ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by debotoijusto 19/5/2018, 09:50

DANAS se u Zagrebu i Splitu održava "Hod za život", odnosno prosvjed protiv prava žena na pobačaj.

Aktivisti su u Splitu u noćnoj akciji oblijepili staru jezgru grada, Rivu i Zapadnu obalu letcima jer su, kako kažu, "izrevoltirani manipulacijom od strane udruga okupljenih u inicijativi Hod za život".

Pod krinkom borbe za život i obitelj, ograničavaju pravo žena na slobodno donošenje odluka o vlastitom životu. Svojim djelovanjem stvaraju društvo isključivosti, a Hrvatsku vraćaju u Srednji vijek.

Ne dopuštamo pojavljivanje daljnje fašizacije društva i ne dopuštamo da se različitim zakulisnim igrama oduzima ženama pravo da odlučuju o vlastitim životima.

Crkva kao institucija spremna je na skrivanje svog kukolja dugi niz godina, ali je zato u svakom trenutku spremna drugima govoriti što je ispravno, a što ne. I danas će većina onih koji su znali, a neki i skrivali nečasne radnje svog kolege biti u prvim redovima povorke 'ponosa'. Ne želimo takvo društvo!

Želimo društvo u kojem svatko ima pravo na slobodu i vlastiti odabir i zato MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!" poručili su aktivisti.

Organizatori današnjeg događaja ni na koji način ne doprinose ni životu, ni obitelji, ni Hrvatskoj. Upravo suprotno, ugrožavaju život, zagovarajući ilegalan pobačaj u nesigurnim medicinskim uvjetima; ograničavaju obitelj na imaginarnu sliku mame tate i njihove brojne djece i ne priznaju pravo drugima i drugačijima na njihovu vlastitu obitelj; te nanose štetu Hrvatskoj jer djeluju protiv važećeg Ustava i zakona RH.

Mjesto okupljanja hodača, Zvončac osvanuo je tako prikriven krvavim vješalicama i gazama
kao simbolima ilegalnog pobačaja od kojeg i danas umiru brojne žene dok je ruta kojom
marširaju sudionici današnjeg hoda zasuta je letcima i porukama za slobodu žena, kao i
fotografijama sluškinja u Splitu za slobodno odlučivanje o svom tijelu.

Za siguran, dostupan i besplatan pobačaj!", poručili su aktivisti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-nocne-akcije-protiv-hoda-za-zivot-u-splitu-marsirajte-u-svoja-cetiri-zida/1045747.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by debotoijusto 19/5/2018, 09:53

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Platforma_3

Rok od 10 tjedana opasno se bližio. Pitala sam prijateljicu za novac. I imala sam sreće jer mi
je mogla posuditi.

Kad sam shvatila da sam trudna, bila sam doista očajna. Nisam željela pozvati drugo biće u
svoj nesiguran život, u neprimjerene uvjete u kojima žive tražiteljice i tražitelji azila.

Ostala sam bez posla, suprug je radio dva posla, stalno smo se svađali. Imamo već dvoje
male djece. U takvim okolnostima nisam mogla zadržati trudnoću.

Rekli su mi da pobacim negdje drugdje.

U bolnici u mom gradu nitko ne radi pobačaj. Posudila sam novac i otišla u privatnu kliniku u
drugi grad. Roditelji nisu smjeli saznati. Službenica na prijemu me prijezirno gledala, govorila mi je da je svaki život jednako vrijedan i nagovarala da se predomislim.

Pored mene je ležala žena, ispitivala me zašto sam tu. Poručila mi je da će me moje dijete,
nakon što ga ubijem, uvijek gledati s neba. Rasplakala sam se i okrenula joj leđa.

Znam da pobačaj nije bio pogreška i to sam od samog početka znala. Ipak, ne pričam o tome
još otvoreno sa svima.

Stalno sam imala osjećaj da radim nešto ilegalno jer su mi na svakom koraku bile uskraćivane
relevantne informacije o postupku.

Osjećala sam se kao kriminalka
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by debotoijusto 19/5/2018, 10:21

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! DSC_0055

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! DSC_0043

https://www.slobodnadalmacija.hr/Portals/0/Images/2018/05/19/DSC_0013.JPG wrote:
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by prckov 19/5/2018, 10:37

debotoijusto wrote:

Organizatori današnjeg događaja ni na koji način ne doprinose ni životu, ni obitelji, ni Hrvatskoj. Upravo suprotno, ugrožavaju život, zagovarajući ilegalan pobačaj u nesigurnim medicinskim uvjetima; ograničavaju obitelj na imaginarnu sliku mame tate i njihove brojne djece i ne priznaju pravo drugima i drugačijima na njihovu vlastitu obitelj; te nanose štetu Hrvatskoj jer djeluju protiv važećeg Ustava i zakona RH.
cuj zagovarajuci ilegalan pobacaj
kolko ja znam oni zagovaraju zabranu svakog pobacaja, koja budala je ovo naskrabala


imaginarnu sliku mame i tate
bice da se od tog odnosa rodi i imaginarna beba
a prava beba ispada debi iz supka ko po kineskoj traci
uostalom jel ovo se oni bune za abortus ili promoviraju guzne havere

nisam za zabrane, ali jesam za to da se curicama i momcima objasni sta je to i da se izbjegava po svaku cijenu doci do nezeljene trudnoce
jer to je traumaticno iskustvo po zene
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by debotoijusto 19/5/2018, 10:41

Počeo je "Hod za slobodu", javlja Novi list. Okupljenih je po nekim procjenama čak dvije tisuće ljudi, no stalno pristižu. Ima ih svih dobi, puno je i male djece. "No pasaran"; "Stop manipulacijama"; "Za obitelj bez predrasuda"; "O lijepa o draga o slatka slobodo"; "Neposlušne žene stvaraju povijest", "Odjebi od maternice bližnje svoje" - samo su neki od natpisa koji se nalaze na transparentima.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Za-obitelj-bez-predrasuda-Na-Jadranskom-trgu-oko-dvije-tisuce-ljudi-poceo-Hod-za-slobodu

:cro
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by prckov 19/5/2018, 10:49

hod za slobodu da abortiraju
sto izostavljaju the very thing they are protesting about
dakle hod za slobodan abortus - to je istina a ne neka magla o nekoj slobodi generalno
jos ne znam jel bi oni da se ta sloboda placa iz drzavne kase?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by n_razbojnik 19/5/2018, 14:16

Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by kaya 19/5/2018, 14:26

Žeki je čula da je Hitler došao na vlast referendumima, ne direktno ali je njemački narod upoznao njegove “ pravedne ideje” kroz njegovu borbu referendumima pa misli da i ona tako, bar u sabor.
Ali neće, nego ce dobiti Vojka na bini :)
Pa neka se raspravlja s njim.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by vuksadinare 19/5/2018, 16:35

U splitu ne znaju za motiku i lopatu..rad i stegu...jebote samo cirkusiraju..da izbjegnu nesto korisno radit..da sam vlast vec bi ko u brazilu poslao specijalce i ajmo...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by n_razbojnik 19/5/2018, 16:37

n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by Guest 19/5/2018, 17:00

n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Abortions_in_Croatia-1969-2011

https://hr.wikipedia.org/wiki/Poba%C4%8Daj#Poba%C4%8Daj_u_Hrvatskoj



stvari idu na bolje, no ne primjetiš o fanatika s lijeve i desne strane margina društva :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by prckov 19/5/2018, 17:02

n_razbojnik wrote:
n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači
pa je li u HR zabranjen abortus?
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by n_razbojnik 19/5/2018, 17:03

prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači
pa je li u HR zabranjen abortus?
pa nije

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by vuksadinare 19/5/2018, 17:04

Koji gabor ove prosvjednice protiv 'hoda za zivot'...iskompleksiranost je cudo..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by prckov 19/5/2018, 17:08

n_razbojnik wrote:
prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači
pa je li u HR zabranjen abortus?
pa nije
:| 
pa sta onda hoce ti retardi
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by n_razbojnik 19/5/2018, 17:10

prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
n_razbojnik wrote:Otišlo sve u pizdu materinu

Na pozornici je i Vojko Obersnel, koji je dobio veliki pljesak okupljenih.
- Ako sam ikad bio ponosan što hodam, onda je to danas jer sam hodao s vama. Nemojte se bojati reći "ne", pobijediti ih možemo samo glasnim "ne" i samo glasnom istinom. Samo na taj način možemo postići slobodu. Volim grad koji ne da svoju slobodu, rekao je Obersnel.
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači
pa je li u HR zabranjen abortus?
pa nije
:| 
pa sta onda hoce ti retardi
pa hoće stvarati fašiste , fašističkim metodama, da bi ojačali svoje političke pozicije, ili svojoj zbrci u mozgu dali neki smisao...nemam ti pojma, jedino kod Obija znam koja je dijagnoza

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by prckov 19/5/2018, 17:13

n_razbojnik wrote:
prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
prckov wrote:
n_razbojnik wrote:
Nije istina, pobijediti "ih" možete i kršenjem ustavnih prava, korištenjem novca poreznih obveznika u "istinu" , medijskom manipulacijom...i brojnim drugim marifetlucima kojima druga strana nema pristup, jbg, 'ko jači-tlači
pa je li u HR zabranjen abortus?
pa nije
:| 
pa sta onda hoce ti retardi
pa hoće stvarati fašiste , fašističkim metodama, da bi ojačali svoje političke pozicije, ili svojoj zbrci u mozgu dali neki smisao...nemam ti pojma, jedino kod Obija znam koja je dijagnoza
na kraju ce se te leftarde morat namlatit
nema druge
a i batina je iz raja izasla sunny
prckov
prckov

Posts : 34149
2014-04-19


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by marcellus 19/5/2018, 18:16

ja kad vidio naslov reko debo to o gej prajdu


demokratski nema što

_________________
MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by abraham 19/5/2018, 18:50

Pogledao "Peti dan" i po tko zna koji put se uvjerio da u DNRH ne treba dulje od tjedan dva da se ljudi sami sebi pokenjaju u usta. Naime onaj Jokic je protiv referenduma jer kao postoji skrivena agenda , nista javno ali eto on "zna" za skrivenu agendu i bla, bla, bla, bla....Prije dva tjedna je skrgutao zubima, pjenio, upetljao i punicu i Kanadu cijelu da u IK nema nikakove agende osim zastite zena. Taj i takovi trebaju voditi krikum. Taj i takovi sjede u Sabor-u, vladi i vode drzvu. Kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by abraham 19/5/2018, 18:51

DA, Raspudic poceo proklizavati. Prve pukotine.. Hmmm Oterese ga (realno salibiji igrac) onaj mali na kraju , "ko seljak bale", pljas.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA! Empty Re: MARŠIRAJTE U SVOJA ČETIRI ZIDA!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum