ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 11:22

Ithildin wrote:
aben wrote:nemun nišće protiv malo mrzline, do nove godine, recimo. sve ostalo je romantiziranje ekstremnih životnih uvjeta. cela priroda umire, blitva je pozebla, u osnovne životne uvjete se broju svjetlost i toplina, ča znoči da zima ne podržava sam život. znun da čovik voli di se rodi, ali ča je maša je maša


Ne umire, vec spava.. Ako cemo vec personificirati promjene svojstvene godisnjim dobima.

12.je mjesec. Tek je sada malo zahladilo i pojavio se snijeg. Nemamo ni pristojno proljece. Mozda jedan mjesec. Onda krenu one odvratne topline, zapravo, nesnosna sparina. Od sunca sprzeno ljeto. Bah. Zimu uvijek radije biram. I primjerenu joj hladnocu.
ako ti srce zbog mrzline frmo kucati, umra si.
a ako ti proljetno sunce uputi srce, oživi te.

dakle, sunce oživljava, zima ubija.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 12:18

Ako.. onda. Ali srce ne prestaje kuckati zimi.. Ili mislis da se upravo to desava kornjacama, jezevima, medvjedima? :-) Ili se, pak, pjesnicki izrazavas pa osluskujes cirkulaciju stabala?

Inace, bas mi je smijesno kako uopce netko nasu zimu (dakle, zimu u nasim podnebljima) naziva ekstremnim uvjetima.. : )))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 12:20

mativka wrote:Nagovještaji proljeća su ipak najljepši :)

Meni je to jesen. Kad nestane ljeto, jesen mi dodje kao nekome proljece nakon zime. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 16:49

Ithildin wrote:Ako.. onda. Ali srce ne prestaje kuckati zimi.. Ili mislis da se upravo to desava kornjacama, jezevima, medvjedima? :-) Ili se, pak, pjesnicki izrazavas pa osluskujes cirkulaciju stabala?

Inace, bas mi je smijesno kako uopce netko nasu zimu (dakle, zimu u nasim podnebljima) naziva ekstremnim uvjetima.. : )))

The most amazing part is that, during this time, the frog doesn’t breathe, its heart stops beating and even kidneys stop functioning. In medical terms it could be called dead.
http://awesci.com/wood-frog-dies-and-comes-back/

svaka klima u kojoj ne moreš izojti vunka u kratkin rukovima da se vidu mišići je ekstremna klima. 
i mean, whats the point ako se moromo pokriti mamutovin krznom?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 17:16

aben wrote:
mativka wrote:A i medvjed je medvjed :)
(znaš onaj crtani Maša i medvjed:))

A, što je s pingvinima?:)
dobar crtani

a ako si gljedala onaj klasik dokumentarizma na antartiki, unda imoš debeli obraz za romantiziranje pingvinov;

moj savjet pingvinima je grow some pair, and move the fuck north.
Odličan crtani proizašao iz ruske tvornice crtića. Lijep i primjeren djeci, za razliku od većine američkih.
Zbog čega je to tome tako?

Vjerojatno sam gledala, ali zaboravila. Zbog čega te se upravo taj dojmio?

Da im je primjereno napuštati sredinu, vjerojatno bi i otišli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 17:19

Ithildin wrote:
mativka wrote:Nagovještaji proljeća su ipak najljepši :)

Meni je to jesen. Kad nestane ljeto, jesen mi dodje kao nekome proljece nakon zime. :-)
Jesen mi je tužna.
Volim jutro života, a smiraji me čine tužnom. Nešto poput odlazaka i dolazaka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 17:49

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:A i medvjed je medvjed :)
(znaš onaj crtani Maša i medvjed:))

A, što je s pingvinima?:)
dobar crtani

a ako si gljedala onaj klasik dokumentarizma na antartiki, unda imoš debeli obraz za romantiziranje pingvinov;

moj savjet pingvinima je grow some pair, and move the fuck north.
Odličan crtani proizašao iz ruske tvornice crtića. Lijep i primjeren djeci, za razliku od većine američkih.
Zbog čega je to tome tako?

Vjerojatno sam gledala, ali zaboravila. Zbog čega te se upravo taj dojmio?

Da im je primjereno napuštati sredinu, vjerojatno bi i otišli.
https://www.youtube.com/watch?v=_kXO-SYzWJ0&t=3234s

http://www.mymovieraven.pro/watch-farce-of-the-penguins-full-movie-online-free-v1-12486

oba dvo filma su fantastična.

merikunci imaju veliku industriju, a velike industrije činu nešto za svakoga.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:06

Prvi mi je malo zaštekao jer sam s moba provirila, a na drugi sam se već u roku od 5 min. Smijala :)
Čini mi se odlična preporuka, a pogledati ću ih kada se ušuškam u krevet.

Ahh, ti pingvini, ništa ih neće spriječiti u pokušaju da dobiju :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 18:08

preporučljivo je to gljedati preko leta, isto ko ča se i jaws gljedaju isključivo preko zime...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:17

Misliš u vrijeme nesnosnih vrućina jer i sam pogled na ledom okovanu Antartiku, nekako hladi iznutra.
Vjerojatno sam i ja zbog toga osjetila poriv za toplom dekicom :)

Jao što ne volim taj film. Zbog njega se bojim vlastite sjene u moru :)

Jel bilo kakvih napada tamo kod tebe?
Jesi li ikada vidio kakvu peraju u moru?

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:18

aben wrote:
Ithildin wrote:Ako.. onda. Ali srce ne prestaje kuckati zimi.. Ili mislis da se upravo to desava kornjacama, jezevima, medvjedima? :-) Ili se, pak, pjesnicki izrazavas pa osluskujes cirkulaciju stabala?

Inace, bas mi je smijesno kako uopce netko nasu zimu (dakle, zimu u nasim podnebljima) naziva ekstremnim uvjetima.. : )))

The most amazing part is that, during this time, the frog doesn’t breathe, its heart stops beating and even kidneys stop functioning. In medical terms it could be called dead.
http://awesci.com/wood-frog-dies-and-comes-back/

svaka klima u kojoj ne moreš izojti vunka u kratkin rukovima da se vidu mišići je ekstremna klima. 
i mean, whats the point ako se moromo pokriti mamutovin krznom?

Wood frog, a small variety of frog found in north america.. Znam za tu zabicu. Njihovi zablji znanstvenici imaju naprednu tehnologiju. Ali samo ta vrsta zabe. Ostale navedene zivotinje - spavaju.

Ne razumijem tvoje zakljucke. Zelis reci da je zima opasna po zdravlje, protivna zivotu zbog manjka sunceve svjetlosti? Da, ekstremna hladnoca svakako. Ali tako je i s visokim temperaturama. Sunce te opizdi u tren oka. Toplinski udar, dehidracija, mozdani udar, ciao bella. A ti pises kao da se javljas iz Reykjavika, a ni u Lici ne zivis. : ))) Zar si tako pizdast? :-)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:21

Al me nasmija!!!!! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:22

mativka wrote:
Ithildin wrote:
mativka wrote:Nagovještaji proljeća su ipak najljepši :)

Meni je to jesen. Kad nestane ljeto, jesen mi dodje kao nekome proljece nakon zime. :-)
Jesen mi je tužna.
Volim jutro života, a smiraji me čine tužnom. Nešto poput odlazaka i dolazaka.

Volim gotovo svako godisnje doba, osim ljeta. Ono je stvoreno za hedoniste. Meni su miliji ovi hladniji dani.. Stvoreni za povlacenje u sebe, kontemplaciju, tisinu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 18:25

Volim kišu, volim snijeg.
Padaline padaju, a ja lutam :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 10/12/2017, 18:26


žabe su ionak punoglavci..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 18:36

Ithildin wrote:
aben wrote:
Ithildin wrote:Ako.. onda. Ali srce ne prestaje kuckati zimi.. Ili mislis da se upravo to desava kornjacama, jezevima, medvjedima? :-) Ili se, pak, pjesnicki izrazavas pa osluskujes cirkulaciju stabala?

Inace, bas mi je smijesno kako uopce netko nasu zimu (dakle, zimu u nasim podnebljima) naziva ekstremnim uvjetima.. : )))

The most amazing part is that, during this time, the frog doesn’t breathe, its heart stops beating and even kidneys stop functioning. In medical terms it could be called dead.
http://awesci.com/wood-frog-dies-and-comes-back/

svaka klima u kojoj ne moreš izojti vunka u kratkin rukovima da se vidu mišići je ekstremna klima. 
i mean, whats the point ako se moromo pokriti mamutovin krznom?

Wood frog, a small variety of frog found in north america.. Znam za tu zabicu. Njihovi zablji znanstvenici imaju naprednu tehnologiju. Ali samo ta vrsta zabe. Ostale navedene zivotinje - spavaju.

Ne razumijem tvoje zakljucke. Zelis reci da je zima opasna po zdravlje, protivna zivotu zbog manjka sunceve svjetlosti? Da, ekstremna hladnoca svakako. Ali tako je i s visokim temperaturama. Sunce te opizdi u tren oka. Toplinski udar, dehidracija, mozdani udar, ciao bella. A ti pises kao da se javljas iz Reykjavika, a ni u Lici ne zivis. : ))) Zar si tako pizdast? :-)

činjenica je da ljudi zimi moraju prilagođavati a u letu ne moraju nišće, do dovoljno govori koji uvjeti su žvotni a koji neživotni.

ne razumin kakove veze imo odokle pišen, oli si ti jedna od onih ki moraju provjeriti svako zbrajanje s kruškama ili jabukama da bi mogli reći da  nešto plus nešto nekoliko?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 19:01

Kako nije bitno odakle se javljas? :-D Nacin na koji pokusavas demonizirati zimu (kao godisnje doba) dovodi me do zakljucka da si, ili neka mimoza, ili zivis u neljudskim uvjetima zbog kojih si zaradio neke gadne ozebline pa nestaju prstici, udovi.. Okej, losa sala, ali shvatio si poantu.

I kako to mislis da se ljudi ne prilagodjavaju ljetu? A svi oni silni klima uredjaji koji rade na najjace? I u automobilima i u stanovima i radnim prostorijama.. Odlasci vanka u ranojutarnjim ili kasnoposlijepodnevnim satima. Cak te ni more ne moze dobro rashladiti kad se ugrije poput mokrace..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 19:02

mativka wrote:Volim kišu, volim snijeg.
Padaline padaju, a ja lutam :)

Skitas se i slikas.. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 10/12/2017, 19:24

Ithildin wrote:Kako nije bitno odakle se javljas? :-D Nacin na koji pokusavas demonizirati zimu (kao godisnje doba) dovodi me do zakljucka da si, ili neka mimoza, ili zivis u neljudskim uvjetima zbog kojih si zaradio neke gadne ozebline pa nestaju prstici, udovi.. Okej, losa sala, ali shvatio si poantu.

I kako to mislis da se ljudi ne prilagodjavaju ljetu? A svi oni silni klima uredjaji koji rade na najjace? I u automobilima i u stanovima i radnim prostorijama.. Odlasci vanka u ranojutarnjim ili kasnoposlijepodnevnim satima. Cak te ni more ne moze dobro rashladiti kad se ugrije poput mokrace..
cela priroda se umrtvi radi zime a jo demonizirun?

ko bivši ekstremni entuzijast, ki je uvika spo vunka po planinami, kome su najlonske kese, platnene rukavice, jugoslovenske vojne čižme, boca rakije i sl  bile jedina oprema, ki je u potopljene jame i špilje ulazi u običnin krpenin kombinezonu, s gnušanjen odbacujen insinuacije o tjelesnoj i mentalnoj krhkosti.


zima je škura, mrzla, neudobna, pokriva žene i traje predugo.

ljudi se prilagođavaju letu, ali ne moraju. jo, recimo, nemun klimu ni u autu ni u kući. u stanu je imun, ali u letu nis u stanu. na lopati sun nojčešće kad me niko ne tribo, tj kad je sunce nojviše na nebu. u letu nosin jedino modunte i to samo  i isključivo zbog javnog morala.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 19:27

Ithildin wrote:
mativka wrote:Volim kišu, volim snijeg.
Padaline padaju, a ja lutam :)

Skitas se i slikas.. :-)
I pri tome,
umorno lice umivam kišom,
a neutaživu žeđ,
pokušavam zatomiti
čistim, bijelim snijegom :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 10/12/2017, 19:35

aben wrote:
u letu nosin jedino modunte i to samo  i isključivo zbog javnog morala.
Uuuuu,
Auuuć! :)

Iznenada me romantika napustila :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 23 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum