ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Hektorović 16/11/2018, 15:56

Zayn Malik izjavio da više nije musliman B_181116092

U najnovijem intervjuu nekadašnja britanska teen zvijezda Zayn Malik istakao je kako se više ne identificira s islamom te da više nije musliman, piše Independent.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
[size]
Bivši pjevač grupe One Direction potvrdio je vijest britanskom Vogueu navodeći da ne vjeruje u bilo koje religijske doktrine.

Malik je također rekao kako više ne prakticira vjeru, uključujući i svakodnevnu molitvu.

"Ne kažem da sam musliman. Vjerujem da religiozna uvjerenja trebaju biti krajnje intimna i da ih pojedinac treba zadržati za sebe", rekao je Malik.

Osim toga, Zayn malik rekao je kako ne voli generalno govoriti o vjeri zato što se ta priča uvijek pretvori u "nakaradnu religioznu debatu filozofa".

"Ne vjerujem da morate jesti određeno meso koje vam religija naređuje, ne vjerujem da morate pročitati molitvu na određenom jeziku pet puta dnevno. Ne vjerujem u bilo šta od ovoga. Smatram da je najvažnije biti dobra osoba", dodao je on.

Inače, ovaj potez izazvao je oprečne rekacije na društvenim mrežama.
[/size]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by T. 16/11/2018, 17:13

A budale...
Sad se sjetio to objaviti javno, i to u vb...
Fetva je pitanje dana...

_________________
Zayn Malik izjavio da više nije musliman Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 17:30

ne znam tko je lik no biljezim +
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 18:14

debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Hektorović 16/11/2018, 18:21

T. wrote:A budale...
Sad se sjetio to objaviti javno, i to u vb...
Fetva je pitanje dana...

Ovo mu dođe ko da skoči s nebodera...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 19:19

Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.

musliman ateist , treba toga vise a ovi iz pop kulture najbolji distributeri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by melkior 16/11/2018, 19:38

Hektorović wrote:
Zayn Malik izjavio da više nije musliman B_181116092

U najnovijem intervjuu nekadašnja britanska teen zvijezda Zayn Malik istakao je kako se više ne identificira s islamom te da više nije musliman, piše Independent.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Bivši pjevač grupe One Direction potvrdio je vijest britanskom Vogueu navodeći da ne vjeruje u bilo koje religijske doktrine.

Malik je također rekao kako više ne prakticira vjeru, uključujući i svakodnevnu molitvu.

"Ne kažem da sam musliman. Vjerujem da religiozna uvjerenja trebaju biti krajnje intimna i da ih pojedinac treba zadržati za sebe", rekao je Malik.

Osim toga, Zayn malik rekao je kako ne voli generalno govoriti o vjeri zato što se ta priča uvijek pretvori u "nakaradnu religioznu debatu filozofa".

"Ne vjerujem da morate jesti određeno meso koje vam religija naređuje, ne vjerujem da morate pročitati molitvu na određenom jeziku pet puta dnevno. Ne vjerujem u bilo šta od ovoga. Smatram da je najvažnije biti dobra osoba", dodao je on.

Inače, ovaj potez izazvao je oprečne rekacije na društvenim mrežama.
Vjera u suštini i jest nešto intimno, iskreno, duboko da bi bilo podložno društvenim manipulacijama tradicionalne prostitucije vrednota  :tu  Mi vjernici  :aw  Ne postoji "mi", postoji samo "ja". Ne postoji "naš" odnos prema Bogu ili transcedentnom, postoji samo "moj". Ne postoji kolektivna evolucija svijesti, samo individualna. Sve ostalo je laž i korupcija.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by melkior 16/11/2018, 19:40

Bravo za Zayna, vrijeme je da se religiji, toj kolektivnoj histeriji sumnjivih motiva najebemo matere  :tu
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:16

melkior wrote:

Vjera u suštini i jest nešto intimno, iskreno, duboko da bi bilo podložno društvenim manipulacijama tradicionalne prostitucije vrednota

Osobna vjera da, ali postoji i kolektivna vjera koja se uobičajeno naziva religijom odnosno religioznošću, a nisam siguran da postoji tako nešto kao što je kolektivno intimno.


Last edited by Speare Shaker on 16/11/2018, 20:23; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:21

melkior wrote:

  Mi vjernici  :aw  Ne postoji "mi", postoji samo "ja". Ne postoji "naš" odnos prema Bogu ili transcedentnom, postoji samo "moj". Ne postoji kolektivna evolucija svijesti, samo individualna. Sve ostalo je laž i korupcija.

Ako inzistiraš na upotrebi množine, onda je jasno da ne postoji tako nešto kao što je ja vjernik, postoje samo mi vjernici.
Kao prvo.
Kao drugo, opet ću spomenuti podatak koji je u svojoj knjizi Prazna ploča: moderno poricanje ljudske prirode iznio Steven Pinker i po kojem u prosjeku oko 50% sadržaja svojeg uma pojedinac može zahvaliti utjecaju društva odnosno kulture sa kojojm se poistovjećuje i u kojoj se osjeća prihvaćenim. 
Toliko o realnoj vrijednosti tzv. strogog individualizma koji se danas ističe na zapadu kao neka posebna vrijednost, na stranu činjenica da zapravo realno ne postoji jer je tako nešto zapravo nemoguće i predstavlja poricanje temeljne ljudske prirode isto kao i mit da se rađamo kao neka vrsta prazne ploče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:22

debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.

musliman ateist

Nisam primjetio da on igdje izričito spominje da je ateist, tako da se ne mogu oteti dojmu kako je riječ o tvojem osobnom zaključku u skladu sa vlastitim wishfull thinking.
Ali moguće je i da se varam, jer stvarno nemam pojma o kome je riječ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 20:25

Speare Shaker wrote:
melkior wrote:

Vjera u suštini i jest nešto intimno, iskreno, duboko da bi bilo podložno društvenim manipulacijama tradicionalne prostitucije vrednota

Osobna vjera da, ali postoji i kolektivna vjera koja se uobičajeno naziva religijom, a nisam siguran da postoji tako nešto kao što je kolektivno intimno.

ne postoji kolektivna vjera , ne izmisljaj
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:26

melkior wrote:Bravo za Zayna, vrijeme je da se religiji, toj kolektivnoj histeriji sumnjivih motiva najebemo matere  :tu

To možeš učiniti na dva načina.
Da religiju kao dosljedni ateist jednostavno ignoriraš i sa pozicije neke druge religije, moguće i neformalne i nekonvencionalne. 
E sad, u drugom slučaju je stvarno potrebno učiniti dodatni napor kako bi svoju religijsku poziciju barem samome sebi, a možda i drugima prikazao kao superiornu religiji sa kojom se želiš obračunati, ali barem takva praksa u povijesti nikada nije predstavljala neku posebnu novost odnosno iznenađenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 20:30

Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.

musliman ateist

Nisam primjetio da on igdje izričito spominje da je ateist, tako da se ne mogu oteti dojmu kako je riječ o tvojem osobnom zaključku u skladu sa vlastitim wishfull thinking.
Ali moguće je i da se varam, jer stvarno nemam pojma o kome je riječ.
zajebavam se misleci da  se podrazumjeva da nitko nece vadit iz konteksta  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:30

debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
melkior wrote:

Vjera u suštini i jest nešto intimno, iskreno, duboko da bi bilo podložno društvenim manipulacijama tradicionalne prostitucije vrednota

Osobna vjera da, ali postoji i kolektivna vjera koja se uobičajeno naziva religijom, a nisam siguran da postoji tako nešto kao što je kolektivno intimno.

ne postoji kolektivna vjera , ne izmisljaj

Naravno da postoji. Možeš je vidjeti svaki dan ako odeš na misu u neku od kršćanskih crkava ili prisustvuješ molitvi u nekoj od (u Hrvatskoj doduše rijetkih) džamija.
Ako to nisi u stanju shvatiti, onda imaš veliki problem sličan onima koji imaju zagovornici teze o ravnoj Zemlji.
Inače, ponavljam kako tako nešto kao što je apsolutni individualizam jednostavno ne postoji, jer nas u prosjeku oko 50% izgrađuje kultura (Steven Pinker), a to je ponajprije kolektivni fenomen kojeg oblikuje društvo, makar na izgradnju iste neki pojedinci znaju dati veliki obol.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by omni 16/11/2018, 20:32

Musliman ne moze biti ateist, musliman oznacava nekoga tko je pripadnik Islama i provodi pravila Islama u svakodnevnome zivotu.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Guest 16/11/2018, 20:35

omni wrote:Musliman ne moze biti ateist

U religijskom smislu ne može, ali može u kulturološkom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by marcellus 16/11/2018, 20:45

debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.

musliman ateist , treba toga vise a ovi iz pop kulture najbolji distributeri

ae uz pet šest milijuna musa u GB dugo će poživjet

ti misliš da je to ko kod kršćana "od sad ću bit ateist"

ne bi to tako išlo

_________________
Zayn Malik izjavio da više nije musliman 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 20:47

Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
melkior wrote:

Vjera u suštini i jest nešto intimno, iskreno, duboko da bi bilo podložno društvenim manipulacijama tradicionalne prostitucije vrednota

Osobna vjera da, ali postoji i kolektivna vjera koja se uobičajeno naziva religijom, a nisam siguran da postoji tako nešto kao što je kolektivno intimno.

ne postoji kolektivna vjera , ne izmisljaj

Naravno da postoji. Možeš je vidjeti svaki dan ako odeš na misu u neku od kršćanskih crkava ili prisustvuješ molitvi u nekoj od (u Hrvatskoj doduše rijetkih) džamija.
Ako to nisi u stanju shvatiti, onda imaš veliki problem sličan onima koji imaju zagovornici teze o ravnoj Zemlji.
Inače, ponavljam kako tako nešto kao što je apsolutni individualizam jednostavno ne postoji, jer nas u prosjeku oko 50% izgrađuje kultura (Steven Pinker), a to je ponajprije kolektivni fenomen kojeg oblikuje društvo, makar na izgradnju iste neki pojedinci znaju dati veliki obol.

sve si udrobio u vjeru kako je zamislja mali ivica , ni ova vjera u koju kao vjerujes nije jednoobrazna iako pod zajednickom vladom , vatikanatom
i ne samo to nego vas 10-ak na forumu koji kao vjerujete nemate ni priblizno slicne stavove o svojoj vjeri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by debotoijusto 16/11/2018, 20:51

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
Speare Shaker wrote:
debotoijusto wrote:ne znam tko je lik no biljezim +

Blago njemu, tko god da bio.

musliman ateist , treba toga vise a ovi iz pop kulture najbolji distributeri

ae uz pet šest milijuna musa u GB dugo će poživjet

ti misliš da je to ko kod kršćana "od sad ću bit ateist"

ne bi to tako išlo

bode ga kurac kao da se do sed druzio s pucanima po ulici , jedne izgubi a druge privuce ili ode negdje o svom poslu , ako je poznat kako se pise ima i love
boj se vuka boj se lisice i nikad u sumu  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Zayn Malik izjavio da više nije musliman Empty Re: Zayn Malik izjavio da više nije musliman

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum