ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

talk,talk

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/3/2015, 08:14

aben wrote:more kafe, čaja, figanih jojo dofin,  ča bilo žena parićo

Ajd, nisi izbirljiv :)

Nego, ukucala sam u gugl, žena parićo (budući da ta ja pola ne razumijem :D) i prvo što mi je bilo ponuđeno je ured za ravnopravnost spolova  :D, pa ukucala cijeli taj dio, ništa...Možeš li mi prevesti... B-) ;)

Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/3/2015, 08:41

parićati je spremati hronu, kuvati.
gugl nan se nekad pravo rugo:)

nis izbirljiv, morin poisti ča bilo, jedino pod prijetnjon rastave zahtijevun da ono ča se parićivo lipo izgljedo. znoči, pijat prvo estetski zadovoljava, a unda okusno i na kraju energetski. možda se čini fašistički, ali jo ne išćin nišće drugo...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/4/2015, 07:50

Dobro jutro!  cheers

Zašto se kaže parićati?
Par obično predstavlja parni broj kao: dva, četiri, itd. Jel to kao kuham za par ljudi?! Kako se kaže ako ih je nekoliko?! :roll ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/4/2015, 07:54

Joj da! Što sam sinoć na hrt3 pogledala dobar film, zove se: Najbolja ponuda...Ostavio me u razmišljanju dobrih pola sata nakon završetka...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/4/2015, 08:27

nezun etimologiju, ne verujin da je tako jednostavna- par- parićati, vjerojatnije je došla iz latinskog.

ča je bilo u filmu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/4/2015, 09:55

aben wrote:ča je bilo u filmu?

Iz 2013. godine je. Glumi odličan Geoffrey Rush, dobitnik Oscara. Šaltala sam programe i naletila na film koji mi se u trenutku svidio. Cijela atmosfera filma koja je tako tečna, jednostavna, a cijelo vrijeme te drži budnim. Glazbu potpisuje Ennio Morricone.
Kraj koji te tjera na razmišljanje, preispitivanje sebe u smislu: kako bih ja postupila....
Uglavnom, pravo osvježenje nakon sile glupih američkih hit filmova...Svakako ga pogledati.. cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/4/2015, 10:02

a jesi se preispitivala nakon filma nemoralna ponuda?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/4/2015, 10:04

aben wrote:a jesi se preispitivala nakon filma nemoralna ponuda?

Ma jok! To je itekako humano djelo... :D ;) 
Što bi ti u tom slučaju? :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/4/2015, 10:07

pomrko bi. i za manje.
ali, biće ti misliš na bi li do ženi da se pomrko za šoldi :)

ali, isti je odgovor, jo ne zahtjevun vjernost od žene, samo skladno složeni pijat.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/4/2015, 10:14

aben wrote:pomrko bi. i za manje.
ali, biće ti misliš na bi li do ženi da se pomrko za šoldi :)

ali, isti je odgovor, jo ne zahtjevun vjernost od žene, samo skladno složeni pijat.

Ne, ne, mislila sam na tebe :) Iako žene uvijek govore: ne, ne...s takvim tipom i besplatno :D

Niti ja ne zahtjevam vjernost jer bih se osjećala užasno....To valjda mora biti dobrovoljno i iz osjećaja...Sve ostalo je "fašizam" ;)

Plitki na duboki, a ?! (to nešto poput lonca i poklopca?  ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/4/2015, 10:39

to mala, 
smrt fašizmu- sloboda pojedincu :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 08:56

Dobro jutro!  cheers 

Sloboda svim ptičicama  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/5/2015, 10:16

https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Pests_Campaign

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 20:38

Slušaj ovu priču i kaži mi što misliš (nije mi se dalo otvarati posebnu temu). Priča mi majka jedne djevojke koja ide u srednju školu. Dogodilo se to ovako: 

Djevojka je išla hodnikom, u to se stvorio jedan problematičan dečko i uhvatio ju za grudi na što ga je ona uhvatila za ruku, okrenula mu i zaprijetila. Nakon razmišljanja odlučila je to prijaviti ravnateljici na što ju je ova poslala pedagoginji na razgovor. Razgovor je bio iznimno neugodan jer joj je pedagoginja održala predavanje u smislu da je ona sama kriva za to jer je imala usku majcu na sebi, a dečki kada to vide postanu jako nervozni. Savjet pedagoginje je bio da pazi što odijeva i da nosi one baggy majice....Kao to je vid "samozaštite" djevojaka...

WTF?! :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 20:41

Dečko je jazavac i seljačina. Ali istina je da cure danas hodaju polugole po školama.
NE znam kad si bila zadnji put u školi. Ja ih mnoge onako golišave ne bi pustila unutra, nema šanse, ne zbog cica na balkonu nego zbog nepoštovanja. Mnoge izazivaju, istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 20:52

Viđam ih i ja kojekakve pa se često nađem zbunjena kada čujem koliko im je godina. Ovu djevojku znam, pristojna, normalna. Uvijek primjereno obučena za svoju dob... No, dečko nije išao na razgovor..
Majka mi kaže da djevojka bila strašno razočarana, a i majka u šoku. Kaže da se djevojka osjećala kao da je ona kriva, a imala je običnu majicu, rifle, patike...I to nakon razgovora s pedagoginjom...A i ta rečenica kako se dečki unervoze i kao da je to njihovo normalno i prirodno ponašanje... x-|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/5/2015, 20:58

mativka wrote:Slušaj ovu priču i kaži mi što misliš (nije mi se dalo otvarati posebnu temu). Priča mi majka jedne djevojke koja ide u srednju školu. Dogodilo se to ovako: 

Djevojka je išla hodnikom, u to se stvorio jedan problematičan dečko i uhvatio ju za grudi na što ga je ona uhvatila za ruku, okrenula mu i zaprijetila. Nakon razmišljanja odlučila je to prijaviti ravnateljici na što ju je ova poslala pedagoginji na razgovor. Razgovor je bio iznimno neugodan jer joj je pedagoginja održala predavanje u smislu da je ona sama kriva za to jer je imala usku majcu na sebi, a dečki kada to vide postanu jako nervozni. Savjet pedagoginje je bio da pazi što odijeva i da nosi one baggy majice....Kao to je vid "samozaštite" djevojaka...

WTF?! :roll
neželjeni fizički kontakt je agresija. mala ni nišće krivo učinila a maloga treba tužiti i pokušati mu uništiti život.

no, neka ponašanja (hodanje ulicom kad je utakmica, uska maja, opijanje u narkomanskon kafiću, govorenje istine ljevičarima..) izazivaju agresiju i pametno ih je izbjegavati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 21:06

aben wrote:neželjeni fizički kontakt je agresija.
Da, to je u biti osnova svega. Razgovor s pedagoginjom me podsjetio na onu presudu "ličkog rukovanja". Imala sam dojam da je pedagoginji potrebna psihijatrijska pomoć.
Imam osjećaj da nije razgovarala kao profesionalac već kao....baba s tržnice...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/5/2015, 21:13

da vidiš te pedagoge, to je smijurija od posla.
ali, govorin ti, savjet joj je dobar. un koga takov kontakt puno ljuti, tribo pokušati izbjegnuti takove situacije. u socijalizmu se takove stvori teško moru izbjegnuti. jednostavno se moro računati da će uvika postojati pojedinci ki će te uvatiti za cicu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Guest 11/5/2015, 21:22

Meni je sve to jasno, i hormoni, i ludosti, i socijalizam, i fašizam....Nije mi jasna profesionalnost zaposlenika. U ovom slučaju, nabijanja osjećaja krivice osobi koja je zapravo bila žrtva. To su osjetljive godine, pogotovo za ženske osobe. Ono što mi pada trenutno na pamet, nije samo invazija na naš kontinent, već misao da su tu zapravo puno duže....Pitam se, kakva se poruka šalje ženama, da su muslimani oduvijek u pravu što se tiče ženske odore?!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by aben 11/5/2015, 21:54

mativka wrote:Meni je sve to jasno, i hormoni, i ludosti, i socijalizam, i fašizam....Nije mi jasna profesionalnost zaposlenika. U ovom slučaju, nabijanja osjećaja krivice osobi koja je zapravo bila žrtva. To su osjetljive godine, pogotovo za ženske osobe. Ono što mi pada trenutno na pamet, nije samo invazija na naš kontinent, već misao da su tu zapravo puno duže....Pitam se, kakva se poruka šalje ženama, da su muslimani oduvijek u pravu što se tiče ženske odore?!
pedagog u socijalističkoj instituciji nema obaveze prema učenicima, nego prema državi. ono ča se od nje troži, realno a ne deklarativno, je da se prašina slegne. žena joj je, u takovoj situaciji, još dobro i rekla; ako ti smeto da te tu i tamo kikoli uvati, obuci se u vriću. da sun jo na mestu toga pedagoga, jo bi je pito da ima li dokaza da se stvor uopće dogodila, razumiš.

ako se pročuje da se u toj skuli često vata za cice, niko ne će izgubiti posa, učenici se ne će prestati upišivati. ta skula nemo incentive da se obračuna s agresorima. besplatna je, odnosno, ploćaju je svi ionako i vako.


sustav je loš, a kad je sustav loš, zaštitu od sustava teško moreš nazvati rješenjem ( muslimansko pokrivanje žena). to je samo damage control. 

rješenje je uništavanje svih javnih skul,uništenje ministarstva obrazovanja i njihovog kurikuluma i anticivilizacijskog pristupa- stava da je skula odgojna ustanova. 

rješenje je privatna skula.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

talk,talk - Page 8 Empty Re: talk,talk

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum