacilo, ali ga je unakazilo’

“Gore smo nešto renovirali, pa smo za to vrijeme bili ovdje na Popović Brdu, ali prije tjedan dana smo se vratili natrag, pa tu jutros nije bilo nikoga. Vidiš, kabina se rasula, otkinulo komad krova i fasade, štok na dnevnom boravku izbijen. Kod susjeda Marka od detonacije stao sat u ‘5 do 3’. Došao sam tu i vidio noge od tog čovjeka, njega nije toliko bacilo, ali ga je unakazilo”, kazao je za Jutarnji list šokirani Milan Basara.
Darwin award goes to... Pxl_1711
On tvrdi da nema neprijatelja pa ne zna tko bi imao motiv da mu podmetne bombu pod kamion, a također ne zna niti osobu koja bi bila u stanju to učiniti. Objašnjava da se bavi prijevozništvom i da mu je kamion služio za osobne potrebe te da se bavi poljoprivredom i drvima. Čovjek kaže da ne osjeća strah. Basarin susjed, Zoran Egonjić, ostao je bez stakala na kući te je odmah istrčao van nakon eksplozije.
Darwin award goes to... Pxl_1710
“To je bila strašna eksplozija. Ne znam od čega, ali nikada nisam čuo da je nešto tako jako streslo. Očito to nije očekivao ni taj što je to postavljao. Milan je čovjek na svojem mjestu, treba ga tražiti takvoga, ako hoćeš jedi, ako hoćeš pij, ljudina prava, nije to zaslužio i ne znam tko bi imao razloga takvo nešto napraviti. Danas je došlo vrijeme, ako ti se netko ne sviđa vadi se kalašnjikov i postavlja se eksploziv. Nije to dobro”, kazao je susjed.

Forenzičari su na mjesto eksplozije došli oko 9.45 pa je idućih sati cijelo naselje blokirano, a nakon toga slijedi istraga kojom bi trebale biti utvrđene sve okolnosti stravičnog događaja.
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by T. 17/1/2020, 14:41

'Neki svjedoci tvrde da je čovjek doslovno ostao bez glave, no taj dio postupka isto će se riješiti forenzičkim vještačenjem.'

Institucije će pomnom raščlambom i savjesnom analizom svih dokaza i materijalnih tragova s lica mjesta, sukladno pravilima struke, rukovodeći se višegodišnjim iskustvom i savjesnim radom na sličnim slučajevima, s velikim postotkom vjerojatnosti utvrditi ima li unesrećeni još uvijek glavu... :tu
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by Guest 17/1/2020, 14:44

tko se Maća laća...jel.. No

Osim toga,takvih stvari u Titino doba nije bilo..sigurno se zivjelo.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by mutava baštarda 17/1/2020, 16:00

Kad sam triba nešto u planini minirat onda mi je jedan doša na crnjaka to odraditi. Pošto nije ponio klišta za stisnuti detonator za fitilj to je improvizira tako da je stiska detonator zubima... :D
Lik živopisan... Eno ga zaposlio se kao pripravnik u HEP-a u pedesetoj godini. Ako slučajno ostanete bez struje da znate šta je :D

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by veber 17/1/2020, 16:06

mom frendu dok je imao betonaru vozač s mješalicom izletio s ceste i otišao u birtiju se oporaviti od prvotnog šoka. dotle se beton stisnuo u bubnju. bubanj je skup.
onda je frend od betonare pozvao frenda minera.
e, sada. frend miner je malo cugnuo, za svaki slučaj.
bubanj je skoro bio prvi hrvatski satelit oko zemlje.
srećom da 500m dalje nitko nije bio u polju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by mutava baštarda 17/1/2020, 16:10

veber wrote:mom frendu dok je imao betonaru vozač s mješalicom izletio s ceste i otišao u birtiju se oporaviti od prvotnog šoka. dotle se beton stisnuo u bubnju. bubanj je skup.
onda je frend od betonare pozvao frenda minera.
e, sada. frend miner je malo cugnuo, za svaki slučaj.
bubanj je skoro bio prvi hrvatski satelit oko zemlje.
srećom da 500m dalje nitko nije bio u polju.
:D

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by veber 17/1/2020, 16:14

doduše razbio je beton u bubnju.
i kamion 
i promjenio oblik.
nije više bio izdužen, već više onako bačvast.
mislim, volumen je ostao isti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by Guest 17/1/2020, 16:18

Legendovich wrote:tko se Maća laća...jel.. No

Osim toga,takvih stvari u Titino doba nije bilo..sigurno se zivjelo.. :starac

shit happens...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by darth_vader 17/1/2020, 17:32

mutava baštarda wrote:Kad sam triba nešto u planini minirat onda mi je jedan doša na crnjaka to odraditi. Pošto nije ponio klišta za stisnuti detonator za fitilj to je improvizira tako da je stiska detonator zubima...  :D
Lik živopisan... Eno ga zaposlio se kao pripravnik u HEP-a u pedesetoj godini. Ako slučajno ostanete bez struje da znate šta je  :D


Mi smo ko klinci, kurac klinci mulci od 13,14,15 godina za vrijeme rata došli u posjed određene količine upaljača za granate topa kalibra 130 mm čija je bitnica bila u blizini... Uglavnom, nismo znali što bismo s time pa se jedan dovitljiviji sjetio baciti jednog u vatru. Naravno, svi osim njega se razbježali...on je radoznalo promatrao. Ruknuja je niti par trenutaka nakon što se maka. Inače je volija vadit upaljače iz M-57 ručnih granata tzv. kašikara poznatijih po tome da je više ljudi stradalo rukujući istima, nego onih na koje su bacane, a i obožava je skupljati rasprskavajuće metke 30mm za protuavionac, bili su mu fetiš zbog raznih bojica na samom vrhu košuljice metka. Nekim ljudima je jednostavno to u krvi. Doduše ima sam i vršnjaka koji je obožava neeksplodirane minobacačke granate recimo, jednu je čak u školu na sat donio pred zabezeknutom profesoricom engleskog...na kraju je strada pokušavajući vaditi eksploziv iz kumulativne tenkovske granate. Glavni upaljač su on i pajdo uspili skinuti, a za onaj drugi nisu znali, jebi ga...ovaj što je osta živ je sad sretno oženjen mojom susjedom... mislim da ga je prošlo igranje s eksplozivima ne računajuć na njezin temperament.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by marcellus 17/1/2020, 17:48

sjećam se lika iz Palovca/Male Subotice danas poznatog po "frozenu" hrvatska verzija... lik je radio na pumpi i cisterna je dovezla gorivo i on je nešto išao provjeravat u podzemnom tanku, digo malo poklopac i kako je bilo mračno... jel. Odlučio upaljačem malo posvjetlit da vidi razinu goriva. Jer mu se valjda nije išlo po bateriju.

Uglavnom poklopac su našli pol kilometra dalje, a njega su skupljali žličicom

_________________
Darwin award goes to... 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by veber 17/1/2020, 17:56

jasambrend wrote:
mutava baštarda wrote:Kad sam triba nešto u planini minirat onda mi je jedan doša na crnjaka to odraditi. Pošto nije ponio klišta za stisnuti detonator za fitilj to je improvizira tako da je stiska detonator zubima...  :D
Lik živopisan... Eno ga zaposlio se kao pripravnik u HEP-a u pedesetoj godini. Ako slučajno ostanete bez struje da znate šta je  :D


Mi smo ko klinci, kurac klinci mulci od 13,14,15 godina za vrijeme rata došli u posjed određene količine upaljača za granate topa kalibra 130 mm čija je bitnica bila u blizini... Uglavnom, nismo znali što bismo s time pa se jedan dovitljiviji sjetio baciti jednog u vatru. Naravno, svi osim njega se razbježali...on je radoznalo promatrao. Ruknuja je niti par trenutaka nakon što se maka. Inače je volija vadit upaljače iz M-57 ručnih granata tzv. kašikara poznatijih po tome da je više ljudi stradalo rukujući istima, nego onih na koje su bacane, a i obožava je skupljati rasprskavajuće metke 30mm za protuavionac, bili su mu fetiš zbog raznih bojica na samom vrhu košuljice metka. Nekim ljudima je jednostavno to u krvi. Doduše ima sam i vršnjaka koji je obožava neeksplodirane minobacačke granate recimo, jednu je čak u školu na sat donio pred zabezeknutom profesoricom engleskog...na kraju je strada pokušavajući vaditi eksploziv iz kumulativne tenkovske granate. Glavni upaljač su on i pajdo uspili skinuti, a za onaj drugi nisu znali, jebi ga...ovaj što je osta živ je sad sretno oženjen mojom susjedom... mislim da ga je prošlo igranje s eksplozivima ne računajuć na njezin temperament.
vidiš li prednosti vas mlađih.
mi smo se morali zajebavati s kalijevim nitratom, šećerom, sumporom, fosforom, solnom kiselinom...
a, vi sve dobili gotovo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by darth_vader 17/1/2020, 18:17

veber wrote:
jasambrend wrote:
mutava baštarda wrote:Kad sam triba nešto u planini minirat onda mi je jedan doša na crnjaka to odraditi. Pošto nije ponio klišta za stisnuti detonator za fitilj to je improvizira tako da je stiska detonator zubima...  :D
Lik živopisan... Eno ga zaposlio se kao pripravnik u HEP-a u pedesetoj godini. Ako slučajno ostanete bez struje da znate šta je  :D


Mi smo ko klinci, kurac klinci mulci od 13,14,15 godina za vrijeme rata došli u posjed određene količine upaljača za granate topa kalibra 130 mm čija je bitnica bila u blizini... Uglavnom, nismo znali što bismo s time pa se jedan dovitljiviji sjetio baciti jednog u vatru. Naravno, svi osim njega se razbježali...on je radoznalo promatrao. Ruknuja je niti par trenutaka nakon što se maka. Inače je volija vadit upaljače iz M-57 ručnih granata tzv. kašikara poznatijih po tome da je više ljudi stradalo rukujući istima, nego onih na koje su bacane, a i obožava je skupljati rasprskavajuće metke 30mm za protuavionac, bili su mu fetiš zbog raznih bojica na samom vrhu košuljice metka. Nekim ljudima je jednostavno to u krvi. Doduše ima sam i vršnjaka koji je obožava neeksplodirane minobacačke granate recimo, jednu je čak u školu na sat donio pred zabezeknutom profesoricom engleskog...na kraju je strada pokušavajući vaditi eksploziv iz kumulativne tenkovske granate. Glavni upaljač su on i pajdo uspili skinuti, a za onaj drugi nisu znali, jebi ga...ovaj što je osta živ je sad sretno oženjen mojom susjedom... mislim da ga je prošlo igranje s eksplozivima ne računajuć na njezin temperament.
vidiš li prednosti vas mlađih.
mi smo se morali zajebavati s kalijevim nitratom, šećerom, sumporom, fosforom, solnom kiselinom...
a, vi sve dobili gotovo.


Ma mućkali smo i mi svašta. Srećom bezuspješno.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by veber 17/1/2020, 18:38

mi smo bili uspješni
a kada smo se dokopali fofora....
gorilo u pm, još i benzin pomješali.
napalm iz kućne radinosti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by darth_vader 17/1/2020, 18:45

Doduše, šalitra, ugljen i sumpor...nikad nismo uspjeli pravi omjer pogoditi....ili petljanja s karabitom... "Srećom" pa smo brzo prešli na C4, Vitezit, Amonal, TNT...najteže je bilo doći do detonatora...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by veber 17/1/2020, 18:53

detonator ti je kratki spoj

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by darth_vader 17/1/2020, 19:04

veber wrote:detonator ti je kratki spoj


Pa upaljač i jesmo s 1,5 Voltnom baterijom znali aktivirati...prvi put se skoro raznili, drugi put smo malo duže žice koristili...pa je bilo igranja sa štapinima i kapislama...kraće, duže, sporogoreći, brzogoreći...ah ta djeca, svaki kurac ih zanima...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by mutava baštarda 17/1/2020, 19:56

jasambrend wrote:Doduše, šalitra, ugljen i sumpor...nikad nismo uspjeli pravi omjer pogoditi....ili petljanja s karabitom... "Srećom" pa smo brzo prešli na C4, Vitezit, Amonal, TNT...najteže je bilo doći do detonatora...
S karabita na c4 :D

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by Sora 17/1/2020, 20:03

Vidim ovaj Balkan kroz 50 god kao stanište ljudizdera 
Tesko debelima ...
affraid

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by darth_vader 17/1/2020, 20:06

mutava baštarda wrote:
jasambrend wrote:Doduše, šalitra, ugljen i sumpor...nikad nismo uspjeli pravi omjer pogoditi....ili petljanja s karabitom... "Srećom" pa smo brzo prešli na C4, Vitezit, Amonal, TNT...najteže je bilo doći do detonatora...
S karabita na c4 :D


Jebat ga, nismo birali okolnosti odrastanja, a s nečim si se morao zabavljati... još je malo i klinaca stradalo koliko je tih dana sve bilo dostupno i to baš u dobrim količinama...brijem da bi se i dandanas kod ponekih našao u garaži T-55 kojeg čuva zlu ne trebalo...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by Guest 17/1/2020, 20:09

Sora wrote:Vidim ovaj Balkan kroz 50 god kao stanište ljudizdera 
Tesko debelima ...
affraid
sad..ljudozdera..no svakako big step back... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Darwin award goes to... Empty Re: Darwin award goes to...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum