ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Ero Wed 18 Nov - 20:59

asilovski wrote:To su uvijek složeni ugovori gdje se u nešto daje, nešto kupuj, pa prodaje, a održavanje i školovanje je bit, jer je najskuplje...
I ti zabrinut?
I ja bih bio da sam na tvom mistu. B-)

Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Ero Wed 18 Nov - 21:01

asilovski wrote:
Black hawk su kompolicirane i skupe letjelicew koje vrlo često zbog kvarova padaju
wow... B-)
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Kermit Wed 18 Nov - 22:15

Ero wrote:
asilovski wrote:To su uvijek složeni ugovori gdje se u nešto daje, nešto kupuj, pa prodaje, a održavanje i školovanje je bit, jer je najskuplje...
I ti zabrinut?
I ja bih bio da sam na tvom mistu. B-)
kao i obično ni sebi nit svom, jel ti uopće znaš o čemu je riječ?
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Guest Wed 18 Nov - 22:17

asilovski wrote:Održavanje će biti skuplje nego da se kupe novi, a u biti radi se o tome da ovo sranje zamjeni Mi-8 i Mi-17 koji su daleko daleko bolji od ovoga, tj. da RH odjebe Ruse a veže RH-a za ugovore o održavanju sa američkim firmama, kratko i jebitačno...
Upravo tako..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Ero Wed 18 Nov - 23:49

Pa i stara izreka vam kaže- podarenom konju se ne gleda u zube.
Nije mi jasno šta vam se to konkretno ne sviđa? bi vam bilo bolje da da ih HV uopće nema, ili što?
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Ero Wed 18 Nov - 23:53

bogomdani wrote:
asilovski wrote:Održavanje će biti skuplje nego da se kupe novi, a u biti radi se o tome da ovo sranje zamjeni Mi-8 i Mi-17 koji su daleko daleko bolji od ovoga, tj. da RH odjebe Ruse a veže RH-a za ugovore o održavanju sa američkim firmama, kratko i jebitačno...
Upravo tako..
Ništa nije točno. NATO vojska ne može koristiti rusko oružje. Ne radi se o nikakvom odjebavanju, već o pravilima.
Uostalom, kako bi vi uskladili komunikacijski instrumentarij? Aha, Mi-17 sa američkom opremom? Po mogućnosti doniranoj.  drunken
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Guest Wed 18 Nov - 23:57

Ero wrote:Pa i stara izreka vam kaže- podarenom konju se ne gleda u zube.
Nije mi jasno šta vam se to konkretno ne sviđa? bi vam bilo bolje da da ih HV uopće nema, ili što?
Ero,gledaj to ovako..netko ti pokloni Golfa 2,hajmo reci sa generakom,a u njega utrpao gomilu elektronske opreme od Mercedesa,i time te salje put oko svijeta..inace golf 2 je najbolji Golf dosada,kao i Ranger 2,no tO NIJE vojni helić..nije napravljen da moze primati vatru..

Troskovi odrzavanja helića plus elektronike,opet ce se prati lova,a na kraju ispasti teski minus..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Guest Thu 19 Nov - 0:01

Ero wrote:
bogomdani wrote:
asilovski wrote:Održavanje će biti skuplje nego da se kupe novi, a u biti radi se o tome da ovo sranje zamjeni Mi-8 i Mi-17 koji su daleko daleko bolji od ovoga, tj. da RH odjebe Ruse a veže RH-a za ugovore o održavanju sa američkim firmama, kratko i jebitačno...
Upravo tako..
Ništa nije točno. NATO vojska ne može koristiti rusko oružje. Ne radi se o nikakvom odjebavanju, već o pravilima.
Uostalom, kako bi vi uskladili komunikacijski instrumentarij? Aha, Mi-17 sa američkom opremom? Po mogućnosti doniranoj.  drunken
Ero,neinformiran si...Sto mislis da je Poljska Ceska i Madjarska pobacala sukhoie i MiG-ove u staro zeljezo?? Maunu...ono sto je bilo potrebno da se uvede pod NATO standarde su uglavnom elektronska kompatibilnost...jebeno vazno jel motor Pratt.Whitney ili Tummansky...
A Nato pravila su ono,hrpa birokrackih gluposti..
Kako sam rekao,elektroniku je lako mauntati u letjelice..kao i standarde komunikacije..radio je radio napose.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by RayMabus Thu 19 Nov - 16:50

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip _rtc3763.jpg (185.77 KB. 1200x801 - viewed 5 times.)

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip _rtc3764.jpg (189.31 KB. 1200x801 - viewed 4 times.)

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip _rtc3782.jpg (243.29 KB. 1200x900 - viewed 8 times.)

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip _rtc3816.jpg (241.71 KB. 1200x801 - viewed 5 times.)

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip _rtc3836.jpg (173.54 KB. 1200x801 - viewed 8 times.)
RayMabus
RayMabus

Posts : 176039
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by RayMabus Thu 19 Nov - 16:50

19.11.2015.

Pregledani helikopteri OH-58D Kiowa Warrior u SAD-u

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip img_0347.jpg (309.62 KB. 1200x1600 - viewed 1 times.)

Stručni tim Ministarstva obrane RH i Oružanih snaga RH u sastavu dva pilota i tri inženjera boravili su u radnom posjetu Sjedinjenim američkim državama od 9. do 14. studenoga 2015., gdje su u Fort Bragg-u u državi Sjeverna Karolina i Redstone Arsenalu u Alabami proveli detaljan tehnički pregled helikoptera OH-58D Kiowa Warrior te ostale imovine koja je predmet ponude Vlade SAD-a u sklopu donacije vojne opreme i naoružanja Hrvatskoj.

Riječ je o opremi koja je proglašena vojnim viškom Oružanih snaga SAD-a.

Ovaj pregled jedan je od posljednjih koraka u složenom procesu donacije helikoptera. U procesu se moraju definirati svi pojedinačni helikopteri, sustavi naoružanja, oprema helikoptera, streljivo i rakete, pričuvni dijelovi za višegodišnje održavanje, logistička i stručna potpora, alati i ispitno mjerna oprema, zemaljska opća i posebna oprema za opsluživanje helikoptera, dokumentacija helikoptera i opreme, informatički sustavi za potporu održavanju te modeli transporta helikoptera i imovine u RH.

Uz navedeno, proveden je pregled i odabir tri trenažera za obuku tehničara i pilota, i to, trenažer za obuku tehničara za održavanje motora, kompleksni trenažer za obuku tehničara i pilota po svim sustavima helikoptera te trenažer za obuku tehničara za sustave upravljanja, transmisiju i motor.

Tijekom posjeta održani su i razgovori koji su definirali daljnje korake u ugovaranju obuke pilota i tehničara kako bi se za nova sredstva i sposobnosti stvorili uvjeti za održivost dugi niz godina tijekom kojih će se helikopteri eksploatirati u OS RH.

Vlada SAD ponudila je veliki broj helikoptera OH-58D, a stručni tim odabrao je 16 helikoptera koji su iz WRA programa (War Replacement Aircraft – zamjenski helikopteri koji nadoknađuju gubitke u operacijama). Ovim programom obuhvaćeno je 40-ak helikoptera koji su isporučivani postrojbama kopnene vojske SAD-a od 2012. do 2014. Svih 16 odabranih helikoptera proizvedeni su između 2010. i 2012. godine i imaju između 100 i 600 sati naleta. Helikopteri posjeduju svu standardnu opremu i naoružanje koja se ugrađuje na OH-58D Kiowa Warrior u skladu s propisima i standardima kopnene vojske SAD-a. Od odabranih helikoptera, njih 14 još uvijek se nalazi u aktivnoj postrojbi kopnene vojske SAD-a što je jamstvo da će do sredine iduće godine biti u aktivnoj uporabi te će biti održavani prema propisanim standardima, odnosno neće se konzervirati na trajnom skladištu što značajno smanjuje troškove za Republiku Hrvatsku (dekonzervacija, pregled, ispitni letovi, ishođenje dozvola i plovidbenosti itd.).
 
Odabir sustava naoružanja za helikoptere proveden je na način da se oni mogu konfigurirati na sve četiri standardne inačice; strojnica-nevođene rakete, nevođene rakete-nevođene rakete, vođene rakete-vođene rakete, strojnica-vođene rakete. Odabrane količine streljiva i raketa omogućit će potpunu obuku pilota za sve zadaće za koje je helikopter OH-58D namijenjen. 
   
Svi helikopteri imaju standardnu pasivnu zaštitu posade i vitalnih dijelova helikoptera te pripremu za postavljanje aktivnih protumjera.

Sve dogovoreno definirat će se u Ugovoru o donaciji. Ukoliko se donese pozitivna odluka i predmetni Ugovor se prihvati početkom 2016. godine, isporuka helikoptera i imovine može se očekivati u drugoj polovici 2016. godine.

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip img_0349.jpg (251.43 KB. 1200x900 - viewed 2 times.)

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Index.php?action=dlattach;topic=24670
Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Clip img_0352.jpg (360.19 KB. 1200x873 - viewed 3 times.)
RayMabus
RayMabus

Posts : 176039
2014-04-11


Back to top Go down

Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior - Page 2 Empty Re: Amerika donira Hrvatskoj moderno opremljene helikoptere OH-58D Kiowa Warrior

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum