ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 17:37

Ovaj projekt srpskog istočnog Sarajeva je po meni promašen

U slučaju rata Bošnjaci bi ih jednostavno zaobišli i spojili se s Goraždem i oni se onda mogu samo pridati 

Zato u neku ruku bolje da autocesta ide od Doboja do Modriće pa prema distrikt Brčko jer se tako ekonomski jača i Bjeljina

Srbi u istočnom središnjem dijelu Bosne nisu baš u nekom povoljnom vojnom položaju

RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 17:49

RayMabus wrote:Više nas zanima Zenica Doboj Modrića jer to nas vodi u istočnu Slavoniju  Vojvodinu i Beograd
Kad dođeš do Banjaluke samo daš desni žmigavac pa odeš u Slavoniju, Vojvodinu ili Bjelgrad.
RayMabus wrote:Regoč autoput Split Banja Luka nesluži za naseljavanje Hrvata tj to mu sigurno nije cilj gradnje
Nije, ali bi se dal iskoristiti i za to, pametnom kreditnom politikom i fokusiranjem nacionalne energije.
RayMabus wrote:Ali nešto drugo mu je cilj : prometno jačanje Banja Luke naspram unsko sanskog kantona i zeničkog
To je logično zbog položaja ličkodalmatinske autoceste. Da je autocesta spuštena s Karlovca prjeko Plitvicah na Knin, na nju bi se vezival Bihać na koji bi se mogla spustiti autocesta od Novske pa kod Ripača spojiti s pravcem sjever - jug. Time bi vrbasko-neretvanski pravac bil višak i Hrvatska ga ne bi trjebala poticati.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 18:01

Hrvati ako će živit u Bosni, živit će  nemogu ja nekoga natirat na to niti ću se time bavit 

Ono šta ja vidim s obzirom na vojnu situaciju da je da mi Banja Luka nije vojna opasnost a jačanjem Banja Luke kao urbanog centra u zapadnom dijelu BIH dobijam neku vrstu prepreke da mi neki unitarac a u biti islamsko bratstvo izbije na granice RH
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 18:34

RayMabus wrote:Hrvati ako će živit u Bosni, živit će  nemogu ja nekoga natirat na to niti ću se time bavit 

Ono šta ja vidim s obzirom na vojnu situaciju da je da mi Banja Luka nije vojna opasnost a jačanjem Banja Luke kao urbanog centra u zapadnom dijelu BIH dobijam neku vrstu prepreke da mi neki unitarac a u biti islamsko bratstvo izbije na granice RH
Ne trjebaš ti nikoga tjerati da živi u Bosni, ali logično je da Hrvatska potakne naseljavanje Hrvatah u zapadnu Bosnu jer se time uspostavlja nacionalno kontinuirani teritorij od Drave (Slavonije) prjeko Povrbasja (zapadne Bosne) do mora (Hercegovine i Dalmacije).
Banjaluka jest vojni problem jer je to srbska šaka u hrvatskom mekom trbuhu. Autocestu od Banjaluke do Bjelgrada i prave da omoguće brz pokret postrojbah u idućem ratu.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 18:42

Jedini brzi pokret postrojba koji se tu može desit je onaj na traktorima 

Nemaju oni te brze postrojbe za poslat tamo kad im pada središnji dio RS
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Guest 6/10/2018, 18:53

RayMabus wrote:Jedini brzi pokret postrojba koji se tu može desit je onaj na traktorima 

Uze mi riječ iz usta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Guest 6/10/2018, 18:55

Regoč wrote:
Time bi vrbasko-neretvanski pravac bil višak i Hrvatska ga ne bi trjebala poticati.

U biti nešto manje atraktivna, ali ipak nekakva zamjena za koridor 5c čiji će bosanski dio sarajevska vlast završiti na sveto nigdarijevo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 19:06

Šta se tiče te dionice kroz distrikt Brčko mislim da će to Bošnjaci odbit upravo zbog tih stvari o tom vojnom povezivanju 

RS nemože graditi kroz distrikt Brčko na svoju ruku 

Mislim da se to neće tako brzo graditi a u svakom slučaju neće biti prije izgradnje autoceste Srbija distrikt Brčko 

Možda tu nebude autocesta nego samo brza cesta no u biti to je ravničarski kraj i mali dio dionice tako da igra i brza cesta ako nemože autocesta
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Hektorović 6/10/2018, 19:12

epikur37 wrote:gene prognoze?

Muje će dobiti onaj džaferagić iz SDA

Dodo bi trebao dobiti ali njurganje i kampanja četnika i9 soroshcad će to učiniti tijesno.

Čova je najneizvjesniji i bojim se da neće dobiti...sdp bih je u rasulu kao partija, Bećirević je blijed a njihovi birači su fanatični podanici bosanstva i građanije koju artikulira upravo Komšić.
Džaferović pobjeđuje u Bošnjaka... Bećirević je ispao pucanu u prazno, umjesto kandidata koji će preuzeti glasove i SDA, lik će biti sretan ako prođe 3. 

Komšić skoro sigurno pobjeđuje, histerija na djelu...


Dodi je uvijek klimavo... 50/50...
  
Može se dogoditi da četnici preuzmu RS, a Dodo uđe u predsjedništvo... Srbi su nevjerojatno podijeljeni između "radovanovih" i "crvenih"...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 19:16

A kad malo bolje razmislim neće ni Amerika nit NATO dat autocestu kroz koridor Brčko 

Stvar je vojne prirode jer bi onda doslovno kamion pun oružja mogao projuriti tom autocestom prema zapadnoj RS bez ikakve patrole koja pregledava teret 

Ipak će oni imat izlaz s autoceste pa samo brza cesta kroz distrikt Brčko 

Ti izlazi su u biti vojne kontrole prometa u slučaju rata ili nagovijesti istoga
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 19:29

Speare Shaker wrote:
Regoč wrote:
Time bi vrbasko-neretvanski pravac bil višak i Hrvatska ga ne bi trjebala poticati.

U biti nešto manje atraktivna, ali ipak nekakva zamjena za koridor 5c čiji će bosanski dio sarajevska vlast završiti na sveto nigdarijevo.
Ako misliš na dionicu Konjic Mostar to po meni nemoraju niti završit 

Za luku Ploče postoji željeznica a za Split je cestovni promet tako da je meni samo bitan ovaj dio Zenica Doboj da završe jer ja na sjever idem Split pa onda gore Bugojno pa na Zenicu


Uopće neidemo na Mostar i Sarajevo
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 19:45

Speare Shaker wrote:
Regoč wrote:
Time bi vrbasko-neretvanski pravac bil višak i Hrvatska ga ne bi trjebala poticati.

U biti nešto manje atraktivna, ali ipak nekakva zamjena za koridor 5c čiji će bosanski dio sarajevska vlast završiti na sveto nigdarijevo.
Nami i bolja opcija jer nam je vrbasko-neretvanski pravac kraći put za povezivanje istoka i juga od bosansko-neretvanskoga pravca. Da ne spominjemo da se time Hercegovina i zapadna Bosna prometno jače integriraju u hrvatski prostor.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 19:57

Regoč wrote:
Speare Shaker wrote:
Regoč wrote:
Time bi vrbasko-neretvanski pravac bil višak i Hrvatska ga ne bi trjebala poticati.

U biti nešto manje atraktivna, ali ipak nekakva zamjena za koridor 5c čiji će bosanski dio sarajevska vlast završiti na sveto nigdarijevo.
Nami i bolja opcija jer nam je vrbasko-neretvanski pravac kraći put za povezivanje istoka i juga od bosansko-neretvanskoga pravca. Da ne spominjemo da se time Hercegovina i zapadna Bosna prometno jače integriraju u hrvatski prostor.
Pa Banja Luka nema puno opcija nakon šta se izgradi dio Zenica Doboj jer u Bugojnu se račva put pa ako nenaprave od Jajca do Banja Luke autocestu neće više nitko proći kroz Banja Luku sjever jug pravac a to je bolno jer gubiš turiste i prometnu važnost
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 20:02

A da nepričamo o tome kako je autocesta do Jajca za Banja Luku žila kukavica prema moru i pravcu sjever jug te 

70 tisuća Srba u istočnoj Hercegovini kojima je to najbliži put do Banja Luke

te luka Ploče 

te Crna Gora Banja Luka
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by epikur37 6/10/2018, 20:04

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:gene prognoze?

Muje će dobiti onaj džaferagić iz SDA

Dodo bi trebao dobiti ali njurganje i kampanja četnika i9 soroshcad će to učiniti tijesno.

Čova je najneizvjesniji i bojim se da neće dobiti...sdp bih je u rasulu kao partija, Bećirević je blijed a njihovi birači su fanatični podanici bosanstva i građanije koju artikulira upravo Komšić.
Džaferović pobjeđuje u Bošnjaka... Bećirević je ispao pucanu u prazno, umjesto kandidata koji će preuzeti glasove i SDA, lik će biti sretan ako prođe 3. 

Komšić skoro sigurno pobjeđuje, histerija na djelu...


Dodi je uvijek klimavo... 50/50...
  
Može se dogoditi da četnici preuzmu RS, a Dodo uđe u predsjedništvo... Srbi su nevjerojatno podijeljeni između "radovanovih" i "crvenih"...

U svkaom salučaju nakon izbora, kriza se produbljuje, ne uspostavlja se dobar dio vlasti a politički animoziteti i dalje rastu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 20:13

RayMabus wrote:A da nepričamo o tome kako je autocesta do Jajca za Banja Luku žila kukavica prema moru i pravcu sjever jug te 

70 tisuća Srba u istočnoj Hercegovini kojima je to najbliži put do Banja Luke

te luka Ploče 

te Crna Gora Banja Luka
A da nepričamo o tome da im je Crna Gora bitna za sigurnost istočnog dijela Hercegovine kao i o tome da sam ja jako pokvarena osoba kad nešto hoću pa znam da ustašama neće dat da im helikopterima u slučaju rata slete u Banja Luku 

No zamisli Crnoj Gori hoće plus su u NATO a ja sasvim slučajno imam para da Crnoj Gori kupim još koji vojni helikopter
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Hektorović 6/10/2018, 20:15

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:  
Može se dogoditi da četnici preuzmu RS, a Dodo uđe u predsjedništvo... Srbi su nevjerojatno podijeljeni između "radovanovih" i "crvenih"...

U svkaom salučaju nakon izbora, kriza se produbljuje, ne uspostavlja se dobar dio vlasti a politički animoziteti i dalje rastu.

Jedina normalna kombinacija bi bila Fahro-Dodik-Čović

Status quo bi bila Džaferović-Dodik-Čović

Sve drugo je samo na gore, barem za Hrvatsko pitanje...


Nije isključeno da bi SDS i SDA pokušali uspostaviti vlast bez legitimnih predstavnika Hrvata (u biti upravo to i planiraju ;) )... 2010 to je samo Dodo spriječio dobrim izbornim rezultatom u RS...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 20:19

RayMabus wrote:Ako misliš na dionicu Konjic Mostar to po meni nemoraju niti završit
Bože, koliko ograničeno gledaš! Ti ne ideš pa ne trjeba, možeš misliti! Djelnica od Mostara do Konjica je spoj Pločah sa Sarajevom koji se prjeko Drine i Valjeva može produžiti do Bjelgrada čime se povećava lučki potencijal Pločah jer se izgradnjom autoceste Bjelgrad - Bukurešt i velik diel Rumunjske upućuje na izvoz prjeko puno pristupačnijega Jadranskoga mora umjesto Crnoga mora.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 20:20

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:
Hektorović wrote:  
Može se dogoditi da četnici preuzmu RS, a Dodo uđe u predsjedništvo... Srbi su nevjerojatno podijeljeni između "radovanovih" i "crvenih"...

U svkaom salučaju nakon izbora, kriza se produbljuje, ne uspostavlja se dobar dio vlasti a politički animoziteti i dalje rastu.

Jedina normalna kombinacija bi bila Fahro-Dodik-Čović
To bi smanjilo napetosti u Bosheru, a kako je Epi za njegovu propast, ne odgovara mu ta kombinacija.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by RayMabus 6/10/2018, 20:59

Regoč wrote:
RayMabus wrote:Ako misliš na dionicu Konjic Mostar to po meni nemoraju niti završit
Bože, koliko ograničeno gledaš! Ti ne ideš pa ne trjeba, možeš misliti! Djelnica od Mostara do Konjica je spoj Pločah sa Sarajevom koji se prjeko Drine i Valjeva može produžiti do Bjelgrada čime se povećava lučki potencijal Pločah jer se izgradnjom autoceste Bjelgrad - Bukurešt i velik diel Rumunjske upućuje na izvoz prjeko puno pristupačnijega Jadranskoga mora umjesto Crnoga mora.
Netreba to, šta manje cesta iz Sarajeva prema jugu to bolje 

Neka njih tamo, daleko im kuća
RayMabus
RayMabus

Posts : 176214
2014-04-11


Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Regoč 6/10/2018, 21:05

RayMabus wrote:
Regoč wrote:
RayMabus wrote:Ako misliš na dionicu Konjic Mostar to po meni nemoraju niti završit
Bože, koliko ograničeno gledaš! Ti ne ideš pa ne trjeba, možeš misliti! Djelnica od Mostara do Konjica je spoj Pločah sa Sarajevom koji se prjeko Drine i Valjeva može produžiti do Bjelgrada čime se povećava lučki potencijal Pločah jer se izgradnjom autoceste Bjelgrad - Bukurešt i velik diel Rumunjske upućuje na izvoz prjeko puno pristupačnijega Jadranskoga mora umjesto Crnoga mora.
Netreba to, šta manje cesta iz Sarajeva prema jugu to bolje 

Neka njih tamo, daleko im kuća
Cestami dolazi roba u luke, luke žive od pretovara robe, naravno da trjeba što više cestah iz što više pravacah.

_________________
Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine  - Page 2 Empty Re: Dodik : Most na Savi kod Gradiške bit će napravljen za dvije godine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum