ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 11:35

Eroo wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Bravo Grci!
Ne loži, antekrstu.  :D

Pružam potporu ljudima u ljutome boju  :D

Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 11:36

pizzon wrote:
Stanojko wrote:
pizzon wrote:
Serbia Strong wrote:
Stanojko wrote:On priznaje "realnost" cak i kada su vera i religija u pitanju...


Takve kao što je on treba stavljati u prve redove kada se krene na prizren...
izvinjavam se sto su nasi stari nisu primili
hruscanstvo sa vama
drage destinacije. sto su cirilo i metodije krenuli iz carigrada preko soluna medju srbe. vi, koji menjate genetiku korenima hriscanstva obicni ste
plagijatori istorije, koji
duhovnost srba svodite
na dnevno politikanstvo.
Ti decko, kao pravi SNS sendvicar - antihrist, nemas pojam o cemu govorimo. Nauci kanone, ko koga moze da priznaje i pod kojim uslovima, pa se vrati da diskutujes. Crkva i religija nije politika pa kako ti odgovara u datom trenutku.  Ali, i ja budala nasao da objasanjavam sendvicaru...
Ne lupetaj vise o sendvicima.
nemoj nista da mi objasnjavas, sve je jasno. 
imali smo sve uredne papire u rukama i sve izgubili. kad je crkva
bila cista od politike, 
nikad.

Hoces reci da ne volis sendvice?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 11:48

MaximusDecimusMiridije wrote:
pizzon wrote:
Stanojko wrote:
pizzon wrote:
Serbia Strong wrote:


Takve kao što je on treba stavljati u prve redove kada se krene na prizren...
izvinjavam se sto su nasi stari nisu primili
hruscanstvo sa vama
drage destinacije. sto su cirilo i metodije krenuli iz carigrada preko soluna medju srbe. vi, koji menjate genetiku korenima hriscanstva obicni ste
plagijatori istorije, koji
duhovnost srba svodite
na dnevno politikanstvo.
Ti decko, kao pravi SNS sendvicar - antihrist, nemas pojam o cemu govorimo. Nauci kanone, ko koga moze da priznaje i pod kojim uslovima, pa se vrati da diskutujes. Crkva i religija nije politika pa kako ti odgovara u datom trenutku.  Ali, i ja budala nasao da objasanjavam sendvicaru...
Ne lupetaj vise o sendvicima.
nemoj nista da mi objasnjavas, sve je jasno. 
imali smo sve uredne papire u rukama i sve izgubili. kad je crkva
bila cista od politike, 
nikad.

Hoces reci da ne volis sendvice?
zaista ne znam odakle
vam nit izmedju mojih
tekstova i sendvicarenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 12:58

Ma pitam ono odijeljeno od politike majkumu neovisno sad od svega toga stvarno ne volis sendvice?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 13:30

Volim sočne 
da nisu suvi
pavlaka, uglavnom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 13:41

pizzon wrote:
T. wrote:čekaće vas on u prvim redovima, s druge strane... :D
ja sam sacuvao svoj obraz 99.kada je kosmet u pitanju.


u nekom sklonistu ili u nekom budzaku u svedskoj. hrrrk pu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 13:45

Serbia Strong wrote:
pizzon wrote:
T. wrote:čekaće vas on u prvim redovima, s druge strane... :D
ja sam sacuvao svoj obraz 99.kada je kosmet u pitanju.


u nekom sklonistu ili u nekom budzaku u svedskoj. hrrrk pu
mozda si se krio ispod stola dok sam ja kopao 
rovove.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Eroo 10/10/2018, 13:46

Serbia Strong wrote:
pizzon wrote:
T. wrote:čekaće vas on u prvim redovima, s druge strane... :D
ja sam sacuvao svoj obraz 99.kada je kosmet u pitanju.


u nekom sklonistu ili u nekom budzaku u svedskoj. hrrrk pu
Nego, šta će uraditi SPC ako se GPC odluči udaljiti od RPC? Gadno, a?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75281
2016-07-22


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Guest 10/10/2018, 14:50

izdalu su uopsteno saopstenje. ocekivano !
grcka je vojno i politicki
postala zapad onog trenutka kada su davno pozvali rim sa ciljem da
se zastite od agresije sa istoka. fakticki da postanu deo rimskog carstva.
nista se tu nije dramaticno promenilo,
osim, gneva grka zbog
odnosa  v.b.i usa prema turskoj. 
glupi su, saveznici ne mogu da zastite balkan, j.istok eu tako sto ce forsirati tursku. vode pogresnu pilitiku u tom smislu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Regoč 10/10/2018, 19:04

pizzon wrote:izdalu su uopsteno saopstenje. ocekivano !
grcka je vojno i politicki
postala zapad onog trenutka kada su davno pozvali rim sa ciljem da
se zastite od agresije sa istoka. fakticki da postanu deo rimskog carstva.

nista se tu nije dramaticno promenilo,
osim, gneva grka zbog
odnosa  v.b.i usa prema turskoj. 
glupi su, saveznici ne mogu da zastite balkan, j.istok eu tako sto ce forsirati tursku. vode pogresnu pilitiku u tom smislu.
Prvo ovo podebljano. Grčka nije postojala od rimskoga osvajanja kao neovisan entitet. Nakon raspada Rimskoga Carstva ne nastaje nikakvo Bizantsko (ili, ne daj Bože, Grčko) Carstvo, kako mi to obično učimo u školama, već se tradicija Rimskoga Carstva nakon 476. prati preko cara sa sjedištem u Konstantinopolu, a država se i dalje zove Rimsko Carstvo (Imperium Romanum) te je još stoljećima rabila latinski kao službeni jezik. Čak i kad je uveden grčki 610., država je i dalje Rimsko Carstvo (Basileja ton Romajon), a narod Romeji. Dakle, nikakva Grčka nije željela postati Rimsko Carstvo jer nikakva Grčka nije postojala da bi to poželjela, a Rimsko Carstvo palo je 1453.
Drugo, glede Balkana i Turske. Istina je, svaka potpora europskoga Zapada i Amerike Turskoj loše će biti primljena na europskom Jugoistoku jer i dalje postoji sviest o višestoljetnoj zločinačkoj naravi turskih osvajačah. Donekle tomu kumuju i neraščišćeni odnosi među jugoistočnim državama pa nema ni minimuma jedinstva protiv potencijalnoga neprijatelja, a što bi nas moglo vratiti u nesrjeće 15. i 16. stoljeća.

_________________
Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima - Page 2 Empty Re: Grčka pravoslavna crkva: Oduprećemo se ruskim pritiscima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum