ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Page 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by vuksadinare Sat 18 Nov - 6:18

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/posljednji-strani-novinar-u-vukovaru-1991-sjecam-se-kako-smo-snimali-hrvate-dok-unistavaju-tenkove-a-onda-je-kolega-ulovio-40-sekundi-za-vjecnost/6755889/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by vuksadinare Sat 18 Nov - 6:19

Pokoj dusa svim palim u obrani Vukovara i Hrvatske
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by kic Sat 18 Nov - 6:30


pocivali u miru..

Vukovar je na neki nacin bio trenutak budjenja, i trebao bi nam jos jedan da se rijesimo Cardaka.. ali naravno ne ovako krvav..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by aben Sat 18 Nov - 7:49

krvaviji.

čardak ni definiran neprijatelj ko ča su to bili srbi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by orion Sat 18 Nov - 8:17

PRIČA O GRADU


Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjav i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?
Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?
Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.

SINIŠA GLAVAŠEVIĆ




PRIČA O NEPRIJATELJIMA


Život je pun zagonetki, ali najzagonetnije je to kako od prijatelja nastaje neprijatelj. Jeste li ikad pomišljali zašto je lakše steći neprijatelja negoli prijatelja. Cijeli sam život želio biti okružen dobrim, vrijednim ljudima, koje svi poštuju i vole. Sreća je bila na mojoj strani, barem do sada. Ostao sam u ruševinama Vukovara, ali s ljudima uzdignuta čela. Mnoge od njih nisam ni poznavao. Mnogi od njih još jučer nisu bili ni svjesni svoje snage. Vjerujte, najljepše što vam se sada u Vukovaru može dogoditi jest da uđete u prostoriju punu ljudi i sa svima se pozdravite.
Često i ne znate, ali događa se da vaši pozdravi, vaše iskrene i dobre želje, ostanu u sjeni nečije mržnje. Jedino što možete jest upitati se jeste li baš vi to zaslužili. To, doduše, neće smanjiti nastalo neprijateljstvo, ali će vam umanjiti tugu, a može se čak dogoditi da se mržnja zanese u svojoj jarosti, pa da samu sebe pretvori u prah, u ništa. A može se dogoditi da mrak zadavi svaku ružnu misao.
Ali to se može dogoditi tek ako je u svijetu ostalo makar malo ljubavi.
Zato, ako je u vama ima, ne štedite je. Podijelite, dajte djelić svoje ljubavi prvome do sebe i bit će manje neprijatelja. Za početak dovoljno je i to.

SINIŠA GLAVAŠEVIĆ
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by aben Sat 18 Nov - 8:29

orion wrote:PRIČA O GRADU


Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjav i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?
Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?
Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac – netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.

SINIŠA GLAVAŠEVIĆ




PRIČA O NEPRIJATELJIMA


Život je pun zagonetki, ali najzagonetnije je to kako od prijatelja nastaje neprijatelj. Jeste li ikad pomišljali zašto je lakše steći neprijatelja negoli prijatelja. Cijeli sam život želio biti okružen dobrim, vrijednim ljudima, koje svi poštuju i vole. Sreća je bila na mojoj strani, barem do sada. Ostao sam u ruševinama Vukovara, ali s ljudima uzdignuta čela. Mnoge od njih nisam ni poznavao. Mnogi od njih još jučer nisu bili ni svjesni svoje snage. Vjerujte, najljepše što vam se sada u Vukovaru može dogoditi jest da uđete u prostoriju punu ljudi i sa svima se pozdravite.
Često i ne znate, ali događa se da vaši pozdravi, vaše iskrene i dobre želje, ostanu u sjeni nečije mržnje. Jedino što možete jest upitati se jeste li baš vi to zaslužili. To, doduše, neće smanjiti nastalo neprijateljstvo, ali će vam umanjiti tugu, a može se čak dogoditi da se mržnja zanese u svojoj jarosti, pa da samu sebe pretvori u prah, u ništa. A može se dogoditi da mrak zadavi svaku ružnu misao.
Ali to se može dogoditi tek ako je u svijetu ostalo makar malo ljubavi.
Zato, ako je u vama ima, ne štedite je. Podijelite, dajte djelić svoje ljubavi prvome do sebe i bit će manje neprijatelja. Za početak dovoljno je i to.

SINIŠA GLAVAŠEVIĆ
da neko

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Kermit Sat 18 Nov - 9:21

Znači srbi su meksikanci a hrvati david crocket
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by mutava baštarda Sat 18 Nov - 9:53

asilovski wrote:Znači srbi su meksikanci a hrvati david crocket
vjerojatno je bolja usporedba siget, a ova je za međ. tržište. pošto je alamo bio jedan meksički gradić, a amerikanci su ga okupirali....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Noor Sat 18 Nov - 10:09

u srcima i sjećanjima živite vječno ....

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara PXL_181116_14777086.jpg.688x388_q85_crop_upscale
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 10:15

Odoh u Vu   


To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Images?q=tbn:ANd9GcQP9SbhvDf3_UUTUvP6a1MouaP5HxzqMBhabxfrxmxKe4aBnDfW
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Kermit Sat 18 Nov - 10:20

mutava baštarda wrote:
asilovski wrote:Znači srbi su meksikanci a hrvati david crocket
vjerojatno je bolja usporedba siget, a ova je za međ. tržište. pošto je alamo bio jedan meksički gradić, a amerikanci su ga okupirali....
Potpuno gluoa usporedba jer su ameri tamo bili okupatori i to da se ušlihtaju buzinu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Kermit Sat 18 Nov - 10:21

kofein wrote:Odoh u Vu   


To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Images?q=tbn:ANd9GcQP9SbhvDf3_UUTUvP6a1MouaP5HxzqMBhabxfrxmxKe4aBnDfW
U negoslavce na pečenku hehe
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 10:22

ove godine vukovarska u splitu nikada manje svijeća od kada se sjećam
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Kermit Sat 18 Nov - 10:28

Pinochet wrote:ove godine vukovarska u splitu nikada manje svijeća od kada se sjećam
80% spličane i ne zna gdje je vukovar
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 10:31

greška srba je taj rat, sa njihove strane.

umjesto da su resurse trošili na vojsku i ratovanje, da su iste resurse uložili u ekonomiju , i proveli reforme koje su proveli slovačka, češka, baltičke zemlje, poljska, itd vukovar bi već do sada okupirali ...

vukovar je uništen grad, ekonomski devastiran i to najviše od strane domoljuba, doslovno je zreo za branje.. vojvodina je kada se odvajala Yuga imala drugi najveći bdp per capita(veći od hrvatskog sa turizmom) a BG je imao standard kao Zagreb - da smo mi nastavili provoditi istu ekonomsku politiku kao sada, a Vojvodina i BG i Srbija proveli reforme kao civilizirani slaveni(česi, poljaci, slovaci) vukovar bi danas pao pod njihovu sferu utjecaja, praktički bi bio dio srbije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 10:33

asilovski wrote:
Pinochet wrote:ove godine vukovarska u splitu nikada manje svijeća od kada se sjećam
80% spličane i ne zna gdje je vukovar
nije nego , mislim da je ljude prošla ta šema..

sićam se prije par godina.. pazi vukovarska ulica, najduža ulica u splitu.. ima je nekih 6-7kilometara, ide od centra grada , tamo do šoping centra na kraju grada(tu staje).

ta cila ulica, jer jedne godine bila načičkana svićama.. načićkana.. znaš koliko je to svića bilo.. juče sam se provoza autom, nema 1% svića što je bilo te godine..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by RayMabus Sat 18 Nov - 11:34

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/517565/hos-ovac-crvenkapa-unistavao-je-neprijateljske-tenkove-kao-od-sale-a-zrtvovao-se-kako-bi-civili-prezivjeli-bio-je-na-celu-39satafete-smrti39-ali-jeziv-plan-kostao-ga-je-zivota
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 13:58

alamo :))
vučko je hhahaha 
vucko, nije alamo
alamo je d.kroket osvojio na juris
gde je kasnije i poginuo, u reprizi. 
a vi ste dobili  mirnom reintegracijom !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 14:01

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara DAVID_CROCKETT_%28Ship%29_%28c112-01-18%29

vučkov juriš na vukovar :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Guest Sat 18 Nov - 14:03

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Lawrenceburg_Square

vučko, d.kroket !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara Empty Re: To je bio hrvatski Alamo-sjecanje na zrtvu Vukovara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum