ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Serbinho-3 Tue 9 Apr - 22:05

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Ceb574b4-8236-437a-ad1c-d87bdf5cd596


https://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/3049589-nasli-smo-hrvate-koji-kukaju-za-jugoslavijom-i-pljuju-ustastvo-u-sfrj-vam-nisu-valjali-sigurno-radno-mesto-besplatno-zdravstvo-i-skolstvo
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26491
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by IL Risorto Tue 9 Apr - 22:13

Ne znam šta tu ima čudno.Pa barem 50% politički zainteresiranih ljudi u Hrvatskoj,ima simpatije prema Titu i Jugoslaviji,drugih 50% je antijugoslavenski nastrojeni a oni apolitični niti su za,niti su protiv.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Guest Wed 10 Apr - 7:56

ja i dalje tvrdim da bi neki oblik
zajednice izmedju
srb.+ hr. + bih + c.g.
dalo pozitivne efekte
prica se, 
da u bih trenutno ima na hiljade
mujahedina sa istoka ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by flumen Wed 10 Apr - 8:34

pizzon wrote:ja i dalje tvrdim da bi neki oblik
zajednice izmedju
srb.+ hr. + bih + c.g.
dalo pozitivne efekte
Ne daj Boze, nikad vise.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by flumen Wed 10 Apr - 8:46

Naša izjava 1916. - Izjava skupine hrvatskih i slovenskih svećenika u Americi
Objavljeno tiskom Narodnog lista, New York, NY, u nakladi Croatian printing & publishing company, New York, 1916.

Dopustimo za čas, da se ostvari Jugoslavija, pa pogledajmo, kako će ta Jugoslavija izgledati!
Mislim, da će svaka budala znati, da Jugoslavija znači zemlja na jugu, u kojoj stanuju Slaveni. Medju tim Slavenima nalaze se: Bugari, Hrvati, Srbi i Slovenci. Svjesni Bugari niti nemisle o jugoslavenskoj jedinstvenoj državi, ona je za njih najveće ludilo na svijetu. Vaša ćeJugoslavija obuhvaćati Srbe, Hrvate i Slovence. Dakle tri imena. Kojim će se od tih tri imena zvati narod, koji će sačinjavati Jugoslaviju? Hoće li Srbi žrtvovati svoje ime za volju Hrvata i Slovenaca? To Vam mogu samo budale vjerovati. „U Jugoslaviji biti će sva tri imena zadržana“, tvrdite vi. Ali kako će se zvati jezik tog jedinstvenoga troimenoga naroda, kako ga vi zovete? Hoće li to biti jugoslavenski jezik? Nonsense! Kraj svih ludorija koje ste rekli i napisali, ipak nećete uztvrditi, da će se zvati jugoslavenski jezik. Kako će se dakle zvati taj jezik pred cijelim svijetom? Da bude svima pravo, morao bi se zvati: srpsko-hrvatsko-slovenski jezik.
Pitajte, gospodo, sve iskrene Srbe, neka Vam oni odgovore na to pitanje.
Niti će Srbin, niti svijestan Hrvat, niti Slovenac odreći se svog jezika ili točnije svog imena i naziva svog jezika

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by flumen Wed 10 Apr - 8:47

Kako će izgledati Hrvatska u Jugoslaviji? Odmah u početku mi priznajemo, da smo genetički isti narod sa Srbima i Slovencima, ali politički niti smo bili niti hoćemo da budemo sa Srbima jedan te isti narod, zato smo uztvrdili u „Našoj Izjavi“: „Mi ne idemo ni u Srbe, ni u Jugoslavne, ni u Srbo-Hrvate, nego ostajemo Hrvati, braća ostalim Slavenima, ali svaki u svojoj kući, i na svojoj zemlji i u opsegu svojih prava, jer smo se tako razvijali i povijest svoju stvarali od početka naseljenja pradjedova naših u sadanju domovinu našu.“

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by max123 Wed 10 Apr - 11:02

flumen wrote:Kako će izgledati Hrvatska u Jugoslaviji? Odmah u početku mi priznajemo, da smo genetički isti narod sa Srbima i Slovencima, ali politički niti smo bili niti hoćemo da budemo sa Srbima jedan te isti narod, zato smo uztvrdili u „Našoj Izjavi“: „Mi ne idemo ni u Srbe, ni u Jugoslavne, ni u Srbo-Hrvate, nego ostajemo Hrvati, braća ostalim Slavenima, ali svaki u svojoj kući, i na svojoj zemlji i u opsegu svojih prava, jer smo se tako razvijali i povijest svoju stvarali od početka naseljenja pradjedova naših u sadanju domovinu našu.“
:vaultboy1
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Ringo10 Wed 10 Apr - 12:09

flumen wrote:Kako će izgledati Hrvatska u Jugoslaviji? Odmah u početku mi priznajemo, da smo genetički isti narod sa Srbima i Slovencima, ali politički niti smo bili niti hoćemo da budemo sa Srbima jedan te isti narod, zato smo uztvrdili u „Našoj Izjavi“: „Mi ne idemo ni u Srbe, ni u Jugoslavne, ni u Srbo-Hrvate, nego ostajemo Hrvati, braća ostalim Slavenima, ali svaki u svojoj kući, i na svojoj zemlji i u opsegu svojih prava, jer smo se tako razvijali i povijest svoju stvarali od početka naseljenja pradjedova naših u sadanju domovinu našu.“
Pa ovo je vrlo mudro i pametno receno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by vuksadinare Wed 10 Apr - 12:14

mit o jugoslaviji 

inace autor teksta nije nikakav ustasofil,tvrdokorni desnicar...vec liberal vise lijevo nagnut ali odlicno je izanalizirao ovaj mit o jugoslaviji vise na naglasak zasto nam je danas  takav mentalitet

http://www.liberal.hr/mitovi-o-jugoslaviji-359
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by kaya Wed 10 Apr - 12:15

pizzon wrote:ja i dalje tvrdim da bi neki oblik
zajednice izmedju
srb.+ hr. + bih + c.g.
dalo pozitivne efekte
prica se, 
da u bih trenutno ima na hiljade
mujahedina sa istoka ?
jel mora baš bosna biti?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by flumen Wed 10 Apr - 12:24

Ringo10 wrote:
flumen wrote:Kako će izgledati Hrvatska u Jugoslaviji? Odmah u početku mi priznajemo, da smo genetički isti narod sa Srbima i Slovencima, ali politički niti smo bili niti hoćemo da budemo sa Srbima jedan te isti narod, zato smo uztvrdili u „Našoj Izjavi“: „Mi ne idemo ni u Srbe, ni u Jugoslavne, ni u Srbo-Hrvate, nego ostajemo Hrvati, braća ostalim Slavenima, ali svaki u svojoj kući, i na svojoj zemlji i u opsegu svojih prava, jer smo se tako razvijali i povijest svoju stvarali od početka naseljenja pradjedova naših u sadanju domovinu našu.“
Pa ovo je vrlo mudro i pametno receno.

Izjava skupine hrvatskih i slovenskih svećenika u Americi 1916...
sve su unaprijed tocno rekli.
al nije bilo kome.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by vuksadinare Wed 10 Apr - 12:30

ovo je tocno...radnici su zicali djecu da im kupe zesticu odnosno alkoholno pice...mi kao klinci skupljali smo stari papir i isli ga prodavati u uniju na zitnjak da si prisutimo nekakvu pinku za nove romane,sladoled,kino...uredovno nam je nekakav sljaker koji ej zaprimao stari papir u prostoriji pokraj glavnog ulaza u uniju...davao lovu da mu odemo kupiti zesticu obicno 'bombice'...jos nam pride rekao 'otatkom kupite si sladoled ili sto vec'...a da je bilo alkoholicara bilo je...moj tetak je svaki drugi,treci dan dolazio sa posla pijan ili supijan srecom nije bio agresivac...a obvezno bi kad bi bla placa obvezno ostavio kako s eveli odmah pola place u birtiji sa drustvom iz firme pa je teta sizila i morala moju mamu u nizozemskoj fektati da joj posalje nesto love izmisljajuci neke razloge a ne bi rekla da je tetak pola place zapijo u startu :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Eroo Wed 10 Apr - 12:32

Treba surađivati sa svima koji to žele - bez fige u džepu. 
Sve u skladu s interesima i jedne i druge strane.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74956
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Guest Wed 10 Apr - 12:32

evakoc..Kao klincima nam je sigurno bilo bolje u Jugi,nego danas u RH kao odraslima..kao klinci nismo bili svjesni nedostataka,jerbo smo se sigurno osjecali pod brigom roditelja..nase je bilo9 samo da se igramo,ucimo,jedemo,i prije spavanja se okupamo..
stogod nam starci rekli mi smo prihvacali,nismo bili svjesti "obaveza" i placanja,pristupacnosti ovog ili onog..stari je rekao.."nema se novca za to" i tu je bio kraj price..sretno smo nastavili bauljati po prasini i napucavati balun..
kako smo odrastali,prmjecivali smo da NEKI pocinju odskakivati od vecine,kupujuci zapadne brandove hozni,tenisica,kosulji iz privatnih butiga...
gledali smo sa uzdahom LEVI.S ovu crvenu markicu na guzama cura ,ciji su dade bili funjkcijuneri,NAJKE ,na nogama nekih frend..pardon drugova..a školski drug stefanović je prilikom jednog skolskog posjeta zagrebu busom iskesirao za dvije prejebene kosulje,para,koje su drugi mogli samo zamisljati i prizeljkivati..
nekako su se pojavili i Konpijuteri,najntiejtiejtisevn je dosla..prilikom posjete teti u Beču,otisli smo u Donaucentrum..prejebeno ekskluzivna robna kuca,sve i svasta..
gledao sam ajbiemove desktobe i racunao koliko dada mora placi zrtvovati da kupim tu nadasve svemirsku tehnologiju..bilo je otprilike 10-12 plaći..3500 Marakaaaaa,odnosno 7 puta više Šilingiii..
smracilo mi se..Posto je bila zima,snijeg padao a ja htio ovo i ono,tetak,me je pokupio u svoj Čevrolet Blejzer K 5 i odveo negdje,posto je vec bio mrak..nekako me je prijavio za ciscenje cesti od snijega..smjena je bila od 22.00-06.00..odrapao ja svoju prvu noc i na ruke dobio 350 Silingi..yebate...!!! lovusa samo takva..!!!,odrapao sam tako nocnu smjenu cijeli mjesec zaradio da nisam mogao izracunati,i otisao natrag u Jugu,kano bugataš..
sto reci??

vrlo rano sam naucio da je kapitalizam dobar i sve je u tvojim rukama, i ovisi o tvojim sposobnostima..
ako si glup,cijeli zivot ces bajusteliti,ako ucis i stices znanje puno mos zaraditi,sve je do tebe..sao se treba potruditi..mdaa.. :starac :starac :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by vuksadinare Wed 10 Apr - 12:41

pismejker wrote:evakoc..Kao klincima nam je sigurno bilo bolje u Jugi,nego danas u RH kao odraslima..kao klinci nismo bili svjesni nedostataka,jerbo smo se sigurno osjecali pod brigom roditelja..nase je bilo9 samo da se igramo,ucimo,jedemo,i prije spavanja se okupamo..
stogod nam starci rekli mi smo prihvacali,nismo bili svjesti "obaveza" i placanja,pristupacnosti ovog ili onog..stari je rekao.."nema se novca za to" i tu je bio kraj price..sretno smo nastavili bauljati po prasini i napucavati balun..
kako smo odrastali,prmjecivali smo da NEKI pocinju odskakivati od vecine,kupujuci zapadne brandove hozni,tenisica,kosulji iz privatnih butiga...
gledali smo sa uzdahom LEVI.S ovu crvenu markicu na guzama cura ,ciji su dade bili funjkcijuneri,NAJKE ,na nogama nekih frend..pardon drugova..a školski drug stefanović je prilikom jednog skolskog posjeta zagrebu busom iskesirao za dvije prejebene kosulje,para,koje su drugi mogli samo zamisljati i prizeljkivati..
nekako su se pojavili i Konpijuteri,najntiejtiejtisevn je dosla..prilikom posjete teti u Beču,otisli smo u Donaucentrum..prejebeno ekskluzivna robna kuca,sve i svasta..
gledao sam ajbiemove desktobe i racunao koliko dada mora placi zrtvovati da kupim tu nadasve svemirsku tehnologiju..bilo je otprilike 10-12 plaći..3500 Marakaaaaa,odnosno 7 puta više Šilingiii..
smracilo mi se..Posto je bila zima,snijeg padao a ja htio ovo i ono,tetak,me je pokupio u svoj Čevrolet Blejzer K 5 i odveo negdje,posto je vec bio mrak..nekako me je prijavio za ciscenje cesti od snijega..smjena je bila od 22.00-06.00..odrapao ja svoju prvu noc i na ruke dobio 350 Silingi..yebate...!!! lovusa samo takva..!!!,odrapao sam tako nocnu smjenu cijeli mjesec zaradio da nisam mogao izracunati,i otisao natrag u Jugu,kano bugataš..
sto reci??

vrlo rano sam naucio da je kapitalizam dobar i sve je u tvojim rukama, i ovisi o tvojim sposobnostima..
ako si glup,cijeli zivot ces bajusteliti,ako ucis i stices znanje puno mos zaraditi,sve je do tebe..sao se treba potruditi..mdaa.. :starac :starac :starac
pa problem u jugi je bio sto je istina imao si besplatno skolstvo ali vecina skolovanih ako nije imao neku poziciju u partiji nije mogao primirisati direktorskim ili glavnosefovskim funkcijama vec je dobio ono tipa mjesto ppslovođe i visio je citav dan u pogonu gledajuci sljakere..bauljajuci...svoju kreativnost nije mogao izraziti...nesto u boljoj poziciji su bili oni koji su se prikrpali u jna kao skolovane civiljne osobe pa su ih uvalili u nekakve svoje razvojne institute...uglavnom kao i danas za uspjesan neki zivot trebala ti je partijska knjizica ili jaka znjora...a sve drugo kako sam rekao mogao si se nadati kakvom poslicu poslovođe na traci ili biti uredski cinovnik koji lupa pecate jer eto imas zavrsenu visoku skolu pa sad da nisi bas cisti sljaker
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by vuksadinare Wed 10 Apr - 12:47

ja sam imao rođaka koji je zavrsio građevinski faks i zaposlio se u nekoj građevinskoj firmi gdje su imali brdo arhitekata od kojih su eventualno 2,3 radili u arhitektonskom birou te firme crtajuci zgrade i objekte..ostali su bili u zargonu uredski stakorcici kao i ovaj moj rođak koji kao arhitekt nije nikad povukao crtu na papiru za neku zgradu..vec je lupao pecate,dostavljao papire u urede..ali kako je bio zavrseni inzinjer ionomad se to gledao kao nekakav uzviseni poziv on se hvalisao sa tim kao d aje u najmanju ruku kontruirao pola zgrada u zagrebu..ali jebaji ga prevladavala malograđanstina pa je dobar dio ljudi padao na njegove price i lazi..ali on je bio 'inzinjer'...'netko i nesto'..a obicni uredski kavokuhac
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Noor Wed 10 Apr - 12:53

vuksadinare wrote:ja sam imao rođaka koji je zavrsio građevinski faks i zaposlio se u nekoj građevinskoj firmi gdje su imali brdo arhitekata od kojih su eventualno 2,3 radili u arhitektonskom birou te firme crtajuci zgrade i objekte..ostali su bili u zargonu uredski stakorcici kao i ovaj moj rođak koji kao arhitekt nije nikad povukao crtu na papiru za neku zgradu..vec je lupao pecate,dostavljao papire u urede..ali kako je bio zavrseni inzinjer ionomad se to gledao kao nekakav uzviseni poziv on se hvalisao sa tim kao d aje u najmanju ruku kontruirao pola zgrada u zagrebu..ali jebaji ga prevladavala malograđanstina pa je dobar dio ljudi padao na njegove price i lazi..ali on je bio 'inzinjer'...'netko i nesto'..a obicni uredski kavokuhac
ako je to bila građevinska firma, možda je radio u kalkulacijama i pripremi, jer te stvari i te kako mora raditi inženjer, po mogućnosti građevinski, ali u nedostatku i arhići su za iskoristiti

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Noor Wed 10 Apr - 12:59

nitko živ ne može ni zamisliti ni opisati kako bi danas svi mi živjeli da do rata nije došlo...i da je juga, kao federativna država, opstala
promjene su se dešavale svuda po europi i svijetu, desile bi se neminovno i u jugi, da se nije raspala
stoga, gluposti su uspoređivati tadašnje i današnje vrijeme...
sve što ostaje su samo sjećanja, nekome lijepa, a nekome ružna, a za to svak ima svoje razloge

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Ringo10 Wed 10 Apr - 13:10

DA nije bilo velikosrpskog pohoda nakon sto su potpuno odbacili Titoisticki AVNOJski koncept krajem osamdesetih (nakon 8. sjednice CK SK Srbije 1987me) Juga bi jos potrajala. I to prilicno dugo.
NE bi se dogodila eksplozija velikosrpstva koja je isprovocirala druge nacionalizme koji su se sasvim logicno pojavili u obrambenom smislu, ne bi bilo tolike mrznje, ne bi pala krv, cak da se dogodilo i visestranacje, ljevicarski i pro-Jugoslavenski koncepti bi imali dominaciju, usudjem se reci da bi Racanova stranka ubjedljivo dobila izbore u Hrvatskoj a HDZa vjerojatno ne bi bilo ili bi neka takva stranka bila marginalna.  Ili se bar ne bi znacajnije pojavili antijugoslavenski koncepti, u najradikalnijem slucaju bi se formirala labavija Federacija ili Konfederacija jer bi medjusobna kulturna i etnicka bliskost i ekonomska povezanost i kompatibilnost bile vrlo mocan faktor.

Mislim da se Jugoslavija treba demistificirati i da se prestane histerizirati u Hrvatskoj oko Juge jer je mrtva i nece se vratiti vise NIKADA. Treba je postaviti u povijesne okvire i tretirati kao normalan segment hrvatske povijesti i ne samo hrvatske.

NAravno to je nemoguce jer kenjanja i histerije oko Jugoslavije su hrana proustaskim debilima, oni bez toga gube smisao postojanja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Šandor Winnetou Wed 10 Apr - 13:17

Ringo10 wrote:DA nije bilo velikosrpskog pohoda nakon sto su potpuno odbacili Titoisticki AVNOJski koncept krajem osamdesetih (nakon 8. sjednice CK SK Srbije 1987me) Juga bi jos potrajala. I to prilicno dugo.
NE bi se dogodila eksplozija velikosrpstva koja je isprovocirala druge nacionalizme koji su se sasvim logicno pojavili u obrambenom smislu, ne bi bilo tolike mrznje, ne bi pala krv, cak da se dogodilo i visestranacje, ljevicarski i pro-Jugoslavenski koncepti bi imali dominaciju, usudjem se reci da bi Racanova stranka ubjedljivo dobila izbore u Hrvatskoj a HDZa vjerojatno ne bi bilo ili bi neka takva stranka bila marginalna.  Ili se bar ne bi znacajnije pojavili antijugoslavenski koncepti, u najradikalnijem slucaju bi se formirala labavija Federacija ili Konfederacija jer bi medjusobna kulturna i etnicka bliskost i ekonomska povezanost i kompatibilnost bile vrlo mocan faktor.

Mislim da se Jugoslavija treba demistificirati i da se prestane histerizirati u Hrvatskoj oko Juge jer je mrtva i nece se vratiti vise NIKADA. Treba je postaviti u povijesne okvire i tretirati kao normalan segment hrvatske povijesti i ne samo hrvatske.

NAravno to je nemoguce jer kenjanja i histerije oko Jugoslavije su hrana proustaskim debilima, oni bez toga gube smisao postojanja.
o čemu ti to??? pa nije uvodni članak napisao netko iz RH nego srblji i onda je jasno tko su tu debili koji pišu ovakve gluposti po novinama i portalima. Za Hrvate je juga mrtva izuzev nešto imbecila, oni koji stalno otvaraju ovakve teme su isključivo srbljovi i oni to potenciraju, kakve te crne ustaše opet spopale da te dragi Bog sačuva No

_________________
Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo Empty Re: Hrvati koji kukaju za Jugoslavijom i pljuju ustaštvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum