ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Hektorović 7/6/2019, 10:24

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´
Hrvatskoj treba promjena u ukupnoj strukturi smještajnih kapaciteta. Treba poticati rast hotela jer oni stvaraju puno veću dodanu vrijednost i efekte za lokalnu zajednicu
Hrvatska udruga turizma upozorava da je ova turistička sezona za Hrvatsku neizvjesna i izazovna. Iako nedostaje radnika, navodno nema ni toliko gostiju.  No, vlasnik hotela u Puli smatra da je dobra priprema u predsezoni ključna za dobru popunjenost.
“Uspjeli smo za srpanj i kolovoz napraviti 70 do 80 posto popunjenosti. Last minute rezervacije su spašavanja u zadnji trenutak ako nam sobe nisu popunjene. Mi smo za sada u plusu i za lipanj, srpanj i kolovoz”, rekao je za RTL Danas vlasnik hotela Denis Zembo.
Treba biti realan i ne očekivati spektakularne brojke
No nisu svi u plusu. Do sredine lipnja, u odnosu na prošlu godinu, broj rezervacija je tri do sedam posto manji. Pad broja rezervacija bilježi 24 posto hotela i 44 posto kampova, a posebno se ističu apartmanska naselja – 57 posto ima manji broj rezervacija.  S druge strane, očekuju povećan broj last minute rezervacija koje bi mogle dovesti do rezultata jednakih prošlogodišnjim.
“Gospodarski rast, rast BDP-a u Europi ide dosta sporije nego proteklih godina i usporava se. S obzirom na to treba biti realan i objektivan i ne treba očekivati nikakve spektakularne brojke koje su se događale od 2015-2018”, rekao je Veljko Ostojić, direktor Hrvatske udruge turizma.
No, ako se pita turiste, ne treba brinuti jer su oni oduševljeni.
“Malo je skupo, osobito hrana. Ali, Hrvatska je jako lijepo zemlja. Da, sviđa mi se”, govori Stephanie iz Kine.  No, drugima je jeftino. “Doći ću ponovno, nije skupo, cijene su prihvatljive. Mislim da je ovdje jeftinije nego u Grčkoj ili Italiji, govori Austrijanac Walzraud.
Neka smanje PDV za 10 posto, a mi ćemo povećati plaće za 20 posto
U Hrvatskoj udruzi turizma smatraju kako dva ključna izazova prijete turizmu, a to su pitanje radne snage i smanjenje PDV-a.
“Smanjite nam PDV na 10 posto i mi ćemo jednokratno povećati plaće 20% i preuzimamo obavezu da idućih pet godina povećavamo plaće po 5 posto godišnje”, rekao je Ostojić.
Grčka će, da bi podigla konkurentonost smanjiti stopu PDV-a na ugostiteljske usluge s 24 na 13 posto i na hotelski smještaj s 13 na 11 posto. Grčka, kao i druge zemlje,
tako postaju privlačnije turističke destinacije i velika konkurencija hrvatskom turizmu.

Problem je i u apartmanima. Nisu prazni jer nema gostiju, već zato što ih je previše
“Objekti u kućanstvu rasli su godišnjom stopom od 21,5 posto, a udio hotelskih ležajeva iz godine u godinu se smanjuje. Došli smo sa 16 na današnjih 10,5 posto udjela u ukupnim kapacitetima. A s tako velikim godišnjim rastom kapaciteta u privatnom smještaju, teško je očekivati istu stopu popunjenosti. Tržište će teško to moći progutati. Hrvatskoj treba promjena u ukupnoj strukturi smještajnih kapaciteta. Treba poticati rast hotela jer oni stvaraju puno veću dodanu vrijednost i efekte za lokalnu zajednicu”, rekao je za Glas Istre  Veljko Ostojić.
“Ovako prazno nije bilo ni za vrijeme rata. Imam deset apartmana, bavim se ovim poslom već 40 godina, kažem vam, nikad nije bilo lošije”, prokomentirala je jedna iznajmljivačica iz Pule koja napominje da je neobično prazno za ovo doba godine. Počela je špica sezone, a na ulicama se i dalje mogu vidjeti pretežno pulske registracije. U kafićima kažu da je promet prepolovljen u odnosu na lanjski srpanj.
‘Tu su kolone i velike kontrole. Puno je lakše sjesti na avion i odletjeti u Tursku’
“Cijene su previsoke, marine su ovdje puno skuplje nego drugdje na Mediteranu”, komentira mladi bračni par koji upravo isplovljava jedrilicom iz pulske marine.  Podrijetlom su iz Hrvatske, ali dugo žive u Francuskoj i ondje vode turističku agenciju. Najviše rade upravo s Hrvatskom.
“Velike su kontrole na cestama radi Schengena i migrantske krize pa su nas duge kolone usporile već u Austriji, a onda opet, na ulazu u Hrvatsku. Puno je lakše sjesti na avion i odletjeti u Tursku”, navode Francuzi.
Srpanj je stigao, a popunjena je trećina od ukupno 1,66 milijuna turističkih ležajeva. Hoteli i kampovi bilježe 80 posto popunjenosti, a obiteljska domaćinstva ni pola od toga.
Svi žele zaraditi: Nekontrolirani rast privatnog smještaja
Mnogi razlog pronalaze u nekontroliranom rastu privatnog smještaja.
U prvoj polovici ove godine registrirano je više od 100.000 novih kreveta, u hotelima 6400, u kampovima 8000, a u privatnom smještaju čak 42.000. Tome treba dodati još 45.000 novih kreveta u nekomercijalnom smještaju poput vikendica, odnosno u smještaju koji se načelno ne naplaćuje, ali sudjeluje u turističkom prometu. Na taj način privatnih kreveta je zapravo 87.000 više.
U odnosu na prošlu godinu kapaciteti su veći gotovo deset posto, što je u godini snažnog povratka Turske, Grčke, Egipta i drugih zemalja, koji su nekoliko godina “mirovali”, sada teško prodati.
Pročelnica za turizam u Istarskoj županiji Nada Prodan Marković ističe da je županijskim master planom razvoja turizma do 2025. godine zacrtano povećanje hotelskih kapaciteta u Istri, dok privatnom smještaju treba povećati kvalitetu i jasnije postaviti zakonsku regulativu.
“Što se tiče privatnog smještaja, jasno je prema zakonu ponude i potražnje da se neće svi moći popuniti, posebice ne oni nižeg ranga. Ne možete otvoriti nešto i ne baviti se time. I dalje smo konkurentni i imamo gostiju, ali naravno da ponuda i potražnja pokazuju nesrazmjer. Upravo zato potičemo diverzifikaciju u privatnom smještaju”, kaže za Glas Istre Prodan Marković.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by kic 7/6/2019, 10:45


hrpa nekvalitetnih apartmana, svak bi da zaradi, ali treba se tim nečim i baviti..

Hrvati našli zanimanje u kojem misle da treba minimalno raditi..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by prckov 7/6/2019, 10:45

cini mi se da tako sezona uvjek pocinje
mislim sa kuknjavom I to

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Hektorović 7/6/2019, 10:53

kic wrote:
hrpa nekvalitetnih apartmana, svak bi da zaradi, ali treba se tim nečim i baviti..

Hrvati našli zanimanje u kojem misle da treba minimalno raditi..

Otprilike... Jeftino uređeni apartmani u ružnim bez ikakvog plana nabacanim betonjarama... Par godina je išlo zbog geopolitičkih problema...

Moralo se kad-tad srušiti...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Hektorović 7/6/2019, 10:53

prckov wrote:cini mi se da tako sezona uvjek pocinje
mislim sa kuknjavom I to

Ne, ove godine je zbilja osjetno lošije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Hektorović 7/6/2019, 10:58

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_23

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_24
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by epikur37 7/6/2019, 11:02

kmeci tko nece raditi i nije konkurentan
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by prckov 7/6/2019, 11:10

epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan
udri epicure  :D
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by prckov 7/6/2019, 11:11

Hektorović wrote:´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_23

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_24
treba makarsku nazvat mravinjak  :clown
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by darth_vader 7/6/2019, 11:37

epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan


Ae... Yoda i slični...  B-)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Hektorović 7/6/2019, 11:59

epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan

Prošla je paradigma gdje se nije radilo nego kupilo kajmak.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by RayMabus 7/6/2019, 12:04

epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan
Ti si konkurentan ako je 40 eura noć. Tko zna po koliko ovi drži apartman. Tko ne spusti cijenu taj nema gosta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Yehudim 7/6/2019, 16:22

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan
Ti si konkurentan ako je 40 eura noć. Tko zna po koliko ovi drži apartman. Tko ne spusti cijenu taj nema gosta.
:tu

 Tako je.

 Vidim Irci i Poljaci koji rade u irskoj idu u Portugal, Španjolsku, duplo jeftinije nego u RH !

 Za jedan produženi vikend je išlo pun avion ljudi u Španjolsku, na 3 dana

 Za Tajland avionska karta 450 Eura .....boravak tamo bagatela

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by AssadNaPodmornici 7/6/2019, 16:38

Yehudim wrote:
RayMabus wrote:
epikur37 wrote:kmeci tko nece raditi i nije konkurentan
Ti si konkurentan ako je 40 eura noć. Tko zna po koliko ovi drži apartman. Tko ne spusti cijenu taj nema gosta.
:tu

 Tako je.

 Vidim Irci i Poljaci koji rade u irskoj idu u Portugal, Španjolsku, duplo jeftinije nego u RH !

 Za jedan produženi vikend je išlo pun avion ljudi u Španjolsku, na 3 dana

 Za Tajland avionska karta 450 Eura .....boravak tamo bagatela
ukratko tko je do sada profitira od jeftinog ulaganja jer je pola svijeta u ratovima, profitira je.. sićam se prije 3-4godine, svaka šupa u splitu se rentala po 100€ noć.... ljudi se navukli..

svaka čast epikuru ali 40€ dan.. jebena borba.. kada platiš državi poreze, booking, čišćenje,  kredite, ostaje ti za biber.. aj epikur radi pa mu i ostane dobar dio kolača.. dosta mlatimudana je izbacilo podstanare i mislilo eto mene sada sa mercedesom A klase..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by YekeYeke 7/6/2019, 16:40

Hektorović wrote:´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_23

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_24

Favela jbt.
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by YekeYeke 7/6/2019, 16:42

Koliko ovi placaju kad ih se 300 naguralo u 2 kuce ?

https://www.google.com/amp/s/www.kurir.rs/amp/3268263/u-bihacu-pune-kuce-migranata-policija-nasla-282-u-samo-dve-kuce
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by AssadNaPodmornici 7/6/2019, 16:43

a da ne govorim neke azijske države su niknule kao turističke destinacije.. myamar, tajland, i slična sranja.. iran će biti jebena turistička destnicaja.. egipat i sirija možda se vrate na tržište za 4-5godina, sjeverna afrika je ponovo OK, kao i turska. 

a mi imamo još jedan OOOOOOOGRMNI minus, a to je srozavanje kvalitete radne snage.. naši ti kapitalisti sa 3zuba, nisu znali cijeniti radnika koji često imati fakultet a radi mu za 3000kn, i priča 2-3 strana jezika.. 

od iduće godine će 8000kn mjesečno plaćati somalijskog  skipera  i afganistanskog konobara, i na tome ćemo graditi "brend" i "kvalitetu".

plus sve države svijeta režu poreze u turizmu, a naša država ih diže.. što naravno ruši plaće radnicima(pa oni iseljavaju kao što porezi iseljavaju).. skoro pa je sablasno šetati se turističkim mjestima i gledaš u svaku drugu trgovinu/pekaru/restoran - "tražimo radnika/cu" natpis..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by jastreb 7/6/2019, 16:44

Znači ognjištarsko-hadezeovska pošast je nakon poljoprivrede,industrije i brodogradnje poharala i turizam.

Da,ali oni su naši i uvijek ću glasati za njih.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by AssadNaPodmornici 7/6/2019, 16:44

YekeYeke wrote:
Hektorović wrote:´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_23

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Slika_24

Favela jbt.
isusami da mi je vidjeti imena, a onda bankovne račune tih uhljeba koji su davali dozvole za ovakvu izgradnju.. ono izađeš na balkon i viriš drugom turistu u pijat..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by AssadNaPodmornici 7/6/2019, 16:49

jastreb wrote:Znači ognjištarsko-hadezeovska pošast je nakon poljoprivrede,industrije i brodogradnje poharala i turizam.

Da,ali oni su naši i uvijek ću glasati za njih.
:tu
I2b , prosijaci-sinovi  način upravljanja državom.. samo su  Kikaš i Matan vrhunski upravljali svojim imanjem.. ovi HDZovci su onaj ostatak familije , koji su kada je umro Kikaš, i kada su izbacili malog ali sposobnog Matana preko "veza"(čitaj korupcije) u roku par godina razjebali imanje .. tako i HDZ potjerali sposobne i neposobni sada vode  Hrvatsku državu.. Hrvatski Matani će se snaći vanka kao što se Matan snašao i biti će uspješni, a lokalni "livoguzi" i takvi će razjebati čaradak
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´ Empty Re: ´Niknulo´ previše apartmana, mnogi prazni: ´Imam apartmane već 40 godina. Nikad nije bilo lošije´

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum