ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deklaracija katoličkih intelektualaca

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by crvenkasti Sat 6 Jan - 22:20

Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..

crvenkasti

Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by epikur37 Sat 6 Jan - 22:21

Svaki intelektualac ima neku vrijednosnu pozadinu, kao i svaki čovjek.

Bez toga je nemoguć.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by danni1 Sat 6 Jan - 22:23

סמאל wrote:
danni1 wrote:
סמאל wrote:
Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:Katolički intelektualci, scratch to mi zvuči kao žešći oksimoron lol!
bas i ja htjedoh to napisat,
cuj to, vjerski intelektualci
svasta
al kako je danas poplava svega sto se naziva intelektualcima, onda jebga,
u zadnje vrijeme postao sam alergican na rjeci; intelektualci, demokracija, strucnjaci, eksperti, ljudska prava, rodna jednakost, i odjedared mi smeta kad uredjenje neke zemlje  etiketiraju rezimom
Pa sad,ako uzmemo u obzir kako treba milijardu ljudi držati u stadu,ipak im se mora dati kredita za to.
Charles Mansonu ne može se osporiti kako je bio karizmatičan i inteligentan,ali to se ne može reći i za one ljude koji su nasjeli na njegove psihopatske ideje i sljedili ih.
Manson je jebeni idiot, nesposoban, nikakve karizme, jadne inteligencije...prilično otužan lik.
A ovaj sisački biskup kao da je nešto bolji ?
Ima više sljedbenika, nije u zatvoru nikog nije ubio....je za sad je bolji.

_________________
Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sat 6 Jan - 22:23

crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by crvenkasti Sat 6 Jan - 22:24

epikur37 wrote:Svaki intelektualac ima neku vrijednosnu pozadinu, kao i svaki čovjek.

Bez toga je nemoguć.

Mora imati vrijednost, odnosno mora moći svoj intelekt prodati na tržištu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by crvenkasti Sat 6 Jan - 22:29

סמאל wrote:
crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.

Točno. Intelektualac je onoliko intetlektualan koliko je potrebno da bi mu se divili oni koji nisu intelektualci. tj, oni koji su dovoljno glupi da ga smatraju toliko pametnim da su mu spremni platiti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Leviathan2 Sat 6 Jan - 23:04

סמאל wrote:
crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.
di si se brace sjetio :D
a njegov prthodnik, onaj joj jebomater sto se navodno utopio u indiji :D

_________________
Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Leviathan2 Sat 6 Jan - 23:15

slidingdoorsoperator wrote:
Leviathan2 wrote:
dakle, definiciju je tesko odredit
mogu napisat sto ja smatram intelektualcem
covjek koji svojim intelektom propitkuje postojece norme u drustvu, norme pojave i sl,  te ukazuje na nacine kako te pojave norme i sl poboljsati za dobrobit covjecanstva ili zajednice kojoj pripada
s tim da njegova razmisljanja nisu ogranicena njegovom pripadnoscu nekoj zajednici religiji ili ideologiji, u biti covjek koji je iznad i ispred svog vremena
naravno da je obrazovanost veliki faktor al istinska obrazovanost sa visokim stupnjem poznavanja raznih materija
kod nas se to nekad zvalo mudrac, al valjda je to danas preprimitivan naziv

Nije primitivan nego neprecizan naziv. Mudrac može biti netko, osoba bez ikakvog obrazovanja pa čak i posve prosječne inteligencije i bez većih analitičkih sposobnosti, ali veliku vrijednost čijim zaključcima uglavnom donosi određeno životno iskustvo (sinteza ispred analize).
Od intelektualaca se ipak očekuje određeni stupanj obrazovanja korespondentan sa njihovim analitičkim sposobnostima temeljenim na vještini dosljednog zaključivanja odnosno misaonoj disciplini koja se time bavi (logika).
Intelektualac je ukratko rečeno osoba koja se temeljem takvih svojih analitičkih sposobnosti aktivno bavi promišljanjem različitih aspekata stvarnosti.
Svatko nosi određena ograničenja, samo je pitanje na kojoj su ista razini. Istina je da se od intelektualaca ipak očekuje nešto više od slijepe začahurenosti nekim ogradama, posebno onim ideološkim, religijskim, svjetonazorskim i sličnim, ali sama obojenost određenim stavovima nipošto ne podrazumjeva istovremenu začahurenost u iste.
bas naprotiv, mudrac je kod nas , bar kod nas u plemenu oznacavao jako obrazovanu osobu sa jakim analitickim sposobnostima koji su bili u stanju ponuditi najoptimalnija rjesenja ili cak napravit filozofsku raspru o promjenama u drustvu a cesto su bili i inicijatori promjene nekih stavova koji su nastajali radi utjecaja ko zna cega, situacije okolice i slicno,
naravno u primitivnim drustvima bez ikakovog obrazovanja osobe s zivotnim iskustvom i nekim osobinama donosenja ispravnih ili povoljnih zakljucaka su zvani mudraci, ni danas svaki intelektualac nije intelektualac iako je jebeno obrazovan i misli da je pametan, naletis na likove osrednjeg obrazovanja koji su spremni stavit na vagu i svoja vlastita uvjerenja i propitkivat ih te se konstantno mjenjaju u skladu s novim spoznajama
zanimljiv je ovaj svijet, ondje potok ovdje cvjet

_________________
Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sat 6 Jan - 23:25

Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.
di si se brace sjetio :D
a njegov prthodnik, onaj joj jebomater sto se navodno utopio u indiji :D
Pa sjetito sam se istog trena kad sam pročitao šta je napisao crvenkasti.
Nije li Braco najbolji primjer kako zaraditi a ništa ne raditi,pa čak ni trepnuti.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Leviathan2 Sat 6 Jan - 23:32

סמאל wrote:
Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.
di si se brace sjetio :D
a njegov prthodnik, onaj joj jebomater sto se navodno utopio u indiji :D
Pa sjetito sam se istog trena kad sam pročitao šta je napisao crvenkasti.
Nije li Braco najbolji primjer kako zaraditi a ništa ne raditi,pa čak ni trepnuti.
vrhunski primjerak isto kao i onaj prije njega, njegov guru, joj na vr jezika mi kako se zvao, poslije ga braco naslijedio, znam ih osobno obojicu iz svicarske, naletio na njih, upoznali se a tek poslije saznah s kojim biznisom se bave
:D
jbte, ljudi stoje u redu da im plate, a braco samo gleda , cak i ne mase rukama ko ostali vudu lijecnici :D

_________________
Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Guest Sat 6 Jan - 23:44

Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sat 6 Jan - 23:54

Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sun 7 Jan - 0:00

Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
Leviathan2 wrote:
סמאל wrote:
crvenkasti wrote:Intelektualac je onaj tko živi od svog intelektualnog rada i po tome se razlikuje je od onih koji radi fizički.

I da zaključimo, intelektualac umije zaraditi novac, a da ništa ne radi..
Onda svi ovi mlatimudani zbilja jesu intelektualci a najveći intelektualac među svima prodavačima magle je Braco sa Srebrenjaka.On čak i ne priča a zarađuje novac.Sjedi i gleda a novac dolazi,reklo bi se najveći intelektualac modernog doba.
di si se brace sjetio :D
a njegov prthodnik, onaj joj jebomater sto se navodno utopio u indiji :D
Pa sjetito sam se istog trena kad sam pročitao šta je napisao crvenkasti.
Nije li Braco najbolji primjer kako zaraditi a ništa ne raditi,pa čak ni trepnuti.
vrhunski primjerak isto kao i onaj prije njega, njegov guru, joj na vr jezika mi kako se zvao, poslije ga braco naslijedio, znam ih osobno obojicu iz svicarske, naletio na njih, upoznali se a tek poslije saznah s kojim biznisom se bave
:D
jbte, ljudi stoje u redu da im plate, a braco samo gleda , cak i ne mase rukama ko ostali vudu lijecnici :D
Ivica Prokić,bracin prethodnik,tak barem novinari pišu.Znači,ti nisi ni znao s kakvim veličinama si imao čast biti u društvu. lol!
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Guest Sun 7 Jan - 0:00

סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

da. intelektualka velike razorne moći. njene su riječi kao snježna mećava njene mudrosti su odroni i lavine intelektualne erozije i nepismenosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by vuksadinare Sun 7 Jan - 7:02

Gnječ wrote:
סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

da. intelektualka velike razorne moći. njene su riječi kao snježna mećava njene mudrosti su odroni i lavine intelektualne erozije i nepismenosti.
Pa susjeda ti je... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99208
2015-09-08


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Guest Sun 7 Jan - 14:19

evo nešto za intelektualce:

Akademski snobizam (red. prof. dr. sc. mr. sc. spec. Titulomanija, dipl. ing.)

Nije teško biti akademski snob. Ali je jako teško doći do pozicije u kojoj se osoba može razmetati i nametati svojom kolekcijom titula. Ja sam prosto ono ''MA'', koje mogu staviti iza svog prezimena. Za dio našeg naroda, koji je (s razlogom ili bez njega) nedovoljno obrazovan, ovo ''MA'' podjeća na slog djeteta koje pokušava izgovoriti riječ ''mama''. ''MA'' može značiti i pomireno potvrđivanje da je nešto takvo kakvo jeste. Primjer: ''Ma, šta ćeš, tako ti je to.'' ''MA'' je zgodno upotrijebiti i u ovakvoj rečenici: ''Ma koliko mi bio drag Platon, draža mi je istina''. ''MA'' može biti i skraćenica za: marketinšku aktivnost, momentalnu akciju, Moskovsku alijansu, Miralemovu aščinicu, Madridsku aleju i slično. Ja sam, uz to, i ''BA''. ''BA'' je slog riječi baba, ali može prilično dobro poslužiti kao kratica za: Bosansku armiju, brdskog avlijanera, bezobraznog alavca, brokersku agenciju itd. Završio sam prvi i drugi ciklus jednog studija. Riječ ''ciklus'' uvijek me podsjeti na menstrualni ciklus ili ciklično kretanje planeta. Dakle, riječ je o ponavljajućem, opetovanom kretanju od jedne tačke do te iste tačke. Često se upitam da li trebam iznova i iznova upisivati prvi i drugi ciklus studija, kako bih opet došao do dvije iste tačke. A onda ulovim sebe, zapetljanog u kontradikciji. Kako je moguće da sam bio na drugom ciklusu, ako me prvi ciklus vraća u svoju početnu tačku? Kako je moguće da sam izašao iz kruga i ušao u drugi? Je li riječ o nekakvoj Mebijusovoj vrpci? Nekoj petoj dimenziji? Ne mogu odgovoriti na ovo pitanje, nisam filozof.

Kada neko ispred svog imena stavi ''dr. sc.'' ili ''mr. sc.'', to bi značilo da je doktor, odnosno magistar nauka/znanosti. To je donekle opravdano u slučaju magistra, jer odnedavno imamo i magistra struke (koji struke nije ni primirisao, taj sam!). Ali, zaboga, zašto ''dr. sc.''? Može li biti doktor cementa, doktor trotoara, doktor trafike, doktor strujnog kola ili doktor oblačenja? Ako osobe (tzv. akademski radnici) baš žele da naglase da nisu doktori ničega drugog, osim nauka/znanosti, preporučujem im da ispred svog imena stave ovu kraticu: ''dr. nič. dr. os. znan.'' (doktor ničega drugog osim znanosti). Pošto većina ovih ljudi zasita voli duge titule, ova bi zadovoljila njihove akademske apetite (pogledajte, dvaput se ponavlja kratica ''dr.'', što je super, jer će obični živalj misliti da su dvostruki doktori). Kako se kod nas doktorom zove i ljekar/liječnik, ne bi bilo loše da umjesto ''dr.'' koriste kraticu ''lij.'' ili ''lč.'' Možete misliti kako bi to divno izgledalo da ispred nečijeg imena stoji ''lč. sc.'' (jedna naša, druga latinska kratica, ma divotica!).

Često se dešava da neko ko je univerzitetski profesor, osim onoga uobičajenog ''prof. dr.'' doda i ''red.'' (redovni profesor). Tako imamo sljedeću situaciju: naša skraćenica + latinska ili naša skraćenica + naša ili latinska kraćenica + (ako još doda ono zloglasno ''sc.'') latinska skraćenica. Na nesreću, ovakve kombinacije govore o elementarnoj nepismenosti nekih od onih koji ih rado koriste. Nerijetko vidimo i ovakav slučaj: ''Prof. dr. (ime , prezime), dipl. ing.''Dakle, neke osobe, nakon svog prezimena, dodaju i titulu koja je niža od one prethodne. Da malo iskarikiram sebe, evo kako bi to izgledalo u mom slučaju: Selman Repišti, MA, BA, SSS, OŠ (magistar struke, magistar nauka, lice za završenom srednjom stručnom spremom, lice sa završenim osnovnoškolskim obrazovanjem). Naravno, nakon svog imena, mogao bih napisati i ovo: ''II c., I c.''. To bi značilo da sam završio drugi, ali i prvi ciklus (zamislite, moram navesti da sam završio i prvi ciklus studija, a već je poznato da sam završio drugi ciklus studija – kao da II ciklus ne podrazumijeva uspješno okončanje prvog?).

Nije zgoreg ''obraditi'' i značenja skraćenice ''spec.'' Laiku bi ovo moglo značiti: specifičan, nekome specimen (uzorak), specijalan, dok oni vični latinskom jeziku mogu pomisliti da je riječ o vrsti u biološkom smislu (lat. species). Zar nije bolje staviti (nakon svog prezimena) otorinolaringolog, pulmolog, defektolog ili slično? Međutim, mi smo redovno kompleksaši i bez razmišljanja usvajamo ono što nam se servira.

Zar je vredniji neki ''prof. dr. sc.'' ili ''mr. sc. spec.'' od majke koja već 18 godina brine o djetetu sa posebnim potrebama? Zar je važnija nečija titula od oca koji radi po 14 sati dnevno, da bi svojoj porodici priskrbio najosnovnije potrepštine? Očito je da je bitnije titulirati i titulokratisati, kompleks Boga je mnogima sigurno utočište, a pozicija superiornosti idealno mjesto da anuliraju druge ljude. Naravno, donekle smo i mi krivi... Ne libimo se na ulici pozdraviti riječima: ''Dobar dan, doktore!'' ili ''Poštovanje, profesore'' (to obično izgovorimo glasnijim tonom nego što bismo pozdravili nekog sebi ravnog''). Tako možemo čuti na TV -u:''Gospodin magistar je svečano presjekao vrpcu...'' (gospodin je osoba muškog spola, koja se odlikuje karakterističnim manirima, kavaljerskim pristupom i spontanom uglađenošću, a mnogi današnji ''magistri'' i ''doktori'' nisu vični ni kulturnoj komunikaciji niti se mogu pohvaliti decentnom, ali originalnom pojavnošću).

Akademski snobizam je i apsolutna nedodirljivost (po)štovanog ''prof. dr. sc. spec.'' On nalikuje pripadnicima bramanske kaste ili generalnom direktoru neke ultra-mega-giga-tera korporacije, kojem radnici ne mogu baš tako lako oduzeti ni minutu vremena. Akademski etablirani snob svakoga će posmatrati s visoka, trudeći se družiti sa ''sebi ravnima'', u isto vrijeme im zavideći (i gledajući ih ispod oka). On neće poštovati ničiji rad, a rado će prihvatiti tuđi, objaviti ga pod svojim imenom i hvaliti se na sva zvona kako je produktivan i naučno angažovan.

Možda da zaključimo? O ovoj temi bi se još štošta moglo napisati, ali poenta svega je da smo svi ljudi, sa sličnom biološkom osnovom, načinom razmnožavanja, kretanja i zadovoljavanja temeljnih potreba. Zašto se pojedini moraju isticati na neadekvatan način, ponižavajući druge, smijući im se u brk ili ih posmatrati kao gubavce koji nisu vrijedni toplog ljudskog kontakta? Razmislimo, djelujmo, promijenimo se! Još nije kasno, ta svi smo obdareni razumom! Bolje (g)rob nego snob? Ili, bolje nešto treće, nego ovo dvoje?

http://www.webstilus.com.hr/index.php/knjizevnost/83-kritike/4233-red-prof-dr-sc-mr-sc-spec-titulomanija-dipl-ing
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by epikur37 Sun 7 Jan - 14:22

סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

jok ti djeluješ :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sun 7 Jan - 15:07

epikur37 wrote:
סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

jok ti djeluješ :)
Niti sam,niti ću kad pokušavati da tako djelujem,ja sam svjestan da je lakrdaija i šarlatanstvo moja domena jocolor a toga bi trebala biti svjesna i Kolinda.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by jastreb Sun 7 Jan - 15:14

סמאל wrote:
epikur37 wrote:
סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

jok ti djeluješ :)
Niti sam,niti ću kad pokušavati da tako djelujem,ja sam svjestan da je lakrdaija i šarlatanstvo moja domena jocolor a toga bi trebala biti svjesna i Kolinda.
Kako te mogu oslovljavati? Može Čilo? Jer tvoj nick mi ako ga usporedim na latinici ne podsjeća ni na šta,dočim usporedim li ga sa ćirilicom dobijem Čilo-Чило.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by IL Risorto Sun 7 Jan - 15:16

jastreb wrote:
סמאל wrote:
epikur37 wrote:
סמאל wrote:
Gnječ wrote:Intelektualac je osoba koja rabi više riječi nego što je potrebno da bi rekla više nego što zna.
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

jok ti djeluješ :)
Niti sam,niti ću kad pokušavati da tako djelujem,ja sam svjestan da je lakrdaija i šarlatanstvo moja domena jocolor a toga bi trebala biti svjesna i Kolinda.
Kako te mogu oslovljavati? Može Čilo? Jer tvoj nick mi ako ga usporedim na latinici ne podsjeća ni na šta,dočim usporedim li ga sa ćirilicom dobijem Čilo-Чило.
Možeš kako ti je lakše,meni ne smeta.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by jastreb Sun 7 Jan - 15:17

סמאל wrote:
jastreb wrote:
סמאל wrote:
epikur37 wrote:
סמאל wrote:
Zar ti Kolinda djeluje kao intelektualka ? lol!

jok ti djeluješ :)
Niti sam,niti ću kad pokušavati da tako djelujem,ja sam svjestan da je lakrdaija i šarlatanstvo moja domena jocolor a toga bi trebala biti svjesna i Kolinda.
Kako te mogu oslovljavati? Može Čilo? Jer tvoj nick mi ako ga usporedim na latinici ne podsjeća ni na šta,dočim usporedim li ga sa ćirilicom dobijem Čilo-Чило.
Možeš kako ti je lakše,meni ne smeta.
Ok,Čilo,a kako se izgovara u originalu?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Deklaracija katoličkih intelektualaca - Page 5 Empty Re: Deklaracija katoličkih intelektualaca

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum