ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:32

Pinochet wrote:
michaellcmacha wrote:svaka tebi nihil čast ali po ovom pitanju ja se priklanjam razmišljanju dede... jel tebi netko onako usput prišapnuo da amerikanci imaju stopu nezaposlenosti cca 2-4%, i da samo jebene farbe za farbat ratne brodove proizvedu više nego cijela europa zajedno sa rusijom za sve čega bi se dosjetio ofarbati... ili da pustiš na stranu priče o gmo kurcu palcu i da uzmeš u obzir da amerika proizvodi toliko hrane da je sposobna s tom količinom nahraniti oko 3 milijarde ljudi, odnosno da kad uredovno nahrani sebe, popuni sve svoje rezerve, usput nahrani pol južne amerike i 3/4 afrike, još joj ostane za cijelu europu da nahrani, htjela ne htjela još zagnoji zemlju sa količinom kojom bi mogla nahraniti aziju i oceaniju, kad izmakneš indiju i kinu...za primjer mi proizvedemo oko 1,5 milijuna tona kukuruza a amerika 260 milijuna tona kukuruze koja je glavna hrana svjetske populacije, ili mi proizvedemo oko 800 000 tona pšenice pretežno ranga stočne pšenice, a amerikanci oko 65 milijuna tona od čega je 2/3 prva klasa pšenice, jel treba spominjati da je američka proizvodnja hrane najproduktivnija proizvodnja na svijetu, naravno da ne treba....  ok inflacija 1 2 i 3 su spike u koje neću ulaziti ali ja stvarno ne kužim koji kurac po pitanju bilo čega spominjete SAD kad se on ne uklapa ni u kakve šprance niti se itko uključujući i kinu koja je kurac na biciklu s obzirom da je ona uz žestoki napor uspjela izvući ispod praga siromaštva 10 milijuna stanovnika ali ju je sramota reći da je ispod tog praga preko 50% kineske populacije, dok ameri na svojih 300 milijuna stanovnika sa daleko više postavljenim pragom imaju jedva 10 milijuna sirotana....

lik se postavio tako, da dominira u raspravi, agresivno, vrijeđa, pa recimo ekipa koja se nekuži puno tu, misle iz njegova načina komuniciranja da je on u pravu.. mislim , sa strane, deda je upravu glede mnogih stvari, ali ovdje veze nema. ušao je malo u ekonomiju, pa radi ogromne greške,.. mislim porezi za kontrolu inflacije, kamatne stope da nesluže tome(WHAT A FUCK) , eto pitaj bilo kojeg ekonomskog analitičara, svi bi pukli od smijanja i rekli bi da pričaju sa trolom.
ali eto, ti misli da je on u pravu, neka mi objasni kako država kontrolira porezima inflaciju, i čemu onda služi kontrola kamatnih stopa od centralne banke,
ma nema veze što vrijeđa, bolje da te on vrijeđa nego debil gnječ ili pička pobjeglička crvenkasti... ok moguće bi on mogao i na neki drugi, prihvatljiviji način komunicirati ali to nije bitno ukoliko govori neke stvari koje su po meni ispravne, nebitno što je i meni dosad rekao svašta... ali na stranu to, eto nek si i ti u pravu, ali kad ti ili bilo tko, koliko god nam ta Amerika (SAD) bila antipatična ideš istu uspoređivati sa bilo kim u vezi bilo čega baznoga po pitanju odnosa populacije, proizvodnje, produkcije, kvalitete jebiga sory ali meni to zvuči neozbiljno... jebote pa kad amerika kihne mi dobijemo gripu a kad se zakašlje u sviju nas je posljednji stadij upale pluća... i to sad kad su u fazi postindustijalizacije... a ti reci da griješim ili da je ovo što sam naveo krivo...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:36

ex normal wrote:
Pinochet wrote:i zašto FED diže kamatne stope , a izjavi da je to radi kontrole inflacije. eto.

Consistent with its statutory mandate, the Committee seeks to foster maximum employment and price stability. The Committee expects that, with further gradual adjustments in the stance of monetary policy, economic activity will expand at a moderate pace and labor market conditions will remain strong. Inflation on a 12‑month basis is expected to move up this year and to stabilize around the Committee's 2 percent objective over the medium term. Near-term risks to the economic outlook appear roughly balanced, but the Committee is monitoring inflation developments closely.

In view of realized and expected labor market conditions and inflation, the Committee decided to maintain the target range for the federal funds rate at 1-1/4 to 1‑1/2 percent. The stance of monetary policy remains accommodative, thereby supporting strong labor market conditions and a sustained return to 2 percent inflation.

In determining the timing and size of future adjustments to the target range for the federal funds rate, the Committee will assess realized and expected economic conditions relative to its objectives of maximum employment and 2 percent inflation. This assessment will take into account a wide range of information, including measures of labor market conditions, indicators of inflation pressures and inflation expectations, and readings on financial and international developments. The Committee will carefully monitor actual and expected inflation developments relative to its symmetric inflation goal. The Committee expects that economic conditions will evolve in a manner that will warrant further gradual increases in the federal funds rate; the federal funds rate is likely to remain, for some time, below levels that are expected to prevail in the longer run. However, the actual path of the federal funds rate will depend on the economic outlook as informed by incoming data.

https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20180131a.htm


FED doslovno kaže da cilja 2% inflaciju i punu zaposlenost, te da zato diže kamate

a ne da se bori protiv inflacije

što kaže horoskop, kakvo će vrijeme biti sutra, sunčano ili poplava? :popcorn

e? i diže kamatne stope, jer se plaši da bi ovako niske kamatne stope, uz jaki ekonomski rast, mogle uzrokovati veću inflaciju. i zato najavljuje dizanje kamatnih stopa , da situacija bude pod kontrolom(inflacija u razini okvira)? šta je tu jebeno komplicirano

marića skuplja poreze radi kontrole inflacije umjesto da hrani uhljebe zar ne? :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:37

ex normal wrote:
Pinochet wrote:i zašto FED diže kamatne stope , a izjavi da je to radi kontrole inflacije. eto.

Consistent with its statutory mandate, the Committee seeks to foster maximum employment and price stability. The Committee expects that, with further gradual adjustments in the stance of monetary policy, economic activity will expand at a moderate pace and labor market conditions will remain strong. Inflation on a 12‑month basis is expected to move up this year and to stabilize around the Committee's 2 percent objective over the medium term. Near-term risks to the economic outlook appear roughly balanced, but the Committee is monitoring inflation developments closely.

In view of realized and expected labor market conditions and inflation, the Committee decided to maintain the target range for the federal funds rate at 1-1/4 to 1‑1/2 percent. The stance of monetary policy remains accommodative, thereby supporting strong labor market conditions and a sustained return to 2 percent inflation.

In determining the timing and size of future adjustments to the target range for the federal funds rate, the Committee will assess realized and expected economic conditions relative to its objectives of maximum employment and 2 percent inflation. This assessment will take into account a wide range of information, including measures of labor market conditions, indicators of inflation pressures and inflation expectations, and readings on financial and international developments. The Committee will carefully monitor actual and expected inflation developments relative to its symmetric inflation goal. The Committee expects that economic conditions will evolve in a manner that will warrant further gradual increases in the federal funds rate; the federal funds rate is likely to remain, for some time, below levels that are expected to prevail in the longer run. However, the actual path of the federal funds rate will depend on the economic outlook as informed by incoming data.

https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20180131a.htm


FED doslovno kaže da cilja 2% inflaciju i punu zaposlenost, te da zato diže kamate

a ne da se bori protiv inflacije

što kaže horoskop, kakvo će vrijeme biti sutra, sunčano ili poplava? :popcorn
e to, ja koji se kurca u ekonomiju ne kužim, a meni je itekako upalo u oko ta poveznica ogromni bdp, niska stopa inflacije i maltene puna zaposlenost uz poprilično visoku produktivnost uz nezamislive brojke u nekim granama industrije, odnosno u proizvodnji....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:39

evo i sam si stavio članak gdje FED govori da će balansirati kamatnu stopu ovisno o razini inflacije u ekonomiji :D

staviš sam taj članak, u nadi da ga nitko neće pročitati, gdje potvrđuješ ono što govorim a što svaka budala zna(da se inflacija kontrolira pomoću kamatne stope) , i onda još vrijeđaš druge "kako neznaju matematiku, ekonomiju , horoskop teorije zavjere".

mislim prati li još tko ovu raspravu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:44

Pinochet wrote:mislim prati li još tko ovu raspravu?

Ne znam prati li itko, ali ja ne pratim, jer to na ovom forumu odavno nema nikakvog smisla.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:45

šta misliš zašto oni proizvode evo kako sam naveo 50% ukupne svjetske proizvodnje kukuruza, ili 36% ukupne svjetske proizvodnje soje ili jebenih kugli za bilijar... čemu ako toliko ne treba ili ako to netko drugi može povoljnije proizvesti... i plasirati na tržište.... evo npr kina... može povoljnije, ali u kurcu... može naštancati plastičnih klompi punih olova koje im otkupljuju države kako si sam rekao sa ukupnim IQ koliki je najveći kućni broj u mojoj ulici (31) hrvatska, srbija i tako te turbo pametne zemlje sa nama sveukupno prepametnima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by michaellcmacha 16/2/2018, 17:50

ma bezveze pa otišlo se u stranu a debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta koji u osnovi tebi nihil uopće ne smeta, nego prvenstveno njemu ili razbojnici jer su oni "platiše" po službenoj dužnosti jbg oni ne mogu kiksati... dok svi ostali koji imaju još lufta za manipuliranje sa isplatama tu budu manje oštećeni..

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:51

Pinochet wrote:
e? i diže kamatne stope, jer se plaši da bi ovako niske kamatne stope, uz jaki ekonomski rast, mogle uzrokovati veću inflaciju. i zato najavljuje dizanje kamatnih stopa , da situacija bude pod kontrolom(inflacija u razini okvira)?  šta je tu jebeno komplicirano:
nakon što niska stopa od 0% i QE nisu izazvale inflaciju, sad se plaši da će niska stopa od 1,4% izazvati inflaciju iako je ta stopa viša od prethodne

zašto nije bilo inflacije pri stopi od 0%?  :popcorn

Pinochet wrote:
marića skuplja poreze radi kontrole inflacije umjesto da hrani uhljebe zar ne? :popcorn

Mariću ništa nije jasno kao i tebi, i sam se čudi kako se danas zadužujemo povoljnije nego ikad prije, ne može to dovesti u vezu sa time da HNB smanjuje kamate cijelo vrijeme

sabor ne može formirati vladu, ili je vlada nestabilna, pa nam zato tržište više vjeruje i daje povoljniji kredit ili što ste već zaključivali :facepalm
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:53

michaellcmacha wrote:debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta

Ja u tekstu link na koji je stavljen u uvodnom postu ne vidim formalnu najavu uvođenja nekog novog ubitačnog nameta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:55

michaellcmacha wrote:
ex normal wrote:
Pinochet wrote:i zašto FED diže kamatne stope , a izjavi da je to radi kontrole inflacije. eto.

Consistent with its statutory mandate, the Committee seeks to foster maximum employment and price stability. The Committee expects that, with further gradual adjustments in the stance of monetary policy, economic activity will expand at a moderate pace and labor market conditions will remain strong. Inflation on a 12‑month basis is expected to move up this year and to stabilize around the Committee's 2 percent objective over the medium term. Near-term risks to the economic outlook appear roughly balanced, but the Committee is monitoring inflation developments closely.

In view of realized and expected labor market conditions and inflation, the Committee decided to maintain the target range for the federal funds rate at 1-1/4 to 1‑1/2 percent. The stance of monetary policy remains accommodative, thereby supporting strong labor market conditions and a sustained return to 2 percent inflation.

In determining the timing and size of future adjustments to the target range for the federal funds rate, the Committee will assess realized and expected economic conditions relative to its objectives of maximum employment and 2 percent inflation. This assessment will take into account a wide range of information, including measures of labor market conditions, indicators of inflation pressures and inflation expectations, and readings on financial and international developments. The Committee will carefully monitor actual and expected inflation developments relative to its symmetric inflation goal. The Committee expects that economic conditions will evolve in a manner that will warrant further gradual increases in the federal funds rate; the federal funds rate is likely to remain, for some time, below levels that are expected to prevail in the longer run. However, the actual path of the federal funds rate will depend on the economic outlook as informed by incoming data.

https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20180131a.htm


FED doslovno kaže da cilja 2% inflaciju i punu zaposlenost, te da zato diže kamate

a ne da se bori protiv inflacije

što kaže horoskop, kakvo će vrijeme biti sutra, sunčano ili poplava? :popcorn
e to, ja koji se kurca u ekonomiju ne kužim, a meni je itekako upalo u oko ta poveznica ogromni bdp, niska stopa inflacije i maltene puna zaposlenost uz poprilično visoku produktivnost uz nezamislive brojke u nekim granama industrije, odnosno u proizvodnji....

na dobrom si putu.
to što si primjetio, inflaciju, zaposlenost, kamatne stope, to je posao centralne banke.
centralne banke imaju 4 glavna zadatka , to je u svim centralnim bankama na svijetu. na ek.faksu se uči. to je kamatna stopa, inflacija, zaposlenost, i bdp.

naravno u ekonomiji "nema besplatnog ručka", dakle ako pojačavaš jednu varijablu pada druga.

recimo niska kamatna stopa je dobra (u teoriji) za ekonomije koje su u recesiji. kada imaš nisku kamatnu stopu, znaš i sam da su krediti jeftiniji. onda ekipa trči u banku i zadužuj se , da bi trošila i investirala. kako ekipa troši i investira, raste ekonomija(jer potrošnja i investicija pokreću ekonomiju). u isto vrijeme u pravilu, niska kamatna stopa, znači da puno novca ulazi u krvotok ekonomije, i često kada ima puno novca, cijena robe raste. međutim blaga inflacija odgovara proizvođačima, jer ako raste cijena recimo auta, onda se njima isplati ulagati u proizvodnju, jer je dobra cijena auta(mogu zaraditi).

dakle, kao što vidiš - "niska kamatna stopa " > veća količina novca u opticaju (više kredita i investiranja) > brži rast ekonomije i viša zaposlenost > ali i veća inflacija zbog svega toga.

i onda kada ti ekonomije tipa USA pomoću monetarne ekspanzivne politike(zato se i zove ekspanziva jer povećava količinu novca u opticaju), izađu iz krize, onda počinje rast inflacije, a onda inflaciju obuzdavaju obrnuto - dizanjem kamatne stope. .. i tako balansiraju.

ali naravno, nemožeš samo uz kamatnu stopu izvući ekonomiju iz krize, ona je jedan od alata
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:59

ex normal wrote:
Pinochet wrote:
e? i diže kamatne stope, jer se plaši da bi ovako niske kamatne stope, uz jaki ekonomski rast, mogle uzrokovati veću inflaciju. i zato najavljuje dizanje kamatnih stopa , da situacija bude pod kontrolom(inflacija u razini okvira)?  šta je tu jebeno komplicirano:
nakon što niska stopa od 0% i QE nisu izazvale inflaciju, sad se plaši da će niska stopa od 1,4% izazvati inflaciju iako je ta stopa viša od prethodne

zašto nije bilo inflacije pri stopi od 0%?  :popcorn

Pinochet wrote:
marića skuplja poreze radi kontrole inflacije umjesto da hrani uhljebe zar ne? :popcorn

Mariću ništa nije jasno kao i tebi, i sam se čudi kako se danas zadužujemo povoljnije nego ikad prije, ne može to dovesti u vezu sa time da HNB smanjuje kamate cijelo vrijeme

sabor ne može formirati vladu, ili je vlada nestabilna, pa nam zato tržište više vjeruje i daje povoljniji kredit ili što ste već zaključivali :facepalm

nisu izazvali, jer nisu izazvali. pomogli su da USA ne upadne u deflaciju, i da izađe iz krize.

USA ekonomija pod Trumpom je u najvećim rekordima zadnjih 30godina, i FED dodatno diže kamatne stope , da inflacija ostane u okvirima koje oni žele.,

u ostalom, sve ti piše gore u textu od FEDa kojeg si sam citirao. piše lijepo da koriste kamatnu stopu sa kojom kontroliraju inflaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 17:59

Pinochet wrote:evo i sam si stavio članak gdje FED govori da će balansirati kamatnu stopu ovisno o razini inflacije u ekonomiji :D

staviš sam taj članak, u nadi da ga nitko neće pročitati, gdje potvrđuješ ono što govorim a što svaka budala zna

piše suprotno od onog što ti tvrdiš, piše da ciljaju inflaciju od 2%, srednjoročno, koja je još uvijek ispod te razine

dok ti tvrdiš da se bore protiv inflacije, što nigdje ne piše



očajan si :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 18:03

Pinochet wrote:
i onda kada ti ekonomije tipa USA pomoću monetarne ekspanzivne politike(zato se i zove ekspanziva jer povećava količinu novca u opticaju), izađu iz krize, onda počinje rast inflacije, a onda inflaciju obuzdavaju obrnuto - dizanjem kamatne stope.  .. i tako balansiraju.

Ne nužno, ali se povećavaju rizici za pregrijavanje ekonomije odnosno potrošnje što djeluje kao pritisak na rast inflacije.
Ovaj puta u SAD-u čak nije došlo do pregrijavanja ekonomije nego su se špekulanti poplašili dobrih rezultata u vezi rasta ekonomije, pune zaposlenosti i rasta plaća i pretpostavili kako će centralna banka dići kamate da bi smanjila inflatorne pritiske i tako preventivno srušili burzu očekujući smanjenje ulaganja u gospodarstvo i povećanje (više kamate) isplativosti ulaganja u financijski sektor.
U biti je zapravo samo došlo do određene korekcije koja je zbog dugo vremena neprestanog rasta bila već neko vrijeme najavljivana i očekivana, čak se dosta špekuliralo o tome koliko će burza pasti, a naravno da su takva očekivanja utjecala i na sam pad burze.
Inače odavno nije nikakva tajna da stanje u burzi i u gospodarstvu nije u odnosu upravne proporcionalnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by debotoijusto 16/2/2018, 18:07

Pinochet wrote:evo i sam si stavio članak gdje FED govori da će balansirati kamatnu stopu ovisno o razini inflacije u ekonomiji :D

staviš sam taj članak, u nadi da ga nitko neće pročitati, gdje potvrđuješ ono što govorim a što svaka budala zna(da se inflacija kontrolira pomoću kamatne stope) , i onda još vrijeđaš druge "kako neznaju matematiku, ekonomiju , horoskop teorije zavjere".

mislim prati li još tko ovu raspravu?

jedno oko uvijek prati dinamicnu raspravu kamatnih stopa :D

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Kermit 16/2/2018, 18:07

michaellcmacha wrote:ma bezveze pa otišlo se u stranu a debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta koji u osnovi tebi nihil uopće ne smeta, nego prvenstveno njemu ili razbojnici jer su oni "platiše" po službenoj dužnosti jbg oni ne mogu kiksati... dok svi ostali koji imaju još lufta za manipuliranje sa isplatama tu budu manje oštećeni..
Svi obrtnici, poslodavci i oni koji plaćaju porez, naravno tebi sve 5 dok cijena dvoguze ne raste
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Kermit 16/2/2018, 18:08

slidingdoorsoperator wrote:
michaellcmacha wrote:debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta

Ja u tekstu link na koji je stavljen u uvodnom postu ne vidim formalnu najavu uvođenja nekog novog ubitačnog nameta.
ne novi namet nego povećanje postojećeg doprinosa i to izdvajanja za mirovinsko i to za 50%
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 18:09

Kermit wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
michaellcmacha wrote:debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta

Ja u tekstu link na koji je stavljen u uvodnom postu ne vidim formalnu najavu uvođenja nekog novog ubitačnog nameta.
ne novi namet nego povećanje postojećeg doprinosa i to izdvajanja za mirovinsko i to za 50%

Ni toga nema u tekstu na koji si stavio link.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by debotoijusto 16/2/2018, 18:13

michaellcmacha wrote:ma bezveze pa otišlo se u stranu a debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta koji u osnovi tebi nihil uopće ne smeta, nego prvenstveno njemu ili razbojnici jer su oni "platiše" po službenoj dužnosti jbg oni ne mogu kiksati... dok svi ostali koji imaju još lufta za manipuliranje sa isplatama tu budu manje oštećeni..

sve si pomijesao :D samo sam se osvrnuo na tekst u kojem nitko ne spominje nove namete a rasprava krenula o tom...dakle drugaciju raspodjelu postojecih sto po meni dobro i rekao argumente
kako je to otislo na zlatni standard i kamate ne znam , od sljedece stranice ide analiza derivata to bude zanimljivo pa dodje i @crvenkasti
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Guest 16/2/2018, 18:14

slidingdoorsoperator wrote:
Ovaj puta u SAD-u čak nije došlo do pregrijavanja ekonomije nego su se špekulanti poplašili dobrih rezultata u vezi rasta ekonomije, pune zaposlenosti i rasta plaća i pretpostavili kako će centralna banka dići kamate da bi smanjila inflatorne pritiske i tako preventivno srušili burzu očekujući smanjenje ulaganja u gospodarstvo i povećanje (više kamate) isplativosti ulaganja u financijski sektor.
U biti je zapravo samo došlo do određene korekcije koja je zbog dugo vremena neprestanog rasta bila već neko vrijeme najavljivana i očekivana, čak se dosta špekuliralo o tome koliko će burza pasti, a naravno da su takva očekivanja utjecala i na sam pad burze.
Inače odavno nije nikakva tajna da stanje u burzi i u gospodarstvu nije u odnosu upravne proporcionalnosti.

kamatna stopa se bila digla iznad prinosa dividendi S&P500 tvrtki, to je razlog padu

dok je kamatna stopa bila niža od dividendi, tvrtke su nagrađivale svoju upravu, direktore, sa dionicama, onda bi dizale povoljne kredite kod banaka sa niskim kamatama i kupovale svoje dionice od tih istih direktora natrag, osiguravajući im na taj način milijunsku zaradu na koju se ne moraju plaćati porezi kao pri isplati dohotka od rada, pa bi im onda dodjelile novi bonus i tako u krug, a burza raste...

https://www.cnbc.com/2018/02/15/companies-buying-back-stock-at-record-pace-since-trump-tax-bill-may-aid-markets-comeback.html

https://www.forbes.com/sites/aalsin/2017/02/28/shareholders-should-be-required-to-vote-on-stock-buybacks/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Kermit 16/2/2018, 18:20

slidingdoorsoperator wrote:
Kermit wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
michaellcmacha wrote:debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta

Ja u tekstu link na koji je stavljen u uvodnom postu ne vidim formalnu najavu uvođenja nekog novog ubitačnog nameta.
ne novi namet nego povećanje postojećeg doprinosa i to izdvajanja za mirovinsko i to za 50%

Ni toga nema u tekstu na koji si stavio link.
"postupno udvostruči iznos novca koji građani plaćaju u mirovinske fondove..-"


"Mirovinski fondovi mogu pridonijeti održivosti mirovinskog sustava zavisno o tempu postepenog povećanja uplata u fondove koji bi, prema planu, trebali iznositi 10 posto bruto plaće"


"Porezni obveznici sada uplaćuju pet posto bruto plaće u obavezni mirovinski fond"
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by debotoijusto 16/2/2018, 18:29

Kermit wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Kermit wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
michaellcmacha wrote:debilko je ciljao na najavu nekog novog ubitačnog nameta

Ja u tekstu link na koji je stavljen u uvodnom postu ne vidim formalnu najavu uvođenja nekog novog ubitačnog nameta.
ne novi namet nego povećanje postojećeg doprinosa i to izdvajanja za mirovinsko i to za 50%

Ni toga nema u tekstu na koji si stavio link.
"postupno udvostruči iznos novca koji građani plaćaju u mirovinske fondove..-"


"Mirovinski fondovi mogu pridonijeti održivosti mirovinskog sustava zavisno o tempu postepenog povećanja uplata u fondove koji bi, prema planu, trebali iznositi 10 posto bruto plaće"


"Porezni obveznici sada uplaćuju pet posto bruto plaće u obavezni mirovinski fond"

od 100 necega sad 75/25 a zazivaju 50/50
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30603
2014-04-12


Back to top Go down

Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu? - Page 10 Empty Re: Uhljebi u ekstazì: Hrvatski građani trebaju udvostručiti izdvajanja za mirovinu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 14 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum