ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Hektorović Thu 3 Oct - 14:28

Stjepan Mesić, nekadašnji predsjedavajući Predsjedništva SFRJ, premijer i predsjednik Hrvatske, iz Tuzle, gdje je boravio u povodu Dana oslobođenja grada, uputio je žestok odgovor aktuelnoj predsjednici Hrvatske Kolindi Grabar-Kitarović u vezi s njenim zvaničnim posjetama Rumuniji i Češkoj Republici.  
- Imamo danas i onih koji komunizmom plaše svijet, ali plaše i naše prostore. Niti jedna zemlja nije bila komunistička. Komunizam je bio jedna megaideja koja je tražila pravdu baš među onima koji su bili eksploatirani. Ta ideja bila je poticaj da se mnogi uključuju u radnički pokret želeći da kroz socijalizam dođu do komunizma. Ali, rekao sam da je to megaideja koja je neostvariva. Socijalistički sistemi su, međutim, bili drugačiji, ali mi imamo predsjednicu koja je otišla u Rumunjsku i tamošnjem predsjedniku rekla: „Mi se jako dobro poznajemo, jer smo bili iza željezne zavjese.“ Ode u Češku Republiku i ponovi to isto. Naša povijest je sasvim drugačija. Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Upozorio je da bauk fašizma kruži Evropom te da je ponovno zahvatio i dio naših prostora.
- Sve to što se događa, nas može zabrinjavati, ali se ne moramo bojati niti se smijemo bojati. Imamo danas one koji se proglašavaju antifašistima iako su do kraja rata bili na strani okupatora. Takvi falsifikatori povijesti misle da će uspjeti. U povijesti je zabilježeno samo ono što se zbilja dogodilo, a prije ili kasnije stvar će se vratiti na pravo mjesto – potcrtava on.
Potom je objasnio razlike između komunizma kao megaideje i fašizma koji niče na manjim prostorima.
- Komunizam kao megaideja mogao se odnositi na cijeli svijet. No, metoda kojom se htjelo to ostvariti, nije bila uspješna. Ne treba se ponovno plašiti nikakvog komunizma. Mi moramo izgraditi društvo slobodnih ljudi, slobodno mislećih ljudi, društvo u kojem ćemo biti zadovoljni i iz kojeg nećemo bježati u druge zemlje. Fašizam je opasan zbog toga što fašizam može nastati u malom prostoru. Dakle, to nije megaideja i on se iz malog prostora može širiti dalje. Zbog toga sada svaki pokušaj fašizacije i ustašizacije treba zaustaviti. Za to nam treba hrabrosti i snage, a ja vjerujem da ćemo savladati poteškoće i da ćemo krupnim koracima ići naprijed – zaključio je Stjepan Mesić tokom svog boravka u Tuzli.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Hektorović Thu 3 Oct - 14:28

https://avaz.ba/vijesti/bih/520454/stjepan-mesic-u-tuzli-zestoko-odgovorio-kolindi-grabar-kitarovic
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Eroo Thu 3 Oct - 15:41

Hektorović wrote: Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Lažovčina, neka upita bilo kojeg državnika na zapadu jesmo li bili ili nismo iza željezne zavjese.
I pazi ti govneta od čovika, ide u drugu državu , zašto ne reći i neprijateljsku, opanjkavati svoju državu
i predsjednicu države. Govno na povratku uhititi i staviti iza brave ili neku instituciju za liječenje.
Ne mogu vjerovati šta si HR dozvoljava...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75399
2016-07-22


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Ringo10 Thu 3 Oct - 15:44

Eroo wrote:
Hektorović wrote: Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Lažovčina, neka upita bilo kojeg državnika na zapadu jesmo li bili ili nismo iza željezne zavjese.
Nismo bili iza željezne zavjese.

KAkva crna zavjesa kad sam imao putovnicu SFRJ i proputvao u pet stranih država.

Njemačka, Austrija, Italija, Švica i MAđarska 

Bez viza i ograničenja. 

Ne serite više s time.


Last edited by Ringo10 on Thu 3 Oct - 15:51; edited 1 time in total
Ringo10
Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by vuksadinare Thu 3 Oct - 15:48

interesantno je to bez obzira na ovo kad mesic hoce nekog napasti,kritizirati pobjegne u bosnu i od tud laje... Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by vuksadinare Thu 3 Oct - 15:49

..dobro to u zadnje vrijeme cine i jaca,josipovic i jos neki...mozda se tamo zele politicki aktivirati...tamo imaju neke sanse..samo sto ce na to reci komsic i drugi..na toj strani je sve prebukirano
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by vuksadinare Thu 3 Oct - 15:50

..hoce komsi hljeb uzeti... Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Ringo10 Thu 3 Oct - 15:52

Ringo10 wrote:
Eroo wrote:
Hektorović wrote: Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Lažovčina, neka upita bilo kojeg državnika na zapadu jesmo li bili ili nismo iza željezne zavjese.
Nismo bili iza željezne zavjese.

KAkva crna zavjesa kad sam imao putovnicu SFRJ i proputvao u pet stranih država.

Njemačka, Austrija, Italija, Švica i MAđarska 

Bez viza i ograničenja. 

Ne serite više s time.
Da, zaboravih, i Poljska. ..

AM hajde ... gluposti čuj Juga i gvozdena zavjesa ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by vuksadinare Thu 3 Oct - 15:53

...da hoce bar tamo i ostati..ipak cini se da su im draze ustaske kune nego bh-a marka Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Eroo Thu 3 Oct - 15:54

https://www.ifimes.org/si/o-nas/osebje

Muslimanska truba IFIMES

Častni predsjednik.
Stjepan Mesić

Sve je jasno.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75399
2016-07-22


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by vuksadinare Thu 3 Oct - 15:56

.....odu oni na đaba burek i cevape jer su naucili na đabe..tu i tamo bace parolu da dobiju to za đabe..i vrate se...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99453
2015-09-08


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Eroo Thu 3 Oct - 16:06

Ringo10 wrote:
Eroo wrote:
Hektorović wrote: Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Lažovčina, neka upita bilo kojeg državnika na zapadu jesmo li bili ili nismo iza željezne zavjese.
Nismo bili iza željezne zavjese.

KAkva crna zavjesa kad sam imao putovnicu SFRJ i proputvao u pet stranih država.

Njemačka, Austrija, Italija, Švica i MAđarska 

Bez viza i ograničenja. 

Ne serite više s time.
Moji su u Australiju, Austriju, Canadu i Italiju bižali preko granice.
Susjeda je za mužem pokušavala 3x preći granicu i uvjek su joj obrijali glavu na nulu, plus zatvor.
Oš reć da lažem?
Prvi put su pasoši bili dostupni kad se  ljude nije imalo di zapošljavat, pa su otvorili mogućnost
za "privremeni" odlazak milijun ljudi u Njemačku...Bez obitelji, naravno.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75399
2016-07-22


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Eroo Thu 3 Oct - 16:15

Ako je mogao tajno svjedočiti protiv vlastite države, čiji je bio predsjednik,
čemu se onda uopće možemo čuditi? 10 godina je bio predsjednik HR, bogte...
I on našao kritizirat KGK, ito u drugoj državi, koja je sve ali ne prijateljska. 
:blj

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75399
2016-07-22


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Eroo Thu 3 Oct - 16:21

vuksadinare wrote:...da hoce bar tamo i ostati..ipak cini se da su im draze ustaske kune nego bh-a marka Basketball
I ti pušeš u istu tikvu kao i on...Svesno ili nesvjesno, ja to ne znam.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75399
2016-07-22


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Ringo10 Thu 3 Oct - 16:58

Eroo wrote:
Ringo10 wrote:
Eroo wrote:
Hektorović wrote: Mi nikada nismo bili iza željezne zavjese – rekao je Stjepan Mesić u Tuzli.
Lažovčina, neka upita bilo kojeg državnika na zapadu jesmo li bili ili nismo iza željezne zavjese.
Nismo bili iza željezne zavjese.

KAkva crna zavjesa kad sam imao putovnicu SFRJ i proputvao u pet stranih država.

Njemačka, Austrija, Italija, Švica i MAđarska 

Bez viza i ograničenja. 

Ne serite više s time.
Moji su u Australiju, Austriju, Canadu i Italiju bižali preko granice.
Susjeda je za mužem pokušavala 3x preći granicu i uvjek su joj obrijali glavu na nulu, plus zatvor.
Oš reć da lažem?
Prvi put su pasoši bili dostupni kad se  ljude nije imalo di zapošljavat, pa su otvorili mogućnost
za "privremeni" odlazak milijun ljudi u Njemačku...Bez obitelji, naravno.
To što su tvoji BIŽALI preko granice boli me kitomir.

Ono koliko se ja sjećam i koliko znam je da se moglo putovat normalno i kad si htio.

Od početka šesdesetih je uvedena liberalizacija putovnica. A šta je bilo pedesetih nemam pojma i ne zanima me. I Juga se mijenjala nije uvijek bila ista. I to što vi jedan period projicirate na svih 45 godina ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by darth_vader Thu 3 Oct - 17:00

Mesić je obični HDZ-ovac... da ga jebeš, ne mogu ga gore uvridit...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19697
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Ringo10 Thu 3 Oct - 17:02

Mesić je kreten ali to ne znači da nekad ne može biti u pravu ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by darth_vader Thu 3 Oct - 17:08

Može on biti u pravu, ali i kad je u pravu, laže...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19697
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Maggie19 Thu 3 Oct - 17:10

jasambrend wrote:Može on biti u pravu, ali i kad je u pravu, laže...
X

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Ringo10 Thu 3 Oct - 17:22

Ma on jeste djubre tu nema spora
Ringo10
Ringo10

Posts : 21605
2015-09-24


Back to top Go down

Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović Empty Re: Mesić u Tuzli žestoko odgovorio Kolindi Grabar-Kitarović

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum