ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:01

Odlično. Tako i triba. Nema nigdi nikoga.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2074506
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:07

Potražnja za radnom snagom u ljetnim mjesecima

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Vbmnxbmnbn
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by catabbath 29/3/2019, 13:08

Ima radne snage ali nema atraktivnih poslova.

_________________
Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:11

Potražnja za radnom snagom u drugom tromjesečju 2019 na razini Hrvatske

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Bmbfmnbd
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:12

catabbath wrote:Ima radne snage ali nema atraktivnih poslova.
Nek dignu plaće pa će imat. Nema neatraktivnih poslova , ima samo neatraktivne plaće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:14

Jel rad u rudniku neatraktivni posao ? Eto daj mi deset tisuća kuna i ugovor na godinu dana a ne samo liti i ja ću ti dokazat da nema neatraktivnih poslova nego samo neatraktivnih plaća.

I ode 400 tisuća mladih u Njemačku pa ti pjevaj
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by catabbath 29/3/2019, 13:17

RayMabus wrote:
catabbath wrote:Ima radne snage ali nema atraktivnih poslova.
Nek dignu plaće pa će imat. Nema neatraktivnih poslova , ima samo neatraktivne plaće.

Plaća je samo jedna varijabla u jednadžbi. Plaća, bonusi, radno vrijeme, radna atmosfera, odnos prema zaposlenicima, mogućnost napredovanja, g.o....
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by catabbath 29/3/2019, 13:19

Ali vidim iz članka da se sve svodi uglavnom na konobarenje i sobarice u sezoni i vjerojatno za kikiriki tako da niš od tega.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:21

catabbath wrote:
RayMabus wrote:
catabbath wrote:Ima radne snage ali nema atraktivnih poslova.
Nek dignu plaće pa će imat. Nema neatraktivnih poslova , ima samo neatraktivne plaće.

Plaća je samo jedna varijabla u jednadžbi. Plaća, bonusi, radno vrijeme, radna atmosfera, odnos prema zaposlenicima, mogućnost napredovanja, g.o....
Nek oni seru. Sve uteklo a natalitet krahira a tek je 2019. Šta će bit iduće godine kad znaš da početkom 2020 i Austrija otvara svoje tržište rada za hrvatske državljane ?

Zinila maca. PDV 25%.

Neće političari sebi okinit iz proračuna , eto nedavno su izglasali povećanje izdvajanje novca za političku kampanju strankama za eu izbore al zato nema para za financiranje Uljanika.

Ajmo 4500 ljudi na ulicu. Tko vas jebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:24

catabbath wrote:Ali vidim iz članka da se sve svodi uglavnom na konobarenje i sobarice u sezoni i vjerojatno za kikiriki tako da niš od tega.
Normalno al pogledaj pod istočna Slavonija. Nije to tamo turizam. Sad usporedi sa mapom u cijeloj Evropi npr Mađarska 0% a ode 30%.

Nema ljudi ni u industriji ni građevinarstvu.

Nema nigdi nikoga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by immortal 29/3/2019, 13:34

Hratska je ujedno rekorder po broju nezaposlenih !!!!

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by RayMabus 29/3/2019, 13:41

mortal wrote:Hratska je ujedno rekorder po broju nezaposlenih !!!!
Nije. Nezaposlenost nam je 7,7% i u padu je. To šta oni pričaju o nekakvom neaktivnom stanovništvu a isto uopće nije na burzi rada dakle uopće netraže posao to nisu nezaposleni u smislu da se njima nešto radi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2019, 14:08

catabbath wrote:Ali vidim iz članka da se sve svodi uglavnom na konobarenje i sobarice u sezoni i vjerojatno za kikiriki tako da niš od tega.
nijem i jasno zašto ekipa podcjenjuje konobare. Uvali se preko ljeta kao Konobar u restoranu Zoki, uvala vinogradišnje kraj Hrvata,    imaš mjesečno 30 000kn zarade. I plaćen smještaj i hranu.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2019, 14:09

mortal wrote:Hratska je ujedno rekorder po broju nezaposlenih !!!!
realna nezaposlenost je oko 0% moja procjena, jer doslovno posla ima tko želi raditi. možda ja recimo bi htio raditi u nekoj banci, ali možda tu nemogu upasti, ali mogu na milijun poslova da se prijavim. 

kada sam se prošetao sajmom poslova prije mjeseca dana u splitu, poslodavci te doslovno sa štandova vuku za rukav i nude posao..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by catabbath 29/3/2019, 14:12

AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:Ali vidim iz članka da se sve svodi uglavnom na konobarenje i sobarice u sezoni i vjerojatno za kikiriki tako da niš od tega.
nijem i jasno zašto ekipa podcjenjuje konobare. Uvali se preko ljeta kao Konobar u restoranu Zoki, uvala vinogradišnje kraj Hrvata,    imaš mjesečno 30 000kn zarade. I plaćen smještaj i hranu.

Zato jer je općeprihvaćeno mišljenje da danas svako može biti konobar. Istina je da je kvalitetnog stručnog konobara teško naći i trebalo bi ga platiti pa će radije gazda zaposliti z sezonu "neku malu" za kikiriki, nezna puno struku ali je zgodna i jeftina.


Last edited by catabbath on 29/3/2019, 14:12; edited 2 times in total (Reason for editing : 123123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2019, 14:17

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
catabbath wrote:Ali vidim iz članka da se sve svodi uglavnom na konobarenje i sobarice u sezoni i vjerojatno za kikiriki tako da niš od tega.
nijem i jasno zašto ekipa podcjenjuje konobare. Uvali se preko ljeta kao Konobar u restoranu Zoki, uvala vinogradišnje kraj Hrvata,    imaš mjesečno 30 000kn zarade. I plaćen smještaj i hranu.

Zato jer je općeprihvaćeno mišljenje da danas svako može biti konobar. Istina je da je kvalitetnog stručnog konobara teško naći i trebalo bi ga platiti pa će radije gazda zaposliti z sezonu "neku malu" za kikiriki, nezna puno struku ali je zgodna i jeftina.
pa za prčvarnice i bzvn kafiće, hoće. tu možeš startati uz dva sata obuke.

ja znam prave konobare, koji su mjesečno +20 000kn(pa nadalje). to je ekipa koja priča tečno dva strana jezika a mogu se sporazumiti na još drugima, koja nakon sezone ide na usavršavanja i nemože svatko se uvaliti u restorane na rivi premium gradova, ili na premium otocima i uvalama gdje noće jahte i jedrilice. 

Jbt u Zoriju gdje konobari izađu sa 30 000kn mjesečno, bilo nas 4(plaćeno meni nebriniti se :D ) , jedva da sam se nečega okusija, ono račun 4000kn. i to ništa premium hrana tipa riba itd. ovaj amer bez stresa vadi karticu i plaća i ostavlja ,300kn napojnice konobaru. a konobar će pitaj boga koliko još takvih stolova obraditi tjekom dana. pa ti računaj
a ima okolo normalnijih restorana aj, a i tamo konobari izađu sa 2000-3000€ mjesečno(i plaćeni troškovi) .
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2019, 14:21

ali baš se desilo da sam otišao u jedan restoran pokraj toga jednom prilikom, i bile dvije srpkinje konobarice. OK , ženske su mlade , vrhunski zgodne.. ali doslovno gledaju u mobitel, puše duvan i ne jebu živu silu.. ne pitaju i ne nude hranu, piće.. moraš ići do njih i tražiti narudžbu. .. mislim na kraju je hrana bila dobra, ali razina usluge 0 bodova. 

vjerojatno je ovo ona priča gdje gazda štedi na kvalitetnim konobarima, pa onda plaća jeftinu radnu snagu, koja ima lošu kvalitetu(neznači da su takvi ostali ali eto naletilo mi tada). 

nisam više sa klijentima išao tamo, niti jednom do kraja ljeta. (jer možeš ti upasti u probleme ako je loša usluga bila)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by catabbath 29/3/2019, 14:21

Budimo realni, po liti na obali sve šta se pootvara za sezonu su 90% prčvarnice :)

_________________
Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by AssadNaPodmornici 29/3/2019, 14:25

catabbath wrote:Budimo realni, po liti na obali sve šta se pootvara za sezonu su 90% prčvarnice :)
ofc. 

ali ja radim sezonski ljeti, meni je sva sreća recimo takav tip posla, da zaobilazim prčvarnice.

ali slušaj, ako ćeš ti ljetovati u Okrugu Gornjem i Donjem kraj Trogira na Čiovu, - koji je po meni najružnije mjesto ikada u kojem sa bia,  .. smještaj dan 50€ apartman za familiju, večera u lokalnog trovača, plaže umjetne , sve natiskano betonom, uske ceste za mimoć iti dva auta... koliko para toliko muzike.

ako ćeš rentati Jahtu i platiti vez u Maslnici na šolti, oko Hvara, Visa, .. . onda ćeš imati i premium uslugu i hranu  i platiti sve to
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by Yehudim 29/3/2019, 15:01

RayMabus wrote:Jel rad u rudniku neatraktivni posao ?

Eto daj mi deset tisuća kuna i ugovor na godinu dana a ne samo liti

i ja ću ti dokazat da nema neatraktivnih poslova nego samo neatraktivnih plaća.

I ode 400 tisuća mladih u Njemačku pa ti pjevaj

 Odlično ........sve ide po planu.

Šta gore , to bolje.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage Empty Re: Veliko istraživanje : Hrvatska je rekorder po manjku radne snage

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum