ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi Zid 2. stranka u državi...

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Leviathan2 25/11/2018, 15:07

AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:kak ide ona kletva
dabogda vam pernar bio premijer
taj as ima 32godine, a RH će bankrotirati čim dođe iduća ekonomska kriza.. iza 2020 čitam neka predviđanja .. ako ta ekonomska kriza pogodi dosta turizma, RH je kaputt,  - -- u novim izborima ŽZ će biti onda realna vlast..

Pernar će biti neka visoka funkcija, samo da se ne dočepa monetaarne ekonomije ili banaka , sve ostalo će biti dobro :D ako se dočepa "monetarne reforme" ,odosmo u brzu smrt, u tom slučaju i vlast ŽZa nebi trajala duže od 6mjeseci
ako ces iskreno
pernar vam je jedini izlaz iz agonije u kojoj jeste
ja sam kao ekonomist pročitao onu njegovu knjigu Mehanika Novca, gdje on nudi rješenje.. 

prije nego sam krenuo u čitanje te knjige, koja je dosta teška za čitanje, proučio sam dosta materijala iz monetarne ekonomije itd.. 

ukratko rješenja koja nudi on, bi uzrokovalo bankarsku krizu, propast banaka ali i propast stotina milijardi kuna štednje običnih RH građana.. i zamisli da 2milijuna ljudi izađe na ulicu i pita "di su mi pare"  a ovaj "nema ih".. to bi bio kratki ali oštri bankrot i oštri kaos.. i onda restart sustava.. kao što je 89-91 resetiran sustav kod nas
pa gledaj, ako ti je kuca u kurcu,(sjebali majstori i utekli)  pukao temelj, rascjepili se zidovi, urusio se krov
jel ce s ici to odrzavat il ces uredno srusit i pocet iznova kako spada

Leviathan2

Posts : 21431
2015-10-04


http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by aben 25/11/2018, 15:09

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Jer nema koristi od toga. Proizvođač će uložiti u proizvodnju, kupac u potrošnju, trgovac lovu trpa u čarapu.

pa ti si marksist, bogati
Nisam. Koristi ima od proizvodnje, koristi ima od potrošnje, ali od učarapljivanja, nema. Iako, moguće je da griešim, objasni mi koja je korist od bogaćenja trgovacah, samo nemoj one fore "bitno da država ima manje".

ista ko i korist od bogaćenja proizvođačov.
trgovci obavljaju krucijalnu funkciju, da nemo njih, i kupci i proizvođači bi bili tužni.
Jasna mi je uloga trgovacah, nije mi jasno zašto bi se njima prepustila korist od sniženja PDV-a jer to niti potiče potrošnju, niti omogućuje ulaganje u razvoj novih ili boljih proizvodah (a najbolje novih i boljih).

u principu, jo sun samo slijedi tvoju konzekvencijalističku logiku- ki imo koristi. i, ako bi prepušti ekstraprofit drunken proizvođačima, unda je logično prepuštiti ga i trgovcima jer in je uloga u društvu jednako krucijalna.

a jo mislin da pdv tribo ukinuti jer je to pravedno, bez obzira kome se pozitivne posljedice prelile u korist.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:09

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti na HDZ u RH , gledaš kao na HDZ BiH. to su totalno dvije frakcije i struje..

HDZ u BiH osim pljačkaške funkcije ima i funkciju borbe za Hrvate, i vi HDZ BiH gledate kao stranku oko koje se ujedinjujete i pružate otpor.. 
takvu funkciju je HDZ imao u RH 91-95.. 

danas HDZ u RH je ništa drugo nego pljačkaška-kljentelistička mafija.. mislim po čemu je "najbolje što RH ima HDZ" , kada gledam one debilne ministre, Hotmail, BORG; Lex Agrokor, dizanje poreza, iseljavanje, - fali radne snage u privatnom sektoru ovi trpaju u državni, potpisivanje Makareške deklaracije, ovo sa referendumima.. a na lokalnoj razini su ništa drugo nego pljačkaška horda, doslovno su boli kurčine, nemaš pojma stari kako HDZ ovdje pljačka po malim mjestima, izvlači pare, krade.. 

to je kada imam rodbine u Njemačkoj pa su neki u brakovima sa Njemcima, pa idem te Njemce "prcati" malo o politici, da glasuju za Merkel i CDU, jer "je to najbolje što Njemačka ima, da je alternativa gora".. mislim SDP (i njemački i naš) i zeleni(njemački, i naši HNS; Pametno , IDS, Glas, Orah) su još gora alternativa od HDZa, ali -  ŽZ, Most.. eto daj njima prilike.. u Njemačkoj imaš AFD čak i imaš i Liberale u Njemačkoj koji nisu toliko očajni

Svaka stranka djeluje klijentelistički, no stvar je da Tuđmanov poltiički smjer još uvijek nema kvalitetnu alternativu u Hrvatskoj. HDZ je srce suvremenog hrvatskog nacionalnog projekta, u čijoj srži je centrističko narodnjaštvo.

Hrvati su odbacili i tvrđu desnicu i tvrđu ljevicu.
Koliko je današnji HDZ u skladu s Tuđmanovom koncepcijom?

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by aben 25/11/2018, 15:11

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pa ča unda?

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

dakle, ljevičari, marksisti
jel ti vidis koliko im tito usadio idej eu gene
nemoze se to izgubit kroz jednu generaciju  :D
obadvoje su plakali ka je umra:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by AssadNaPodmornici 25/11/2018, 15:11

Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Leviathan2 wrote:kak ide ona kletva
dabogda vam pernar bio premijer
taj as ima 32godine, a RH će bankrotirati čim dođe iduća ekonomska kriza.. iza 2020 čitam neka predviđanja .. ako ta ekonomska kriza pogodi dosta turizma, RH je kaputt,  - -- u novim izborima ŽZ će biti onda realna vlast..

Pernar će biti neka visoka funkcija, samo da se ne dočepa monetaarne ekonomije ili banaka , sve ostalo će biti dobro :D ako se dočepa "monetarne reforme" ,odosmo u brzu smrt, u tom slučaju i vlast ŽZa nebi trajala duže od 6mjeseci
ako ces iskreno
pernar vam je jedini izlaz iz agonije u kojoj jeste
ja sam kao ekonomist pročitao onu njegovu knjigu Mehanika Novca, gdje on nudi rješenje.. 

prije nego sam krenuo u čitanje te knjige, koja je dosta teška za čitanje, proučio sam dosta materijala iz monetarne ekonomije itd.. 

ukratko rješenja koja nudi on, bi uzrokovalo bankarsku krizu, propast banaka ali i propast stotina milijardi kuna štednje običnih RH građana.. i zamisli da 2milijuna ljudi izađe na ulicu i pita "di su mi pare"  a ovaj "nema ih".. to bi bio kratki ali oštri bankrot i oštri kaos.. i onda restart sustava.. kao što je 89-91 resetiran sustav kod nas
pa gledaj, ako ti je kuca u kurcu,(sjebali majstori i utekli)  pukao temelj, rascjepili se zidovi, urusio se krov
jel ce s ici to odrzavat il ces uredno srusit i pocet iznova kako spada
naravno, ali dok izgradiš novu kuću , bitno je gdje ćeš spavati.. oćeš li se smrzavati na ulici u kartonskoj kutiji, ili ćeš riješiti hotel ,podstanarstvo, kod roditelja kod prijatelja itd.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:11

epikur37 wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:

liva retorika u punon sjaju
Pa ča unda?

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

Svakako ne vlasnistva ali razmjerna regulacija DA. Kapitalizam DA. Socijalna politika DA.
Mislim da smo se složili oko vlasništva nad prirodnimi bogatstvi i infrastrukturom, da sad ne idemo u podrobnosti. Ostalo DA.

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:12

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pa ča unda?

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

dakle, ljevičari, marksisti
jel ti vidis koliko im tito usadio idej eu gene
nemoze se to izgubit kroz jednu generaciju  :D
Ne, to smo naučili na vjeronauku.

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by AssadNaPodmornici 25/11/2018, 15:12

Regoč wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti na HDZ u RH , gledaš kao na HDZ BiH. to su totalno dvije frakcije i struje..

HDZ u BiH osim pljačkaške funkcije ima i funkciju borbe za Hrvate, i vi HDZ BiH gledate kao stranku oko koje se ujedinjujete i pružate otpor.. 
takvu funkciju je HDZ imao u RH 91-95.. 

danas HDZ u RH je ništa drugo nego pljačkaška-kljentelistička mafija.. mislim po čemu je "najbolje što RH ima HDZ" , kada gledam one debilne ministre, Hotmail, BORG; Lex Agrokor, dizanje poreza, iseljavanje, - fali radne snage u privatnom sektoru ovi trpaju u državni, potpisivanje Makareške deklaracije, ovo sa referendumima.. a na lokalnoj razini su ništa drugo nego pljačkaška horda, doslovno su boli kurčine, nemaš pojma stari kako HDZ ovdje pljačka po malim mjestima, izvlači pare, krade.. 

to je kada imam rodbine u Njemačkoj pa su neki u brakovima sa Njemcima, pa idem te Njemce "prcati" malo o politici, da glasuju za Merkel i CDU, jer "je to najbolje što Njemačka ima, da je alternativa gora".. mislim SDP (i njemački i naš) i zeleni(njemački, i naši HNS; Pametno , IDS, Glas, Orah) su još gora alternativa od HDZa, ali -  ŽZ, Most.. eto daj njima prilike.. u Njemačkoj imaš AFD čak i imaš i Liberale u Njemačkoj koji nisu toliko očajni

Svaka stranka djeluje klijentelistički, no stvar je da Tuđmanov poltiički smjer još uvijek nema kvalitetnu alternativu u Hrvatskoj. HDZ je srce suvremenog hrvatskog nacionalnog projekta, u čijoj srži je centrističko narodnjaštvo.

Hrvati su odbacili i tvrđu desnicu i tvrđu ljevicu.
Koliko je današnji HDZ u skladu s Tuđmanovom koncepcijom?
nikakvo
plus pričao sam sa HDZovcima, većina HDZovaca su ideološki dosta desno.. oni bi mine na granicu, njima je Plenki veleizdajnik, Jadronkovića mrze, ali sve jedno moraju glasovati za HDZ radi materijalnih prava.. HDZ 2018 nema veze sa HDZom 1991

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by aben 25/11/2018, 15:12

Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pa ča unda?

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

dakle, ljevičari, marksisti
Privrjedni ljevičari, ali ne marksisti, prihvaćamo ideju potrošnje. Društveni konzervativci.

ti si i marksist, zastupoš radnu teoriju vridnosti

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by epikur37 25/11/2018, 15:13

Regoč wrote:
epikur37 wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
Pa ča unda?

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

Svakako ne vlasnistva ali razmjerna regulacija DA. Kapitalizam DA. Socijalna politika DA.
Mislim da smo se složili oko vlasništva nad prirodnimi bogatstvi i infrastrukturom, da sad ne idemo u podrobnosti. Ostalo DA.

Jasno nacionalno bogatstvo i vitalne grane gospodarstva (hep, voda, nacionalni parkovi i sl)... zajednica tj. Drzava.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:14

aben wrote:
Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

dakle, ljevičari, marksisti
jel ti vidis koliko im tito usadio idej eu gene
nemoze se to izgubit kroz jednu generaciju  :D
obadvoje su plakali ka je umra:)
Jesam, priznam, zalil sam kinderbet suzami.

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:16

AssadNaPodmornici wrote:
Regoč wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ti na HDZ u RH , gledaš kao na HDZ BiH. to su totalno dvije frakcije i struje..

HDZ u BiH osim pljačkaške funkcije ima i funkciju borbe za Hrvate, i vi HDZ BiH gledate kao stranku oko koje se ujedinjujete i pružate otpor.. 
takvu funkciju je HDZ imao u RH 91-95.. 

danas HDZ u RH je ništa drugo nego pljačkaška-kljentelistička mafija.. mislim po čemu je "najbolje što RH ima HDZ" , kada gledam one debilne ministre, Hotmail, BORG; Lex Agrokor, dizanje poreza, iseljavanje, - fali radne snage u privatnom sektoru ovi trpaju u državni, potpisivanje Makareške deklaracije, ovo sa referendumima.. a na lokalnoj razini su ništa drugo nego pljačkaška horda, doslovno su boli kurčine, nemaš pojma stari kako HDZ ovdje pljačka po malim mjestima, izvlači pare, krade.. 

to je kada imam rodbine u Njemačkoj pa su neki u brakovima sa Njemcima, pa idem te Njemce "prcati" malo o politici, da glasuju za Merkel i CDU, jer "je to najbolje što Njemačka ima, da je alternativa gora".. mislim SDP (i njemački i naš) i zeleni(njemački, i naši HNS; Pametno , IDS, Glas, Orah) su još gora alternativa od HDZa, ali -  ŽZ, Most.. eto daj njima prilike.. u Njemačkoj imaš AFD čak i imaš i Liberale u Njemačkoj koji nisu toliko očajni

Svaka stranka djeluje klijentelistički, no stvar je da Tuđmanov poltiički smjer još uvijek nema kvalitetnu alternativu u Hrvatskoj. HDZ je srce suvremenog hrvatskog nacionalnog projekta, u čijoj srži je centrističko narodnjaštvo.

Hrvati su odbacili i tvrđu desnicu i tvrđu ljevicu.
Koliko je današnji HDZ u skladu s Tuđmanovom koncepcijom?
nikakvo
plus pričao sam sa HDZovcima, većina HDZovaca su ideološki dosta desno.. oni bi mine na granicu, njima je Plenki veleizdajnik, Jadronkovića mrze, ali sve jedno moraju glasovati za HDZ radi materijalnih prava.. HDZ 2018 nema veze sa HDZom 1991
Tu se nas dvojica slažemo, ali Hektorović mi se čini zbunjenim.

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Regoč 25/11/2018, 15:17

aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:
Regoč wrote:
aben wrote:

un zo se misli da ni ljevičar
Krivo, Epi i ja smo za jaku ulogu države u privrjedi. Ne nužno u smislu vlasništva, ali regulacije svakako.

dakle, ljevičari, marksisti
Privrjedni ljevičari, ali ne marksisti, prihvaćamo ideju potrošnje. Društveni konzervativci.

ti si i marksist, zastupoš radnu teoriju vridnosti
Marksizam je zanemarival potrošnju, meni je glavna. Maksimalno mogu biti revizionist.

_________________
Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Živi Zid 2. stranka u državi... - Page 9 Empty Re: Živi Zid 2. stranka u državi...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum