ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by debotoijusto 19/2/2018, 15:21

Statistika kaže da Hrvati na crno majstorima plate i 298 milijuna eura na godinu, no Vlada je odlučila tome stati na kraj i poslati 224 inspektora na teren.
Naime, četvero od pet kućnih majstora koje smo kontaktirali preferira plaćanje "na ruke".  Prema istraživanju Ekonomskog instituta, kućni majstori najčešće ne izdaju račune, a u tome ih podržavaju i građani.
Godišnje Hrvati plate 298 milijuna eura za usluge bez računa. U borbu protiv sive ekonomije i rada na crno kreće i država s 224 inspektora. Nadzirat će i poslodavce koji ne prijavljuju radnike.


"Vrijeđa se nekakvo dostojanstvo i sigurnost tih radnika, ne uplaćuju im se mirovinski doprinosi, što utječe na visinu njihove mirovine poslije", govori ravnatelj Inspektorata rada Ilija Tadić.
"U petak navečer poduzetnik mora prijaviti radnike koji će doći raditi u subotu, a u subotu se neki ne pojave na poslu, jer su možda odlučili da neće raditi taj posao", govori Anny Brusić iz Hrvatske udruge poslodavaca.
 

U prosjeku se svake godine u radu na crno zatekne oko 1200 radnika. Kazne poslodavcu iznose od 60 do 100 tisuća kuna, a radniku od tri do 50 tisuća kuna.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vlada-odlucila-stati-na-kraj-radnicima-u-fusu-224-inspektora-na-terenu---507229.html
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by kic 19/2/2018, 15:22


rad na crno

koja tabu tema
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by debotoijusto 19/2/2018, 15:22

224 inspektora
imas kucu vrati stan
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by kic 19/2/2018, 15:26


kome vrati?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by debotoijusto 19/2/2018, 15:28

kic wrote:
kome vrati?

retro prica , mislim da mi ovo jubilarna 10 akcija koju prozivih 

https://vukajlija.com/imas-kucu-vrati-stan
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by Guest 19/2/2018, 15:32

ništa od toga.. većina ljudi koje znam, zapravo nemogu se sjetiti nikoga koga znam, da radi u građevini sve ... na bijelo.. pa i ja sam radio tonu na crno, :D aj jedanput se sjećam kada smo čuli da inspektori dolaze, pa nas par preko ograde bježali , na kavu.. pa se vratili kada su otišli..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by kic 19/2/2018, 15:32


to nema smisla.. vraćamo se na rješenja od prije 50godina..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by dijagram 19/2/2018, 15:34

samo da yodu oglobe, valja im dati koordinate
sve bi bilo puno bolje i uspjesnije
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by kic 19/2/2018, 15:35


vratiti stan, kome?

ako si sam za njega radio, čiji je to stan, onih bjelo-košuljaša u općini i poreznoj??
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by Kavran 19/2/2018, 15:38

poanta je ''plati rezpo''. je li porez preveliki? jest- jebat ga. ali mi još u socijalizmu. a ja k'o konzervativac i libertarijanac velim - što manja država (osim vojske i policije), što manji porezi, što manje regulacije - bolje svima.

_________________
Trči vrime, cvili maška,
traje jubav, pusta siromaška,
šaka suza, vrića smija, 
ča je život vengo fantazija.
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by dijagram 19/2/2018, 15:40

kic wrote:
vratiti stan, kome?

ako si sam za njega radio, čiji je to stan, onih bjelo-košuljaša u općini i poreznoj??
to je islo one kloji su dobili tzv drustveni stan, pa bi ga drustvu i vratili, a drustvo dalo potrebitom :)
naravno, nitko nije nikada nista vratio, ... bezvezna komunisticka krilatica
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by debotoijusto 19/2/2018, 15:40

kic wrote:
to nema smisla.. vraćamo se na rješenja od prije 50godina..

nema , ti obrti/licence trebaju biti pausali , ono 100€ i radi koliko zelis/mozes/sposoban
ako imas posla i zaposlit ces nekoga , drzava neku sitnu kintu dobije no velik promet pa solidno ubiranje , gradjani garanciju i zastitu u slucaju spora...
ovi ce uhvatit samo konkurenciju onima koje ne smiju uhvatit , sve vec vidjeno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by vili40 19/2/2018, 16:06

u zemlji enormnih poreza i ostalih nebrojenih pizdarija kao i brutalnih ovrha jedini spas je solarno plaćanje,samo keš da se novci ne inficiraju.
vili40
vili40

Male
Posts : 10736
2015-08-02


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by Leviathan2 19/2/2018, 16:06

hehe, sjecikesama nikad dosta para
ni zrno zita neprijatelju :D

_________________
Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by Leviathan2 19/2/2018, 16:08

pooolako
doci cete na ono o cemu ja i aben pricamo cjelo vrijeme a i joda je poceo primjenjivat
mic po mic

_________________
Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by vili40 19/2/2018, 16:11

224 nova inspektora?Super,godišnji trošak oko 27 milijuna kuna,nadam se da im uplaćuju i benificirani.
vili40
vili40

Male
Posts : 10736
2015-08-02


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by RayMabus 19/2/2018, 16:17

Pa ja kad sam radio kužinu ovo ljeto fino trliš i pomagao meštru pa mu onda fino naknadno objasnija zašto tako 

E pa vidiš dragi ovo je moja nekretnina i da mene nema tu a ti radiš ide kazna ako uleti indpejcija a ovako ispada da ja radim a ti mi samo daješ ruke jer je gazda nekretnine na objektu i to još u trlišu

Podrška inspekciji rada na crno zbog svih onih glupača koje renoviraju stan a onda odu popit kavu a ovi na crno sam radi u njenom objektu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by RayMabus 19/2/2018, 16:24

RayMabus wrote:Pa ja kad sam radio kužinu ovo ljeto fino trliš i pomagao meštru pa mu onda fino naknadno objasnija zašto tako 

E pa vidiš dragi ovo je moja nekretnina i da mene nema tu a ti radiš ide kazna ako uleti indpejcija a ovako ispada da ja radim a ti mi samo daješ ruke jer je gazda nekretnine na objektu i to još u trlišu

Podrška inspekciji rada na crno zbog svih onih glupača koje renoviraju stan a onda odu popit kavu a ovi na crno sam radi u njenom objektu
U prevodu Longy je glup a one su sve pametne e sad kad sam ja glup a ti pametna sad ćeš ti fino platit porez na rad pa fino pijuckaj ti tu kavu na Rivi slobodno

DA VAN JEBEN MATER
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by danni1 19/2/2018, 17:42

Baš me zanima kako misle to kontrolirati.

Sve popravke plačam na ruke u kešu i to ne može nitko kontrolirati.

Niti da sam ja nešto popravljao niti da sam tom majstoru dao pare na ruke.

To se odvija u mojoj kući i tu neće nikakav inspektor zavirivati ni što se popravlja ni kako se plaća.

_________________
Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by L'âme 19/2/2018, 18:03

Koliko novih uhljeba.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke" Empty Re: Počinje lov na one koji preferiraju plaćanje "na ruke"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum