ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 06:30

Bio sam student treće godine Filozofskog fakulteta u Zagrebu kad sam prijavio sudjelovanje na konferenciji Međunarodne udruge studenata povijesti (ISHA). Skup se održavao u Utrechtu, pomoć za putovanje i zrakoplovnu kartu bila je dobrodošla. Tada sam prvi put od Otvorenog društva Hrvatska tražio pomoć i dobio novac za put do Amsterdama. S odlaskom na skup započelo je i hrvatsko članstvo u ISHA-i, organizaciji koja danas ima ogranke na više hrvatskih sveučilišta. Gotovo su svi do sada organizirali europske seminare i konferencije, deseci mladih povjesničara putovali su i družili se. U siječnju će u Zagrebu biti održana radionica “Remaking Europe” s povjesničarima koji se sredinom devedesetih još nisu ni rodili.


http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-svijet/tvrtko-jakovina-za-globus-pise-zasto-nam-je-soros-toliko-vazan-sreca-je-sto-je-djelovao-u-hrvatskoj-nesreca-je-samo-sto-je-mozda-djelovao-prekasno/6697125/
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 06:30

Otvoreno društvo Hrvatska Georgea Sorosa imalo je velik utjecaj na moj osobni profesionalni život, baš kao i život mnogih mojih kolega. Niz danas najuspješnijih povjesničara studirao je na Central European University (CEU) u Budimpešti. Niz hrvatskih nastavnika tamo je predavao, najviše nakon Mađara. Ja sam, zahvaljujući Sorosevoj donaciji, imao plaćenu školarinu na Katholieke Universiteit Leuven u Belgiji i tamo magistrirao. Nikada nitko iz Otvorenog društva nije tražio nikakve potvrde, protuusluge, nikada nisam vidio ljude koji su odlučivali o donacijama.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 06:31

Pomoć tisućama

Otvoreno društvo na sličan je način pomoglo tisućama onih koji bi inače teško ili teže studirali na zapadnim sveučilištima, koji ne bi mogli doći do literature, računala, modema za računala. Otvoreno društvo osiguravalo je odlaske na znanstvene skupove, za organizaciju seminara u zemlji, novac za razvoj kurikuluma na različitim razinama obrazovanja, osiguravalo onima koji su, napose u društvenim i humanističkim znanostima, bili krajnje ideologizirani ili siromašni da se oslobode, povežu s drugima, prodišu i ne boje se. Nikada se bez Sorosa ne bi razvilo civilno društvo kakvo je u hrvatskoj nastalo, ne bi bilo jednako lako boriti se za demokraciju i normalnost.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by mutava baštarda 30/10/2017, 06:39

Nevladine organizacije trebaju podići novu političku i upravljačku klasu

U međuvremenu, London je siguran ”kako treba nastaviti financiranje civilnog društva Ukrajine”.
“Putem međunarodnih razvojnih programa bi zapadni partneri trebali pomoći ukrajinskim nevladinim organizacijama i novim političkim strankama, kao i sveučilištima i školama u podizanju nove političke i upravljačke klase”, navodi se u dokumentu.
London smatra da bi “zapadni donatori trebali zahtijevati da više građana sudjeluje u njihovim donatorskim programima”.
“Trebaju se financirati projekti koji će pomoći u izgradnji mreže civilne podrške. Osim toga, donatori trebaju promicati zaista djelotvorne projekte”, navodi se u izvješću.
Udri Sorošu

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 06:41

mutava baštarda wrote:
Udri Sorošu
Udri Epi
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by mutava baštarda 30/10/2017, 06:47

gargamel0101 wrote:
mutava baštarda wrote:
[size=41]Udri Sorošu[/size]
Udri Epi
Taj udarac koji je Soroš primio nakon što je saznao da je Epi prešao u konzervativce ne može se mjeriti ni s porazom kanibala u Alepu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 07:09

mutava baštarda wrote:
gargamel0101 wrote:
mutava baštarda wrote:
[size=41]Udri Sorošu[/size]
Udri Epi
Taj udarac koji je Soroš primio nakon što je saznao da je Epi prešao u konzervativce ne može se mjeriti ni s porazom kanibala u Alepu...
Ma kakvi. Ti u Alepu su topovsko meso., takvih ima ko pljeve gdje god da dođeš. Epi je ipak viša instanca. :aw
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by vuksadinare 30/10/2017, 07:16

Glupog celjadeta majko mila ovaj jakovina..'nisu trazili potvrde od mene,povrat'...ni kod stare baba djabe biku jedan...ali moras pisati i govoriti sto oni traze inace...ako ne bus videl ka'k ne bu iskali peneze natrag... :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by gargamel0101 30/10/2017, 07:17

vuksadinare wrote:Glupog celjadeta majko mila ovaj jakovina..'nisu trazili potvrde od mene,povrat'...ni kod stare baba djabe biku jedan...ali moras pisati i govoriti sto oni traze inace...ako ne bus videl ka'k ne bu iskali peneze natrag... :)
A lik je ipak Jugosloven. Što se tu može.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by vuksadinare 30/10/2017, 07:21

gargamel0101 wrote:
vuksadinare wrote:Neću tražiti potvrdu od mene, povratak ... ni kod stare baba djabe biku jedan ... ali moras pisati i govoriti što traže ... ako ne bus videl ka'k ne bu iskali peneze natrag ...:)
A lik je ipak Jugosloven. Što se ti može.
Na ko oni klinci ispred skole kad im nepoznati stricek badava par puta da lovu za sladoled..pa se oni hvale kako ima jedan dobar cika koji daje za sladoled lovu a ne trazi nista...dok taj cika peti put pruzi novac i kad ga ovi oce uzeti cika povuce ruku i kaze a ne ne..sad mi pusite kitu...ak zelite za sladoled :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by Guest 30/10/2017, 07:24

Epi je i dalje Sorošov igrač jer zastupa iste ekonomske ideje kao svi ostali Soroševi studeni i plaćenici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by Guest 30/10/2017, 09:56

Veliki mecena

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Maxresdefault
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by epikur37 30/10/2017, 11:04

Ne dirajte mi Žorža :)

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by debotoijusto 30/10/2017, 16:37

vuksadinare wrote:Glupog celjadeta majko mila ovaj jakovina..'nisu trazili potvrde od mene,povrat'...ni kod stare baba djabe biku jedan...ali moras pisati i govoriti sto oni traze inace...ako ne bus videl ka'k ne bu iskali peneze natrag... :)

ne moras , nekako jasno da imas slican pogled na zivot ako apliciras za novac zaklade
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by vuksadinare 30/10/2017, 18:14

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:Neću tražiti potvrdu od mene, povratak ... ni kod stare baba djabe biku jedan ... ali moras pisati i govoriti što traže ... ako ne bus videl ka'k ne bu iskali peneze natrag ... :)

ne moras, nekako jasno da imas slican pogled na zivot ako apliciras za novac zaklade
Mudonja....nitko nista ne daje na lijepe oci mozda jedino bog ali cisto sumnjam da i on
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by jastreb 30/10/2017, 19:31

Soros važan?

Ma dajte,molim vas.

Bil je obično strašilo za ptice. I danas je.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN  Empty Re: ZAŠTO NAM JE SOROS TOLIKO VAŽAN

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum