ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erdogan prijeti Trumpu

Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Erdogan prijeti Trumpu

Post by RayMabus Tue 5 Dec - 19:56

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdogan-porucio-trumpu-da-je-jerusalem-crvena-linija-za-muslimane/171205125


Šta nije vaša prijestolnica Meka?

Kakvi Jeruzalem, vrati se u pustinju di ti je i misto
RayMabus
RayMabus

Posts : 176124
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by melkior Tue 5 Dec - 20:18

Njihova je prijestolnica Meka, Medina, Jeruzalem, Kairo, Sarajevo, London...nastavite niz.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by melkior Tue 5 Dec - 20:21

Ne volim Izrael, smatram ih gadovima koji su Siriji oteli Golan i koji guše na svaki način Gazu i blokiraju Palestinsku samoupravu. Ne volim ih niti zbog odnosa prema Iranu, ne volim ih niti zbog savezništva sa Saudijskom Arabijom. U ratu između Libanona (Hezbollaha) i Izraela, navijao sam za Hezbollah. Ali ne volim ni Hamas, a posebno mi se gadi ikakva mogućnost da Jeruzalem predstavlja sveti grad za muslimane. Što se mene tiče, slobodno Židovi istrijebite sve i do jednog muslimana iz Jeruzalema.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Yehudi Tue 5 Dec - 20:22

Psi laju a karavane prolaze

  Serdogan će letiti ubrzo 

Moguće da je TR sljedeća na meti
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Yehudi Tue 5 Dec - 20:29

melkior wrote:Ne volim Izrael, smatram ih gadovima koji su Siriji oteli Golan 

Što se mene tiče, slobodno Židovi istrijebite sve i do jednog muslimana iz Jeruzalema.

 Sitija  i ostale musl. države su umjetno stvorene nakon sloma Osmanskog carstva, dogovorom Engleza i Francuza

 Granice su stvorene ravnalom, bez voditi računa o narodima, nacijama itd.

 Golan nije sirijski već pripada Izraelu.....kako god okreneš

   O Jeruzalemu se nema šta pričati, to je prijestolnica Izraela 

 ( kao šta si i sam rekao )

PS - eto i kod tebe vidim tračak razuma ( i nadam se da ćeš ga slijediti )
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by RayMabus Tue 5 Dec - 20:32

Ne znam oče li premjestiti ambasadu tamo, nekako sumnjam ali prca ih dobro plus promatra kako tko reagira
RayMabus
RayMabus

Posts : 176124
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Yehudi Tue 5 Dec - 20:48

Ma ideja je stara a osobno sam, u zadnjih 5 God, potpisao ( kao i stotine tisuća drugih ljudi ) 

desetke raznih peticija na tu temu a koje su bile naslovljene na američke visoke dužnosnike.

   Po meni to je gotova stvar, samo se eto čeka na povoljan tajming
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Guest Wed 6 Dec - 9:03

RayMabus wrote:Ne znam oče li premjestiti ambasadu tamo, nekako sumnjam

To je bila jedna od prvih Trumpovih najava nakon izbora sa kojim se službena politika čvrsto odredila ne samo ne samo u smislu jačanja podrške Izraelu nego i snažnije pozicioniranje i zaoštravanje prema Iranu (nuklearni program) i Rusiji kao strateškom savezniku Irana.
Trump se evidentno trudi ispunjavati svoja obećanja, čak i ono o gradnji zida, a preseljenje ambasade u Jeruzalem je puno lakše ostvariti od gradnje zida.
Inače je tema preseljenja aktualna već desetljećima, ali je u međuvremenu malo zamrla zbog toga što su se SAD više uključile u pregovarački proces oko osnivanja palestinske države pa su prestale isključivo podržavati Izrael kako je to ranije bio slučaj (prije one prve velike naftne krize iz 1973. godine), a također i zbog povećanog utjecaja financijskih izvora iz Saudijske Arabije u američko gospodarstvo.
No, Izrael je zapravo jedini vrlo snažan iskreni strateški američki saveznik u regiji (ne mogu se osloniti samo na slabe Kurde čija je pozicija vrlo osjetljiva) tako da će do preseljenja doći prije ili kasnije, ne samo zbog obećanja neposredno nakon izbora nego i kao izraz podrške svojem strateškom savezniku.
Inače se ovim protivljenjem Erdogan opet nastoji pozicionirati kao veći Arapin od Arapa samih, a kako je jasno da ni na koji način  preseljenje ne može dovesti u pitanje, ispada da je tu samo riječ o običnom PR-u.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by RayMabus Wed 6 Dec - 11:47

http://www.blic.rs/vesti/svet/nemacka-zabrinuta-zbog-trampove-odluke-o-jerusalimu-opasan-potez-koji-bi-mogao-da/g3jn5g0

Čitam no dok to stvarno ne napravi nekako sam sumljičav
RayMabus
RayMabus

Posts : 176124
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by RayMabus Wed 6 Dec - 11:51

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bijela-kuca-trump-danas-govori-o-jerusalemu

U sedam sati navečer po srednje europskom vremenu će objaviti šta je odlučio
RayMabus
RayMabus

Posts : 176124
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Guest Wed 6 Dec - 13:13

RayMabus wrote:http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bijela-kuca-trump-danas-govori-o-jerusalemu

U sedam sati navečer po srednje europskom vremenu će objaviti šta je odlučio

Odlučio je priznati Jeruzalem kao glavni grad Izraela što znači da će se u neko skoro vrijeme tamo premjestiti i američka ambasada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by RayMabus Wed 6 Dec - 14:10

Papa Sranjo kmeči 

https://www.klix.ba/vijesti/papa-franjo-ne-mijenjajte-status-jerusalema/171206076
RayMabus
RayMabus

Posts : 176124
2014-04-11


Back to top Go down

Erdogan prijeti Trumpu  Empty Re: Erdogan prijeti Trumpu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum