ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 9:07

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

20. Novembra 2018.


Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj 5bf42466-cb38-4023-9687-531e0a0a0a7e-milorad-dodik-2018-predsjednistvo-700x402
Na novinarski upit kako vidi rješenje hrvatskog pitanja u BiH u duhu dejtonskog Ustava, Dodik odgovara da se svi trebaju vratiti na dejtonske kategorije, i tada ne bi postojalo ni hrvatsko, ni srpsko ni bošnjačko pitanje.

– Tamo je to sve riješeno, ali nekada neki Hrvati prije Čovića i hrvatska država je napustila taj koncept dejtonske konstitutivnosti i „zavalila“ u suštini Hrvate u nezavidnu poziciju. Ja ću se vratiti na izvorne odrednice Dejtona, a to znači da BiH čine i sastavljaju dva entiteta i tri konstitutivna naroda. Iz toga se izvlači sve – govori Dodik.
Nakon što ga je novinarka Nove TV iz Zagreba upitala na koga konkretno misli kada kaže je Hrvatska „zavalila“ Hrvate u nezavidnu poziciju, Dodik je odgovorio:
„Vaše politike koje su ostavile Hrvate u BiH prije 10-15 godina potpuno nezbrinute i prepuštene same sebi, gdje su visoki predstavnici derogirali prava Hrvata u FBiH. Ali, to nije pitanje za mene, to je pitanje odnosa u FBiH i odnosa bošnjačkog i hrvatskog naroda“.

http://saff.ba/dodik-hrvatska-je-zavalila-hrvate-u-bih-u-nezavidan-polozaj/
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 9:08

Dodo je car! ;)
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 9:26

Iz mojih izvora iz Banja Luke mi stižu neke vijesti oko kadrovskih rješenja na nivou BiH, koja sprema Dodik:


- trenutno namjerava očistiti sve srpske kadrove, kao što je napr. ministar unutrašnjih poslova Mektić. 
- za direktora specijalne policije SIPA postavlja poznatog Dževada Galijaševića. drunken

- za "premijera" (predsjedavajućeg Vijeća ministara) Momu Krajišnika. :D

Tražit će formiranje srpskog kantona u Federaciji ito od općina Grahovo, Drvar i još nekih . 
U tome će svakako imati jaku podršku od Čovića. Pošteno. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 10:16

Ko? Mesić, Josipović, Kosor, Pusić etc...I danas to rade.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by newuser Wed 21 Nov - 10:41

Dodo kralj :D stvarno je. Bori se čovjek za interese Srba samo tako da su imali kakvog političara kalibra hrvatskih političara na poziciji na kojoj je bio Dodo već bi RS bila bivša dobrim djelom. 
Istina je i ovo da su hrvatski političari odabrali probosansku tj. probošnjačku stranu u BiH sada se to nešto korigira ali prošla baba sa kolačima dobrim dijelom.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by newuser Wed 21 Nov - 10:42

Ja sam uvijek govorio i danas isto ako Hrvatskoj nije interes očuvati Hrvate u BiH treba se samo ponašati kako se ponašala zadnjih 10-20 godina i sve pet.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 11:23

newuser wrote:Ja sam uvijek govorio i danas isto ako Hrvatskoj nije interes očuvati Hrvate u BiH treba se samo ponašati kako se ponašala zadnjih 10-20 godina i sve pet.
I u HR treba mijenjati izborni sustav, pa će sve doći na pravu mjeru.
Manjinama treba ukiniti pravo igrati jezičak na vagi kad su u pitanju
suverena prava suverene nacije.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by epikur37 Wed 21 Nov - 11:24

Eroo wrote:
newuser wrote:Ja sam uvijek govorio i danas isto ako Hrvatskoj nije interes očuvati Hrvate u BiH treba se samo ponašati kako se ponašala zadnjih 10-20 godina i sve pet.
I u HR treba mijenjati izborni sustav, pa će sve doći na pravu mjeru.
Manjinama treba ukiniti pravo igrati jezičak na vagi kad su u pitanju
suverena prava suverene nacije.

je pupovac je kriv za krivu politiku rh prema hrvatima u bih :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 11:27

epikur37 wrote:
Eroo wrote:
newuser wrote:Ja sam uvijek govorio i danas isto ako Hrvatskoj nije interes očuvati Hrvate u BiH treba se samo ponašati kako se ponašala zadnjih 10-20 godina i sve pet.
I u HR treba mijenjati izborni sustav, pa će sve doći na pravu mjeru.
Manjinama treba ukiniti pravo igrati jezičak na vagi kad su u pitanju
suverena prava suverene nacije.

je pupovac je kriv za krivu politiku rh prema hrvatima u bih :D
Ne ide ti matematika najbolje.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by RayMabus Wed 21 Nov - 12:12

BiH će se raspast kad tad
RayMabus
RayMabus

Posts : 175430
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Eroo Wed 21 Nov - 17:07


  • Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj 873x400


 Dodik: Bitni samo interesi Srba u RS
Dan nakon što je postao član Predsjedništva BiH

Dodik poručio: Više volim Srbiju nego BiH
BiH je samo moje radno mjesto, putovat ću sa srbijanskim pasošem
Avaz.ba


Milorad Dodik, koji je jučer preuzeo dužnost člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine iz reda srpskog naroda, samo dan kasnije je izjavio da više voli Srbiju od države kojoj je na čelu te da će i u novoj ulozi putovati sa srbijanskim pasošem, kao i do sada.
- Ja više volim Srbiju nego BiH. BiH je samo moje radno mjesto i ništa više - kazao je Dodik novinarima u Banjoj Luci tokom ceremonije koja je tamo priređena da bi se proslavilo podsjećanje na ulazak srpske vojske u taj grad u novembru 1918. godine po okončanju Prvog svjetskog rata.
Opet je istakao kako su njemu kao članu Predsjedništva BiH bitni jedino interesi Republike Srpske odnosno samo Srba koji u njoj žive.
- Mi smo u BiH silom međunarodnog sporazuma, a taj sporazum je upravo urušila međunarodna zajednica. Gotovo da nema mnogo elemenata koji bi trebalo da nas zadrže u BiH... Ne sporimo BiH kako to piše u Ustavu, a svaku drugu, antidejtonsku BiH sporimo i to ćemo raditi gdje god bili - rekao je Dodik novinarima.
Eroo
Eroo

Posts : 74406
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj Empty Re: Dodik: Hrvatska je “zavalila” Hrvate u BiH u nezavidan položaj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum