ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Hektorović 2/6/2018, 12:55

Dežulović zbog vrijeđanja vjerskih osjećaja više ne piše za bosansko Oslobođenje
prije 2 sata

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Borisdezulovic__1__
Screenshot: Oslobođenje
BORIS Dežulović više ne piše za Oslobođenje. U sarajevskim dnevnim novinama tako više neće biti Kože koji u dva ujutro zove da ispriča vic. Kožo je, za one koji ne znaju, lik iz Dežulovićeve kolumne koji je otvarao svaki njegov tekst za Oslobođenje. 
U svojoj oproštajnoj kolumni za ovaj dnevni list Dežulović je dao do znanja kako mu je presudilo "vrijeđanje vjerskih osjećaja". Dežuloviću, kako se čini, nije objavljen tekst u kojem se kritički osvrće na posjet Tayipa Erdogana i činjenicu što je turskog predsjednika Bakir Izetbegović nazvao božjim poslanikom. Dežulović se tome narugao, ali tekst nije objavljen.
"Prošle hefte, možda ste i primijetili, nije na ovom mjestu bilo ni Kože ni mene. Nestao tekst negdje na putu između moga malog Piska i velikog saraj Šeherana. Pardon, šeher Sarajeva. Zaustavilo ga iza tunela na Ivanu, selam, dobardan, đes to kaže pošo?, u Oslobođenje, ne može, javili iz redakcije, vrijeđa vjerske osjećaje. I hajde što vrijeđa vjerske osjećaje, nekako bi mi to redakcija i halalila, nego ih još vrijeđa za ramazana.
A ja se mislim, tako mi i treba.
Punih, naime, sedam godina i sedam sedmica, i još sedam dana i sedam sati, svake noći po ponoći u dva sata zvao je moj drug Kožo iz kafane da ispriča vic, i sve je bilo u redu. Ako se gdjekoji čitatelj i naljutio ili uvrijedio, to smo rješavali u telefonsku slušalicu ili na sudu. I tako svake noći, punih sedam godina, sedam sedmica i još sedam dana, sve dok prošle hefte u dva iza ponoći nije nazvao Bakir. Prvi put u tih sedam godina, eto, vic je umjesto Kože ispričao Bakir Izetbegović, i odmah belaj. Vrijeđa, kažu, vjerske osjećaje", piše tako Dežulović u oproštajnom tekstu za Oslobođenje za koje je pisao preko sedam godina. 
"Da skratim, ovo je moje posljednje javljanje za Oslobođenje. Sedam je godina, sedam sedmica i još sedam dana prošlo, vala dosta. Što bi rekao Brega, 'jedan za drugim, vozovi polako prolaze, kao i obično, stavit ćeš kaćune na prozore: čini mi se da mjesec ramazana počinje'. Pa kaže: 'Pomalo je tužno.'
Jebali vas osjećaji", zaključuje Dežulović svoj oproštajni tekst. 
Pokušali smo doći do Borisa Dežulovića, ali nismo uspjeli. Poslali smo i upit redakciji Oslobođenja, ali odgovor do zaključenja teksta nismo dobili. 
Prije tri godine dobio otkaz u Slobodnoj
Zanimljivo, prije gotovo točno tri godine, sredinom lipnja 2015. godine, Boris Dežulović dobio je otkaz u Slobodnoj Dalmaciji. Razlog je bila presuda protiv Slobodne Dalmacije prema kojoj je tekst Borisa Dežulovića iz 2012. pod naslovom "Za njih bi bilo bolje da Bog ne postoji" povrijedio čast, ugled i dostojanstvo desetero tužitelja pa je taj dnevni list svakome od njih trebao isplati po 15.000 kuna naknade štete.
Taj je slučaj podigao puno prašine tih dana u hrvatskom medijskom prostoru. U znak potpore Borisu Dežuloviću, suradnju Slobodnoj Dalmaciji tada su otkazali i Ante Tomić i Jurica Pavičić, no obojica su uskoro nastavila pisati za izdanja Hanza Medije.  
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?


Last edited by Hektorović on 2/6/2018, 12:56; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Kavran 2/6/2018, 12:56

buaaahahahah .... ma tko mu jebe mater usranu.

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by T. 2/6/2018, 12:56

Ok, ostaje mu 'peščanik'...

_________________
Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Unname11
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Hektorović 2/6/2018, 13:07

Totenkopf wrote:Ok, ostaje mu 'peščanik'...

Pa koliko znam i srbi su ga najurili


Ima uvijek opcija bauštela u švabiji
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Eroo 2/6/2018, 13:21

"Otjerali" su Turci i Bandića, i Kolindu...a ni Mesića više ne podnose.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74788
2016-07-22


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by mutava baštarda 2/6/2018, 13:40

Hektorović wrote:
Totenkopf wrote:Ok, ostaje mu 'peščanik'...

Pa koliko znam i srbi su ga najurili


Ima uvijek opcija bauštela u švabiji
Neće kod Ere u Sloveniju. Tamo se nema s kim zajebavat

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by catabbath 2/6/2018, 13:43

Kad propadneš do kraja zadnja opcija je postati Slovenac na ič :)

_________________
Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Sora 2/6/2018, 13:50

catabbath wrote:Kad propadneš do kraja zadnja opcija je postati Slovenac na ič :)
Ha ha 
I onda jebes rvate 
Paodupires postene komunjare u adzeju , tipa Vaso i onaj sto je posto rvacki akademik nedavno ne znam za kpji kurac

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by prckov 2/6/2018, 14:10

Sora wrote:
catabbath wrote:Kad propadneš do kraja zadnja opcija je postati Slovenac na ič :)
Ha ha 
I onda jebes rvate 
Paodupires postene komunjare u adzeju , tipa Vaso i onaj sto je posto rvacki akademik nedavno ne znam za kpji kurac
ocemo rusit dzamije sto zaglupljuju narod soreeeee :D
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by epikur37 2/6/2018, 14:12

Naguzio ga Kožo :D

lipo...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by prckov 2/6/2018, 14:20

epikur37 wrote:Naguzio ga Kožo :D

lipo...
tip je kao tek sad skonto ko je bakir
pacov promuco tek kad su i golubovi na bascarsiji skuzili ko je bake
veli pacov odo se ja distancirat, eno i pacov meske  je napustio erdin islamisticki brod na vrijeme
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by vuksadinare 2/6/2018, 14:32

Frljic,dezulovic,tomic nastavi niz..na koncu nece smjeti prdnuti iz svoje avlije..jebote kad ih po 'regionu' brane a da ne govorim malo sire onda znas dokle su dogurali kad ih cak ispada ni sarajevo ne zeli... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Sora 2/6/2018, 14:43

Ah Fuko 

To je zivot samo 
Danas si gore , sutra dole 
Bole gore nego dolje 
Bolje bula ture gura nego ture bure valja 
Itd 
Glsvno Fuko da nosi unutra . 
U buretu

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23718
2014-04-29


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Guest 2/6/2018, 19:44

Ma balije ne trpe ni pošteno jugo-govno.    Pih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne Empty Re: Zbog vrijeđanja Bakira i Erdogana, otjeralo Dežulovića iz Bosne

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum