ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oslobođenje Beograda

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by RayMabus Sun 20 Oct - 0:25

RayMabus wrote:Ovo su pravci kretanja Crvene armije , svi idu na Beograd , barem glavnina snaga.

4350 ih je poginilo da uopće dođu do Beograda i osvoje ga.



Oslobođenje Beograda - Page 2 Belgrade_Offensive_Map
Banat je za vrime drugog svijetskog rata bija poseban teriorij jer je tamo živilo dosta Nijemaca. Uostalom zloglasna divizija Eugen je upravo od tamo tj sastavljena od tih i drugih Nijemaca s prostora Juge.

Nije Crvena armija samo prošetala do Beograda. To nema puno zračne linije al su morali proč kroz najače švapsko uporište u Jugoslaviji a to je Banat.

Oslobođenje Beograda - Page 2 220px-Fascist_occupation_of_yugoslavia-sr


Vjerojatno Rusi imaju u svojim arhivima detaljno ovaj dio ratišta pošto partizani tamo nisu prodirali nego samo Crvena armija tako da brojka od 4340 poginulih od Crvene armije nije izmišljena ni napumpana.

RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 0:26

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Živite u Beogradu više od pola stoljeća. Jeste li ikada imali problema zbog hrvatske nacionalnosti?
– Ne, nikad. Ja sam predsjednik Skupštinskog odbora općine Savski venac, centralne i najvažnije beogradske općine. Uz to sam i predsjednik Saveza boraca te općine, član Gradskog odbora SUBNOR-a Beograda, Republičkog odbora i komiteta za međunarodne veze. Eto, jedan Hrvat ima sve te funkcije u Srbiji.
A premijera si preskočio? :)

Nisam se setio, jer se kod nas takve stvari ne gledaju.

Rekao je i doticni da nikad nije imao problema.

Kada hoces da se odmoris od Hrvata i ostalih, dodjes u BGD, nikoga ne zanima sta si, niti ce ti skakati po onoj stvari.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Eroo Sun 20 Oct - 0:27

RayMabus wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Niko ni da javi te informacije, prvi put cujem...

Gde su sahranili 45.000 Nemaca, to je puno ljudi.

Inace bolje da zapisu sve sto im doticni kaze, jer u knjigama kako i sam rece, pisu nebuloze.
Ako malo sabereš žrtve NOVJ i Crvenoarmejaca i usporediš sa brojem pokopanih na ono groblju i tu poprilično nešto
ne štima. Fali 2/3 poginulih. Gdje su im ostaci? Ispod trgova i nanovo izgrađenih objekata?
Ili se laže o broju poginulih boraca? Poznati  "Srpski faktor" množenja za žrtve? :D
Suštinski samo se ne zna točan broj poginilih ( i pobijenih ) Nijemaca , Nedićevaca , navodno i nešto ustaša al nije ispod 15 tisuća kako god okreneš a vjerovatno je i 25 tisuća pošto nije bilo zarobljenih.

4350 ovih iz Crvene armije je cijela operacija , od granice na ovamo a ovo tri tisuće partizana samo u operacijama oslobađanja Beograda i okolice jer se dosta naroda uključilo a slabo naoružani dok Švabe dobro naoružani i ukopali se u zgrade.

Brojke su točne jedino je nepoznat broj gubitaka Nijemaca i njihovih saveznika al zna se da nije ispod 15 tisuća.
Bilo je zarobljenih, kako da ne (pogledaj fotografije i tekst ispod). Valjda su i oni isparili. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74884
2016-07-22


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 0:28

Te Folksdojcere su proterali a na njihova imanja naselili koloniste.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Eroo Sun 20 Oct - 0:29

Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Živite u Beogradu više od pola stoljeća. Jeste li ikada imali problema zbog hrvatske nacionalnosti?
– Ne, nikad. Ja sam predsjednik Skupštinskog odbora općine Savski venac, centralne i najvažnije beogradske općine. Uz to sam i predsjednik Saveza boraca te općine, član Gradskog odbora SUBNOR-a Beograda, Republičkog odbora i komiteta za međunarodne veze. Eto, jedan Hrvat ima sve te funkcije u Srbiji.
A premijera si preskočio? :)

Nisam se setio, jer se kod nas takve stvari ne gledaju.

Rekao je i doticni da nikad nije imao problema.

Kada hoces da se odmoris od Hrvata i ostalih, dodjes u BGD, nikoga ne zanima sta si, niti ce ti skakati po onoj stvari.

Upravo obrnuto. Mesečini da Srbi dolaze ODMORIT kod Hrvata. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74884
2016-07-22


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 0:33

RayMabus wrote:Za Ruse i partizane postoje grobnice

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/zanimljivosti/zabavnik/2891243-ovo-nikada-niste-videli-grobnica-vojnika-crvene-armije-na-trgu-republike-nakon-rata-foto

Švabe pokapali di su stigli. Tko zna di je to sve bacano. Pun grad leševa.

Oslobođenje Beograda - Page 2 20%20(3)

Kreativnost im nije bila jaca strana, sahranjivali na Trgu Republike, Indijanci.

Barem su Slobini imali vise maste, pa punu hladnjacu u reku.

Ne zna se ko je bio vise kreativniji.

Oslobođenje Beograda - Page 2 Alanford_1
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by RayMabus Sun 20 Oct - 0:34

Serbinho-3 wrote:Te Folksdojcere su proterali a na njihova imanja naselili koloniste.
Pa normalno da su ih potirali kad ih je Hitler sve unovačija a cila divizija Eugen poznata po zločinima je bila sastavljena od njih.

Doduše masu njih je unovačilo pa hajd ratuj.

Meni su upali u kuću a baba s troje dice , taman mi se otac rodija tražili muškarce ( partizane ) a dida već otiša i onda je u borbi s Nijemcima u zaleđu Dalmacije izgubija oko , ima umjetno oko posli cili život , dobija kamen u oko od minobacačke granate kad je eksplodirala u stinu.

I tu in je Crvena armija provalila u Banat a tu su bili najbrojniji i to je sve dio te Beogradske operacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Eroo Sun 20 Oct - 0:35

Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Niko ni da javi te informacije, prvi put cujem...

Gde su sahranili 45.000 Nemaca, to je puno ljudi.

Inace bolje da zapisu sve sto im doticni kaze, jer u knjigama kako i sam rece, pisu nebuloze.
Ako malo sabereš žrtve NOVJ i Crvenoarmejaca i usporediš sa brojem pokopanih na ono groblju i tu poprilično nešto
ne štima. Fali 2/3 poginulih. Gdje su im ostaci? Ispod trgova i nanovo izgrađenih objekata?
Ili se laže o broju poginulih boraca? Poznati  "Srpski faktor" množenja za žrtve? :D

Bacili u jamu.

Mislis da ce neko da se bakce sa hiljadama ljudi.

Pobacaju u jamu, pokriju zemljom.

Nemacka je isto ko Balkan, nikada nisu pokrenuli to pitanje, sistem ne funkcionise.

Kod Pozarevca ima groblje iz I Svetskog, nekoliko hiljada Nemaca, retko ko da u Pozarevcu zna.


Vazni detalji se ne znaju, ali novokomponovani parazit profiteri, menjaju istoriju, kako bi pojeli nesto.

Nije kršćanski. Barem kod nas nije takav običaj. Mrtve se pokopa i grob obilježi.
Na našem groblju (Ljubljana-Žale) imamo ograđen židovski, talijanski i njemački dio groblja.
Tamo gdje se ne zna ime na križu stoji N.N.
U mome selu u centru stoji spomen kosturnica, gdje su pohranjene kosti
svih, bez obzira na vojsku kojoj su služili, ili kao N.N.
Zaklela se zemlja raju da se tajne sve saznaju...Ništa se ne može sakriti,
posebno ne mrtvi...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74884
2016-07-22


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by RayMabus Sun 20 Oct - 0:40

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Za Ruse i partizane postoje grobnice

https://www.google.com/amp/s/www.telegraf.rs/amp/zanimljivosti/zabavnik/2891243-ovo-nikada-niste-videli-grobnica-vojnika-crvene-armije-na-trgu-republike-nakon-rata-foto

Švabe pokapali di su stigli. Tko zna di je to sve bacano. Pun grad leševa.

Oslobođenje Beograda - Page 2 20%20(3)

Kreativnost im nije bila jaca strana, sahranjivali na Trgu Republike, Indijanci.

Barem su Slobini imali vise maste, pa punu hladnjacu u reku.

Ne zna se ko je bio vise kreativniji.

Oslobođenje Beograda - Page 2 Alanford_1
A baš.

A tko zna odakle je to došlo , prvi put vidilo veliki grad u životu. Znaš da je Rusija i Ukrajina stepe i sela. To grada nije vidilo dok nije u Beograd došlo pa pokopali di iin se učinilo zgodnim.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 0:43

Sve je to primitivno a primitivnosti, ne treba teziti...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by RayMabus Sun 20 Oct - 0:50

Serbinho-3 wrote:Sve je to primitivno a primitivnosti, ne treba teziti...
A dobro , uzmi u obzir da je to 1945 godina a šta je onda bio SSSR nego zatucani narod ( kao masa ) plus Švabe ih puno pobili pa su novačili iz vukojebina di Švabo nije uša.

To nije grada vidilo dok nije u Beograd ušlo plus vjerojatno su se mislili vratit po svoje pa da su na vidljivom mjestu no Tito i Staljin se posvadili pa ostali tu a posli Tito sve pribacija u veliku grobnicu memorijalnu.

Tako da ti je to to , ne moraš se tome čudit uopće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by T. Sun 20 Oct - 2:29

Ispravan naslov bi bio 'okupacija beograda'...

_________________
Oslobođenje Beograda - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by immortal Sun 20 Oct - 4:40

Opet srpske vesti iz povesti ????
Zar nije radi tih pojava uveden nadzor moderatora??

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Ringo10 Sun 20 Oct - 4:44

RayMabus wrote:Zdenko Duplančić 

Oslobođenje Beograda - Page 2 Pu

Oslobođenje Beograda - Page 2 PMI_4664


Prva proleterska brigada


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:825174-SVECANA-AKADEMIJA-POVODOM-GODISNjICE-OSLOBODjENjA-BEOGRADA-Medvedev-i-Suljo-u-Centru-Sava-FOTOVIDEO


https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/624324/ovo-je-90-godisnji-zdenko-duplancic-mitraljezac-legendarne-prve-proleterske-brigade-i-cuvar-uspomena-na-nob-u-splitu-nije-nikad-bilo-ustasa-i-svecenici-su-bili-antifasisti
SVaka čast starino. Pročitao sam cijeli razgovor i čovjek je legenda.

Tri  stvari su me dojmile 

Prvo, kad kaže da JNA u devedesetima nije više bila njegova vojska i da je izdala crvenu zvijezdu petokraku ...

Drugo, na SP navijao je za Hrvatsku i da su bili ko Prva Proleterska

Treće, zanimljivo mi ono sa onom Kineskinjom u partizanima, Čen Čen koje je poginula herojski... čudno da nikad niko ništa nije rekao o njoj 

STari je pravi car ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Ringo10 Sun 20 Oct - 4:47

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Živite u Beogradu više od pola stoljeća. Jeste li ikada imali problema zbog hrvatske nacionalnosti?
– Ne, nikad. Ja sam predsjednik Skupštinskog odbora općine Savski venac, centralne i najvažnije beogradske općine. Uz to sam i predsjednik Saveza boraca te općine, član Gradskog odbora SUBNOR-a Beograda, Republičkog odbora i komiteta za međunarodne veze. Eto, jedan Hrvat ima sve te funkcije u Srbiji.
A premijera si preskočio? :)

Nisam se setio, jer se kod nas takve stvari ne gledaju.

Rekao je i doticni da nikad nije imao problema.

Kada hoces da se odmoris od Hrvata i ostalih, dodjes u BGD, nikoga ne zanima sta si, niti ce ti skakati po onoj stvari.

Upravo obrnuto. Mesečini da Srbi dolaze ODMORIT kod Hrvata. :D
PA nek dolaze, šta ima veze. Hrvatska je otvorena zemlja i svi dobronamjerni gosti su dobrodošli
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Eroo Sun 20 Oct - 7:14

Ringo10 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Živite u Beogradu više od pola stoljeća. Jeste li ikada imali problema zbog hrvatske nacionalnosti?
– Ne, nikad. Ja sam predsjednik Skupštinskog odbora općine Savski venac, centralne i najvažnije beogradske općine. Uz to sam i predsjednik Saveza boraca te općine, član Gradskog odbora SUBNOR-a Beograda, Republičkog odbora i komiteta za međunarodne veze. Eto, jedan Hrvat ima sve te funkcije u Srbiji.
A premijera si preskočio? :)

Nisam se setio, jer se kod nas takve stvari ne gledaju.

Rekao je i doticni da nikad nije imao problema.

Kada hoces da se odmoris od Hrvata i ostalih, dodjes u BGD, nikoga ne zanima sta si, niti ce ti skakati po onoj stvari.

Upravo obrnuto. Mesečini da Srbi dolaze ODMORIT kod Hrvata. :D
PA nek dolaze, šta ima veze. Hrvatska je otvorena zemlja i svi dobronamjerni gosti su dobrodošli
Šta sam ja rekao da ne dolaze? Ne budi svakom loncu poklopac, ne paše ti na svaki...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74884
2016-07-22


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Šandor Winnetou Sun 20 Oct - 8:08

RayMabus wrote:
Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Niko ni da javi te informacije, prvi put cujem...

Gde su sahranili 45.000 Nemaca, to je puno ljudi.

Inace bolje da zapisu sve sto im doticni kaze, jer u knjigama kako i sam rece, pisu nebuloze.
Ako malo sabereš žrtve NOVJ i Crvenoarmejaca i usporediš sa brojem pokopanih na ono groblju i tu poprilično nešto
ne štima. Fali 2/3 poginulih. Gdje su im ostaci? Ispod trgova i nanovo izgrađenih objekata?
Ili se laže o broju poginulih boraca? Poznati  "Srpski faktor" množenja za žrtve? :D
Suštinski samo se ne zna točan broj poginilih ( i pobijenih ) Nijemaca , Nedićevaca , navodno i nešto ustaša al nije ispod 15 tisuća kako god okreneš a vjerovatno je i 25 tisuća pošto nije bilo zarobljenih.

4350 ovih iz Crvene armije je cijela operacija , od granice na ovamo a ovo tri tisuće partizana samo u operacijama oslobađanja Beograda i okolice jer se dosta naroda uključilo a slabo naoružani dok Švabe dobro naoružani i ukopali se u zgrade.

Brojke su točne jedino je nepoznat broj gubitaka Nijemaca i njihovih saveznika al zna se da nije ispod 15 tisuća.
brojke nisu točne i to je prilično sigurno. Za napasti dobro utvrđene položaje moraš imati minimalno 3x više ljudi što će iziskivati barem duplo više poginulih onih koji napadaju od onih koji se brane barem što se tiče ondašnje doktrine ratovanja.

_________________
Oslobođenje Beograda - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by mutava baštarda Sun 20 Oct - 8:52

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:Živite u Beogradu više od pola stoljeća. Jeste li ikada imali problema zbog hrvatske nacionalnosti?
– Ne, nikad. Ja sam predsjednik Skupštinskog odbora općine Savski venac, centralne i najvažnije beogradske općine. Uz to sam i predsjednik Saveza boraca te općine, član Gradskog odbora SUBNOR-a Beograda, Republičkog odbora i komiteta za međunarodne veze. Eto, jedan Hrvat ima sve te funkcije u Srbiji.
A premijera si preskočio? :)
:tu dobar

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 9:57

Oslobođenje Beograda - Page 2 04Ik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkRJN01EQV8vYmM5YWMwYTc4MzlhZWYxNDZlNTI4OTc5Mjc3NjkwMjkuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/75-godina-od-oslobodjenja-beograda/7b9574n
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by RayMabus Sun 20 Oct - 10:09

Serbinho-3 wrote:Oslobođenje Beograda - Page 2 04Ik9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkRJN01EQV8vYmM5YWMwYTc4MzlhZWYxNDZlNTI4OTc5Mjc3NjkwMjkuanBlZ5GTAs0CQgCBAAE

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/75-godina-od-oslobodjenja-beograda/7b9574n
Dakle ipak 16 do 17 tisuća njemačkih vojnika uključujući nedičevce , ustaše i drugo.

Tri tisuće partizana i tisuću ovih iz Crvene armije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176186
2014-04-11


Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Serbinho-3 Sun 20 Oct - 11:32

Da, postoje brojevi a ne re’kla, kaz’la...
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26476
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Oslobođenje Beograda - Page 2 Empty Re: Oslobođenje Beograda

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum