ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by melkior Sun 28 Oct - 23:15

Bivši radnik Uljanika za Index: Tamo je svejedno radiš li ili ležiš
Marko Repecki prije 2 sata
231


Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Radnikuljaniiiiik

RADNICI Uljanika ponovno su u štrajku zbog neisplate plaće, koja ovog puta, za razliku od prethodnih mjeseci, možda neće ni stići jer novca nema, a naručitelji su otkazali gradnje brodova pa je brodogradilište svakim danom sve bliže likvidaciji.  

Strpljenje su izgubili i radnici koji masovno daju otkaze jer od minimalca, koji mogu očekivati iz Fonda za osiguranje radničkih potraživanja, što je jedini preostali način da država ponovno “uskoči”, nije moguće živjeti, platiti režije, kredite i ostalo.

Edvin Beriša, 35-godišnji varilac iz Uljanika, prošlog je tjedna također dao otkaz nakon što je u toj tvrtki proveo gotovo cijeli dosadašnji radni vijek. Ima nezaposlenu suprugu, troje djece i dva kredita pa mu je jasno da tamo više nema što tražiti. Za Index je ispričao zašto je dao otkaz, ali i opisao kaos koji je vladao u pulskom brodogradilištu, zbog kojeg je bilo vrlo teško raditi, pa su kasnile isporuke brodova, a ljudi gubili motivaciju za rad.

"Imam nezaposlenu ženu i troje djece, morao sam otići, a kolegama želim sreću"

"U Uljaniku sam radio 13 godina i šest mjeseci, a još jedno godinu i pol prije toga kod kooperanta koji je za njih radio. U biti cijeli svoj život. Kao što svi znaju, Uljanik je uvijek bio siguran, plaća je stizala 13. u mjesecu, dogodilo se samo jednom da je zakasnila jedan dan. Sad je krenulo to kašnjenje, problemi, a ja si to ne mogu dozvoliti u svojoj situaciji. Tri mjeseca s tim minimalcem meni će jedva pokriti kredite, a gdje su režije. Imam troje djece i suprugu, a samo ja radim. Najstarije dijete ima pet godina. Probali smo ih staviti u vrtić, ali kako ona ne radi, ne možemo dobiti mjesto, a tko će ti dati posao ako ne možeš prvo djecu staviti u vrtić. Ne znam što dalje, sad imam par mjeseci naknadu s biroa pa je to kao neka sigurnost, a dalje ću vidjeti. Želio bih svojim kolegama poručiti da im želim puno sreće i da se nadam da će se brodogradilište nekako izvući iz ove situacije", kaže Beriša.


Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije IMG_3089_web_index_765px


Dodaje da se za davanje otkaza čak čeka u redovima. On razmišlja o odlasku u Njemačku, gdje ima brata.

"Ljudi masovno daju otkaze. Znam da ih je u jednom danu otišlo deset, taj dan kad sam ja otišao. Jučer je jedan dečko javio da kad je ulazio, da ih je bilo pet, kad je izlazio iz kancelarije, čekalo ih je još sedam-osam. Nisam mogao vjerovati da moraš čekati red za otkaz. Neki znaju gdje će, neki ne znaju. Ja imam rezervni plan, ali što će ovi koji ne znaju? A ljudi nemaju novca. Puno ljudi je sad na bolovanju, godišnjem i idu raditi na crno. Idu brati masline ili raditi bilo što drugo samo da nešto zarade. Brat mi već dosta dugo radi u Njemačkoj, mogao bih bez problema kod njega. Ako se odlučim za Njemačku, tamo ću moći raditi u struci bez ikakvog problema i straha - sve što sam radio u Uljaniku", kaže Beriša.

Upravu nije bilo briga za gubitke na brodovima

Što se tiče rada Uprave, smatra da su dogovarali brodove samo da se dokažu, nije ih bilo briga za gubitke.

"Uprava je pokušavala dogovoriti brodove samo da se dokažu, da pokažu kako oni dobro rade. A koliko je uz to bilo mućki, to samo oni znaju, vjerojatno će se pomalo i to saznati. Po mom mišljenju, čovjek koji želi kratkoročno gledati, muljati, napraviti vilu, njega boli briga, on ugovara brodove iako zna da ide s tim u minus. Zašto ne bi bilo bolje da ima jedan brod, ako treba neka bude neki ekstra kao što je bio ovaj zadnji kruzer što smo radili, na njemu može puno više zaraditi nego na nekima koji koštaju 20 milijuna dolara, što je iznos za nekoliko plaća", kaže Beriša.

"Zadnjih godinu dana i ja sam rekao: 'Neću raditi, sad ću biti neradnik.' I znate što se promijenilo? Apsolutno ništa."


No problem je i što ljudi nisu motivirani za rad. Praktički je svejedno radi li netko ili ne.

"Tamo ima stvarno kvalitetnih majstora, a ima i ovih koji ne žele raditi - jednostavno sjede. Nisu gurali ljude, poticali ih. Nisu im rekli: 'Evo ti plaća od 10 tisuća kuna, ali radi kako treba. Onaj tko ne bude radio, dobit će tri tisuće.' U dijelu u kojem sam ja radio, čovjek koji ne potroši kolut žice u mjesec dana zaradi 400 kuna manju plaću od mene koji svaki dan mijenjam kolut i to nema nikakve veze. Zadnjih godinu dana i ja sam rekao: 'Neću raditi, sad ću biti neradnik.' I znate što se promijenilo? Apsolutno ništa. Plaća mi nije bila niža. Zašto to dozvoljavaju? Ako se netko žali da mu je mala plaća, zašto ga se ne stimulira da radi i zaradi veću plaću? Ja sam sto puta rekao: 'Uzmite metar, izmjerite, vidite tko je koliko radio.' A oni daju neke ocjene koje nemaju veze s realnošću. To je sve utjecalo na razlog kašnjenja brodova - jer ljudi ne žele raditi. Imaš one koji žele raditi, koji su predani Uljaniku, koji nemaju vanjski život. On radi i jedva čeka da sutra ide raditi. Takav čovjek živi za Uljanik. Ali sve je više ljudi koji ne žele raditi.

Čovjek iz moje hale ima 55 godina i ne prestaje raditi, jednostavno ne prestaje. Ide na jednu kavu, marendu, zapali dvije cigarete i to je to. Sve po PS-u. A čovjek ima najmanju ocjenu - dvojku. Zašto? A ovaj drugi svako malo je sa šefom, odlazi mu u ured, tamo sjede po dva sata i razgovaraju. On ima sedmicu-osmicu, znači to je 700 kuna veća plaća, ali čovjek sjedi, a ovaj radi. Dečko koji ima jedno dijete dobije 500 kuna veću plaću od mene koji imam troje djece i veliku poreznu olakšicu. Ja sam bio tamo 13 godina, on sedam mjeseci, ali je u nekom srodstvu sa šefom. Ja sam ga učio kako što treba. Ja ga učim i umjesto da mene nagrade, on ima veću plaću. Tu sestrići, bratići imaju privilegije. Zato i je sve tako", kaže Beriša.

Dodaje da se majstorima kroz sustav ocjenjivanja smanjuju plaće kako bi se namaknuo novac za one koji ne rade. Prema njegovoj procjeni, brodove u Uljaniku radi oko tisuću ljudi, a na njih dolaze još tri tisuće - od administracije, raznih viših i nižih šefova i slično.


Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije IMG_3093_web_index_765px

"Od četiri tisuće ljudi, tisuću ih gradi brodove"

"U globalu tisuću ljudi, od preko četiri tisuće, radi te brodove, svi ostali ili su neradnici, ili su u kancelarijama, ili su šefovi - znači da tisuću ljudi vuče za četiri tisuće ljudi. Ma nema šanse da takva firma može opstati. Kako opstaju vani firme? Da te plate i ti radiš, a ovdje nema toga. To je glavni razlog po mom mišljenju zašto Uljanik ne može opstati. To je jako puno utjecalo na to zašto brodovi nisu napravljeni. Ima izmišljenih poslova koliko god hoćete. Kad nisam imao posla, prebacili su me u onaj dio koji stavljaju ispod brodova da brod može u more. Tamo se radi efektivno jedan do dva sata. To je 15, 20, 30 ljudi, kako kada. Tamo se radi sat-dva i to je to. Svi sjede, leže, spavaju, igraju karte.

No oni ne ganjaju ove koji ne rade, oni ganjaju one koji rade. Ruše majstorima ocjene (plaću) da bi imali za neradnike. Razumijem da i oni moraju imati plaću, al neka je zarade. U tome je stvar. Tu je najveći problem, ali nitko ne priča o tome. Ok, kriva je i uprava jer je ugovarala tako kako je ugovarala, ali vjerujem da se i ta velika količina brodova mogla napraviti da se radilo, da se plaćalo. Bilo gdje drugdje šef ako ima 4000 eura, ovi majstori imaju 3000 eura, 2500 eura imaju ovi manji majstori, ali svi rade i svi imaju plaće. Kod nas ne, kod nas ima jako, jako puno onih koji dođu, provuku karticu, ni šef ih ne vidi, odu u baraku i nema ih čitav dan. Koliko se tu sati gubi.

Niži šefovi, ovi s plavim šljemom, imaju od 6,5 do 7 tisuća kuna, a već s crvenim šljemom - šefovi hala - skaču na 10-11 tisuća, kako gdje, a već ovi iznad njih na 17, 18, 20 tisuća. On se šeće i služi tome da njega zoveš kad imaš neki problem, da ne bi išao do glavnog šefa. Ja moram zaraditi plaću za sve njih iznad sebe i još za ove po kancelarijama. Nikad ovi viši šefovi nisu došli ovdje i pitali kako vam je, je li vam dobro ovdje", kaže Beriša.

"Stavite kamere u hale da se vidi tko koliko radi"

Kaže da, ako se Uljanik oporavi, prvo treba urediti sustav plaća.

"Ako se Uljanik ikad oporavi, trebalo bi pripaziti tko radi, a tko ne radi i dati prema tome realnu plaću. Te ocjene i gluposti koje sada postoje - ništa to ne vrijedi. Jednostavno, kad su toliko uložili u Uljanik, mogli su i u svaku halu po 4-5 kamera. U svakoj hali ima kancelarija, stavi tamo monitor i točno će se vidjeti tko što radi. Tako imaju vani, ali onda oni koji rade dobiju dobru plaću, a onima koji ne rade kažu: 'Evo ti 2000 kuna, više nisi ni zaslužio'", zaključuje Beriša.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/bivsi-radnik-uljanika-za-index-tamo-je-svejedno-radis-li-ili-lezis/2035150.aspx
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by L'âme Mon 29 Oct - 0:07

Kic skoro bio lincovan kad je iskazao sumnju da bi se ovako nesto moglo dogadjat.
Trebao je covjek i prije otici.
Rasulo.
Bez odgovornosti.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by RayMabus Mon 29 Oct - 5:50

Pa i netriba radit za četiri tisuće kuna, to je dolaženje na posao i piješ kave za tu plaću, koliko para toliko muzike 

Inaće lik je u pravu jer ako ti radiš a ovaj do tebe ne a plaća ista a onda svi na kraju ne rade jer tko radi ispada samo budala šta i je
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by marcellus Mon 29 Oct - 5:54

socijalizam

_________________
Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by RayMabus Mon 29 Oct - 6:00

marcellus wrote:socijalizam
I rodijački kapitalizam sa niskim plaćama i pričama dobro je dok ima posla 

Eto sad po miljona ljudi uteklo, posla ima a ovi šta su ostali neće da se digne ujutro a kamoli da ti radi cijeli dan za kikiriki
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by marcellus Mon 29 Oct - 7:51

koreja problemi zdravo

https://narod.hr/svijet/nismo-jedini-korejska-brodogradilista-nagomilala-42-milijarde-dolara-gubitaka-daewo-pred-stecajem-a-uprava-pred-sudom

_________________
Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by RayMabus Mon 29 Oct - 7:56

Pa eto Vijetnam i Indija razvijaju brodogradnju i sad kad jedna južna Koreja nemože izaći na kraj sa njima a šta bi mi tribali

Gasi sve
RayMabus
RayMabus

Posts : 177097
2014-04-11


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by darth_vader Mon 29 Oct - 8:16

Nice wrote:Kic skoro bio lincovan kad je iskazao sumnju da bi se ovako nesto moglo dogadjat.
Trebao je covjek i prije otici.
Rasulo.
Bez odgovornosti.


Kic je u kurcu i treba ga linčovati...  :lynchmob:
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19697
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by catabbath Mon 29 Oct - 8:50

Sudbina i put Uljanika je određen prije mnogo godina

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Jl-jakovcic-1

_________________
Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by AssadNaPodmornici Mon 29 Oct - 8:52

inače isti , ali baš isti obrazac ponašanja je bio u splitskom škveru prije nego je propao . sve isto što ovaj lik priča. evo meni prvi rođak, radio je 20godina kao majstor, zanimljivo dok mu je radionu vodio jedan hrvat povratnik iz njemačke(koji je naučio na njemački sustav rada), on napredovao, on vidio da mi se rođak trudi, da ga zanima taj zanatski posao i non stop je napredovao i dobija bolju plaću i poslove sa više odgovornosti.. taj švabo se posvađa sa našim direktorom, i dao otkaz ili šta je već bio, a onda za poslovođu radionice došao neki domoljub vlaj iz HDZa.. 
i šta je taj katolik domoljub napravio? prvo je doveo svoga nećaka, koji veze nema sa švkerskom strukom, uhljebio ga na plaću u radioni za 6000kn. a onda je mom rođaku srezao plaću i da mu najnižu grupu posla u radioni(na papiru ga je srezao na najnižu razinu a ostavio mu da radio isto), i na plaću 3000kn . i dalje ga zadrža da radi isti posao, samo njegov posao je prepisivao svom netijaku .. najgora stvar taj netijak i nakon 10godina staža u škveru nije kurca naučio i dalje je bio nesposoban za raditi, .,.. mislim ja da sam doveden na plaću negdje , barem bi se trudio naučiti posao, čisto radi mene. i to je ono samo što se dešavalo po radioni.. a gdje su uhljebi po kancelarijama, kaže rođak ima isto jedan kao šefić tih pa radioni, neki HDZ bosanac isto doveden na plaću.. kaže rođak da ga u 10ak godina nikada niti jednom nije vidio da radi nešto u škveru. .samo šeta od radione do radione, kao "nadgleda" šta se radi, jedanput nešto zapelo, pita ga moj rođak da mu pomogne, ovaj slegnuo ramenima i uteka.. 10 000kn plaća.. kaže niti jednom ništa nije radio.. 

meni je kriv i sam rođak, on i većina drugih hrvata ima "slipav" mentalitet.. ono socijalistički mentalitet, oni se pomire sa situacijom da netko tu neradi ništa i ima veću plaću od njega koji se trudi.. trebaš odmah dati otkaz i tražiti bolji posao, amen.. a firma neka propadne..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21190
2018-06-14


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by catabbath Mon 29 Oct - 8:58

AssadNaPodmornici wrote:meni je kriv i sam rođak, on i većina drugih hrvata ima "slipav" mentalitet.. ono socijalistički mentalitet, oni se pomire sa situacijom da netko tu neradi ništa i ima veću plaću od njega koji se trudi.. trebaš odmah dati otkaz i tražiti bolji posao, amen.. a firma neka propadne..

Upravo to. Inače ja sam radio u Uljaniku nešto manje od godinu dana i dao otkaz. Btw dok nisu plaćali kooperante, nisu plaćali dobavljače, nitko se bunio jer je sića od plaće dolazila redovno a svi su znali šta uprava radi i kako se radi ali evo prodali su se za 4000 kn/mj i mislili su da Uljanik ne može propasti ni pod razno jer je to "institucija", kako netko će već dati pare.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by debotoijusto Mon 29 Oct - 9:03

zavrsite coviku brod i zatvorite alcatraz

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/australski-milijunas-ne-zeli-kupiti-uljanik-zeli-samo-zavrsiti-svoj-luksuzni-brod/7992326/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by AssadNaPodmornici Mon 29 Oct - 9:04

catabbath wrote:
AssadNaPodmornici wrote:meni je kriv i sam rođak, on i većina drugih hrvata ima "slipav" mentalitet.. ono socijalistički mentalitet, oni se pomire sa situacijom da netko tu neradi ništa i ima veću plaću od njega koji se trudi.. trebaš odmah dati otkaz i tražiti bolji posao, amen.. a firma neka propadne..

Upravo to. Inače ja sam radio u Uljaniku nešto manje od godinu dana i dao otkaz. Btw dok nisu plaćali kooperante, nisu plaćali dobavljače, nitko se bunio jer je sića od plaće dolazila redovno a svi su znali šta uprava radi i kako se radi ali evo prodali su se za 4000 kn/mj i mislili su da Uljanik ne može propasti ni pod razno jer je to "institucija", kako netko će već dati pare.
pa to ti je to. ljudi se pomire na sranja i adio. mislim tako je nekada bilo u socijalizmu, počneš raditi u nekoj firmi državnoj i stojiš do penzije. .i onda se naučiš pomiriti, naučiš se da se zna tko napreduje, tko šljaka itd.. i nitko se nije smia bunit, jer odmah pendreci itd.. ambicionzniji Hrvati bi tada utekli za njemačku.. i danas pametniji ljudi, bježe od takvih firmi i u njemačku. 

inače taj mentalitet "u šupku smrdi ali je barem toplo", je i u privatnim firmama isto.. znam hrpu frendova koji kukaju "aaa iskorištava me za 3000-4000kn" a ja kažem daj otkaz i traži dalje - nemaju muda.. 

par likova je skupilo muda, dalo otkaz itd, i ama baš nitko nije požalio.. ili su našli bolji posao u RH ili vanka, svi se preporodili.. 
ja ovo lito odradio jebački posao za ovu firmu, onako nisu loši uvjeti, ali znam da mogu dobiti dosta bolje.. mene pita gazda prije koji tjedan, "ej oćeš ostati i za nas iduću sezonu, dobijati će sve bolje to , bolje ovo, bolju plaću".. ne hvala , već imam ponudu za iduću sezonu..  naučio sam dosta o toj struci, ali znam da nemogu puno napredovati jer bolje pozicije su zauzeli od gazde frendovi, a bolje pozicije čeka ekipa koja je 2-3 sezone unutra..

jedan koji radi za toga lik-a 5godina, mjesec dana mi je kukao "kako mu je teško , kako ovo ono".. ja mu kažem, bogati daj otkaz, vidim da si sposoban , naći ćeš bilo di drugdje bolje plaćen posao".. 

"a neznam ja, a žena , a sigurna plaća, a ovo a ono".. aj puši kurac onda šta kukaš

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21190
2018-06-14


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by kic Mon 29 Oct - 9:05

jasambrend wrote:
Nice wrote:Kic skoro bio lincovan kad je iskazao sumnju da bi se ovako nesto moglo dogadjat.
Trebao je covjek i prije otici.
Rasulo.
Bez odgovornosti.


Kic je u kurcu i treba ga linčovati...  :lynchmob:

:slowpoke:
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by kic Mon 29 Oct - 9:06


hr mentalitet: glup si ako radiš, duplo glup ako radiš pošteno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by L'âme Mon 29 Oct - 9:09

jasambrend wrote:
Nice wrote:Kic skoro bio lincovan kad je iskazao sumnju da bi se ovako nesto moglo dogadjat.
Trebao je covjek i prije otici.
Rasulo.
Bez odgovornosti.


Kic je u kurcu i treba ga linčovati...  :lynchmob:
te vase intimne rasprave me ne zanimaju
;-@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by kic Mon 29 Oct - 9:09


šefova ima više nego radnika, to je sigurno problem, ali mislim da je i to kriva percepcija i da se misli da samo tko fizički modificira brod da je radnik, a ostali su šefovi, paaa nije baš tako, ali nesrazmjer sigurno postoji i je faktor-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48024
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by Guest Mon 29 Oct - 9:10

Uljanik radi 160 godina preživio je sve režime i 2 svjetska rata. I ONDA SU DOŠLI HRVATI.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by catabbath Mon 29 Oct - 9:13

Gnječ wrote:Uljanik radi 160 godina preživio je sve režime i 2 svjetska rata. I ONDA SU DOŠLI HRVATI.

Za razliku od Nina ti si čovik bez vizije lol!
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12409
2015-08-22


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by AssadNaPodmornici Mon 29 Oct - 9:14

kic wrote:
hr mentalitet: glup si ako radiš, duplo glup ako radiš pošteno..
 iskreno da sam i ja u takvom škveru , tipa splitskom ili pulskom , i ja bi radio boli kurčina.. nisam lud.. mislim ja nebi bio ljenivac koji bi spavao i opija se za vrijeme radnih 8h i čekao svojih 5000kn, nego bi lipo , otišao u radionu, i susjedu ogradu napravio, sebi gradele, ovome ono, ovo .. aj bog.  ti su još i najpametniji

1)znaju raditi zanat, neće takav ostati gladan sutra
2)znali su zaraditi i lovu, dvije plaće 

jest da su uništavali firmu, ali firma je ionako bila uništena.. kada je cijeli sustav takav trulež iz unutra.. nema im spasa.. kada sam ja čuo od rođaka što se dešava u splitskom škveru.. i to u pogonu, a onda možeš misliti kako je po kancelarijama, među direktorima itd..  rekao sam nema boga isusa da će se ta firma izvuć.
a sada vidim i uljanik u totalno istom sranju.. nema boga isusa da može biti spašen.. nema šanse.. tko je iti malo sposobniji , takvi su već napustili firmu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21190
2018-06-14


Back to top Go down

Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije Empty Re: Uljanik u pizdu materinu, trebao je i davno prije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum