ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neoljevica vs bitcoin

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:20

U moru tekstova kojima neoljevičari pišu o pošasti i vragovima Bitcoina, možda je najsmješniji onaj Branka Podgornika u Novom listu naslovljen: "Bitcoin je najveći mjehur u 100 godina, što kada on jednom pukne?". Htio sam odgovoriti ne na to što on predviđa pucanje balona (što će se jednom vrlo vjerojatno i dogoditi), nego što u tome vidi katastrofu bjelosvjetskih razmjera, a ulagače u Bitcoin upozorava, pazi sad ovo, da im država neće pokrivati gubitke, već će za njih "morati sami snositi odgovornost".

Ovdje je meni najdraži dio:

Vlasti često sjede prekriženih ruku zato što živimo u doba financijske liberalizacije i deregulacije. »Slobodno poduzetništvo« u financijskom sektoru doživjelo je nepojmljive, gotovo zastrašujuće razmjere. Nekoć su države imale monopol na izdavanje valuta, a danas svaka dobro organizirana skupina ljudi, uključujući i kriminalce, može izdavati svoju valutu i širiti je svijetom. Može li to tako ostati, veliko je pitanje. Države zasad ništa ne poduzimaju, jer je raširenost kriptovaluta u ukupnim financijskim transakcijama u svijetu još razmjerno mala, pa nije prerasla u »sistemsku opasnost«.

Već sam u glavi smišljao papreni odgovor, kad sam naišao na Facebook status Olega Maštruka koji je sve savršeno objasnio:

Užasi Fintecha! ("drinking beer" edition)

Kakav tekst, u najboljoj maniri "neoljevice". Kad oni ljude nazivaju "neoliberalima", pri čemu je "neo" oznaka posebnog zla, onda je legitiman i termin neoljevica. Jer dok je tradicionalna ljevica a) branila radništvo b) prihvaćala nove ideje c) često imala skepsu prema svakoj državi i simpatizirala anarhizam; neoljevica a) mrzi radnike (voli parazite i uhljebe) b) užasava se novih ideja (ali ono, UŽA-SAVA) c) obožava državu i stavlja je ispred svega, a definitivno ispred interesa radnika.

Ovdje tako autor proriče slom bitcoina i kriptovaluta. Možda je u tome čak i u pravu, taj balon vidljiv je i s Marsa, no fascinira koliko pritom zaziva državu: "Vlasti često sjede prekriženih ruku zato što živimo u doba financijske liberalizacije i deregulacije."

Halo?! Kakva bedastoća, koja pokazuje drastično nerazumijevanje svijeta kriptovaluta. Što se financija tiče, živimo u vrijeme NIKAD VEĆE državne kontrole svake lipe, centa i penija. Postala je prava umjetnost razmijeniti novac s nekim, a da država u to nema trenutni uvid (uz mogućnost otimačine). Šaljem džeparac djeci, država to vidi, jer je cash skoro izumro, pa moram preko bankarskog naloga.

Fiskalizacija? Nekad je tu bila gotovina, no fiskalizacija nadzire i svaku gotovinsku lipu, a u "najnaprednijim" državama poput Švedske govori se o ukidanju gotovine u cijelosti. Financije su regulirane i nadzirane DO JAJA. Druga je stvar što ljudsku inovativnost i tehnologiju ne možeš nadzirati (iako nema sumnje da bi autor i to želio). Kriptovalute kao takve i jesu odgovor na taj hiperregulirani svijet. No, baš to autora, neoljevičara s golemom ljubavi za državu, i paničnim strahom od novog, užasava.

Cijeli tekst je u tom stilu, strava, pa zašto država dopušta da ljudi žive i rade što hoće? Kaže autor: "»Slobodno poduzetništvo« u financijskom sektoru doživjelo je nepojmljive, gotovo zastrašujuće razmjere". Ma jezivo brate! Državo, d'uradi nešto! Što ti ljudi misle, a nisu tražili odobrenje od Centralnog komiteta prije? Zar je zastrašujuće što inovativni ljudi rade s tehnologijom, a da nikom ne nanose zlo? Što je tu zastrašujuće, osim za ekipu iz 19. stoljeća koja se boji svega novog?

A neoljevičari su najbolji kad im maske posve padnu. U najbriljantnijem momentu teksta kaže lik: "Nekoć su države imale monopol na izdavanje valuta, a danas svaka dobro organizirana skupina ljudi, uključujući i kriminalce, može izdavati svoju valutu i širiti je svijetom".

Pa legendo, što li je država nego "dobro organizirana skupina ljudi, uključujući i kriminalce"? To je upravo savršena definicija većina država na ovom svijetu. Država je najveći organizirani kriminal! Pogledaj Hrvatsku, kao prvu. U svom nekuženju, prosječni neoljevičar će i Ameriku i Hrvatsku i Putinovu Rusiju proglasiti zločinačkim državama, ali će i dalje tražiti da bolje da one kontroliraju novac, dolare i kune, nego da nam neke kriptovalute slobodno kolaju. Bolje da novac nadziru Trump ili Plenković (ljudi koje inače neoljevičari mrze), nego da on slobodno kola internetom bez uvida majke-države. Bolje Plenki nego bitcoin!

Ajde što netko misli da su neke ideje glupe ili pametne, ovakve ili onakve, ali ta nedosljednost jednostavno peče mozak. Vole neoljevičari gunđati protiv trenutne vlasti ovdje i ondje, ali kad im se ponudi alternativa, maske padnu i vidi se da im je jedina ideologija rigidni i vrlo konzervativni etatizam.





http://liberal.hr/clanak.php?id=1435
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Regoč Sat 16 Dec - 22:29

Kompletno poslovanje je mjehur i nitko neće izbjeći njegovo prsnuće.

_________________
Neoljevica vs bitcoin Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:36

In contrast to Visa's peak of 47,000 transactions per second,[3] the bitcoin network's theoretical maximum capacity sits between 3.3 to 7 transactions per second.

https://blockchain.info/charts/blocks-size?timespan=all



što više transakcija to je  blokchain veći i sporiji

za par godina 1 transakcija će trajati danima da se izvrši



sjebali ste banke totalno sa tom novom tehnologijom :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:38

Regoč wrote:Kompletno poslovanje je mjehur i nitko neće izbjeći njegovo prsnuće.

život nema smisla, sve je laž i prevara

osim Isusa i vječnog života u nebeskom Raju nakon smrti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:39

da tu mu je mana.  btc postaje spor i skup. 
LiteCoin je tu brži, Etherum isto, a Ripple itd.

Ali opet sa druge strane, šta sam god plaćao sa BTCom, ako je veći iznos, prođe za koju minut. 

ali tema nije BTC itd, nego je tema razmišljane Hrvatske(yugoslavenske) ljevice prema kriptovalutama,  zovu HDZ da poduzme nešto..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Trinity Sat 16 Dec - 22:41

A neoljevičari su najbolji kad im maske posve padnu. U najbriljantnijem momentu teksta kaže lik: "Nekoć su države imale monopol na izdavanje valuta, a danas svaka dobro organizirana skupina ljudi, uključujući i kriminalce, može izdavati svoju valutu i širiti je svijetom".

Prestrašno. Ljudi se mimo države i banaka dogovorili da imaju svoju valutu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:42

Unatoč svim slabostima, i pisanju svih medija , da će BTC puknuti, cijena mu se stabilizirala,čak i blago raste.  On bi te probleme sa sporom transkacijom i skupim transkacijama , trebao riješiti razvijem Lightning Networka
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by epikur37 Sat 16 Dec - 22:44

Ne vjerujem kriptovalutama, inžinjer s kojim radim jedan posao sav s ushitom govori o tome... no ja sam podozriv prema tim novotarijama i posebice s tim pričama da će se netko obogatiti preko toga.

Imam dojam da je to neki porez na budale i fensi prolazni trend.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by epikur37 Sat 16 Dec - 22:45

U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:46

Pinochet wrote:LiteCoin je tu brži, Etherum isto, a Ripple itd.

ali tema nije BTC itd.

brži su jer ih malo ljudi koristi i jer se do sad dogodilo malo transakcija, kad poraste broj korisnika i broj transakcija sve će se usporiti, to je ista tehnologija


OK, tema nije BTC
tema je kuknjava liberala :popcorn
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Regoč Sat 16 Dec - 22:48

epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
Država se treba izmaknuti i pustiti ulagače da sami snose troškove svojih krivih procjenah.

_________________
Neoljevica vs bitcoin Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:48

epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
ja čak i podržavam umjerenu regulaciju kriptovaluta, to znači da postaju priznato sredstvo razmjene, a to znači da će im još više skočit vrijednost.


samo ih je Kina zabranila, zanimljivo Putin ih je mislio u RUsiji, ALI- sada se premišlja, jer iz Rusije dolazi pun kurac inžinjera, investitora, kapitalista, rudara, ukratko hrpa ruskih građana(a time i rusija)dobro zarađuju na kriptovalutama.

pa sada se Putin misli - želi li totalnu kontrolu nad rusima, ili želi dobrobit rusima..

ima i zanimljivih zemalja.. Bjelorusija i  Kazahstan i Iran imaju najliberalnije  regulacije za kriptovalute. pazi te diktatorske polu-vukojebine su napravili zakonsku regulativu gdje su ih maksimalno liberalizirali, u nadi da će u svojim ekonomijama razviti nove poslove i privuči kapital.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by epikur37 Sat 16 Dec - 22:51

mamin sin wrote:
tema je kuknjava liberala :popcorn

Neoljevica vs bitcoin 18992a5a-376c-43c0-9e3c-2e660b7fb903?w=800
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:51

mamin sin wrote:
Pinochet wrote:LiteCoin je tu brži, Etherum isto, a Ripple itd.

ali tema nije BTC itd.

brži su jer ih malo ljudi koristi i jer se do sad dogodilo malo transakcija, kad poraste broj korisnika i broj transakcija sve će se usporiti, to je ista tehnologija


OK, tema nije BTC
tema je kuknjava liberala :popcorn


bitcoin za sada djeluje dobro.
recimo u hrpi zemalja(zanimljivo ujedinjenim arapskim emiratima), možeš doći sa svojim BTC walletom(izgleda kao USB stick) potpisati ugovor i kupiti stan. pošalješ transkaciju, u BTCU čekaš "sporu transkaciju" od par minuta i eto.

problem za BTC je male transkacije, od par $ , tu je on zbog toga rasta postao nepraktičan totalno, nekada traju i par sati, naravno visa kartica to odmah riješi.
ali tu jeodličan LiteCoin u roku pola minute obavi transakciju.

dosta se govori o Lightning Networku koji bi trebao riješiti te probleme. Ebay razmišlja da ubaci BTC. ..ako se ovo desi, onda 2020 BTC će vrijediti 100k ili 200k $
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:52

Triny wrote:
A neoljevičari su najbolji kad im maske posve padnu. U najbriljantnijem momentu teksta kaže lik: "Nekoć su države imale monopol na izdavanje valuta, a danas svaka dobro organizirana skupina ljudi, uključujući i kriminalce, može izdavati svoju valutu i širiti je svijetom".

Prestrašno. Ljudi se mimo države i banaka dogovorili da imaju svoju valutu.

kojom ne mogu ništa nigdje kupiti, osim američkih dollara, preko neke od burzi koja im uzme 5% od transakcije :facepalm

uništili ste banke

pogotovo sa brzinom transakcije, tehnologija banaka podržava 50.000 transakcija u sekundi, BitCoin 4 transakcije / sekundi

dođeš na blagajnu sa BTC novčanikom, pa čekaš 2-3 sata da sustav sprovede transakciju

carstvo na aparatima :vader
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Trinity Sat 16 Dec - 22:52

epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
Šta će podivljati?
Netko će zaraditi, netko izgubiti.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Leviathan2 Sat 16 Dec - 22:53

Pinochet wrote:
epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
ja čak i podržavam umjerenu regulaciju kriptovaluta, to znači da postaju priznato sredstvo razmjene, a to znači da će im još više skočit vrijednost.


samo ih je Kina zabranila, zanimljivo Putin ih je mislio u RUsiji, ALI- sada se premišlja, jer iz Rusije dolazi pun kurac inžinjera, investitora, kapitalista, rudara, ukratko hrpa ruskih građana(a time i rusija)dobro zarađuju na kriptovalutama.

pa sada se Putin misli - želi li totalnu kontrolu nad rusima, ili želi dobrobit rusima..

ima i zanimljivih zemalja.. Bjelorusija i  Kazahstan i Iran imaju najliberalnije  regulacije za kriptovalute. pazi te diktatorske polu-vukojebine su napravili zakonsku regulativu gdje su ih maksimalno liberalizirali, u nadi da će u svojim ekonomijama razviti nove poslove i privuči kapital.
eto epija sa drzavom, upickumaterinu i drzava vise
znas li da jos jedan kuriozitet
iran ima zakonski najveca prava za zene, veca i od muskaraca

_________________
Neoljevica vs bitcoin Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Regoč Sat 16 Dec - 22:54

Triny wrote:
epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
Šta će podivljati?
Netko će zaraditi, netko izgubiti.
Tako je, a tko izgubi ne smije tražiti naknadu od države.

_________________
Neoljevica vs bitcoin Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:55

imaš deda i debitne kartice kod raznih banaka u njemačkoj, britaniji i švicarskoj -položiš na njih svoje bitcoine, oni ti ih po tečaju pretvore u € , i onda dobiješ mastercard karticu, i kupuješ odmah.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Guest Sat 16 Dec - 22:56

Regoč wrote:
Triny wrote:
epikur37 wrote:U svakom slučaju ako to podivlja, tu je država i sustav da ih vrate u red.
Šta će podivljati?
Netko će zaraditi, netko izgubiti.
Tako je, a tko izgubi ne smije tražiti naknadu od države.
pa normalno

ja kada sam prije pola godine, uložio 3k€  u nekoliko kriptovaluta, rekao sam sebi - to je lova koju sam tada imao "viška", i koju mogu priuštiti da popušim. ako mi vrijednost investicije padne na 0 , moja greška, i ja sam zaboravio na tih 3k€..

najbolje da ću tražiti od Čardaka da mi nadoknadi gubitak, čak niti ja nebih toliko nisko pao lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Neoljevica vs bitcoin Empty Re: Neoljevica vs bitcoin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum