ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molitva

Page 26 of 54 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 40 ... 54  Next

Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by aben 27/11/2015, 12:41

Le Roi Soleil wrote:


Mala djeca ne čine grijeh, nevina su, zato ih KC prepušta Božjem milosrđu ... makar ne zna kako bi se spasila kad nisu krštena ni na koji način.
a zoč su osuđena na ov svit ako nišće nisu skrivila?
bilo bi bolje da postoju dvo svita, jedun raj zemaljski, i unda ka malo ostaru i počnu grišiti, izboci ih se iz u ov naš svit.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 13:01

Le Roi Soleil wrote:

Da, i Hitler je kao mali bio Božje dijete. A onda je sam odlučio biti nešto drugo, što nije jasno? lol! lol!

Tko je stvorio Hićinu dušu? – Bog Otac.
Tko ju je udahnuo u Hićino tijelo? – Bog Otac
Tko je otkupio Hićine grijehe? - Bog Krist
Zašto je Hićo izabrao takav život da je doslovno postao entitet zla? – Ne znamo, ali Bog Otac zna.
Tko je vidio Hićinu dušu u trenutku smrti? – Bog Isus Krist, sudac
 
Ergo, što nije jasno?  B-)
 
Sorry, morala sam poslužiti ručak pa sam naprasno otišla. Ni ovaj vikend me neće biti jer mi dolaze djeca iz velikih gradova pa ću ih posluživati i neću imati vremena za veleumne rasprave na forumu.  B-)


Svim ljudima dobre volje ugodan i opušten vikend.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 13:07

metilda wrote:
Tko je stvorio Hićinu dušu? – Bog Otac.
Tko ju je udahnuo u Hićino tijelo? – Bog Otac
Tko je otkupio Hićine grijehe? - Bog Krist
Zašto je Hićo izabrao takav život da je doslovno postao entitet zla? – Ne znamo, ali Bog Otac zna.
Tko je vidio Hićinu dušu u trenutku smrti? – Bog Isus Krist, sudac
 
Ergo, što nije jasno?  B-)
 
Sorry, morala sam poslužiti ručak pa sam naprasno otišla. Ni ovaj vikend me neće biti jer mi dolaze djeca iz velikih gradova pa ću ih posluživati i neću imati vremena za veleumne rasprave na forumu.  B-)


Svim ljudima dobre volje ugodan i opušten vikend.  :)

Sve je jasno, Hitler je tvoj dragi brat u Kristu. pirat

Adolf, sin Božji.  Basketball 


A propos vikenda, šteta što te neće biti da braniš pravovjernu katoličku dogmatiku. Ali tko zna, možda je vrijeme da ovaj topic pretvorimo u razgovor o - molitvi. :O :D

Ugodan i blagoslovljen vikend Metilda. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 13:10

Što je sve molitva?
Slavljenje, zahvaljivanje, klanjanje, molba, gledanje, razgovor, naricanje, ... što još?

Formalne molitve, da ili ne?
Ja bih rekao - da. Jer su neke prošle test vremena i pokazale se kao koristan tool za rast u Duhu.

Oče naš?
Molitva ili samo koncept za osobnu molitvu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 13:57

Kolika je moć molitve?

Koja je uloga vjere u molitvi i kako zadobivamo vjeru?

Što je vjera?

---

Kada dođoše k mnoštvu, pristupi mu čovjek, padne pred njim na koljena 15i reče: »Gospodine, smiluj se sinu mojemu jer je mjesečar i zlo mu je. Često doista pada u oganj i često u vodu. 16Dovedoh ga tvojim učenicima i ne mogoše ga izliječiti.« 17A Isus odgovori: »O rode nevjerni i opaki! Dokle mi je biti s vama? Dokle li vas podnositi? Dovedite mi ga ovamo!« 18I zaprijeti Isus zloduhu te on iziđe iz njega. I ozdravi dječak toga časa.
19Tada učenici pristupiše nasamo k Isusu i rekoše: »Zašto ga mi ne mogosmo izagnati?« 20Kaže im: »Zbog vaše malovjernosti. Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: ‘Premjesti se odavde onamo!’, premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće.« 21
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 13:58

Je li Isus mislio na stvarnu goru ili je to samo simbolika? :W
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 27/11/2015, 15:15

Na ovom topicu su se Metilda i Vučko složili da se radi o simbolici. Zbilja?

Iz Markovog evanđelja:

Kad su ujutro prolazili mimo one smokve, opaze da je usahla do korijena. 21Petar se prisjeti pa će Isusu: »Učitelju, pogledaj! Smokva koju si prokleo usahnu.«
22Isus im odvrati: »Imajte vjeru Božju. 23Zaista, kažem vam, rekne li tko ovoj gori: ‘Digni se i baci u more!’ i u srcu svome ne posumnja, nego vjeruje da će se dogoditi to što kaže – doista, bit će mu! 24Stoga vam kažem: Sve što god zamolite i zaištete, vjerujte da ste postigli i bit će vam! 25
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 28/11/2015, 06:29

metilda wrote:Ma rekoh ti, svim otpadnicima od KC oholost polako pomračuje um pa postanu klauni.   Molitva - Page 26 3681148380

Ne daj se metilda, to su samo heretici.  :P
Vidiš kako se teško nose s tim. :P
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 28/11/2015, 07:55

Le Roi Soleil wrote:Kolika je moć molitve?

Magijska moć molitve je velika u bajkama koje se rado prepričavaju u narodu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 28/11/2015, 08:03

Le Roi Soleil wrote:Na ovom topicu su se Metilda i Vučko složili da se radi o simbolici. Zbilja?

Iz Markovog evanđelja:

Kad su ujutro prolazili mimo one smokve, opaze da je usahla do korijena.

Kaže Matej 21:19-20 da je smokva odmah usahnula na Isusove izgovorene rječi i na očigled učenika.

Tko je laže a tko govori istinu, Marko ili Matej?

Također da li je prokleo smokvu prije nego je potjerao trgovce iz hrama božjeg, ili nakon, ni tu se ne slažu njih dvojica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 28/11/2015, 13:05

deda wrote:
Kaže Matej 21:19-20 da je smokva odmah usahnula na Isusove izgovorene rječi i na očigled učenika.

Tko je laže a tko govori istinu, Marko ili Matej?

Također da li je prokleo smokvu prije nego je potjerao trgovce iz hrama božjeg, ili nakon, ni tu se ne slažu njih dvojica.

Marko nije bio apostol i zapisuje priču kako ju je čuo od drugih.

Još jedan dokaz da Crkva nije petljala sa Evanđeljima jer bi inače u 2000 godina uspjeli uskladiti detalje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/11/2015, 10:50

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Tko je stvorio Hićinu dušu? – Bog Otac.
Tko ju je udahnuo u Hićino tijelo? – Bog Otac
Tko je otkupio Hićine grijehe? - Bog Krist
Zašto je Hićo izabrao takav život da je doslovno postao entitet zla? – Ne znamo, ali Bog Otac zna.
Tko je vidio Hićinu dušu u trenutku smrti? – Bog Isus Krist, sudac
 
Ergo, što nije jasno?  B-)
 

Sve je jasno, Hitler je tvoj dragi brat u Kristu. pirat

Adolf, sin Božji.  Basketball 



Oni koji Pismo tumače isključivo doslovno po svojim stavovima, misaonom ustrojstvu i generalnom svjetonazoru nisu ništa bolji od Hitlera, zato jer vjeruju u Boga koji je po doslovnom tumačenju Pisma počinio ne samo zločine nego i genocide puno veće i gore od onog Hitlerovog. Razlika između Hitlera i takvih je u osnovi samo u tome što je on zasjeo na vlast i tako dobio priliku oživotvoriti svoje ideje, a oni takvu priliku nisu dobili, ali nemaju nikakvo moralno pravo na kritiku Hitlerovih ideja jer u suštini one njihove nisu ništa moralnije, plemenitije i bolje od Hitlerovih.


Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.
Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...



“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)





... (jer čovjek nije u stanju poput Boga kreirati bilo što iz ničega odnosno ex nihilo pa zato mora uložiti dio sebe u sve što kreira ili bolje rečeno preoblikuje jer se kreacija ionako odnosi samo na stvaranje ex nihilo tipa) kao zaseban duhovni entitet, ali ako mu počne robovati, ako počne robovati svom zlom srcu, umu i psihi, tada ga unutarnja logika takvih zlih duhovnih entiteta jednostavno preuzme i vodi u daljnjom životu nekom svojom unutarnjom lukavošću, kako je to lijepo rekao Hegel za ideje, ka svojem cilju, što je inače i Tolkien lijepo opisao u svojoj trilogiji o Gospodaru prstenova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/11/2015, 10:52

Samson minival wrote:


Ne napadam ja tebe već nauk tvoje crkve.....nadalje, stalno izvrćeš i dodaješ onome što napišem.U jednom postu sam te upozorio da ne dodaješ i ne izvrčeš što sam napisao, ali nisi se ispričala za to, već nastavljaš u istom stilu.
Kada bi bolje poznavala učenje svoje crkve onda bi znala da sam u pravu kada kažem da je dogma extra Ecclesiam nulla salus ( izvan crkve nema spasenja)jedna od najstarijih dogmi KC i ne vidim nikakve kontradikcije u onome što sam napisao.


Tvrdnja/izjava/fraza poznata kao Extra Ecclesiam nulla salus nikad nije bila dogma KC u punom smislu te riječi nego samo sententia communis.
Crkva ima kod sebe stanovitu stupnjevitost u vjeri.
Najnižeg ranga su sentencije, pa pobožno se vjeruje, pa bogoslovi uče, pa papa je rekao, pa o tom enciklike uči, pa tek na koncu je DOGMA - nepogrešiva vjerska istina koju mora svaki vjernik prihvaćati.
Ovo gore navedeno je sententia veoma stara i ugledna izjava, ali nije opće prihvaćena odnosno jednostavno nije katolička dogma u punom smislu te riječi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/11/2015, 10:55

Samson minival wrote:


Neću ti odgovoriti na tvoj primjer koji  si navela iz principa a ne iz nepoznavanja materije, jer je bezobrazno insistirati na mom odgovoru a istovremeno  eskivirati ogovor na primjeru koji sam u početku naveo.

Nakon svih mojih odgovora....

"Krist nas je otkupio od prokletstva Zakona postavši mjesto nas proklet." (Gal 3,13)


„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja, ni jedna jota, ni jedna kovrčica slova iz Zakona sigurno neće nestati, a da se sve ne ostvari“ (Matej 5:17-18).


sam-son-ne-ra-zu-mi-je sam-son-ne-ra-zu-mi-je   :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by darla 30/11/2015, 11:22

metilda wrote:



Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.
Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...



“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)





... (jer čovjek nije u stanju poput Boga kreirati bilo što iz ničega odnosno ex nihilo pa zato mora uložiti dio sebe u sve što kreira ili bolje rečeno preoblikuje jer se kreacija ionako odnosi samo na stvaranje ex nihilo tipa) kao zaseban duhovni entitet, ali ako mu počne robovati, ako počne robovati svom zlom srcu, umu i psihi, tada ga unutarnja logika takvih zlih duhovnih entiteta jednostavno preuzme i vodi u daljnjom životu nekom svojom unutarnjom lukavošću, kako je to lijepo rekao Hegel za ideje, ka svojem cilju, što je inače i Tolkien lijepo opisao u svojoj trilogiji o Gospodaru prstenova.

Lucifer je dijete covjekovo? To je katolicki nauk?

Nego, kako nastaje taj covjek zle nutrine? Pazi upravo si gore rekla da ga nista izvana ne cini zlim i ne moze onecistiti, pa onda koja je geneza tog zlog covjeka?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 30/11/2015, 11:44

darla wrote:
metilda wrote:


“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)







Nego, kako nastaje taj covjek zle nutrine? Pazi upravo si gore rekla da ga nista izvana ne cini zlim i ne moze onecistiti, pa onda koja je geneza tog zlog covjeka?

Pazi, to je ipak rekao Isus.  B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by darla 30/11/2015, 11:47

metilda wrote:
darla wrote:
metilda wrote:


“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)







Nego, kako nastaje taj covjek zle nutrine? Pazi upravo si gore rekla da ga nista izvana ne cini zlim i ne moze onecistiti, pa onda koja je geneza tog zlog covjeka?

Pazi, to je ipak rekao Isus.  B-)

Nebitno, molim tvoje objasnjenje? Kako ti onda vidis genezu zlog covjeka?

I zasto si preskocila moje drugo pitanje, je li nauk katolicki da je Lucifer dijete covjekovo?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Trinity 30/11/2015, 22:49

Trinity wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson wrote:ljudi žele čuti samo ono što im škaklje uši....

eh, reče zagovornik jedne od najvećih iluzija...
Naprimjer?
http://ex-iskon.forumcroatian.com/t3924-iluzija-slobodne-volje
Za tebe je slobodna volja iluzija a za mene nije....time što vjeruješ znanstvenicima a ne Bogu, dokazala si da postoji slobodna volja, slobodan izbor....ti si izabrala znanstveni pristup a ja božji....oboje smo dokazali da postoji slobidna volja i da ona nije iluzija....
E. K'o da si rekao da to što ti voliš minival , a ja ne dokazuje postojanje slobodne volje. :)
Šta kaže Jean Calvin, uz  Martina Luthera najznačajnija osoba protestantske "reformacije".


Odabir i predodređenje


Iz kontrasta u stavovima vjernika i nevjernika moramo svakako uzeti u obzir veliku tajnu Božjeg vijećanja. 
Jer, sjeme Riječi Gospodnje donosi plod samo u onima koje je Gospodin, svojim vječnim odabirom
predodredio da budu djeca i nasljednici nebeskog kraljevstva. Svima ostalima 
(koji su po tom istom vijećanju odbačeni prije postanka svijeta) jasno i očito
propovijedanje istine nije ništa doli miris smrti. Pitanje je sada, zašto Gospodin prema nekima 
koristi svoju milost, a prema drugima pokazuje rigorozan sud? Moramo se pomiriti da razlog 
za to zna samo Gospodin. Jer, on je to sa sigurnom pažnjom sakrio od nas.


Grubost naših umova ne bi mogla podnijeti toliku čistoću, niti bi naša malenkost mogla pojmiti
tako veliku mudrost. I svatko tko se pokuša uzdići do te visine i ne želi potisnuti drskost 
svoga duha, iskusiti će istinitost Salomonove izreke (Izr 25, 27) da je onaj koji istražuje veličanstvo
biti potišten slavom. Ipak, razriješimo to u sebi da je Božji odabir, iako skriven od nas, svet i pravedan.

Jer, ako je Njemu po volji uništiti čovječanstvo ima pravo na to, a oni koje je spasio od uništenja mogu
na to gledati kao na suverenu Božju dobrotu. Mi prepoznajemo da su izabranici primatelji 
Njegove milosti (kao što uistinu i jesu) a odbačeni su primatelji Njegovoga gnjeva, gnjeva koji nije ništa
drugo doli pravedan. Uzmimo iz udjela izabranih i ostalih, razloge za uzvisivanje Njegove slave. 
S druge strane, nemojmo (kao što mnogi rade), da bi potvrdili sigurnost svoga spasenja, prodirati u
samu unutrašnjost neba i istraživati što je Bog od vječnosti namijenio nama. To nas samo može
zabrinjavati i činiti jadnima i narušavati red. Budimo zadovoljni svjedočanstvom kojime nam je 
On dostatno i bogato potvrdio tu sigurnost. 

Jean Calvin, (uz Martina Luthera najznačajnija osoba protestantske reformacije 16. stoljeća).

Predodređenje i slobodna volja ne idu skupa moj Samsone.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Samson minival 2/12/2015, 21:13

Trinity wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson minival wrote:
Trinity wrote:
Samson wrote:ljudi žele čuti samo ono što im škaklje uši....

eh, reče zagovornik jedne od najvećih iluzija...
Naprimjer?
http://ex-iskon.forumcroatian.com/t3924-iluzija-slobodne-volje
Za tebe je slobodna volja iluzija a za mene nije....time što vjeruješ znanstvenicima a ne Bogu, dokazala si da postoji slobodna volja, slobodan izbor....ti si izabrala znanstveni pristup a ja božji....oboje smo dokazali da postoji slobidna volja i da ona nije iluzija....
E. K'o da si rekao da to što ti voliš minival , a ja ne dokazuje postojanje slobodne volje. :)
Šta kaže Jean Calvin, uz  Martina Luthera najznačajnija osoba protestantske "reformacije".


Odabir i predodređenje


Iz kontrasta u stavovima vjernika i nevjernika moramo svakako uzeti u obzir veliku tajnu Božjeg vijećanja. 
Jer, sjeme Riječi Gospodnje donosi plod samo u onima koje je Gospodin, svojim vječnim odabirom
predodredio da budu djeca i nasljednici nebeskog kraljevstva. Svima ostalima 
(koji su po tom istom vijećanju odbačeni prije postanka svijeta) jasno i očito
propovijedanje istine nije ništa doli miris smrti. Pitanje je sada, zašto Gospodin prema nekima 
koristi svoju milost, a prema drugima pokazuje rigorozan sud? Moramo se pomiriti da razlog 
za to zna samo Gospodin. Jer, on je to sa sigurnom pažnjom sakrio od nas.


Grubost naših umova ne bi mogla podnijeti toliku čistoću, niti bi naša malenkost mogla pojmiti
tako veliku mudrost. I svatko tko se pokuša uzdići do te visine i ne želi potisnuti drskost 
svoga duha, iskusiti će istinitost Salomonove izreke (Izr 25, 27) da je onaj koji istražuje veličanstvo
biti potišten slavom. Ipak, razriješimo to u sebi da je Božji odabir, iako skriven od nas, svet i pravedan.

Jer, ako je Njemu po volji uništiti čovječanstvo ima pravo na to, a oni koje je spasio od uništenja mogu
na to gledati kao na suverenu Božju dobrotu. Mi prepoznajemo da su izabranici primatelji 
Njegove milosti (kao što uistinu i jesu) a odbačeni su primatelji Njegovoga gnjeva, gnjeva koji nije ništa
drugo doli pravedan. Uzmimo iz udjela izabranih i ostalih, razloge za uzvisivanje Njegove slave. 
S druge strane, nemojmo (kao što mnogi rade), da bi potvrdili sigurnost svoga spasenja, prodirati u
samu unutrašnjost neba i istraživati što je Bog od vječnosti namijenio nama. To nas samo može
zabrinjavati i činiti jadnima i narušavati red. Budimo zadovoljni svjedočanstvom kojime nam je 
On dostatno i bogato potvrdio tu sigurnost. 

Jean Calvin, (uz Martina Luthera najznačajnija osoba protestantske reformacije 16. stoljeća).

Predodređenje i slobodna volja ne idu skupa moj Samsone.
Oboje imamo slobodnu volju. 
Mogu odgovoriti na tvoj post ili pak ne odgovoriti. Mogu se logirati ili pak odlogirati. Mogu se odlučiti kupiti vočni jogurt ili onaj obični. Mogu gledati tv ili pak ne gledati. Ukratko, imati slobodnu volju znači imati izbor.Ti imaš obzirom da si čula tko je Isus Krist, prihvatiti ga ili odbaciti. Nisi u nekom neutralnom položaju obzirom na svoje znanje. 
Što se predestinacije tiče, zagrizla si u tvrd orah pa se bolje ostavi te teme i sačuvaj zubiće za neku mekšu hranu.
Samson minival
Samson minival

Male
Posts : 203
2014-09-18


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 3/12/2015, 16:01

metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Tko je stvorio Hićinu dušu? – Bog Otac.
Tko ju je udahnuo u Hićino tijelo? – Bog Otac
Tko je otkupio Hićine grijehe? - Bog Krist
Zašto je Hićo izabrao takav život da je doslovno postao entitet zla? – Ne znamo, ali Bog Otac zna.
Tko je vidio Hićinu dušu u trenutku smrti? – Bog Isus Krist, sudac
 
Ergo, što nije jasno?  B-)
 

Sve je jasno, Hitler je tvoj dragi brat u Kristu. pirat

Adolf, sin Božji.  Basketball 



Oni koji Pismo tumače isključivo doslovno po svojim stavovima, misaonom ustrojstvu i generalnom svjetonazoru nisu ništa bolji od Hitlera, zato jer vjeruju u Boga koji je po doslovnom tumačenju Pisma počinio ne samo zločine nego i genocide puno veće i gore od onog Hitlerovog. Razlika između Hitlera i takvih je u osnovi samo u tome što je on zasjeo na vlast i tako dobio priliku oživotvoriti svoje ideje, a oni takvu priliku nisu dobili, ali nemaju nikakvo moralno pravo na kritiku Hitlerovih ideja jer u suštini one njihove nisu ništa moralnije, plemenitije i bolje od Hitlerovih.


Ništa iz Isusovog nauka iz NZ nije razumio onaj tko doslovno tumači tekstove Biblije pa tako ne razumije kako ne postoje djeca đavla, jer je zapravo đavao dijete čovjeka, a ne obrnuto, jer đavao nije ništa drugo doli antropomorfne projekcije najgorih ljudskih osobina na svoju okolinu kojima se daju određena obilježja osobnosti uključujući tu i imena.
Čovjek je taj koji kreira đavla od vlastitog materijala odnosno nutrine...



“ Tada ponovno dozove mnoštvo i stane govoriti: „Poslušajte me svi i razumijte! Ništa što izvana ulazi u čovjeka ne može ga onečistiti, nego što iz čovjeka izlazi – to ga onečišćuje. Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje. Sva ta zla iznutra izlaze i onečišćuju čovjeka. "(Mk 7, 1-8.14-15.21-23)





... (jer čovjek nije u stanju poput Boga kreirati bilo što iz ničega odnosno ex nihilo pa zato mora uložiti dio sebe u sve što kreira ili bolje rečeno preoblikuje jer se kreacija ionako odnosi samo na stvaranje ex nihilo tipa) kao zaseban duhovni entitet, ali ako mu počne robovati, ako počne robovati svom zlom srcu, umu i psihi, tada ga unutarnja logika takvih zlih duhovnih entiteta jednostavno preuzme i vodi u daljnjom životu nekom svojom unutarnjom lukavošću, kako je to lijepo rekao Hegel za ideje, ka svojem cilju, što je inače i Tolkien lijepo opisao u svojoj trilogiji o Gospodaru prstenova.

Tnx Speare. :) Ipak, nadahnut proslovom Ivanovog Evanđelja, ne mogu se složiti s tobom. A u prilog tvrdnji da su Božja djeca oni koji vjeruju u Sina govore mnogi retci NZ-a, najprije Matejevo Evanđelje, zatim poslanice Rimljanima i Galaćanima a i Jakov i Ivan u svojima isto primjećuju. Uostalom, najbolje je citirati kakav dokument KC da vidimo jesu li svi ljudi djeca Božja, pa krenimo s tim. Evo možeš ti prvi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Guest 3/12/2015, 16:09

Le Roi Soleil wrote:
metilda wrote:
Le Roi Soleil wrote:Jedino je čovjek stvoren na sliku Božju. Eto, opet sama pišeš meni u prilog.

Pa ja nigdje nisam ni negirala da je čovjek stvorenje, samo zastupam tezu da je istovremeno i dijete Božje što si ti dokazao u svom razgovorčiću s abenom.  :D
Naime, napisao si, citiram: 

Apropos djece, crkva ih prepušta Božjem milosrđu i moli za njih. Sensus fidei kaže da su spašena, tako mala, bez iznimke.

Dakle, bez iznimke. U času začeća Bog je svakom djetetu bez iznimke udahnuo besmrtnu dušu i ono je tako postalo Njegovo dijete. U trenutku kad su ga u pobačaju ubili, Bog ne pita je li kršteno vodom, željom, mučeništvom, je li nanovorođeno u Duhu, je li hinduist, budist, musliman - ono ide u Raj, kako Crkva uči, jer je naprosto dijete Božje iako nije očišćeno od istočnog grijeha. I tako...  :D



:P   lol!

Mala djeca ne čine grijeh, nevina su, zato ih KC prepušta Božjem milosrđu ... makar ne zna kako bi se spasila kad nisu krštena ni na koji način.

Propustio sam komentirati boldano (crveno): Crkva to ne uči. Ona "se nada", "povjerava tu djecu milosrdnom Bogu", smatra da "postoje snažni temelji za nadu" da su spašena ... iako ne postoji o tome "izričito učenje u Objavi".

Uostalom:

http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/cti_documents/rc_con_cfaith_doc_20070419_un-baptised-infants_en.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Molitva - Page 26 Empty Re: Molitva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 54 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 40 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum