ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by RayMabus 23/7/2019, 23:04


NEZAVISNOST
Što je moje, to je samo moje: Mlade žene sve rjeđe dijele imetak s partnerima

Mlade žene okreću leđa konceptu dijeljenja bogatstva sa svojim partnerima, pokazala je posljednja studija koja, čini se, ukazuje na to da su žene sve više finansijski nezavisne.
Anketa je rađena nad 4.000 britanskih žena, a njih 31 posto starosne dobi između 16 i 34 godine smatra kako ne bi trebale dijeliti svoj imetak sa svojim partnerom, prenosi Telegraph.

S druge strane, većina anketiranih žena starosne dobi iznad 55 godina kazale su da bi dijelile i da dijele svoj imetak. Samo 26 posto njih kaže da to ne radi, navode istraživači iz Netwealtha.

U objašnjenju rezultata navodi se kako su sve kasnije stupanje u brak, visok udio propalih brakova i povećani upliv zarade važni faktori koji su doprinijeli većoj finansijskoj nezavisnosti žena.

"Tradicionalni pristup kontrolisanju finansija je prevaziđen i pred nama je nova generacija finansijski autonomnih žena. Uz žene koje sve kasnije stupaju u brak i uz niz godina samostalne zarade, jasno je da ne žele da se vode mantrom 'što je moje, to je i tvoje'", rekla je direktorica Netwealth Charlotte Ransom.

Gotovo polovina (45 posto) ispitanih žena koje zadržavaju svoj imetak kažu da to rade zbog finansijske nezavisnosti. Njih 40 posto jednostavno preferira da kontroliše svoj novac, dok njih 15 posto vjeruje kako njihov partner nema pravo da kontroliše njihov imetak.

Prosječan udio žena u svjetskom bogatstvu također postepeno raste, a uz to Forbes prepoznaje sve više bogatih žena na svojim godišnjim tabelama.

Predviđa se da će više od 60 posto bogatstva u Velikoj Britaniji biti u rukama žena do 2025. godine.


https://www.klix.ba/biznis/smart-cash/sto-je-moje-to-je-samo-moje-mlade-zene-sve-rjedje-dijele-imetak-s-partnerima/190723074

Toliko o ravnopravnosti spolova.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by melkior 24/7/2019, 00:42

To je u redu, ali onda treba ukinuti pravilo da se bračna stečevina dijeli po pola. Zašto bi neki milijarder pola svog bogatstva (Jeff Bezos) dao bivšoj ženi? Zašto bi muškarci dijelili svoju imovinu sa ženama? Podržavam žensku financijsku samostalnost, ali onda treba biti dosljedan do kraja.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by melkior 24/7/2019, 00:45

Ja isto svoju imovinu ne želim dijeliti sa ženom, i zato mi je u redu da ona svoju imovinu ne želi dijeliti sa mnom. S njom mogu podijeliti jedino svoj kurac i odgoj djece i eventualno koru kruha u pustinji.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by RayMabus 24/7/2019, 01:13

Neke škrte ženske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by melkior 24/7/2019, 01:15

RayMabus wrote:Neke škrte ženske.
Nisu, samo su racionalne. Pravo je pitanje što one očekuju od muških.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by RayMabus 24/7/2019, 01:19

melkior wrote:
RayMabus wrote:Neke škrte ženske.
Nisu, samo su racionalne. Pravo je pitanje što one očekuju od muških.
Isto šta i sve druge žene ; da se financijski stara za njih i djecu.

U svakom slučaju sritno im i šta dalje od mene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by RayMabus 24/7/2019, 01:36

Škrte i sebične. Ovima iz Britanije bolje da traže ženske za brak u zemljama trećeg svijeta. Nije nikakvo čudo šta ih preplavljuju imigranti sa svih strana svijeta i nadjačavaju ih demografski.

Ovo ti je sebično i škrto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by RayMabus 24/7/2019, 01:44

Drago mi je da je Boris Johnson danas postao britanski premijer jer će se Europa kao kontinent riješiti jedne velike populacije koja je protestanska s liberalnim vrijednostima tj drugim riječima EU postaje konzervativnija čim ovi izađu.

Hvala Bogu da smo ih se rješili. Još samo da sjebemo protestante u Njemačkoj , Švedskoj , Finskoj , Danskoj , Estoniji , Nizozemskoj , Švicarskoj , Latviji.

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Traditional-religions-700x569
RayMabus
RayMabus

Posts : 175451
2014-04-11


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by Yehudim 24/7/2019, 03:42

melkior wrote:Ja isto svoju imovinu ne želim dijeliti sa ženom, i zato mi je u redu da ona svoju imovinu ne želi dijeliti sa mnom. S njom mogu podijeliti jedino svoj kurac i odgoj djece i eventualno koru kruha u pustinji.
:tu

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by Guest 24/7/2019, 10:42

vid ovih Ženomrzaca.. lol! lol! lol!..eto da im se i ja pridruzim... :kuku

Glede teme,imao sam jednu Purgerajku,bas ono,sve brojala,od gnedli u zdjeli,okruglica mesa u juhi,sniclova u tavi,do pizdarija,koje bi i najladnijem liku,nakostrijesila dlake na ledjima...kad se krenula seksati,to nije bilo zbacivanje odjece sa sebea,nego uredno skidanje i poslagivanje,ne do Bogo da je jedan nabor ostao..i obavezno zastita kreveta..debeli rucnik za stidne i ine sokove,proizisle iz nepoćudnih radnji..a novac???..uffff,bolje ne pitaj... No No No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje. Empty Re: Žene u matrijahartu ; Što je moje , to je samo moje.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum