ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Hektorović Fri 12 Oct - 12:54

URNEBESNO ZLOČESTO Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića
Kad se pročita "argumentacija" sirotog Bijedića, postaje jasno zbog čega je BiH crna rupa Europe i zbog čega BiH kao država stagnira. S ovakvim stanovnicima, bolje nam ni ne može biti.
Tuzlak Nermin Bijedić uputio je otvoreno pismo HRT-u u kojem je ponudio objašnjenje zbog čega je kao Bošnjak glasovao za Željka Komšića i time izravno sudjelovao u poništavanju hrvatske izborne volje, kršenju Ustava BiH i Daytonskog sporazuma.
Njegovo objašnjenje obiluje fašističkim stavovima, zloćom i temeljnim nerazumijevanjem Ustava BiH ali daje i sjajan uvid u um Bošnjaka koji je glasovao za Komšića. 
Kad se pročita "argumentacija" sirotog Bijedića, postaje jasno zbog čega je BiH crna rupa Europe i zbog čega BiH kao država stagnira. S ovakvim stanovnicima, bolje nam ni ne može biti.
Tako nam Nermin, revoltiran emisijom Otvoreno HRT-a kojoj su tema bili izbori u BiH, pojašnjava sljedeće:
"Sva četiri člana moje porodice, kao Bošnjaci, glasali su za Željka Komšića i to smatram, s punim pravom utvrđenim Ustavu FBiH ali i u elementarnom moralu i etici.
Etičnost se ogleda u tom što je član Predsjedništva BiH iz hrvatskog naroda i moj član Predsjedništva i donosi odluke koje se direktno tiču mene i života moje porodice, pa je potpuno logično da imam pravo birati ga. Time mi Hrvatima ništa ne serviramo niti im šta biramo. Naprotiv mi serviramo i biramo sebi ono što nam odgovara, na što imamo demokratsko pravo. Na stranu to što nas je g-din Dragan Čović svojim stavovima i ponašanjima natjerao na to. Da je bilo suprotno, možda bismo glasali i za samog Čovića.
Naglasio bih da BiH demokratije ima pregršt manjkavosti kojih smo apsolutno svijesni.Tako mi iz entiteta FBiH nemamo pravo glasati za člana Predsjedništva iz srpskog naroda, odnosno entiteta zvanog RS, koji direktno utiče na moj i naše živote a mi ga ne možemo birati. I obratno, oni iz drugog entiteta ne mogu glasati za ove iz prvog entiteta. To svakako nije dobro i nije demokratski a plod je političkog nasilja koga je prozveo Dejton i nerješeno prekinute agresije na RBiH. Međutim, naša budućnost je budućnost građanske države pa ćemo i to uz Božiju pomoć, riješiti u civiliziranoj Republici BiH.
Nadalje, Čović i njegovi istupi a pogotovo istupi njegovih pobočnika, prije svega izvjesnog Karamatića i izvjesne Krišto, imaju sve odrednice čistog fašizam i direktna su prijetanja bošnjačkom narodu. Za sada su bošnjačke rekacije su uglavnom anemične, baš kao što je anemičan neustoličeni bošnjački lider. Identične stavove ima izvjesni Ljubić koji djeluje iz klupa vašeg Sabora i koga plaćaju hrvatski poreski obveznici.
(...)
Ako govorimo o ugroženosti naroda i demokratiji u BiH, morate znati da Hrvata u BiH ima 15%. Koliko imaju vlasti? Objasnite svojoj publici koliko vrijedi glas jednog Hrvata u odnosu na glas jednog Bošnjaka kojih u BiH ima u apsolutnoj većini? Kao paralelu objasnite svojoj publici kako ste riješili odnose sa Srbima koji su ostali da žive u Hrvatskoj? Vi to dobro znate a mi to ne znamo, zato ćemo uz vašu pomoć ući u EU. Hoćemo, ali malo morgen….
Također morate zaboravite da su Hrvati ili bilo ko u BiH, konstitutivni narod. Bošnjaci, Srbi i Hrvati su državotvorni narodi a kako niko u BiH nije u državu BiH unio ništa svoje (ekskluzivnu teritoriju) ne može biti konstituivan. Također morate znati da je BiH starija i od bosanskih Srba i bosanaksih Hrvata jer su ti isti nastali iz Bošnjaka, pravoslavne i katoličke vjere, prije 100 ili 200 godina. Ali svako ima pravo da sebe nazove imenom kojim hoće.
Kad smo kod imena, mi svi u BiH smo Bosnaci. To morate znati. Nismo Bosanci i Hercegovci. Nemojte nas dijeliti jer su svi Hercegoci- Bosnaci. Obratno ne važi. Ja imam sreća, hvala Bogu, da sam Bosanc porijeklom iz Hercegovine.
Obzananite svojoj publici da u Kantonima sa bošnjačkom većinom, da Hrvati ili bilo ko nije ugrožen. Ugrožavanje bilo koga nije sastavni dio bošnjačke politike ni Bošnjaka", stoji u pismu Bijedića HRT-u.
Iz navedene "argumentacije" potpuno je jasno kako Bošnjaci zamišljaju suživot u BiH. Inače, navedena "argumentacija" nije neko trećerazredno trabunjanje nekog pijanice, nego je sažetak svih političkih stavova bošnjačke političke, medijske i intelektualne scene. Na navedenu količinu gluposti uopće nije moguće odgovoriti a to i jest cilj bošnjačke elite - zatrpati javnost gomilom gluposti koje je onda nemoguće sve demantirati.
R.I. / Dnevnik.ba 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by kic Fri 12 Oct - 13:02


bolje ne čitat, konfuzija žešća u glavi.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 13:05

Pročitao no.... uffff
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by vuksadinare Fri 12 Oct - 13:07

tu je dobrim dijelom bošnjo u pravu...i to je greska hdz-a bh sto samo forsira hdz-ovog kandidata kao jedinog 'pravog'...covica inkriminiraju financisjke malverzacije i to mu ej krimen...i tu ga dijelom hvataju..zato treba za predsjednistvo birati zajednickog hravtskog kandidata neokaljanog koji ce braniti hravtske interese a da bosnej i međun.zajednica ne opanjkavaju po nekim drugim pitanjima poput korupcije,uhljebljivanja,financijskih malverzacija i time raditi propagandu protiv hrvatskog kandidata...koja ce stranka hrvatska biti vodeca u parlamentu,federaciji,kantonima manje bitno moze i hdz...ako ti stavis kandidata koji iza sebe nema afera bosnje ga jedino mogu loviti da brani hrvatske interese i nsita vise..a ko mu to moze zamjeriti..nitko...a komsic ili 'komsici' bi tada bili nebitni...zato izborom komsica dijelom ima krivnje i na hrvatskoj strani i hdz-u...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by vuksadinare Fri 12 Oct - 13:09

po meni bi bilo najbolje da parlament bh-a bira clanove predsjednistva iz sva tri naroda..a posto su hdz,sda i dodikova stranka najjace u parlamentu i vjerojatno bi međusobno podrzali svoje kandidate..ne bi bilo problema..ni ovakvih peripetija i svađa
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by T. Fri 12 Oct - 13:11

naša budućnost je budućnost građanske države pa ćemo i to uz Božiju pomoć...


heh, da ovo izjavi netko u rh...

razapelo bi ga od strane nvo-a, sdp-a, hns-a, zelenih, te dr. predstavnika slobodnosmisleće lijevonapredne 'inteligencije'...

_________________
Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 13:15

S Nerminom ću se složit u jednoj stvari a ta je da gospodin Čović sa pričom o HercegBosni radi isto ono šta je napravio gospodin Boban za vrijeme rata u Bosni a ta je da tom idejom aktivira sve Bošnjake da vojno krenu na Hrvate

Zapitajte se dali bi Bošnjaci u ratu onako silovito krenili na HercegBosnu da ovaj nije izglasao separatizam

Možda bi neki ali nebi svi s onakvim žarom, zato su nas vojno i pobijedili jer smo ih sami izazvali i opet istu politiku izaziva gospodin Čović
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 14:28

RayMabus wrote:S Nerminom ću se složit u jednoj stvari a ta je da gospodin Čović sa pričom o HercegBosni radi isto ono šta je napravio gospodin Boban za vrijeme rata u Bosni a ta je da tom idejom aktivira sve Bošnjake da vojno krenu na Hrvate

Zapitajte se dali bi Bošnjaci u ratu onako silovito krenili na HercegBosnu da ovaj nije izglasao separatizam

Možda bi neki ali nebi svi s onakvim žarom, zato su nas vojno i pobijedili jer smo ih sami izazvali i opet istu politiku izaziva gospodin Čović
I zbog ovoga je Komšić puno bolji izbor za Hrvatsku

Budali nemoš neke stvari objasnit pa se to objasni drukčije : demografski slom Hrvata u Bih i Komšić koji vas neutralizira

Kad niste shvatili onda ćete shvatiti ovako
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Sora Fri 12 Oct - 14:41

RayMabus wrote:S Nerminom ću se složit u jednoj stvari a ta je da gospodin Čović sa pričom o HercegBosni radi isto ono šta je napravio gospodin Boban za vrijeme rata u Bosni a ta je da tom idejom aktivira sve Bošnjake da vojno krenu na Hrvate

Zapitajte se dali bi Bošnjaci u ratu onako silovito krenili na HercegBosnu da ovaj nije izglasao separatizam

Možda bi neki ali nebi svi s onakvim žarom, zato su nas vojno i pobijedili jer smo ih sami izazvali i opet istu politiku izaziva gospodin Čović
Bošnjaci krenuli silovito na hercegbosnu ..
Sinko

:)
Imas ti bujnu mastu 
I VELIKE OCI ..
BOGEC MALI . STALNO NEKO SILOVITO U GLAVI MU DELA ZMESARIJE :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 14:42

Dok god ne budete slušali vojne upute iz Hrvatske nećete dobro proći

Od sto Bošnjake možda njih dvadeset bi krenilo na vas iz čista mira a onih osamdeset nebi

Dok god vi pričate o HercegBosni ja nasuprot sebe imam sto Bošnjaka jako motivkranih da ratuju protiv mene u Bosni

Zato ćete vi sad imati dvije stvari a to su demografski slom i Komšić koji je armija bih a HVO izbačen

Istodobno će Hrvatska jako jačati svoje snage

Gospodo draga s budalom NEMA PRIČE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Sora Fri 12 Oct - 14:43

kic wrote:
bolje ne čitat, konfuzija žešća u glavi.
Kome? 
Covjek je vrlo argumentiran i jasan 
Nema konfuzije kod njega :cleanteeth

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 14:46

Sora wrote:
RayMabus wrote:S Nerminom ću se složit u jednoj stvari a ta je da gospodin Čović sa pričom o HercegBosni radi isto ono šta je napravio gospodin Boban za vrijeme rata u Bosni a ta je da tom idejom aktivira sve Bošnjake da vojno krenu na Hrvate

Zapitajte se dali bi Bošnjaci u ratu onako silovito krenili na HercegBosnu da ovaj nije izglasao separatizam

Možda bi neki ali nebi svi s onakvim žarom, zato su nas vojno i pobijedili jer smo ih sami izazvali i opet istu politiku izaziva gospodin Čović
Bošnjaci krenuli silovito na hercegbosnu ..
Sinko

:)
Imas ti bujnu mastu 
I VELIKE OCI ..
BOGEC MALI . STALNO NEKO SILOVITO U GLAVI MU DELA ZMESARIJE :cry
Naravno, intezitez napada armije bih na Hrvate bi bio za najmanje pedeset posto slabiji da budala Boban nije proglasio HercegBosnu

Ti balijko vodi svoje ratove a ja ću svoje

Nisi ti nego ja pripadnik Asthar komande i general galaktičke federacije s pet zvjezdica
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Guest Fri 12 Oct - 14:47

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Kako navijači sa stadiona viču sucu koji nema blage veze sa suđenjem: "Glupaneeee!!! Glupaneeee!!! Glupaneeee!!!"  Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića 1f602

I tko može s ovakvim Ćevapima bilo što kad je u genu smrdljivi i pokvareni Turčin koji te uči lažnoj povijesti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by kic Fri 12 Oct - 14:50

Sora wrote:
kic wrote:
bolje ne čitat, konfuzija žešća u glavi.
Kome? 
Covjek je vrlo argumentiran i jasan 
Nema konfuzije kod njega :cleanteeth

Također morate znati da je BiH starija i od bosanskih Srba i bosanaksih Hrvata jer su ti isti nastali iz Bošnjaka, pravoslavne i katoličke vjere, prije 100 ili 200 godina. Ali svako ima pravo da sebe nazove imenom kojim hoće.
Kad smo kod imena, mi svi u BiH smo Bosnaci. To morate znati. Nismo Bosanci i Hercegovci. Nemojte nas dijeliti jer su svi Hercegoci- Bosnaci. Obratno ne važi. Ja imam sreća, hvala Bogu, da sam Bosanc porijeklom iz Hercegovine.


vrlo jasno
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Sora Fri 12 Oct - 15:31

Da 
Pa nece  valjda govoriti JA SAM BOSANCOHECEGOVAC 
STO USTVARI JE

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Sora Fri 12 Oct - 15:33

RayMabus wrote:
Sora wrote:
RayMabus wrote:S Nerminom ću se složit u jednoj stvari a ta je da gospodin Čović sa pričom o HercegBosni radi isto ono šta je napravio gospodin Boban za vrijeme rata u Bosni a ta je da tom idejom aktivira sve Bošnjake da vojno krenu na Hrvate

Zapitajte se dali bi Bošnjaci u ratu onako silovito krenili na HercegBosnu da ovaj nije izglasao separatizam

Možda bi neki ali nebi svi s onakvim žarom, zato su nas vojno i pobijedili jer smo ih sami izazvali i opet istu politiku izaziva gospodin Čović
Bošnjaci krenuli silovito na hercegbosnu ..
Sinko

:)
Imas ti bujnu mastu 
I VELIKE OCI ..
BOGEC MALI . STALNO NEKO SILOVITO U GLAVI MU DELA ZMESARIJE :cry
Naravno, intezitez napada armije bih na Hrvate bi bio za najmanje pedeset posto slabiji da budala Boban nije proglasio HercegBosnu

Ti balijko vodi svoje ratove a ja ću svoje

Nisi ti nego ja pripadnik Asthar komande i general galaktičke federacije s pet zvjezdica
Ja cu tvoju armadu razbiti u kokice ..
Moze ? :cry

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by RayMabus Fri 12 Oct - 15:35

Koju armadu?

Meni uopće nije do rata u Bosni i Hercegovini no vidim da bi mnogi htjeli batina
RayMabus
RayMabus

Posts : 176179
2014-04-11


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by catabbath Fri 12 Oct - 15:45

jer su ti isti nastali iz Bošnjaka, pravoslavne i katoličke vjere, prije 100 ili 200 godina.


Nastali si od Turaca/poturica ali njima je to ionako isto.

_________________
Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by AssadNaPodmornici Fri 12 Oct - 15:49

TKO proglasi Bosnu suvrenu neimao glavu na ramenu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20987
2018-06-14


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by vuksadinare Fri 12 Oct - 15:50

...gle...sto se tice komsica...jasno je da ga bosnajci dijelom nisu birali da napakoste samo hrvatima..vec jednostavno oni nemaju lidera..nemaju brbljivca poput komsica..nemaju ratobornog lidera...to fakir nije a pogotovo nije đafer...đafer je biran iz tradicije kao i iz sda...ali oni lidera traze u komsicu makar nije formalno bosnjak...njima je trebao jedan njihov 'dodik'..ali ovaj je za razliku od dodika dosta politicki ogranicen a i mentalno..razlika?...dodik nema ptsp komso ga ima...dodo ima sire međunarodne vidike komso ih nema njemu je granica sarajevska carsija sto je rekao dobro kuljis...kosmo je u svađi sa svima dodo nije...niej bar u svađi sa srbijom,rusijom,mađarskom,ceskom,austrijom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99145
2015-09-08


Back to top Go down

Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića Empty Re: Tuzlak Nermin Bijedić otkrio zašto je kao Bošnjak glasovao za Komšića

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum