ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Denkverbot Empty Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 12:26

mativka wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
mahavishnu orchestra

Vrhunski davež.
mislin, i m done with them, samo imaju povjesno mesto u mojoj duši,
 ali jesi ti njih preslušo?
Mjesto u duši :)
Lijepo,
ali, kako tome dođe? :)
Ja nisam ot tvoje niti poželjela kliknuti, no dojmile su me se riječi: mjesto u duši....
Speare, koja pjesma ili bend, tebi zauzima mjesto u duši?
jo sun hoti naglositi ono povijesno, as in past tense, a mesto u duši je samo izraz nemogućnosti da točno odredin di se zapravo to nalazi.

i get it, glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula, ali jo se ne osićun nekako pa išćin glazbu koja odgovoro mojin stanju, nego išćin glazbu koja će me povesti u neko stanje. kliknu sun na lorda hurona. to je tročetvrtinska osnovnoškolska nostalgična pjesmica za zaljubljene curice. moroš biti zaljubljena, i unda te mladić moro ostaviti ili otputovati nider, i unda si puštiš otu pismicu i brišeš suze. 

uostalon, mislin indie rock tribo razoriti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 13:00

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
mahavishnu orchestra

Vrhunski davež.
mislin, i m done with them, samo imaju povjesno mesto u mojoj duši,
 ali jesi ti njih preslušo?

Preslušao?
Nisam pao s Marsa.
Slušao ih jesam, tek toliko da uhvatim što oni zapravo hoće i kada sam u tome manje više uspio ostavio sam ih po strani s namjerom da ih nikada više ne slušam ponovo. Dobro, to ipšak nisam uspio postići pa sam ih povremeno ipak slušao, ali nisu popravili moje nepovoljno mišljenje o njihovoj zajedničkoj glazbi u sklopu tog projekta.
To je u biti vrste bezdušne glazbe koju sviraju glazbenici za druge glazbenike kako bi im pokazali koje su oni face u tom poslu. Dakle, manje više beskrajno dosadna kombinacija vrhunskog sviračkog umijeća, pretencioznosti s elementima grandomanije i potpunog odsustva nekog dubljeg unutarnjeg sadržaja uzbudljiva poput rafalnog recitiranja tablice zbrajanja ili množenja.
Ali tko voli nek izvoli i svakome njegovo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 13:03

aben wrote:
glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula

Otkrio si toplu vodu. Čestitam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 13:07

mativka wrote:
Speare, koja pjesma ili bend, tebi zauzima mjesto u duši?

Mjesto u duši?
O ima toga. Mnogi autori, izvođači i glazbenici imaju mjesto u mojoj duši. Tijekom vremena se to naravno i stalno mijenja kako se mijenja i čovjek odnosno kako sazrijeva ili možda još preciznije rečeno, kako jednostavno stari.
No, posljednjih godina bih ipak mogao izdvojiti jednu pjesmu i to u ovoj izvedbi:

Soulsavers & Mark Lanegan: You Will Miss Me When I Burn

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 13:18

Eh da...

Gene Clark: Some Misunderstanding

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 14:20

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
mahavishnu orchestra

Vrhunski davež.
mislin, i m done with them, samo imaju povjesno mesto u mojoj duši,
 ali jesi ti njih preslušo?

Preslušao?
Nisam pao s Marsa.
Slušao ih jesam, tek toliko da uhvatim što oni zapravo hoće i kada sam u tome manje više uspio ostavio sam ih po strani s namjerom da ih nikada više ne slušam ponovo. Dobro, to ipšak nisam uspio postići pa sam ih povremeno ipak slušao, ali nisu popravili moje nepovoljno mišljenje o njihovoj zajedničkoj glazbi u sklopu tog projekta.
To je u biti vrste bezdušne glazbe koju sviraju glazbenici za druge glazbenike kako bi im pokazali koje su oni face u tom poslu. Dakle, manje više beskrajno dosadna kombinacija vrhunskog sviračkog umijeća, pretencioznosti s elementima grandomanije i potpunog odsustva nekog dubljeg unutarnjeg sadržaja uzbudljiva poput rafalnog recitiranja tablice zbrajanja ili množenja.
Ali tko voli nek izvoli i svakome njegovo.

činjenica da je maclaughlin izabro vrhunske glazbenike, s neskrivenon idejon da budu vrhunski, da nisu slučajni garažni bend, ne znoči da ni bi kreativan. vrnu se iz indije, i izdunle pokupi dosta ideja ke se iz zapadnog gljedišća, granted, moru okarakterizirati ko grandomanija, ali okarakterizirati pionire fusiona ko bez dubljeg sadržaja otkriva sumnju na kritiku bez da se bend uopće preslušo. you know you know.

mahavishnu orchestru su pure jazzeri i rockeri mrzili, ali to je uvika tako s pionirima. budući da in revieweri nišće loše nisu mogli nojti, unda su ih optuživali da su se gradiozno nazvali orchestra, a samo ih je pet i slične irelevantne zamjerke.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 14:22

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula

Otkrio si toplu vodu. Čestitam.

izvadi si de rečenice iz razgovora ki traje nekoliko miseci, možda i godin, i unda ovako poentiro? čestitan.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 15:16

aben wrote:
pionire fusiona

So effing what? To ih ne čini ničim posebnim, a da se o nekoj vrhunskoj kvaliteti glazbe niti ne govori.

aben wrote:mahavishnu orchestru su pure jazzeri i rockeri mrzili, ali to je uvika tako s pionirima. budući da in revieweri nišće loše nisu mogli nojti, unda su ih optuživali da su se gradiozno nazvali orchestra, a samo ih je pet i slične irelevantne zamjerke.

Niti sam pure jazzer niti sam pure rocker niti sam nešto slično ikada bio. Uvijek sam bio sklon raznim autorskim kreativnim miksevima različitih glazbenih stilova, ali što će mi se od toga svidjeti prije svega odlučuje kvaliteta glazbe, dobra mjera u miksanju, kreativnost autora uz naravno moj osobni glazbeni ukus.
Da ti pravo kažem, nisam niti primjetio da su se nazvali orchestra i to mi nikada nije smetalo. Nisam im u tom stilskom i formalnom smislu zamjerao ama baš ništa.
Za mene su oni jednostavno bili doduše vrhunski, ali u konačnici ipak samo običan davež.


Last edited by Speare Shaker on Sat 16 Jun - 15:17; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 15:16

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula

Otkrio si toplu vodu. Čestitam.

izvadi si de rečenice iz razgovora ki traje nekoliko miseci, možda i godin, i unda ovako poentiro? čestitan.

To se zove reduciranje na bit. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 15:32

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
pionire fusiona

So effing what? To ih ne čini ničim posebnim, a da se o nekoj vrhunskoj kvaliteti glazbe niti ne govori.

aben wrote:mahavishnu orchestru su pure jazzeri i rockeri mrzili, ali to je uvika tako s pionirima. budući da in revieweri nišće loše nisu mogli nojti, unda su ih optuživali da su se gradiozno nazvali orchestra, a samo ih je pet i slične irelevantne zamjerke.

Niti sam pure jazzer niti sam pure rocker niti sam nešto slično ikada bio. Uvijek sam bio sklon raznim autorskim kreativnim miksevima različitih glazbenih stilova, ali što će mi se od toga svidjeti prije svega odlučuje kvaliteta glazbe, dobra mjera u miksanju, kreativnost autora uz naravno moj osobni glazbeni ukus.
Da ti pravo kažem, nisam niti primjetio da su se nazvali orchestra i to mi nikada nije smetalo. Nisam im u tom stilskom i formalnom smislu zamjerao ama baš ništa.
Za mene su oni jednostavno bili doduše vrhunski, ali u konačnici ipak samo običan davež.

pionire biločega to ni posebnin, jer nisu krenuli tabanin stazami.

a budući da govoriš da nemo ni ovora da je to vrhunska glazba, e pa sa sun sigur da ti mahavishnu njanci nisi preslušo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 15:33

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula

Otkrio si toplu vodu. Čestitam.

izvadi si de rečenice iz razgovora ki traje nekoliko miseci, možda i godin, i unda ovako poentiro? čestitan.

To se zove reduciranje na bit. :)
 ne, to se zove faliti celi balun

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 17:02

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
pionire fusiona

So effing what? To ih ne čini ničim posebnim, a da se o nekoj vrhunskoj kvaliteti glazbe niti ne govori.

aben wrote:mahavishnu orchestru su pure jazzeri i rockeri mrzili, ali to je uvika tako s pionirima. budući da in revieweri nišće loše nisu mogli nojti, unda su ih optuživali da su se gradiozno nazvali orchestra, a samo ih je pet i slične irelevantne zamjerke.

Niti sam pure jazzer niti sam pure rocker niti sam nešto slično ikada bio. Uvijek sam bio sklon raznim autorskim kreativnim miksevima različitih glazbenih stilova, ali što će mi se od toga svidjeti prije svega odlučuje kvaliteta glazbe, dobra mjera u miksanju, kreativnost autora uz naravno moj osobni glazbeni ukus.
Da ti pravo kažem, nisam niti primjetio da su se nazvali orchestra i to mi nikada nije smetalo. Nisam im u tom stilskom i formalnom smislu zamjerao ama baš ništa.
Za mene su oni jednostavno bili doduše vrhunski, ali u konačnici ipak samo običan davež.

pionire biločega to ni posebnin, jer nisu krenuli tabanin stazami.

a budući da govoriš da nemo ni ovora da je to vrhunska glazba, e pa sa sun sigur da ti mahavishnu njanci nisi preslušo.

Nebitno je li riječ o utabanim stazama ili ne. Ne postoje nikakve povlastice i razlozi za neko posebno poštovanje samo zato jer netko nije krenuo utabanim nego neutabanim stazama. Orginalnost sama po sebi nije nikakva garancija kvalitete.
Naravno da ih nisam preslušao, rekao sam da nisam pao s Marsa da to učinim.
Samo sam ih slušao i ono što sam čuo je bilo i više nego dovoljno da zaključim kako je taj početni dojam koji sam stekao o njihovoj glazbi bio točan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 16 Jun - 17:02

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
glazba ne moro biti kompleksna da bi te dirnula

Otkrio si toplu vodu. Čestitam.

izvadi si de rečenice iz razgovora ki traje nekoliko miseci, možda i godin, i unda ovako poentiro? čestitan.

To se zove reduciranje na bit. :)
 ne, to se zove faliti celi balun

Na koju foru?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 16 Jun - 21:09

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:
pionire fusiona

So effing what? To ih ne čini ničim posebnim, a da se o nekoj vrhunskoj kvaliteti glazbe niti ne govori.

aben wrote:mahavishnu orchestru su pure jazzeri i rockeri mrzili, ali to je uvika tako s pionirima. budući da in revieweri nišće loše nisu mogli nojti, unda su ih optuživali da su se gradiozno nazvali orchestra, a samo ih je pet i slične irelevantne zamjerke.

Niti sam pure jazzer niti sam pure rocker niti sam nešto slično ikada bio. Uvijek sam bio sklon raznim autorskim kreativnim miksevima različitih glazbenih stilova, ali što će mi se od toga svidjeti prije svega odlučuje kvaliteta glazbe, dobra mjera u miksanju, kreativnost autora uz naravno moj osobni glazbeni ukus.
Da ti pravo kažem, nisam niti primjetio da su se nazvali orchestra i to mi nikada nije smetalo. Nisam im u tom stilskom i formalnom smislu zamjerao ama baš ništa.
Za mene su oni jednostavno bili doduše vrhunski, ali u konačnici ipak samo običan davež.

pionire biločega to čini posebnin, jer nisu krenuli utabanin stazami.

a budući da govoriš da nemo ni ovora da je to vrhunska glazba, e pa sa sun sigur da ti mahavishnu njanci nisi preslušo.

Nebitno je li riječ o utabanim stazama ili ne. Ne postoje nikakve povlastice i razlozi za neko posebno poštovanje samo zato jer netko nije krenuo utabanim nego neutabanim stazama. Orginalnost sama po sebi nije nikakva garancija kvalitete.
Naravno da ih nisam preslušao, rekao sam da nisam pao s Marsa da to učinim.
Samo sam ih slušao i ono što sam čuo je bilo i više nego dovoljno da zaključim kako je taj početni dojam koji sam stekao o njihovoj glazbi bio točan.
jo nis reko da postoju posebne povlastice, nego ti govorin da nisi u pravu kad rečeš da pioniri nisu posebni, svi pioniri su posebni, jer da nisu, ne bi bili pioniri.

vidi se da ih nisi preslušo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 19 Jun - 8:20


čitam zanimljivu knjigu o Ivanu Vitezu, hrvatskom humanistu, mada je očito više mađarski nastrojen, ali dobro, ima baš zanimljivih diplomatskih trenutaka, pisma koja je pisao papi, kraljevima, kako je utjecao na ljude samo govorom i uvjeravanjem, ima zanimljiv dio kad ga otmu sječikeše Nikole Iločkog (inače i Bosanskog kralja), pa ih on čisto logički uvjeri da su si iskopali grob tom akcijom pa ga moraju pustiti..  užitak je čitati, makar je možda i polu-fikcija ali nije mi teško zamisliti takvog čovjeka koji je razvio takvu moć uvjeravanja, jer je stalno i stalno upijao Cicerona, Tertulijana, Platona i dr..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 19 Jun - 11:03


Denkverbot 8ab46410

sto vise citam Jungera to me vise privlaci Hannover..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 19 Jun - 11:04

Ponekad je bolje ne citati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 19 Jun - 11:14


Isuviše mnogo knjiga - mislili su gotovo svi koji su me posjećivali. Iznad sofe sam kukama učvrstio jedan regal; jednog dana se srušio; belaj sam vidio kad sam došao kući. Humesova Historija Engleske bila je preteška, poklonio sam je kasnije Valeriu Marcu. Postoji jedna monografija o smrti bibliofila po kojoj taj slučaj igra glavnu ulogu pored pada s merdevina. Ono "biti zgnječen knjigama" je ovdje očevidno. Još i danas se osjećam ugrožen time kada se osvrnem po kući..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 19 Jun - 15:10

Ponekad je bolje nista ne pisati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Tue 19 Jun - 15:38

Tako je! Zato treba katkad poslusati i vlastite zakljucke! :-D

Uglavnom, poslusajte i druga Maru.. <3

Denkverbot 1846391_1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum