ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobri nas i pametni Mate

Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Dobri nas i pametni Mate

Post by L'âme 10/9/2018, 17:05

https://m.vecernji.hr/lifestyle/biciklom-pjeske-i-jedrilicom-obisao-je-70-zemalja-kad-se-vratio-uhitila-ga-je-ozna-1266637
Na kraju skonca u trafici, bez putovnice..eh, ozna sve dozna...
No, barem je mogao Bleka, Zagora, Komandanta Marka i ostale junake besplatno pratit :~

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by T. 10/9/2018, 20:48

Lako za matu al što je globus vidio svita za tih 19 godina, ko nijedan pas prije il poslije njega...

_________________
Dobri nas i pametni Mate Unname11
T.
T.

Posts : 17141
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by Guest 10/9/2018, 23:55

Nice wrote:https://m.vecernji.hr/lifestyle/biciklom-pjeske-i-jedrilicom-obisao-je-70-zemalja-kad-se-vratio-uhitila-ga-je-ozna-1266637
Na kraju skonca u trafici, bez putovnice..eh, ozna sve dozna...
No, barem je mogao Bleka, Zagora, Komandanta Marka i ostale junake besplatno pratit :~

chapeau!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by L'âme 11/9/2018, 00:15

T. wrote:Lako za matu al što je globus vidio svita za tih 19 godina, ko nijedan pas prije il poslije njega...
pas svjetski putnik..avanturist i boem :-D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by L'âme 11/9/2018, 00:16

Gnječ wrote:
Nice wrote:https://m.vecernji.hr/lifestyle/biciklom-pjeske-i-jedrilicom-obisao-je-70-zemalja-kad-se-vratio-uhitila-ga-je-ozna-1266637
Na kraju skonca u trafici, bez putovnice..eh, ozna sve dozna...
No, barem je mogao Bleka, Zagora, Komandanta Marka i ostale junake besplatno pratit :~

chapeau!
Merci :-))

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by Guest 11/9/2018, 00:29

Nice wrote:
Gnječ wrote:
Nice wrote:https://m.vecernji.hr/lifestyle/biciklom-pjeske-i-jedrilicom-obisao-je-70-zemalja-kad-se-vratio-uhitila-ga-je-ozna-1266637
Na kraju skonca u trafici, bez putovnice..eh, ozna sve dozna...
No, barem je mogao Bleka, Zagora, Komandanta Marka i ostale junake besplatno pratit :~

chapeau!
Merci :-))

ma ne tebi nego Čovjeku Mati Šimunoviću. to se zove živjeti život. a to što mu udbaši nisu dli pasoš? pa tko će koga (zajebat) nego svoj svoga. dobro je i tako bolje to nego da su ga negdje kanibali pojeli za ručak. žalosno je to što su se njegovi sprdali s njim i rugali mu se. to je loše no valjda koliko je svijeta prošao skužio je kakvih sve ljudi ima. ali kad te tvoji jebu u zdrav mozak to je neoprostivo. i dobro je i to što je izbjegao 2. svj. rat dok su budaletine ratovali on je putovao i živio život.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by L'âme 11/9/2018, 01:32

Ja sam izabrala temu, meni bar neke zasluge :-D
A, to za kanibale je i meni palo napamet.
Kao i kad sam na tren zamislila kako se Mate osjecao kad nije mogao radit ono sto je najvise volio-otkrivat nove svjetove..mora da mu se tesko bilo naviknuti na krletku.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by Guest 11/9/2018, 02:45

Nice wrote:Ja sam izabrala temu, meni bar neke zasluge :-D
A, to za kanibale je i meni palo napamet.
Kao i kad sam na tren zamislila kako se Mate osjecao kad nije mogao radit ono sto je najvise volio-otkrivat nove svjetove..mora da mu se tesko bilo naviknuti na krletku.

jebeš krletku ti si se fokusirala na relativno nebitni detalj a propustila si bitan detalj:

Rodbina i prijatelji bili su radosni što im se Mate vratio iz svijeta, ali malo mjesto Vrgorac nije posve razumjelo zašto se Mate nije novčano obogatio. Donio je samo torbu s velikom knjižurinom i putni kovčeg prepun fotografija i negativa koje je po svijetu snimio. Malo je tko u to vrijeme mogao znati da je Mate Šimunović Svjetski donio veće bogatstvo negoli svi njegovi prethodnici – povratnici iz bijeloga svijeta.

...

malo je tko mogao znati???? vidi se odmah što je ovdje ljudima važno: novac. ali knjižurine, fotografije to onda a i sada ne predstavlja nikakvo bogatsvo u hrvata. to je nesreća veća od krletke kako ti kažeš jer njegovi su hrvati ustvari živjeli u krletci vlastitih zabluda i krivih vrijednosti. živjeli su u krletci vlastitog sjebanog uma. loš narod nezna prepoznati vrijednost a vi ste loš narod ako ste uopće narod o tome bi se dalo diskutirati. a to se i danas događa. neznanje. to je ono što vas čini siromašnima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobri nas i pametni Mate Empty Re: Dobri nas i pametni Mate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum