ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLUEPRINT FOR GLOBAL ENSLAVEMENT

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

BLUEPRINT FOR GLOBAL ENSLAVEMENT - Page 4 Empty Re: BLUEPRINT FOR GLOBAL ENSLAVEMENT

Post by Guest 20/11/2018, 13:48

pismejker wrote:
Kao kad bi sad uspjeli kreirati automobilski motor na cistu vodu,ucinkovito 100%,a sve sto je u tijeku,da se baci u smece...e nece ici...

tamo 1980,lik je kreirao automobilski motor terzak svega 70 kila od karbonskih vlakana

Postoji pogon na vodik koji kao otpad daje vodenu paru odnosno vodu, ali je problem sa skladištenjem vodika kao izrazito eksplozivnog goriva u tzv. gorivim ćelijama koje su se jednostavno pokazale kao nesigurne odnosno previše opasne i nijedan od velikih proizvođača uključujući tu i Toyotu nije uspio doskočiti tom problemu. A pazi, njih nitko ne može potkupiti, jer su ako ne najveći, a onda među najvećima i jednostavno su nepotkupljivi, valjda jedini takvi među najvećim proizvođačima automobila.
Što se tiče motora na karbonska vlakna, nisam čuo za to (koja je bila cijena?), ali znam za motore sa blokovima od keramike od kojih se odustalo zato jer je tehnologija previše komplicirana zbog čega i ovisna o radikalnoj preciznosti u proizvodnji zbog čega su se motori razlijetali u vožnji odnosno jednostavno raspadali. Nije se mogla proizvesti serija dovoljno pouzdanih motora. Teorijski, imali su velike prednosti u štedljivosti, jer je keramika puno bolji izolator i takav motor je gubio puno manje topline u odnosu na onaj sa blokom od sivog lijeva ili aluminija.
Problem sa takvim egzotičnim materijalima je u tome što koštaju jako puno, a ne donose veću korist, jer danas nitko ne želi auto koji će bez kvarova prelaziti milijune km i trajati desetljeća, svi žele mijenjati auto svakih 5 do najviše 7 godina, jer svaka nova generacija nudi sve više i više dodatne opreme.
I to je ono što sam ti rekao na drugoj temi, auti su sve manje prijevozna sredstva, što su uglavnom bili ranije, a sve više gadgeti, igračke za odraslu djecu i statusni simboli odnosno što ta tehnologija povlađuje odrasloj djeci koja uživa u infantilnoj pop trash kulturi ilitiga trulom pomodarstvu.

Guest
Guest


Back to top Go down

BLUEPRINT FOR GLOBAL ENSLAVEMENT - Page 4 Empty Re: BLUEPRINT FOR GLOBAL ENSLAVEMENT

Post by Guest 20/11/2018, 13:58

pismejker wrote:


dude,kako sto rece Ringec,MI to necemo vidjeti i necemo moci svjedociti tome...a moramo jos zivjeti par desetljeca..ja kazem,u par desetljeca zivot u prosjeku nece biti kvalitetniji,u smislu sveukupnog gradjanstva..pojedinacno gledano,ja zivim bolje nego ikada i to ce tak oostati,ali ja nisam prosjek...zivjet ce mnogi kao mali Bogovi,jer su se namlatili para...ipak ostaje cinjenica da je oko 800 milijuna ljudi na Planetu na rubu gladi.. :)

Što je puno manje u smislu relativnih brojeva nego je to bio slučaj na početku 20. stoljeća. :)
Pazi, tada je bilo gladi i na ovim prostorima, zbog čega se dogodila velika seoba u obje Amerike, tada je bilo gladi širom Europe, a ne samo u trećesvjetskim vukojebinama kao sad. :)
E sad, tko će to doživjeti, zapravo je nebitno, jasno je da će do te najnovije tehnološke revolucije evidentno doći i onda će svijet ne samo riješiti problem gladi nego i popraviti politički situaciju izbacivanje Arapa iz jednadžbe, zbog utjecaja koji imaju na korumpiranje svjetskih političara kao bogati proizvođači danas najvažnijeg svjetskog energenta.
A tko će od toga imati najviše, a tko najmanje koristi, nije važno, jer će svi imati koristi. 
Za par desetljeća čovječanstvo vjerojatno neće biti bitno prosperitetnije, ali nakon uvođenja u igru komercijalne vruće fuzije definitivno hoće. :)
Pazi, riječ je o obnavljanju kompletne energetske infrasrtrukture, ali i distributivne mreže, jer danas nema niti jedne jedine u svijetu koja je u stanju izdržati takvu očekivanu navalu energije, a znaš dobro da je svaki enormni val investicija u građevinskom sektoru do sada uvijek donosio i nove valove rasta standarda i općeg društvenog bogatstva i tome nitko nije uspio stati na kraj, nego su se svi trudili uskočiti u taj vlak. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum