ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Guest 3/11/2017, 21:05

Noor wrote:da..dobro kažeš.
sad imamo i 2. stup, a to nećemo nikad ni vidjet.
a to je takav fail, da ne znam kako do sada nitko radi toga nije streljan.

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Noor 3/11/2017, 21:09

ma tko bi?! nema....papala maca.
vrijednošću tog boda se doslovno igraju...gore-dolje, i non stop si na istom "ušteđenom" iznosu...

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 3/11/2017, 21:10

Kserks_ wrote:
RayMabus wrote:
Kserks_ wrote:
RayMabus wrote:Inače u Hr moraš imati petnajst godina staža da bi uopće imao pravo na mirovinu tako da one mirovine iz prve table šta nešto ima a ispod ove su granice od petnaest godina to su vjerovatno neke invalidske ili tako nešta

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/kada-i-pod-kojim-uvjetima-mozete-otici-u-zasluzenu-mirovinu-20160222?gclid=Cj0KCQjwp_DPBRCZARIsAGOZYBQojoHNXxr6cp8SGG4mX2BiAmkOmcVS2yDrzhFxSy0b6KY6JiDCQ88aAq-REALw_wcB

to su ti većinom obiteljske mirovine, djeca nasljede od roditelja dok se školuju, te žene parazituše koja dana u životu nisu radile, te se sa muževe grbače, samo prebace na državnu.
ok ali to je mislim oko 70% od muževe penzije no mislim da nije to jer onda se gleda njegovo a ne njen radni staž jer to nije bitno
gleda se njen, jer je ona od tog datuma nositelj mirovine..ne može mrtav čovik biti u nikakvim statistikama.

imam ja ujnu koja je u invalidsku poslana sa 28 godina, ta će primat mirovinu bar 60 godina:),a ima i uredno prijavljen obrt:),doduše sada joj je zajeb ,jer odnedavno mora uplačivat mirovinsko.

ukratko, to što netko prima mirovinu, ne znači da ne radi:)

moja mater npr ima invalidsku mirovinu od 410kn, ulazi u te statistike i jadni novinari se zgražaju kako preživljava sa 400kn, a uredno radi u javnoj službi:)...sve po slovu zakona.
Proučavanje u tijeku

http://www.in-portal.hr/in-portal-news/vijesti/10014/gubi-li-osoba-s-invaliditetom-pravo-na-mirovinu-ako-pokrene-vlastiti-ili-dobije-honorarni-posao
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Guest 3/11/2017, 21:12

Noor wrote:ma tko bi?! nema....papala maca.
vrijednošću tog boda se doslovno igraju...gore-dolje, i non stop si na istom "ušteđenom" iznosu...
ukratko država prebaci novac iz državnog proračuna u mirovinske fondove, strani mirovinski fondovi uzmu godišnju naknadu od 1.5%(cca 1 milijardu kuna), te onda taj novac posude državi...preljevanje iz šupljega, te se Austrijanci i ini ogrebu za 1 milijardu na godinu:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 3/11/2017, 21:14

Uglavnom ovo sad naknada s biroa jer imam pravo na dest godina staža deset mjeseci a posli platiti pajdi sa bejzbol palicom da me u neredi i onda po invalidsku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Noor 3/11/2017, 21:16

stimulativno za sivu ekonomiju :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 3/11/2017, 21:18

RayMabus wrote:Uglavnom ovo sad naknada s biroa jer imam pravo na dest godina staža deset mjeseci a posli platiti pajdi sa bejzbol palicom da me u neredi i onda po invalidsku
Šalim se, nisam toliko očajan ali bi ovo s djelomično nesposoban za rad moglo proći jer kad me doktor pita šta mi je reči ću mu da MI PUCA KURAC
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Guest 3/11/2017, 22:35

Noor wrote:
Pinochet wrote:
orion wrote:danas mi se javio rođak ...dobio rješenje za mirovinu - 46 godina radnog staža, od toga 25 god. kao obrtnik i 65 godina života - mirovina mu iznosi 3.000,00 kn. 

... utjeha je utoliko što je on jedan od onih koji je dočekao
pa odlična penzija.. 3000kn ,neradi ništa, ja sam radio cijeli mjesec preko 40h tjedno, za 3000kn.

penzija će mi biti 0kn, jer kada tvoj rođak umre, taman tada penzija neće biti..
penzija će ti biti nula jer non stop radiš na crno. kako ono ide...ni zrna žita okupatoru?
zaradi si i penziju na crno...

penzića neće biti jer ćemo iseljavanjem radne snage i lošim natalitetom postati staračko društvo. koliko god ja uplaćiva u mirovinski fond(a uplatio sam nešto) , sve jedno mi je zakurac, jer svoje penzije neću vidjeti, od strane države, .. za 40godina, biti ćemo država koja će imati 2,5milijuna stanovnika, 2milijuna penzića, i 500 000 radnika,. od čega 400 000 uhljeba i 100 000 u realnom sektoru :D

naravno da ću zaraditi svoju penziju na "crno".. ulaganjem, štednjom, investiranjem.

niti zrno žita okupatoru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 3/11/2017, 22:43

Nismo mi te sriće da nas bude dva i pol milijona jbga pitaš onog iz Kazahstan ili Sudana oš hr državljanstvo.... dobra klima, more, Evropa, standard li la ali il bolji il jednak ali uglavnom MOŽE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by kaya 4/11/2017, 08:54

Pa sad nas ima 2,5 miljona... ostali se samo vode u evidenciji
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Guest 4/11/2017, 09:16

kaja wrote:Pa sad nas ima 2,5 miljona... ostali se samo vode u evidenciji
službeno nas ima 4milijuna.. od toga .. 1.2 penzića već sada.. većina mladih penzića.. ja takvih znam na toooneeee.. u penziju sa 40godina, zdravi ko dren..

1.2 milijuna penzića, plus nešto više od 500 000 zaposlenih na državnu sisu.. to je nekih 1.7milijuna ljudi što trebaju "tuđu lovu".. njih hrani nekih 800 000 u privatnom sektoru.

i sada ti zamisli 2040 , većina ekipe sa foruma u penziji kakvi će biti omjeri..

penzića će biti 1.6milijuna , broj uhljeba će ostati oko 500 000, a broj zaposlenih u realnom sektoru? 500 000 max

ako pri omjeru 1radnik na 2 sisavca(penzići i uhljebi) imaš većinu penzija oko 1,500kn.. koliko će biti kada bude omjer 1:4 ? .. aj, 700kn penzije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Kermit 4/11/2017, 09:17

Imat ce još manju kad se uvede euro
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by catabbath 4/11/2017, 13:23

Evo jučer mirovinski fondovi popušili 200 000 000 kn naših kao budućih penzija na burzi.

_________________
Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-21


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Kavran 4/11/2017, 13:25

Noor wrote:
Pinochet wrote:
orion wrote:danas mi se javio rođak ...dobio rješenje za mirovinu - 46 godina radnog staža, od toga 25 god. kao obrtnik i 65 godina života - mirovina mu iznosi 3.000,00 kn. 

... utjeha je utoliko što je on jedan od onih koji je dočekao
pa odlična penzija.. 3000kn ,neradi ništa, ja sam radio cijeli mjesec preko 40h tjedno, za 3000kn.

penzija će mi biti 0kn, jer kada tvoj rođak umre, taman tada penzija neće biti..
penzija će ti biti nula jer non stop radiš na crno. kako ono ide...ni zrna žita okupatoru?
zaradi si i penziju na crno...

e da .... tak ti to je!

:)
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Trinity 4/11/2017, 17:28

catabbath wrote:Evo jučer mirovinski fondovi popušili 200 000 000 kn naših kao budućih penzija na burzi.
Odlično. Ali nikoga ne smeta što ime se ne isplaćuje brutto, drugi bolje štedi njihove novce od njih samih.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Leviathan2 4/11/2017, 17:35

jebate, toliko ste isprani s tim pemzijama da ako ne bude pemzija budete pomrli,
eto, neko ima 10 goina staza i nema pravo na pemziju, hoce li mu vratit ono sto je uplacivao
ili covjek umre godinu dana prije pemzije, hoce li njegovoj famili isplatit ono sto je uplacivao, oce kurac
pemzija je jebena prevara nis drugo, pemzici dobivaju tek mrvice od onog sto su im oteli

_________________
Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 5/11/2017, 03:55

Točno, to su totalne prevare. Recimo netko radi dvadeset godina i nešto mu se desi i umre, jel mirovinski isplati one pare koje je on tamo davao dvadeset godina njegovoj familiji bar da troškove sprovoda pokriju

Jesu kurac, uzmu sebi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 5/11/2017, 04:27

I ima još jedna stvar, trećina muških nedoživi 65 a one više manje žive ko kornjače i plus idu par godina ranije u penziju, ono muški žive kraće, pola ih nedoživi 75 a više iznad toga sve manje

U suštini financiramo emanicipirane
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by RayMabus 5/11/2017, 04:30

Prije dok je bio patrijarh pa ok žena naslijedi muževu penziju ok ispravno sad matrijah iste te jebu u mozak hrpa rastava i samaca i ispada da tvoju penziju dobije ta GADURA

Penzioni sistem je postavljen tako da u osnovi muški financiraju matrijah
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Guest 5/11/2017, 08:32

RayMabus wrote:Točno, to su totalne prevare. Recimo netko radi dvadeset godina i nešto mu se desi i umre, jel mirovinski isplati one pare koje je on tamo davao dvadeset godina njegovoj familiji bar da troškove sprovoda pokriju

Jesu kurac, uzmu sebi
ajde ne pizdi bezveze...tada mirovinu nasljedi žena starija od 45g(bar je tako bilo prije) ili maloljetno dijete, odnosno punoljetno do završetka redovnog školovanja, max do 27g.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji  - Page 3 Empty Re: Hrvatski umirovljenici najsiromašniji u Uniji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum