ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sezona sve bliže, radnika nema

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 19:54

inače bi sa hrvatskim kunama mogao kupovati ono što proizvede RH ekonomija samo.. pečate, papire , i ovrhe

Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 19:58

Pinochet wrote:a ta kuna vrijedi i sa njom se mogu kupovati njemačka auta, i mobiteli, i njemački proizvodi u lidlu i intersparu, zato jer je "ojačana" devizama iz turizma.

njemačka auta ne kupuješ za Kune, nego za Eure

u Njemačkoj je platežno sredstvo briselski Euro, a u Hrvatskoj hrvatska Kuna

ako netko razmjeni 100 EUR za 750 HRK to ne znači da mi imamo više Kuna, više novca, količina Kuna je nepromjenjena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by immortal 23/3/2018, 20:00

Leviathan2 wrote:
mortal wrote:
Leviathan2 wrote:
mortal wrote:ovaj jedan koji mi nudio posao.. ja ga pitam jel kod njega radno vrijeme na preraspodjelu, a on kaže ŠTA??
svako malo zove.. ajde da i mene netko zove tako revno.. moram utvrditi detalje.. uskoro na put a mislila da neću
o, kamo, germanija il irska :)
nis od revolucije
Hrvatska obala
aiiii, da te iskoristavaju dalmosi :)
projde ti mladost unista
nisu krivi Dalmoši koliko Hr vlast i prljavi zakoni
po bakama sam Dalmatinka
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:06

Yehudim wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:recimo još jedna situacija..

moj frend inžinjer građevine..

ovako .. radi svaki dan od 7 do 5.. (to je 10h). subotom radi do 7-13h. dakle, tjedno 50-60sati. inžinjer građevine - plaća 4500kn.

majstor keramičar koji postavlja pločice, a moj ga frend nadzire(šef mu je), ima 10 000 - 15 000kn mjesečno.

šta ti je tržište rada
tih 4500 je ispod svake kritike, ali meni se čini da ovih 10 000-15 000 što ima keramičar ne drži vodu.
o čemu ovisi jel ima 10 000 ili 15 000, ako je obračunavan po istoj sistematizaciji i non stop u istoj firmi s tvojim frendom inženjerom?
bit će da je keramičar u 'plaću' ugurao i sve prekovremene sate (jako često ih imaju pun kufer) + terenski dodatak.
obično to tako svi rade...a zna se što je plaća, pogotovo ako ideš u neke komparacije.

 Ne znam baš da ima puno keramičara koji zarade više od 1000 Eura.

vama su hrvatski klerofašisti i bivši udbaši totalno poremetili percepciju i pojam koliko koji posao vrijedi. brutalno su vam tehnikom kuhane žabe sjebali percepciju totalno.

evo:

Entry-level Tile and Marble Setters who starts out at $31350 can expect to make $40460 after 3-5 years of experience in the field. The bottom 10% makes less than $11.630 per hour while the top 10% makes over $34.260 per hour. While the median wage is $40460 per annum or $19.450 per hour.

to znači ako radi 8h na dan mjesečno zaradi netto 4800$ što bi u HR bilo 28.873.20 kuna.

dakle tko je tu sad lud? isti je posao.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:13

HDZ u srcu wrote:
Pinochet wrote:a ta kuna vrijedi i sa njom se mogu kupovati njemačka auta, i mobiteli, i njemački proizvodi u lidlu i intersparu, zato jer je "ojačana" devizama iz turizma.

njemačka auta ne kupuješ za Kune, nego za Eure

u Njemačkoj je platežno sredstvo briselski Euro, a u Hrvatskoj hrvatska Kuna

ako netko razmjeni 100 EUR za 750 HRK to ne znači da mi imamo više Kuna, više novca, količina Kuna je nepromjenjena
da, ali ta kuna ima pokriće u eurima. količina kuna ostaje istia, ali zbog jače potražnje za njom(radi izvoza turizma) njezina vrijednost je jača i omogućuje ti da kupiš više materijalnih dobara(uvoznih)
makni 8milijardi €deviza iz turizma , pa gledaj šta će se desiti sa hrvatskom kunom, proračunom, mirovinama, gradom zagrebom koji ima -7milijardi € deficita platne bilance itd.
i probaj tada otić u trgovinu i kupiti mobitel, auto , i neki drugi uvozni proizvod i gledaj koliko će te koštati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Yehudim 23/3/2018, 20:18

HDZ u srcu wrote:
Yehudim wrote:
Pogledaj koliko milijardi Eura donese Dalmacija proračunu.

proračun je u HRK, hrvatskim Kunama

Dalmatinici ako žele trošiti u Hrvatskoj, pa preko poreza puniti proračun, moraju nekome prodati EUR za HRK, ako uopće i uprihoduju EURe jer većina gostiju plaća u Kunama

nema niti jednog EURa iz Dalmacije u proračunu, to su sve Hrvatske Kune koje su postojale prije razmjene za Eure



ima li glupost granicu? :popcorn

   Osobno mi gosti plaćaju u Eurima koje sam dužan predati vlastima na banku a oni onda time otplaćuju dug RH

Proračun se iskazuje u HRK....................zasad.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:19

Pinochet wrote:
HDZ u srcu wrote:
Pinochet wrote:a ta kuna vrijedi i sa njom se mogu kupovati njemačka auta, i mobiteli, i njemački proizvodi u lidlu i intersparu, zato jer je "ojačana" devizama iz turizma.

njemačka auta ne kupuješ za Kune, nego za Eure

u Njemačkoj je platežno sredstvo briselski Euro, a u Hrvatskoj hrvatska Kuna

ako netko razmjeni 100 EUR za 750 HRK to ne znači da mi imamo više Kuna, više novca, količina Kuna je nepromjenjena
da, ali ta kuna ima pokriće u eurima. količina kuna ostaje istia, ali zbog jače potražnje za njom(radi izvoza turizma) njezina vrijednost je jača i omogućuje ti da kupiš više materijalnih dobara(uvoznih)
makni 8milijardi €deviza iz turizma , pa gledaj šta će se desiti sa hrvatskom kunom, proračunom, mirovinama, gradom zagrebom koji ima -7milijardi € deficita platne bilance itd.
i probaj tada otić u trgovinu i kupiti mobitel, auto , i neki drugi uvozni proizvod i gledaj koliko će te koštati

a u čemu ima pokriće Euro?

kojom devizom je ojačan Euro?

ako članice Eurozone nagomilaju rezerve Kune, hoće li im Euro ojačati, pa će moći više kupiti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:22

Yehudim wrote:
Osobno mi gosti plaćaju u Eurima koje sam dužan predati vlastima na banku a oni onda time otplaćuju dug RH
Proračun se iskazuje u HRK....................zasad.

kako im ti izdaš račun i obračunaš PDV ako ti plate u Eurima? :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 20:33

Pinochet wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:recimo još jedna situacija..

moj frend inžinjer građevine..

ovako .. radi svaki dan od 7 do 5.. (to je 10h). subotom radi do 7-13h. dakle, tjedno 50-60sati. inžinjer građevine - plaća 4500kn.

majstor keramičar koji postavlja pločice, a moj ga frend nadzire(šef mu je), ima 10 000 - 15 000kn mjesečno.

šta ti je tržište rada
tih 4500 je ispod svake kritike, ali meni se čini da ovih 10 000-15 000 što ima keramičar ne drži vodu.
o čemu ovisi jel ima 10 000 ili 15 000, ako je obračunavan po istoj sistematizaciji i non stop u istoj firmi s tvojim frendom inženjerom?
bit će da je keramičar u 'plaću' ugurao i sve prekovremene sate (jako često ih imaju pun kufer) + terenski dodatak.
obično to tako svi rade...a zna se što je plaća, pogotovo ako ideš u neke komparacije.
nevirujem da ne drži vodu, cijela zgrada kasnila jer nije bilo keramičara, plaćali ih ko suvo zlato.. dok inžinjera građevine ima na lopate.. još nas izvuka turizam, pa se oporavio građevinski sektor, inače bi većina ing građevine skupljali boce po kontenjerima.. nije ovo sttutgart u njemačkoj, kada sam tamo bio, cili grad pun kranova i dizalica.. od centra do rubova grada..  ovdje pomorci kupuju stanove, te turizam.. to je sve što generira poslove u građevinskom sektoru, barem ovdje na jugu
aha, to je nešto na crno...tu vjerojatno nema pravila
inženjera možda ima na lopate, ali na birou ih baš i nema, jer je posla puno i traženi su. osim toga, inženjer s ovlaštenjem i pečatom vrijedi neizmjerno i projektantu i izvođaču, tako da njih slobodnih nema uopće.
al da keramičar ima u firmi leganu plaću za 182 sata mjesečno 10 ili 15k..to pričaj nekom drugom.

ne znam šta se pjeniš. evo pričao sa frendom. iman i screenshotove razgovora. on ing sa mjesečno preko 200h sati rada, ima 4500kn plaću. rekao je istinu da nezna koliko točno imaju keramičari, ali sigurno preko 10 000kn, za isti broj sati kao on. drugi govore i po 15 000kn. meni frend, iz osnove koji je propao na faksu, postao knauf majstor u firmi rođaka, isto tako, mjesečno izlazi sa 15 000kn.. naravno radi se 10h dnevno, 5-6dana u tjednu, ali 15 000kn..

da inžinjera građevine ima ko blata. hrpa mojih frendova, ne hrpa nego svi frendovi inžinjeri građevine, gotovo nitko nije radio u struci tamo 2011,2012,2013.. jedino ih je izvukla legalizacija.. hrpa njih je radila kao prodavači..
tek od 2015, se građevina (zbog turizma) počela oporavljati, pa su doduše sada svi dobili posao u struci, ali eto takve su plaće.. od 4500 -6000. kaže mi isti frend, da glavni inžinjer na gradilištu, jedan mlad momak još u dvadesetim, da je već prošao nadzor par takvih zgrada, da ima 6000kn plaću.

naravno, nemoram niti govoriti da mi većina tih prijatelja usput ide na tečaj njemačkog jezika, i planiraju otić na njemačku, pa ćemo za 2-3 godine, otvoriti istu temu na ovom forumu, kako u RH nemogu naći inžinjera građevine početnika ispod 2000€


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:35

nije moj frend glavni inžinjer gradilišta, on je zadužena za svoj dio, zaboravio sam detalj, nego jedan drugi momak, kaže sve nadzire, već prošao par gradilišta 6000kn plaću. mislim mogu ga pitati, poslati screenshot nije problem.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 20:50

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
to je druga organizacija medicina je piramidalna shema staleža i titula uzeta od apsolutističkog feudalnog političkog uređenja. kad pogledaš njihov staleški ustroj to je preslika feudalizma i ili crkvenog staleža.
liječnici a ne doktori. titulu doktora su si bespravno sami dali čim završišmed. fakultet automatski dobiješ titulu doktora što je apsurd.
ti se sjećaš? ja se ne sjećam. ako se ti sjećaš takvih trivijalnosti onda imaš jako jako puno slobodnog vremena s kojim neznaš šta bi.
da, i rekla sam liječnici. doktor je nešto drugo, iako aben i oko toga ima svoje teorije.
ne moraš vjerovati, ali u ovome o čemu pričamo također postoji piramidalna hijerarhija, a pri tome ne mislim na titule, mada su i one prisutne, nego na odgovornosti koje su ogromne. radna mjesta su uvjetovana stupnjem obrazovanja i radnim iskustvom na konkretnim poslovima, a taj stupanj obrazovanja ne donosi samo titulu, kako ti tvrdiš, već i određena prijeko potrebna znanja bez kojih se projekti ni ne započinju. sukladno njima kadar se i plaća...bar u velikoj većini slučajeva.
osim, naravno..ako si inženjerski pegula, pa dođeš radit u tvrtku u kojoj keramičar ima više od magistra ili doktora aedif.
jbg, ko mu kriv šta ne zna postavljat i fugirat pločice.

ne radi se o tome nego o tome jer se ti osjećaš povrijeđena jer neki faking keramičar zarađuje više od tebe. ma koga boli quratz za to? jel postoje zakonski limiti ili u Ustavu RH piše da je protuustavno da keramičar ima veću plaću od dipl.ing bla bla norke pa ga treba uhapsit i prebit pendrekom da mu nikad više ne padne na pamet da traži ili da primi tako besramno visoku plaću za njegov šugavi poslić koji ne vrijedi ni pol ustaške kune kojom si je neki ustaša obrisao triper sa qurtza.

a Yoda u startu nije niti napisao kakva zaduženja ima taj njegov dipl. ing. ni šta radi ni koliko rekao je samo da dobiva tu plaću i iznos.

liječnici odlaze vani jer su vani lijećnici prvi na listi najbolje plaćenih zanimanja. prvi su anesteziolozi nakon njih kirurzi svih oblika i specijalizacija itd. medicinske sestre da ne pričam. kažeš liječnici spašavaju živote? neki liječnici spase neki liječnici unište nekome život.
nemam se razloga osjećati povrijeđena, jer zarađujem i više nego odlično, bez da se bavim fušom, koji se nudi na sve strane...od legalizacija, raznih projekata, vršenja nadzora...papirnato pokrivanja kolega bez ovlaštenja, itd...ali, nit mi to treba, niti to želim radit.
ti ili si glup ko taraba ili se glup praviš, ne imputiraj mi ono što nisam napisala. nema nekog općenitog gornjeg limita za nekoga platiti u branši, ali unutar jedne te iste firme ima (ja govorim o otome, jer je yoda na tu šemu raspravu i započeo) i poslodavci se toga drže.
a pošto vidim da i dalje tvrdoglavo ideš u krivom smjeru, uz to lažeš i zlonamjerno guraš ovu diskusiju na svoj mlin, svo vrijeme pokušavajući me diskreditirati, neće mi se više...
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Leviathan2 23/3/2018, 20:53

mortal wrote:
Leviathan2 wrote:
mortal wrote:
Leviathan2 wrote:
mortal wrote:ovaj jedan koji mi nudio posao.. ja ga pitam jel kod njega radno vrijeme na preraspodjelu, a on kaže ŠTA??
svako malo zove.. ajde da i mene netko zove tako revno.. moram utvrditi detalje.. uskoro na put a mislila da neću
o, kamo, germanija il irska :)
nis od revolucije
Hrvatska obala
aiiii, da te iskoristavaju dalmosi :)
projde ti mladost unista
nisu krivi Dalmoši koliko Hr vlast i prljavi zakoni
po bakama sam Dalmatinka
nu , djevojcice,
budi ipak mastovitija
probaj biti vise od sljakerice
bez obzira sto se ideoloski ne slazemo ne smatram te glupavom
probaj nadici sebe i sama nesto organizirat a ne trosit zivot kao sljaker
jebes zakone, njih zaobilazi gdje god mozes i ne boj se
strah je neprijatelj uma, pusti ga ne dojde, nek udje i nek projde
samo tako ces se iscupat iz kaljuze uvrijezenih misljenja

_________________
Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 20:55

Pinochet wrote:nije moj frend glavni inžinjer gradilišta, on je zadužena za svoj dio, zaboravio sam detalj, nego jedan drugi momak, kaže sve nadzire, već prošao par gradilišta 6000kn plaću. mislim mogu ga pitati, poslati screenshot nije problem.
ma ok, nema veze, samo kažem kako to ide...
evo, ako ne vjerujete meni, ima na forumu još kolega...neka kažu

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Guest 23/3/2018, 20:57

Noor wrote:
Pinochet wrote:nije moj frend glavni inžinjer gradilišta, on je zadužena za svoj dio, zaboravio sam detalj, nego jedan drugi momak, kaže sve nadzire, već prošao par gradilišta 6000kn plaću. mislim mogu ga pitati, poslati screenshot nije problem.
ma ok, nema veze, samo kažem kako to ide...
evo, ako ne vjerujete meni, ima na forumu još kolega...neka kažu
dobro ja se ne razumim u vašu struku. možda nije najglavni, jedan od glavnijih što sve nadzire , možda bi tako bolje preveo.. kaže mi frend, da bi on radije imao svojih 4500kn plaće za svoj posao što radi(a to je 10h dnevno + subota) nego ovaj što radi za 6000kn.

jedva čekam, kada se u roku par godina većina ovih pokupi u njemačku, pa budu naši poslodavci kukali, kako im treba državati dati dozvole za uvoz afganistanskih i somalijskih inžinjera da u RH nitko ne želi raditi, jer su svi lijeni itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Leviathan2 23/3/2018, 20:57

Noor wrote:
Pinochet wrote: njemačku, pa ćemo za 2-3 godine, otvoriti istu temu na ovom forumu, kako u RH nemogu naći inžinjera građevine početnika ispod 2000€


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
heheheh,
a sta ako je netko sa 2 razreda skole glavni na bausteli vrijednoj 200 milijuna eura :)
kako to kvalificirat :)

_________________
Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Leviathan2 23/3/2018, 20:58

Noor wrote:
Pinochet wrote:nije moj frend glavni inžinjer gradilišta, on je zadužena za svoj dio, zaboravio sam detalj, nego jedan drugi momak, kaže sve nadzire, već prošao par gradilišta 6000kn plaću. mislim mogu ga pitati, poslati screenshot nije problem.
ma ok, nema veze, samo kažem kako to ide...
evo, ako ne vjerujete meni, ima na forumu još kolega...neka kažu
istina norka, nisam kolega inzinjer, al u 99,9% slucajeva je to cista istina :)

_________________
Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 21:21

Pinochet wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote:nije moj frend glavni inžinjer gradilišta, on je zadužena za svoj dio, zaboravio sam detalj, nego jedan drugi momak, kaže sve nadzire, već prošao par gradilišta 6000kn plaću. mislim mogu ga pitati, poslati screenshot nije problem.
ma ok, nema veze, samo kažem kako to ide...
evo, ako ne vjerujete meni, ima na forumu još kolega...neka kažu
dobro ja se ne razumim u vašu struku. možda nije najglavni, jedan od glavnijih što sve nadzire , možda bi tako bolje preveo.. kaže mi frend, da bi on radije imao svojih 4500kn plaće za svoj posao što radi(a to je 10h dnevno + subota) nego ovaj što radi za 6000kn.

jedva čekam, kada se u roku par godina većina ovih pokupi u njemačku, pa budu naši poslodavci kukali, kako im treba državati dati dozvole za uvoz afganistanskih i somalijskih inžinjera da u RH nitko ne želi raditi, jer su svi lijeni itd
pa kažem ti, tih 6000 kn je jedno veliko ništa za glavnog inženjera gradilišta i sve ono za što taj mora odgovarati..ma šta god gnječ kaže.
al to ovisi od firme do firme...ja momentalno radim s dečkima iz Strabaga, a njihove plaće i pogodnosti koje imaju su na visini, sukladno stupnju obrazovanja i odgovornostima radnog mjesta.
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 21:28

Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote: njemačku, pa ćemo za 2-3 godine, otvoriti istu temu na ovom forumu, kako u RH nemogu naći inžinjera građevine početnika ispod 2000€


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
heheheh,
a sta ako je netko sa 2 razreda skole glavni na bausteli vrijednoj 200 milijuna eura :)
kako to kvalificirat :)
ako je preuzeo i odgovornost, kao i onaj tko ga je postavio..ok.

Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Leviathan2 23/3/2018, 21:56

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote: njemačku, pa ćemo za 2-3 godine, otvoriti istu temu na ovom forumu, kako u RH nemogu naći inžinjera građevine početnika ispod 2000€


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
heheheh,
a sta ako je netko sa 2 razreda skole glavni na bausteli vrijednoj 200 milijuna eura :)
kako to kvalificirat :)
ako je preuzeo i odgovornost, kao i onaj tko ga je postavio..ok.

postavljen iz samog vrha s odgovornoscu, potpisano
ja potpisao odgovornost na bausteli a oni odgovornost za moj potpis
bagra kapitalisticka, stisla im se guza odmah na startu baustele jer su odgovorni lose startali pa uvalili meni, 
i jos se cjenjkali ko na trznici

_________________
Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Noor 23/3/2018, 22:02

Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Pinochet wrote: njemačku, pa ćemo za 2-3 godine, otvoriti istu temu na ovom forumu, kako u RH nemogu naći inžinjera građevine početnika ispod 2000€


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
heheheh,
a sta ako je netko sa 2 razreda skole glavni na bausteli vrijednoj 200 milijuna eura :)
kako to kvalificirat :)
ako je preuzeo i odgovornost, kao i onaj tko ga je postavio..ok.

postavljen iz samog vrha s odgovornoscu, potpisano
ja potpisao odgovornost na bausteli a oni odgovornost za moj potpis
bagra kapitalisticka, stisla im se guza odmah na startu baustele jer su odgovorni lose startali pa uvalili meni, 
i jos se cjenjkali ko na trznici
rijesi si CAR (Constructor's All Risk Policy) :bless
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Leviathan2 24/3/2018, 00:18

Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:
Leviathan2 wrote:
Noor wrote:


a ok, ako je stvarno tako...nek što prije odu van ili nađu bolju firmu ovdje.

još samo da ti objasnim ovo..mladi momak u dvadesetim, već glavni inženjer na gradilištu ...netko te laže :)
fax završiš, ako si davao sve u roku, s 24-25 (do diplome)..a da budeš postavljen za glavnog inženjera gradilišta, trebaš nakon faxa položiti prvo stručni ispit, za što ti je uvjet 2 godine radnog staža na odgovarajućim poslovima u struci (poslovi projektiranja i/ili stručnog nadzora građenja i/ili voditelja građenja) i iza toga, uz mentora, provesti najmanje 2 godine na odgovarajućim poslovima u struci (to se dokazuje priloženim referencama, koje ti poslodavac mora ovjeriti), kako bi stekao uvjete za upis u imenik ovlaštenih inženjera (projektiranje i nadzor) ili ovlaštenih voditelja građenja (izvođenje). u idealnim uvjetima, čak i da drugi dan nakon diplomiranja nađeš posao u struci... teško je sve to postići još u dvadesetima.
vidiš, nije samo završiti fax...a ako je tvoj frend sve to obavio još u dvadesetima, svaka mu čast :)
heheheh,
a sta ako je netko sa 2 razreda skole glavni na bausteli vrijednoj 200 milijuna eura :)
kako to kvalificirat :)
ako je preuzeo i odgovornost, kao i onaj tko ga je postavio..ok.

postavljen iz samog vrha s odgovornoscu, potpisano
ja potpisao odgovornost na bausteli a oni odgovornost za moj potpis
bagra kapitalisticka, stisla im se guza odmah na startu baustele jer su odgovorni lose startali pa uvalili meni, 
i jos se cjenjkali ko na trznici
rijesi si CAR (Constructor's All Risk Policy) :bless
ja nemogu, to firma rjesava, ja sam najamnik na ugovor
bas sad lajemo o poslu i citam mail od danielija, trebalo bi ic kod ekatarinburga na neki remont,
u 6 mjesecu,
dvoumim, mrzim remonte, a firma mi obecala na jug italije na baustelu da malo ugrijem stare kosti
psmtr, a nemogu ih sam tako sterat ukurac

_________________
Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sezona sve bliže, radnika nema - Page 6 Empty Re: Sezona sve bliže, radnika nema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum