ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Na rubu gluposti

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Thu 13 Sep - 13:16

T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:jel se trebalo zaključat kad priđe 990 ? x-|

S koje strane?
nema strane, daljinsko je zaključavanje...

Ma s ruba pameti ili gluposti?

Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by T. Thu 13 Sep - 13:20

violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:jel se trebalo zaključat kad priđe 990 ? x-|

S koje strane?
nema strane, daljinsko je zaključavanje...

Ma s ruba pameti ili gluposti?
javiću za koji dan...
kad spoznam istinu...
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Thu 13 Sep - 13:44

T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:jel se trebalo zaključat kad priđe 990 ? x-|

S koje strane?
nema strane, daljinsko je zaključavanje...

Ma s ruba pameti ili gluposti?
javiću za koji dan...
kad spoznam istinu...

Ja sam je krisom vidjela, dok sam hodala rubom...
Plocnika.

Ima cilindar i indigo je plave boje. Nemoguce ju je prenijeti jer svaka njena kopija gubi izvornu snagu. Nazire se stosta, ali nedostaju dijelovi. Oblijepih je papirima, otkinuih ih od nje. I pobjegoh. Na pristojnoj udaljenosti, pocelo je kisiti, a boja se slijevala po rukama. Preostalo mi je samo napraviti brodice od umrljanih papira. I pustiti ih da isplove.. do prve sahte.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by T. Thu 13 Sep - 14:08

Ok, ja sam mislio popit dvi boce vina...

_________________
Na rubu gluposti - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Thu 13 Sep - 16:25

violator wrote:Gdje se nalazi rub gluposti, a gdje rub pameti? Granice li medjusobno? Je li rub gluposti prelazak u podrucje pameti, a rub pameti na podrucje gluposti? I s koje se strane nalazi ludilo? Ruba gluposti ili ruba pameti?
- tamo gdje prestaje pamet i obratno
- dotiču se
- jedno drugom daju smisao
- na rubu znanosti

Ja volim pitanja :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Thu 13 Sep - 16:30

T. wrote:Ok, ja sam mislio popit dvi boce vina...
:rofl

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Thu 13 Sep - 16:35

violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:

S koje strane?
nema strane, daljinsko je zaključavanje...

Ma s ruba pameti ili gluposti?
javiću za koji dan...
kad spoznam istinu...

Ja sam je krisom vidjela, dok sam hodala rubom...
Plocnika.

Ima cilindar i indigo je plave boje. Nemoguce ju je prenijeti jer svaka njena kopija gubi izvornu snagu. Nazire se stosta, ali nedostaju dijelovi. Oblijepih je papirima, otkinuih ih od nje. I pobjegoh. Na pristojnoj udaljenosti, pocelo je kisiti, a boja se slijevala po rukama. Preostalo mi je samo napraviti brodice od umrljanih papira. I pustiti ih da isplove.. do prve sahte.
Origami istina na cilindrični pogon :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Thu 13 Sep - 16:38

Bare, bit će materijala za 4. sažetak :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 7:28

Rabarbara wrote:
Rabarbara wrote:
metilda wrote:
Rabarbara wrote:
mativka wrote:
Odlično!:)
U trenutku dok sam pisala pitala sam se što ćeš odgovoriti...
Zašto se ponekad ispričavamo osobama iako u ispričavanju umanjujemo sebe i svoje uvjerenje u ispravnost?
Jer želiš biti prihvaćena. Od puno njih.

eto, to je ono što me smeta i što mi je zasmetalo kod mativke.. u jednom čoporativnom napadu na mene na denkverbotu gdje uopće nisam započela svađu nego sam bila grubo napadnuta na što sam naravno, tvrdoglava ja, odgovarala istom mjerom - mativka je rekla da sam pretjerala iako sam ja bila jedna a njih troje-četvero.. nije imala mooda izaći iz grupe i postupiti ispravno .. upravo zato jer se želi svidjeti svima, a ja sam trenutačno bila u velikoj manjini ..
i tim objašnjenjem moje je sudjelovanje na ovoj temi završeno.. lijepo se zabavljajte.. T. se može vratiti svojim ženama...

Nisi ljuta zato što je napravila nešto, nego zato što nije napravila onako kako si ti očekivala i priželjkivala...
Znala sam da će biti banalno. 

Što nažalost ne umanjuje tvoj osjećaj povrijeđenosti.
Evo ti i drugi post.


Cijela prepiska je od 30. do cca 35. stranice... pa čitaj. 
Podsjeti se. Očito imaš kratko pamćenje kad si ti u pitanju

Rekla si otići s teme kad si izbljuvala ono što te muči.
Kad si tako iskrena zašto nisi i dosljedna?


I nakon svega se s tobom nastavilo komunicirati u ljubaznom tonu. 

I opet. Nisi izdržala, zar ne? Koji poriv :|

barbara... onaj tko baci bumerang na mene obično mu se vrati sam od sebe.. tako je bilo na svim temama pa i na ovoj..
rekla sam da ću otići s teme pa što? ti si se vratila a nisi rekla pod kojim si nickom pisala prije.. gnječ i mativka odu svako malo pa se vrate.. violator je otišla prije nekoliko dana sa izjavom da ne želi pisati na forumu gdje se sprdaju s radnicima uljanika pa se vratila..
pa se i ja vratila na temu.. vaš ljubazan ton je kao ton hijene.. sliči na smijeh ali čeka da žrtva ugine pa da je razdere..
ženturača? ne, ja samo imam divlju ženu u sebi koja trči sa vukovima braneći ono što joj je sveto.. zanima  me gdje si vidjela da sam prijavila gnječa i soru zbog uvreda koje mi svakodnevno serviraju? nigdje nisam za njih tražila ban.. vi ostali ste suptilno ironični i sarkastični pa je to cijena koju svi moramo podnijeii ukoliko želimo pisati ovdje..ali je naravno i prirodno to komentirati pa onda to tumačiš kao moje kukanje.. malo si dvolična, zar ne?
što se tiče mativke  ona me je tada razočarala i razočarava me iz dana u dan.. tako beskičmeno stvorenje nisam odavno vidjela na nekom forumu...
kic.. kad je pročitao neku knjigu o kršćanstvu.. ja obično onima koji me napadaju preporučim svega tri stvari: Ratzingerov Uvod u kršćanstvo, encikliku Deus Caritas est i Teologiju Novoga zavjeta Joachima Gnilke.. to bi valjda bio minimum ako se želi pljuvati po kršćanstvu.. no možda bi se čitajući otkrilo i nešto novo i pozitivno..
violator... slatkorječiva i puna mržnje prema kršćanstvu..
gnječa nije potrebno opisivati ali vidim da vam ne smetaju epiteti kojima me obasipa
koji je moj poriv za pisanjem? navika   ... kao kod većine drugih forumaša..
a sad i dobro jutro... popij kavicu i napiši sažetak..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Fri 14 Sep - 8:51

Zove čovjek ludnicu i pita:
Je li soba 10 slobodna?
Molim trenutak, samo da provjerim.
Da, slobodna je. Zašto?
Znači pobjegao sam! :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 9:28

mativka wrote:Zove čovjek ludnicu i pita:
Je li soba 10 slobodna?
Molim trenutak, samo da provjerim.
Da, slobodna je. Zašto?
Znači pobjegao sam! :)

:-D


Ma ni' to jos problem. Problem je kad se slucajno nazoves pa se s druge strane javis. Čru stori!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 9:30

T. wrote:Ok, ja sam mislio popit dvi boce vina...

Pa to te ne moze katapultirat' ni do nizih slojeva atmosfere.
Ako za ljubav treba poljupcima obasipat' zabe, za istinu íh treba lizat'.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 9:33

mativka wrote:
violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:
T. wrote:
nema strane, daljinsko je zaključavanje...

Ma s ruba pameti ili gluposti?
javiću za koji dan...
kad spoznam istinu...

Ja sam je krisom vidjela, dok sam hodala rubom...
Plocnika.

Ima cilindar i indigo je plave boje. Nemoguce ju je prenijeti jer svaka njena kopija gubi izvornu snagu. Nazire se stosta, ali nedostaju dijelovi. Oblijepih je papirima, otkinuih ih od nje. I pobjegoh. Na pristojnoj udaljenosti, pocelo je kisiti, a boja se slijevala po rukama. Preostalo mi je samo napraviti brodice od umrljanih papira. I pustiti ih da isplove.. do prve sahte.
Origami istina na cilindrični pogon :)


Hmmm, cini li to istinu zastarjelom ili samo vintage?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by kic Fri 14 Sep - 9:34

violator wrote:Ako za ljubav treba poljupcima obasipat' zabe, za istinu íh treba lizat'.

Na rubu gluposti - Page 2 Giphy
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 9:39

mativka wrote:
violator wrote:Gdje se nalazi rub gluposti, a gdje rub pameti? Granice li medjusobno? Je li rub gluposti prelazak u podrucje pameti, a rub pameti na podrucje gluposti? I s koje se strane nalazi ludilo? Ruba gluposti ili ruba pameti?
- tamo gdje prestaje pamet i obratno
- dotiču se
- jedno drugom daju smisao
- na rubu znanosti

Ja volim pitanja :)

Ja sam si nekako ovako razmisljala. Rub gluposti granici s razlicitim podrucjima, ovisno tko gleda s koje strane. Tako pametan covjek promatra podrucje gluposti, a glupak podrucje pameti.

Medjutim, do ruba pameti glupak ne dolazi. Ondje nailaze pametni koji motre podrucje ludila. Ili genijalnosti?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 9:40

kic wrote:
violator wrote:Ako za ljubav treba poljupcima obasipat' zabe, za istinu íh treba lizat'.

Na rubu gluposti - Page 2 Giphy


:-D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Guest Fri 14 Sep - 10:03

U ljudskoj je prirodi postoji potreba da nas svi vole. U određenoj mjeri, manje ili više, svi mi imamo želju za odobravanjem, pohvalama ili jednostavno želimo se svidjeti drugima. Stalo nam je što drugi misle o nama i trudimo se biti dopadljivi. Sama po sebi ta želje nije loša, no, ako je ne kontroliramo može postati destruktivna sila u našem životu. Može nas navesti da učinimo ili kažemo stvari koje zapravo ne mislimo i ne osjećamo. Ukratko, može nas učiniti sljedbenicima umjesto vođama. Pomislimo samo koliko maski svakodnevno stavljamo i koliko lažnih uloga glumimo samo da bi bili ono što drugi traže od nas ili kako bi zadovoljili neke opće priznate vrijednosti. A to uopće nismo mi, niti su te uloge dio naše istine, naših potencijala.
Potreba da udovoljimo drugima jedna je od najvećih oblika ega koja nas drži odvojene od naše životne svrhe.
Mnogi ljudi smatraju kako je veliki uspjeh u životi kada mogu reći: „Mene svi vole!“ Ali ti ljudi su duboko u zabludi. Oni zapravo kažu da nisu učinili ništa drugo u životu nego samo ono što su drugi očekivali od njih. I što god to bilo, oni su bili spremni to činiti.” Jer njihov cilj nije bio živjeti sebe, nego svidjeti se drugima i tražiti njihova priznanja. Takvi ljudi nemaju vjeru u sebe, niti bilo kakvog samopoštovanja, a svoju sreću su dali u ruke drugih ljudi i ovise o njihovim reakcijama. Zamislite samo koliko je to tužno. Ako im i stotine ljudi kaže da su dobri, ako se pojavi samo jedan koji će reći suprotno oni će biti nesretni i truditi se uvjeriti i tog jednog da su oni vrijedni pažnje i da su dobri.
Puno važnije od toga da stalno činimo druge sretnima i da ih zadovoljavamo je raditi ono za što duboko u sebi i svom srcu (ne svom egu) da je ispravno za nas.
To te ponekad, možda, neće učiniti najpopularnijom osobom, ali će ti dati mir u srcu i umu i dozvoliti si da živimo sebe.
A ima li većeg bogatstva od toga?!?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by T. Fri 14 Sep - 10:04

ako te svi vole, nešto nije u redu s tobom... :D

_________________
Na rubu gluposti - Page 2 Unname11
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by kic Fri 14 Sep - 10:07

T. wrote:ako te svi vole, nešto nije u redu s tobom... :D

ako su me video-igre ičem naučile, to je da ako susrećeš neprijatelje: ideš u pravom smjeru..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Fri 14 Sep - 10:20

violator wrote:
mativka wrote:
violator wrote:
T. wrote:
violator wrote:

Ma s ruba pameti ili gluposti?
javiću za koji dan...
kad spoznam istinu...

Ja sam je krisom vidjela, dok sam hodala rubom...
Plocnika.

Ima cilindar i indigo je plave boje. Nemoguce ju je prenijeti jer svaka njena kopija gubi izvornu snagu. Nazire se stosta, ali nedostaju dijelovi. Oblijepih je papirima, otkinuih ih od nje. I pobjegoh. Na pristojnoj udaljenosti, pocelo je kisiti, a boja se slijevala po rukama. Preostalo mi je samo napraviti brodice od umrljanih papira. I pustiti ih da isplove.. do prve sahte.
Origami istina na cilindrični pogon :)


Hmmm, cini li to istinu zastarjelom ili samo vintage?
Akceleracija tu igra veliku ulogu, a i oblik origamia. Ako je oblik aviona - brže će putovati, a ako u obliku puža - sporije. Boja je također bitna.
No sve ipak ovisi o majstoru origamia :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by mativka Fri 14 Sep - 10:23

violator wrote:
mativka wrote:
violator wrote:Gdje se nalazi rub gluposti, a gdje rub pameti? Granice li medjusobno? Je li rub gluposti prelazak u podrucje pameti, a rub pameti na podrucje gluposti? I s koje se strane nalazi ludilo? Ruba gluposti ili ruba pameti?
- tamo gdje prestaje pamet i obratno
- dotiču se
- jedno drugom daju smisao
- na rubu znanosti

Ja volim pitanja :)

Ja sam si nekako ovako razmisljala. Rub gluposti granici s razlicitim podrucjima, ovisno tko gleda s koje strane. Tako pametan covjek promatra podrucje gluposti, a glupak podrucje pameti.

Medjutim, do ruba pameti glupak ne dolazi. Ondje nailaze pametni koji motre podrucje ludila. Ili genijalnosti?

Vrlina/mana gluposti je tvrdoglavost. Sve ovisi o izdržljivosti :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Na rubu gluposti - Page 2 Empty Re: Na rubu gluposti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum