ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by debotoijusto 6/15/2019, 16:57

"NEMA ljudi da odrade sezonu. Naši radnici otišli su u druge europske zemlje na bolja radna mjesta", poručio je putem Media servisa predsjednik Nezavisne udruge ugostitelja Marin Medak.
Nakon Hrvatske udruge poslodavaca i Hrvatske udruge turizma, povećanje kvote za strane radnike zatražila je i Koordinacija ugostitelja Hrvatske. Od Vlade zahtijevaju da odobri dodatnih 5000 radnika već u ponedjeljak, a na premijerov odgovor da se prvo mora iscrpiti domaća radna snaga, poručuju - nema je.
"Turizam generira više od 20 posto BDP-a, a nalazi se pred kolapsom zbog nedostatka radnika", kaže za Media servis predsjednik Nezavisne udruge ugostitelja, Marin Medak. Od Vlade traže hitno rješenje.
"Činjenica je da će se za svakog stranca koji dođe tu platiti smještaj, da će jesti hrvatsku hranu i da će on na kraju jedan dio novaca odnijeti iz Hrvatske, a da će doprinijeti uvelike Hrvatskoj. Pa nije Njemačka idiotska država koja je sada ukinula sve regulative za uvoz radne snage. Dobiješ šengensku vizu, OIB i ideš raditi, nema puno filozofije.
Nedostaju sobarice, kuhari, konobari i pomoćni radnici, njih oko 5000", tvrdi Medak. Dodaje da bi zaposlenje stranaca išlo glatko, jer upita ima.
"Trenutačno agencije uvoze iz bazena bivše Jugoslavije, ali uvelike su se počeli dovoziti radnici iz Filipina, Indonezije, Indije. Azija se otvorila prema nama. Mislim da je to jedini kanal u budućnosti koji mi možemo priuštiti toj radnoj snazi, na osnovni hrvatski BDP", kaže Medak.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30571
2014-04-12


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by debotoijusto 6/15/2019, 16:58

Podsjetimo, premijer Andrej Kenwood Kenon izjavio je jučer kako je Vlada na jesen utvrdila kvotu od 65 tisuća radnih dozvola za strance tj. državljane trećih zemalja koje nisu članice EU-a. Dodao je da će razmatrati dodatno povećanje kvota tek kada se iscrpe mogućnosti zapošljavanja naših državljana.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/sef-udruge-ugostitelja-nema-ljudi-da-odrade-sezonu-otisli-su/2093304.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30571
2014-04-12


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by debotoijusto 6/15/2019, 17:00

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Giphy
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30571
2014-04-12


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by AssadNaPodmornici 6/15/2019, 17:02

evo suza na oko iđe

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by RayMabus 6/15/2019, 17:03

Pa nek digne plaću tisuću kuna pa će mu dolazit i Slovaci konobarit na Jadran. Ti poslodavci su obična mafija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175430
2014-04-11


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by darth_vader 6/15/2019, 17:44

AssadNaPodmornici wrote:evo suza na oko iđe


A baš... kme...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by immortal 6/15/2019, 17:49

RayMabus wrote:Pa nek digne plaću tisuću kuna pa će mu dolazit i Slovaci konobarit na Jadran. Ti poslodavci su obična mafija.
Ne samo poslodavci nego i drzavne sluzbe u koordinaciji sa njima. Sve mogucnosti zastite radnika cak i pravosuđem su sprijecili. Ljudima dozlogrdilo. Na kraju su dobili ovo. Nije moglo bolje. Njihovi ih potkradaju maximalno. Neka ih i dalje uvazavaju.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by RayMabus 6/15/2019, 17:52

Da se mene pitalo ne bi ja pustija nikoga. Nemoš platit čovika iz EU dakle i iz Hrvatske pa pajdo moj zatvori butigu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175430
2014-04-11


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by immortal 6/15/2019, 18:08

RayMabus wrote:Da se mene pitalo ne bi ja pustija nikoga. Nemoš platit čovika iz EU dakle i iz Hrvatske pa pajdo moj zatvori butigu.
Bravo
Ovako su nam politicari + politika+ privatni poduzetnici doveli drzavu do ugroze velikih razmjera i vlastite krivicne odgovornosti
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:17

Ma ima radnika, momci iz torcide na primjer, pa onda penzioneri, i ova skupina s biroa koja bi u tri mjeseca rada mjesec godisnjeg, 14 000 kuna, saborske povlastice i neradni vikend a ne znaju govoriti - dobar dan, kolika je placa, a ne zna dve salice donjeti.
Yoda nije u toj skupini on je birou iskljucivo  jer unistava cardak , to je drugo :)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by AssadNaPodmornici 6/15/2019, 18:19

nisam na birou,   zašto sam svaka druga tema ja
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by crvenkasti 6/15/2019, 18:32

Srbi su prvi otišli, a poslije, jebiga. Odoše svi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:40

AssadNaPodmornici wrote:nisam na birou,   zašto sam svaka druga tema ja
Ma nisi, slucajno sam te spomenula jer si prije pisao da potkopavas cardak, samo zato.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:42

crvenkasti wrote:Srbi su prvi otišli, a poslije, jebiga. Odoše svi.
Ima penzionera kaze ministar, oni su taman za sezonski rad na plus 50 s kardiovaskularnim bolestima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by Guest 6/15/2019, 18:44

kaya wrote:
crvenkasti wrote:Srbi su prvi otišli, a poslije, jebiga. Odoše svi.
Ima penzionera kaze ministar, oni su taman za sezonski rad na plus 50 s kardiovaskularnim bolestima.

sa plaže na groblje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:47

Gnječ wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:Srbi su prvi otišli, a poslije, jebiga. Odoše svi.
Ima penzionera kaze ministar, oni su taman za sezonski rad na plus 50 s kardiovaskularnim bolestima.

sa plaže na groblje.
Strasno da moze nesto takvo sto izvaliti. Ono netko sa 75 ce biti na nogama deset sati i leti po stolovima.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by immortal 6/15/2019, 18:48

kaya wrote:Ma ima radnika, momci iz torcide na primjer, pa onda penzioneri, i ova skupina s biroa koja bi u tri mjeseca rada mjesec godisnjeg, 14 000 kuna, saborske povlastice i neradni vikend a ne znaju govoriti - dobar dan, kolika je placa, a ne zna dve salice donjeti.
Yoda nije u toj skupini on je birou iskljucivo  jer unistava cardak , to je drugo :)
Pas se posro, idi pokupi da dugo ne siri vonj po stanu, a onda mozes se baviti svim svojim naprednim zanimacijama za koje svijet ne mari, ne vidi tvoju bit, ali daj.. najprije pokupi govno u vlastitom stanu
Ostale pusti da demokratski pokazu sto i koliko traze za svoj rad. Ako mislis da treba bolje, izvoli, pokazi se!!

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:49

mortal wrote:
kaya wrote:Ma ima radnika, momci iz torcide na primjer, pa onda penzioneri, i ova skupina s biroa koja bi u tri mjeseca rada mjesec godisnjeg, 14 000 kuna, saborske povlastice i neradni vikend a ne znaju govoriti - dobar dan, kolika je placa, a ne zna dve salice donjeti.
Yoda nije u toj skupini on je birou iskljucivo  jer unistava cardak , to je drugo :)
Pas se posro
Ma nije, ti si dosla
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by AssadNaPodmornici 6/15/2019, 18:50

kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nisam na birou,   zašto sam svaka druga tema ja
Ma nisi, slucajno sam te spomenula jer si prije pisao da potkopavas cardak, samo zato.
nemogu sada, moran se i prijaviti za lito, nema druge opcije.. ali nema frke minimalno love ide državi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by kaya 6/15/2019, 18:51

AssadNaPodmornici wrote:
kaya wrote:
AssadNaPodmornici wrote:nisam na birou,   zašto sam svaka druga tema ja
Ma nisi, slucajno sam te spomenula jer si prije pisao da potkopavas cardak, samo zato.
nemogu sada, moran se i prijaviti za lito, nema druge opcije.. ali nema frke minimalno love ide državi
:tu :D
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su" Empty Re: Šef udruge ugostitelja: "Nema ljudi da odrade sezonu, otišli su"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum