ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska željeznica je najgora u EU

Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by debotoijusto Mon 25 Mar - 7:00

HRVATSKA je najgora u EU po učinkovitosti željezničkih usluga. Pokazalo je to najnovije istraživanje Europske komisije u kojemu se ocjenjuju učestalost željezničkih linija, točnost, brzina i cijena, piše HRT.

"Najviša ocjena je 7. Prosjek EU-a iznosi 4,33, a Hrvatska je ocijenjena s 2,66. Zbog velikih ulaganja - kvaliteta cestovnog prometa znatno je bolja, ali ne i sigurnost. Prosječan broj poginulih na milijun stanovnika na prometnicama u EU je 49, a kod nas čak 80", objavio je HRT.i

"Još jedan problem Hrvatske je korištenje alternativnih goriva i obnovljivih izvora energije u prometu. Imate vrlo malo punionica za električne automobile", rekao je glasnogovornik Europske komisije za transport Enrico Brivio za HRT.

Kako prenosi HRT, Europska unija je zabrinuta što se u nekim projektima za koje je Hrvatska dobila znatan novac, poput radova na dionici pruge Dugo Selo-Križevci, kasni na provedbi.

"Mi imamo jedno zlatno pravilo: Ako ne iskoristiš novac, gubiš ga. Ova godina je uistinu ključna. Ako se ne dokaže da Hrvatska može iskoristiti taj novac bojim se da će doći do određenog smanjenja", komentirala je Maja Bakran Marcich, zamjenica glavnog direktora za mobilnost i promet u EK.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-zeljeznica-je-najgora-u-eu/2073304.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by debotoijusto Mon 25 Mar - 7:03

plutaca nabavi lovu cim zgotovi problem limarije sto prouzrocila zla djevojcica
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by marcellus Mon 25 Mar - 9:00

to inače nismo znali...

_________________
Hrvatska željeznica je najgora u EU 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by epikur37 Mon 25 Mar - 9:15

Hrvatska ima zelejznicu?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by flumen Mon 25 Mar - 10:01

to je madjarska zeljeznica, hrvatska ima samo Lokomotive iz propale juge...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by RayMabus Mon 25 Mar - 10:32

Državno preduzeće.

Hrvatska željeznica je najgora u EU Eca278997cf3bf03f342
RayMabus
RayMabus

Posts : 176360
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by flumen Mon 25 Mar - 16:58

odšteta kuharici iz HŽ-a koju su šefovi godinama maltretirali

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Sora Mon 25 Mar - 20:08

Nase željeznice su bile u vrijeme Tita skroz normalne 
Kasnile samo po sat  vremena 
A sad kasne bar dvajst godina

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Sora Mon 25 Mar - 20:10

Osobno imam krasne uspomene iz željeznice 

Svaki put na nekog naletila zanimljivog i svasta ..pricala 
sunny


Po mraku u kupeu 
Dobis inspiraciju ne

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Guest Mon 25 Mar - 20:11

transport zeljeznicom je jedan od najisplativijih..kad iz ajudija izlazi kontigent transportni,to je pamtiti..dvije lokomotive elektricne naprijed i bog te pitaj koliko platformi sa vozilima nakaceno na to...treba prilicno cekati da to prodje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Sora Mon 25 Mar - 20:16

Vozila sam se u levitirajućem vlaku 
400 na sat

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Eroo Mon 25 Mar - 20:43

Sora wrote:Vozila sam se u levitirajućem vlaku 
400 na sat
To si ti pomiješala s metlom. :D
Eroo
Eroo

Posts : 75002
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by RayMabus Mon 25 Mar - 23:57

Hrvatska nije u Shengenu tako da nije čudo da smo zadnji ( ovi ostali nemaju granične kontrole ). Sad će liberalizacija putničkog prometa u Hrvatskoj pa će se to malo pokrenit. Malo su nam i linije isprekidane nakon šta se raspala bivša država tako da i to koči. Najlošiji u EU i bit čemo dok smo van Shengena jer je to tako jer drugi nemaju granicu koja ih koči. Nismo najlošiji u Europi. Ima i gori. Dovoljno pogledat BiH ili Cg ili Kosovo , Makedoniju , Albaniju. Srbija li la nešto modernizirajj pa ok no očito sve istočno od nas ( sa izuuetkom Srbije nešto ) je gore od nas višestruko.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176360
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by kic Tue 26 Mar - 0:07

Sora wrote:Osobno imam krasne uspomene iz željeznice 

Svaki put na nekog naletila zanimljivog i svasta ..pricala 
sunny


Po mraku u kupeu 
Dobis inspiraciju ne

zanimljiva atmosfera kratkih susreta u vlakovima da..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Hektorović Tue 26 Mar - 0:08

BiH je katastrofa naspram koje se HŽ čini kao United Federation of Planets
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by epikur37 Tue 26 Mar - 0:09

Hektorović wrote:BiH je katastrofa naspram koje se HŽ čini kao United Federation of Planets

Uopće prometuje tamo željeznica....jednom sam nakon rata išao TZ-brčko...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Šandor Winnetou Tue 26 Mar - 0:15

Sora wrote:Osobno imam krasne uspomene iz željeznice 

Svaki put na nekog naletila zanimljivog i svasta ..prcala 
sunny


Po mraku u kupeu 
Dobis inspiraciju ne
Malo sam ti editirao post, Imala si jedno slovo viška u boldanom B-)

_________________
Hrvatska željeznica je najgora u EU Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Hektorović Tue 26 Mar - 0:17

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:BiH je katastrofa naspram koje se HŽ čini kao United Federation of Planets

Uopće prometuje tamo željeznica....jednom sam nakon rata išao TZ-brčko...

Nisam se nikad vozio u BiH, iako znam dobro stanje... u HR jesam prigradski oko ZG, i skroz je bilo ugodno...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Šandor Winnetou Tue 26 Mar - 0:20

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:BiH je katastrofa naspram koje se HŽ čini kao United Federation of Planets

Uopće prometuje tamo željeznica....jednom sam nakon rata išao TZ-brčko...

Nisam se nikad vozio u BiH, iako znam dobro stanje... u HR jesam prigradski oko ZG, i skroz je bilo ugodno...
SB-Vk praši preko 160 km na sat, problem je najveći od Kutine do ZG gdje mora milkiti oko 50 km/h što se tiče ovog dijela prema slavoniji, na drugim pravcima se nisam vozio pa ne znam.

_________________
Hrvatska željeznica je najgora u EU Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by RayMabus Tue 26 Mar - 0:28

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:BiH je katastrofa naspram koje se HŽ čini kao United Federation of Planets

Uopće prometuje tamo željeznica....jednom sam nakon rata išao TZ-brčko...

Nisam se nikad vozio u BiH, iako znam dobro stanje... u HR jesam prigradski oko ZG, i skroz je bilo ugodno...
Ja jesam , novogodišnji praznici 1989/1990 , unska pruga , išli kod rodbine u Beograd al to su bile Yu željeznice i pruga koja danas nije u funkciji.

Taman uvatili zadnji vlak jer se u Siječnju 1990 Jugoslavija počela raspadat.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/14._izvanredni_kongres_SKJ

A ovo nakon rata i uništenja , podiljeno na dvije državne željeznice kompanije normalno da je sjena toga svega.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176360
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska željeznica je najgora u EU Empty Re: Hrvatska željeznica je najgora u EU

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum