ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by veber 22/11/2017, 21:21

pismejker wrote:
veber wrote:
pismejker wrote:jedan primjer,govorimo o drugim stvarima...dakle,nabrojao sam konkretno..jebo paru..govorimo o raketnim motorima,elektronici,radarima, i ostalom..
da su reverzibilci kako ti tvrdiš ne bi bili nr1 u svijetu jer bi to značilo da je već netko drugi to smislio i ima kod sebe.
amerika u nauku ulaže više nego rusija, afrika i pol azije. jedino kina i eu su iza njih na razumnoj udaljenosti.
Pazi sad..mnogi imaju pameti,znanja da nes ostvare,ali nemaju love..toga se dokopaju ameri pa nastave razvijati..
Reci mi konkretno podrucje gdje su Ameri broj 1 u svijetu,a ja cu ti dokazati da nisu..moze? :cleanteeth
od sijanja žita pa do balistički raketa, preko silicijske doline i najrazvijenijih računala.
o vojsci da ne govorimo.
uvijek je nečija ideja, samo ju netko mora i ostvarit, svi mi razvijamo nečije davno zamišljene ideje...

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by veber 22/11/2017, 21:23

Leviathan2 wrote:
veber wrote:
pismejker wrote:jedan primjer,govorimo o drugim stvarima...dakle,nabrojao sam konkretno..jebo paru..govorimo o raketnim motorima,elektronici,radarima, i ostalom..
da su reverzibilci kako ti tvrdiš ne bi bili nr1 u svijetu jer bi to značilo da je već netko drugi to smislio i ima kod sebe.
amerika u nauku ulaže više nego rusija, afrika i pol azije. jedino kina i eu su iza njih na razumnoj udaljenosti.
ne lupetaj
ne lupetam, proračun MiT-a je kao pol hrvatskog, državnog.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by veber 22/11/2017, 21:29

Leviathan2 wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:tek toliko o tome.


njemačka nakon IWW nije imala nikakve sirovine osim čelika i ugljena.


unutar 10g razvili su sintetske spojeve koje danas znamo kao plastiku, sintetske benzine, dur aluminij, širok spektar maziva, ljekova i sl.

što vrijedi južnoj africi što je najveći proizvođač dijamanata koji služi, većinom za ukras.
izrael, us, njemačka, francuska masovno sintetiziraju dijamant za industriju koji je po kvaliteti bolji od prirodnog, da ne bi slučajno došlo do zabune u sintetiziranju mu se dodaje žuta boja.

što će ti titan kada bohler-udeholm razvio spoj cinka, magnezija i plastike koji ima bolja svojstva od titana?

kao što vidimo rusi ovise o eu, a eu je dovoljno bogata da prijeđe na razne alternative.

mačku o rep o ruskoj moći.
Viš to nisam znao

Šta se tiče čelika sad će višak uvesti u bratsku Srbiju i sjebat im čeličane
nece, prodavace ga europljanima a europljani onda izvozit u ameriku, a i kina ce lako progutat
idemo dalje,
neće, ići će preko brazila kao i uvijek.
brazil ima dobru doradu sirovog čelika kojeg za potrebe izrada konzervi masovno izvozi u eu, jer se u eu ne isplati proizvodnja istog, a vrlo je kvalitetan. problem ruskog, kineskog i indijskog čelika je u velikoj količini fosfora i sumpora što utječe na svojstva, a nemaju tehnologije kao eu, us i brazil. ono što kina i indija izvoze u eu i us je poluproizvod koji se onda finalizira. zato bohler i uddeholm ne idu van eu ili us sa svojim pogonima.
ono što imaju vani je reda radi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Leviathan2 22/11/2017, 21:45

veber wrote:
Leviathan2 wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:tek toliko o tome.


njemačka nakon IWW nije imala nikakve sirovine osim čelika i ugljena.


unutar 10g razvili su sintetske spojeve koje danas znamo kao plastiku, sintetske benzine, dur aluminij, širok spektar maziva, ljekova i sl.

što vrijedi južnoj africi što je najveći proizvođač dijamanata koji služi, većinom za ukras.
izrael, us, njemačka, francuska masovno sintetiziraju dijamant za industriju koji je po kvaliteti bolji od prirodnog, da ne bi slučajno došlo do zabune u sintetiziranju mu se dodaje žuta boja.

što će ti titan kada bohler-udeholm razvio spoj cinka, magnezija i plastike koji ima bolja svojstva od titana?

kao što vidimo rusi ovise o eu, a eu je dovoljno bogata da prijeđe na razne alternative.

mačku o rep o ruskoj moći.
Viš to nisam znao

Šta se tiče čelika sad će višak uvesti u bratsku Srbiju i sjebat im čeličane
nece, prodavace ga europljanima a europljani onda izvozit u ameriku, a i kina ce lako progutat
idemo dalje,
neće, ići će preko brazila kao i uvijek.
brazil ima dobru doradu sirovog čelika kojeg za potrebe izrada konzervi masovno izvozi u eu, jer se u eu ne isplati proizvodnja istog, a vrlo je kvalitetan. problem ruskog, kineskog i indijskog čelika je u velikoj količini fosfora i sumpora što utječe na svojstva, a nemaju tehnologije kao eu, us i brazil. ono što kina i indija izvoze u eu i us je poluproizvod koji se onda finalizira. zato bohler i uddeholm ne idu van eu ili us sa svojim pogonima.
ono što imaju vani je reda radi.
ni rusi ne izvoze kvalitetan celik, bio sam kod jaketerinburga u jednoj celicani prije 4 godine, vrh
izvozi se jedino polusirovina, jedan od vecih uvoznika je italija koja ga obradjuje dalje a mislim i svedska, takodjer uvoze i svabi, to isto kao da zeljezaru zenica uporedjujes s nekim zeljezarama koje su otisle bar 30 godinanaprijed,
svabi imaju kvalitetan celik isto ko i austrijanci, voestalpina recimo ima odlicne celike, i isto uvoze iz rusije
naravno brazil uvozi naveliko a kina prosto guta ,
inace sto se tice raketnih motora, svi se mogu jebat u odnosu na ruske,
istina da ameri imaju hajtek  ali imaju ga i rusi i kinezi,
za kinu sam govorio da ce postat svjetska ekonomska sila pa su mi se smijali, kinezi rize zeljni, di ce sirotinja, eno sad
a to sam govorio dok je jos japan bio nr1 u aziji
jedino sto rusi nemaju dobru reklamu a i zapustili su robe siroke potrosnje da ucine kvalitetnom, aute televizore i slicna sranja, ostaci komunizma i planske ekonomije
inace u rusiji sam prvi put vidio vakumsko zavarivanje  koje su oni osmislili za specijalne materijale, na zapadu jos uvijek to rade u kupkama argona helija i stojasnam kojih mikseva
dajem 15 godina rusiji da prestigne komplet europske zemlje i ameriku u hajteku, jos ako to budu znali ljepo upakirat i prodat stvarno ce biti prvi
sto se tice finansiranja nauke, jel ti znas da u rusiji jos postoje takozvani zabranjeni gradovi gdje zivi elita ruskih naucnika
podignuto je ulaganje u naucne projekte na nivo koji ni sovjetski sojuz nije imao,
i zadnje,  rusija ima svoje mozgove za razliku od amera koji uvoze gdje god se mogu docepat kojeg a najvise pakistan i indija

_________________
SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Leviathan2 22/11/2017, 21:47

veber wrote:
pismejker wrote:
veber wrote:
pismejker wrote:jedan primjer,govorimo o drugim stvarima...dakle,nabrojao sam konkretno..jebo paru..govorimo o raketnim motorima,elektronici,radarima, i ostalom..
da su reverzibilci kako ti tvrdiš ne bi bili nr1 u svijetu jer bi to značilo da je već netko drugi to smislio i ima kod sebe.
amerika u nauku ulaže više nego rusija, afrika i pol azije. jedino kina i eu su iza njih na razumnoj udaljenosti.
Pazi sad..mnogi imaju pameti,znanja da nes ostvare,ali nemaju love..toga se dokopaju ameri pa nastave razvijati..
Reci mi konkretno podrucje gdje su Ameri broj 1 u svijetu,a ja cu ti dokazati da nisu..moze? :cleanteeth
od sijanja žita pa do balistički raketa, preko silicijske doline i najrazvijenijih računala.
o vojsci da ne govorimo.
uvijek je nečija ideja, samo ju netko mora i ostvarit, svi mi razvijamo nečije davno zamišljene ideje...
rusija najveci proizvodjac zita :D
sve manje mozgova ide u ameriku, kinezi placaju bolje, provjereno

_________________
SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 22/11/2017, 21:47

Malo mi je čudan taj podatak da Rusi nemaju tehnologiju metalurgije, prije će bit zastarjele čeličane u koje se nije ulagalo pa to izvoze

Kad je vojska u pitanju tu Rus ulaže a ovo drugo je boli me kurac, loš čelik padne zgrada, deset mrtvih, nikom ništa idemo dalje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by veber 22/11/2017, 22:39

Rusija najveći proizvođač, a uvozi iz US. Očito ameri jedu samo kuruzu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Leviathan2 22/11/2017, 22:42

veber wrote:Rusija najveći proizvođač, a uvozi iz US. Očito ameri jedu samo kuruzu.
jebes ga, to bilo nekad, sad uzvize naveliko
svi vi rusiju dozivljavate sablonski kao ostatak cccp, rusija je nesto drugo
bio i vidio

_________________
SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Yehudi 22/11/2017, 22:47

michaellcmacha wrote:
mamin sin wrote:
veber wrote:yehudi, daj ne tipkaj gluposti. svi znamo da si srbin i da si zaljubljen u ruse.

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 8611.sve-ostalo-123


nije srbin
pola ima i jovanović pa je srbin i to onaj ogavni... tak da je to nebitno... vjerojatno nije srbin ali je ološ koji se hvalio sa ustaškim srbosjekom u hrvatskoj odori ne bi li ju oblatio... vrlo vjerojatno je njegova nacionalnost psihopata... ;)


 Ah..........te i ostale slike jedva da bih i sam naša na int................HVALA TI

 Mada sve to imam privatno ( i još puno neobjavljenog)

Znaš kolega  ( Mamin sin )  lako je tu landarati nekim likovima koji ikada nisu stavili NITI JEDNU svoju sliku ( jer nisu imali fotoaparat biće )

i tako, da ne duljim. 

   Kako rekoše pametni ljudi - Nacionalizam je zsdnje utočište hulja -

 Kao šta se i vidi tu, na forumu, kao i na adezeju i kumulativnom učinku istih , koji je uzročio 


 katastrofalnu degradaciju vrijednosti u RH, u materijalnom, moralnom, psihološkom i svakom drugom pitanju. 
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 22/11/2017, 22:54

Baš razmišljam o čeličanama, skužio sam nešto sad

Kina će s vremenom doseći tu metalurgušku razinu da može raditi sasvim dovoljno kvalitetan čelik

Može Švabo izmislit bolji ali će isti biti i skuplji a tržištu neće trebati tolika ekstra kvaliteta za proizvodnju nego ova sad koju će i Kinez doseći postepeno

Ruse inaće boli kurac, imaju to znanje no nemaju industriju, ovo za vojsku i di im je bitno imaju a za civilni sektor je druže snađi se i onda imaju željezne rude i čeličana otprije pa to radi za domaće potrebe plus izvoz toga kao polusirovina, ono ko Zenica, ima željezne rude u Ljubiji kod Prijedora i vamo ta željezara iz Jugoslavije pa ono to je to, nova ulaganja su skupa plus sami nemaju nova znanja pa rade poluproizvod plus gotove proizvode za domaće tržište tj firme rade od takvog materijala
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Yehudi 22/11/2017, 22:55

Leviathan2 wrote:
veber wrote:
Leviathan2 wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:tek toliko o tome.


njemačka nakon IWW nije imala nikakve sirovine osim čelika i ugljena.


unutar 10g razvili su sintetske spojeve koje danas znamo kao plastiku, sintetske benzine, dur aluminij, širok spektar maziva, ljekova i sl.

što vrijedi južnoj africi što je najveći proizvođač dijamanata koji služi, većinom za ukras.
izrael, us, njemačka, francuska masovno sintetiziraju dijamant za industriju koji je po kvaliteti bolji od prirodnog, da ne bi slučajno došlo do zabune u sintetiziranju mu se dodaje žuta boja.

što će ti titan kada bohler-udeholm razvio spoj cinka, magnezija i plastike koji ima bolja svojstva od titana?

kao što vidimo rusi ovise o eu, a eu je dovoljno bogata da prijeđe na razne alternative.

mačku o rep o ruskoj moći.
Viš to nisam znao

Šta se tiče čelika sad će višak uvesti u bratsku Srbiju i sjebat im čeličane
nece, prodavace ga europljanima a europljani onda izvozit u ameriku, a i kina ce lako progutat
idemo dalje,
neće, ići će preko brazila kao i uvijek.
brazil ima dobru doradu sirovog čelika kojeg za potrebe izrada konzervi masovno izvozi u eu, jer se u eu ne isplati proizvodnja istog, a vrlo je kvalitetan. problem ruskog, kineskog i indijskog čelika je u velikoj količini fosfora i sumpora što utječe na svojstva, a nemaju tehnologije kao eu, us i brazil. ono što kina i indija izvoze u eu i us je poluproizvod koji se onda finalizira. zato bohler i uddeholm ne idu van eu ili us sa svojim pogonima.
ono što imaju vani je reda radi.
ni rusi ne izvoze kvalitetan celik, bio sam kod jaketerinburga u jednoj celicani prije 4 godine, vrh
izvozi se jedino polusirovina, jedan od vecih uvoznika je italija koja ga obradjuje dalje a mislim i svedska, takodjer uvoze i svabi, to isto kao da zeljezaru zenica uporedjujes s nekim zeljezarama koje su otisle bar 30 godinanaprijed,
svabi imaju kvalitetan celik isto ko i austrijanci, voestalpina recimo ima odlicne celike, i isto uvoze iz rusije
naravno brazil uvozi naveliko a kina prosto guta ,
inace sto se tice raketnih motora, svi se mogu jebat u odnosu na ruske,
istina da ameri imaju hajtek  ali imaju ga i rusi i kinezi,
za kinu sam govorio da ce postat svjetska ekonomska sila pa su mi se smijali, kinezi rize zeljni, di ce sirotinja, eno sad
a to sam govorio dok je jos japan bio nr1 u aziji
jedino sto rusi nemaju dobru reklamu a i zapustili su robe siroke potrosnje da ucine kvalitetnom, aute televizore i slicna sranja, ostaci komunizma i planske ekonomije
inace u rusiji sam prvi put vidio vakumsko zavarivanje  koje su oni osmislili za specijalne materijale, na zapadu jos uvijek to rade u kupkama argona helija i stojasnam kojih mikseva
dajem 15 godina rusiji da prestigne komplet europske zemlje i ameriku u hajteku, jos ako to budu znali ljepo upakirat i prodat stvarno ce biti prvi
sto se tice finansiranja nauke, jel ti znas da u rusiji jos postoje takozvani zabranjeni gradovi gdje zivi elita ruskih naucnika
podignuto je ulaganje u naucne projekte na nivo koji ni sovjetski sojuz nije imao,
i zadnje,  rusija ima svoje mozgove za razliku od amera koji uvoze gdje god se mogu docepat kojeg a najvise pakistan i indija


  Ja sam pročita tvoj članak i vidim da nema falinge

No ne očekuj da će t ovi  čovani čitati i razumiti, prihvatiti realnost...............ne, blago mitrovića , sitnozubo

 će i dalje dipliti po svome
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Yehudi 22/11/2017, 22:58

mamin sin wrote:
veber wrote:yehudi, daj ne tipkaj gluposti. svi znamo da si srbin i da si zaljubljen u ruse.

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 8611.sve-ostalo-123


nije Srbin

  Inače NITI JEDAN Srbin ne nosi moje ime, niti prezime.

To sam već izjavio par puta
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 22/11/2017, 23:50

Baš čitam koja zemlja ima rudnike željeza i tko najviše a tko ima čeličane,... ova Australija boli glava koliko željezne rude proizvedu a čelika slabo i ništa s obzirom na količinu izvađene željezne rude

Kina jao koji nagli skok u proizvodnji čelika, 50% svjetske proizvodnje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_iron_ore_production
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by michaellcmacha 23/11/2017, 01:31

RayMabus wrote:Baš čitam koja zemlja ima rudnike željeza i tko najviše a tko ima čeličane,... ova Australija boli glava koliko željezne rude proizvedu a čelika slabo i ništa s obzirom na količinu izvađene željezne rude

Kina jao koji nagli skok u proizvodnji čelika, 50% svjetske proizvodnje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_iron_ore_production
jesi ti pročitao o kojem se čeliku radi kad je kina u pitanju... za točnu ili bar približno točnu vrijednost količine visoko legiranih čelika trebalo bi vidjeti koliko kina ima elektrolučnih i elektroindukcijskih peći... nezahvalno je licitirati sa količinama ako nema točnih podataka ali ja sumnjam da je udio visoko legiranih čelika visok u odnosu na ukupnu količinu... ekonomski rast te brzine je povezan sa ubrzanom i velikom proizvodnjom sirovog čelika koji ima široku primjenu u izgradnji infrastrukture i bla bla svega i svačega međutim visoko legirani čelici su osnov za razvoj i proizvodnju "kapitala" čitaj sredstava za rad... e sad ako pogledamo kakva je kvaliteta sredstava za rad proizvedenih u kini a koja su nam dostupna na našim policama centara gdje se takvi alati i strojevi prodaju nema dvojbe da oni još uvijek pretežno koriste lošije čelike i većinu slitina na bazi željeza   npr njihov nehrđajući čelik na feritnoj osnovi najčešće je na donjoj granici Cr znači oko 10,5% mada bi trebao biti u rasponu od 12-18 i tako za sve ostale vrste legiranih nehrđajućih čelika oni za svaki ponaosob su ili na donjoj granici ili ispod nje, a jebiga na taj način su im upravo spomenuta sredstva za rad jeftinija jer je i jedan od faktora u proizvodnji u startu niže cijene... jbg tako njihov duplex čelik ima od 18 do 22% Cr i 4 do 8% Ni pa to onda često bude 18 i 4% a to su vrijednosti ispod standardnih... ok meni takve "sitnice" ne smetaju ali shodno tomu ipak ću radije i za povremenu potrebu kupiti husqvarnu 236 za 1500 kuna i sanjom rezat ko s pravom... nego kupiti steel, mkt, majestic, straus ili već koju za 499-799 kuna s kojom neću 100 poprečnih rezova ili metar i pol uzdužnog reza...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 23/11/2017, 06:58

Ma shvaćam, strojarski tehničar sam po struci

Gleda sam više globalnu trgovinu i tko šta, gdje i kuda

Rusi su otprilike tek na petom mjestu po vađenju željezne rude i proizvodnji čelika u svijetu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 23/11/2017, 07:56

Nisu Kinezi baš blesavi, oni uvoze iz Australije i proizvode čelik, sutra će se taj isti čelik reciklirati, imaju svoje rudnike plus netreba im toliki uvoz željezne rude

Australija ide na količinu pa će smanjivati cijenu da tu količinu proda a onda ono npr u BiH imaš rudnike željeza koji npr sad vrijede 100 dolara a sutra će vrijediti 95 dolara tj vrijednost će im padati
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 23/11/2017, 08:27

Ti ovdje imaš tri zemlje koje proizvode približnu količinu željezne rude svaka i to su smiješne brojke u odnosu na svijetske razmjere, Austrija, BiH i Grčka

Sama Švedska proizvede četri puta više željezne rude nego sve ove tri zemlje zajedno, Ukrajina proizvede dva i pol puta više nego Švedska

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_iron_ore_production
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by michaellcmacha 23/11/2017, 09:41

hoćeš reći da je nekadašnja ukupna proizvodnja bila smiješna... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by prckov 23/11/2017, 11:54

udri donalde

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34060
2014-04-19


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by AlfaOmega 23/11/2017, 14:06

michaellcmacha wrote:
pismejker wrote:
Pa sad,ne bih se slozio sa ovim..naime,ocigledno je da Ameri u sustini nisu sposobni sami proizvesti nis haj-teh,odnosno isprojektirati..
Dokaz tome je cisto tehnologija koju su jedno vrijeme radili svapski znanstvenici i potomstvo iz ww2...B-2 je slika i prilika svapskog projekta nevidljivog mlaznjaka koji je radjen od drveta,ali nije dovrsen..njukova tehnologija Made in Svabija,kompjuterska tehnologija isto..
dug niz godina su slepali na tudji mozag,nakon pogibija svapskih znanstvenika,potrpali su ameriku Pakšama,mislim da sam to vec jednom i rekao i indijcima..masa CEO-.a je u silicijskoj dolini izvorno iz Indije ili Pakistana,a vodeci znanstvenici,brojnih timova,isto tako...
ameri ko ameri su cisti prosjek..i istina jest,dalek osu u raketnoj,radarskoj,i tehnologiji za ometanje iza Rusa...
Eto provjeri..sve ostalo je samo dobar marketing..nisu sposobni napraviti upola dobar i kvalitetetan auto kao Švabo..svbe sto nisam spomenuo,su pokupovali,pokrali,prosverali,naporavili reverzibilni inzenjering i ostalo.. :cleanteeth
očigledno je da si iti mutav samo nemaš ogledala da uspiješ to i uočiti... pa jeste vi toliko mutavi... amer samo jebene boje koju sam proizvede potroši na farbanje arsenala ratne mornarice nego cijeli svijet za svu tehnologiju kojom raspolaže...
Pa to kaj oni troše na farbe upravo govori koji su idioti. Da Rusija ima vojni proračun ka SAD, svi bi strijepili od straha, jerbo Rusi znaju kak pametno usmjeriti tolike pare. 
Ovi imaju proračun deset puta veći od ruskog, a svjetlosnim godinama zaostaju u svemu za njima, jbt... Tenkovi, zrakoplovi, podmornice, ICBM-ovi, PZO sustavi, snaga ruskog vojnika spram američkog, oklopna vozila, helikopteri, protu-brodske rakete, itd, itd... sve su to područija gdi Ameri debelo kaskaju za Rusima. Retardirana nacija koju Indijci već lagano istiskaju sa trećeg mista po vojnoj snazi.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10230
2015-09-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by RayMabus 23/11/2017, 16:27

michaellcmacha wrote:hoćeš reći da je nekadašnja ukupna proizvodnja bila smiješna... ;)
Ovo su podaci za željenu rudu iz 2015 godine i da to su smiješne količine u usporedbi sa Australijom npr

Šta se tiče Jugoslavije i kad gledaš proizvodnju čelika iz 1980 godine gdje ni Kina ni Indija nemaju 10% današnje proizvodnje onda u omjerima prema tadašnjoj globalnoj proizvodnji u svijetu imali su neki manji postotak i ono ok koliko toliko ali da danas je to smiješno jer je udio sad drastično manji

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_steel_production
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije  - Page 3 Empty Re: SAD uveo carine na uvoz čelika iz Rusije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum