ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by aben 14/10/2017, 14:37

prckov wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
plus , od čega će ti bosanci i srbi kada dobiju 4000kn živjeti.. kolika je stanardina u RH, kolike su režije, itd

puala, ki si ti socijalist,

koga briga od česa će živiti, to je njihov problijem.
pa neće od ničega život, vlažni snovi epikura i ostalih neoliberala da će mu jeftina radna snaga postavljati solarne panele će prdnut i čabar..
pa čemu ti služu sve te godine ekonomije,
cijena je uvik točna, svaki čovik sebi izračuno je li mu neka ploća dovoljna.

nas ne koči bosanac ki more celi dun biti za mišalicun, nego država koja išće da imo dozvolu za rod, da je prijovljen, da imo minimalnu ploću..
ej, necu ti ja cili dan bit za misalicun
za stolon rakijon I cevapima mere
prcko, jel moš ofrlje odrediti odnos cijene materijala i ruke u gradjevini u stroliji?

dobar si, jo ne mori više nišće celi dun roditi:)

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 14:38

Fizikalca će uvijek biti ali jbga znam i ja skuhati dva jaja na oko ali to me ne čini pomočnim kuvaron
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:06

U nas vlada neko mišljenje a kao vidi 170 tisuća ljudi na birou

Eto ja tražim montažera solarnih panela

Javi mi se 170 tisuća baba

Jel znaš radit to i to

Nemaju pojma

RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by prckov 14/10/2017, 15:06

aben wrote:
prckov wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
aben wrote:

puala, ki si ti socijalist,

koga briga od česa će živiti, to je njihov problijem.
pa neće od ničega život, vlažni snovi epikura i ostalih neoliberala da će mu jeftina radna snaga postavljati solarne panele će prdnut i čabar..
pa čemu ti služu sve te godine ekonomije,
cijena je uvik točna, svaki čovik sebi izračuno je li mu neka ploća dovoljna.

nas ne koči bosanac ki more celi dun biti za mišalicun, nego država koja išće da imo dozvolu za rod, da je prijovljen, da imo minimalnu ploću..
ej, necu ti ja cili dan bit za misalicun
za stolon rakijon I cevapima mere
prcko, jel moš ofrlje odrediti odnos cijene materijala i ruke u gradjevini u stroliji?

dobar si, jo ne mori više nišće celi dun roditi:)
nisam u toku, znam da grdevinu rade skoro pa iskljucivo anglo-australci. Cijena materijala po onome sto sam u prodavnicama kuhinja, plocica I sl. :D je ista kao kod vas. Majstori su navodno dobro placeni ali rade ko sat. Mislim da bi I kod nas da su tako ucinkoviti mozda isto zaradivali

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by Noor 14/10/2017, 15:13

RayMabus wrote:Fizikalca će uvijek biti ali jbga znam i ja skuhati dva jaja na oko ali to me ne čini pomočnim kuvaron
aj i mene nauči :P
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:14

Noor wrote:
RayMabus wrote:Fizikalca će uvijek biti ali jbga znam i ja skuhati dva jaja na oko ali to me ne čini pomočnim kuvaron
aj i mene nauči :P
ispeći

Znam da sam krivo napisa
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by Noor 14/10/2017, 15:20

RayMabus wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:Fizikalca će uvijek biti ali jbga znam i ja skuhati dva jaja na oko ali to me ne čini pomočnim kuvaron
aj i mene nauči :P
ispeći

Znam da sam krivo napisa
nisi, vidi kako se radi poširano jaje (meko kuhano, bez ljuske) :)


Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:22

Idem otvoriti auto limarsku radionu, đabe meni šta u splitsko dalmatinskoj županiji ima 17 tisuća domaćica na birou

E sad nova šema pa kao ne traži limara nego pomočnog limara i onda čeka oće li mu se tko javit a onda u razgovoru ipak traži čistog limara sa znanjem i iskustvom
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by aben 14/10/2017, 15:24

prckov wrote:
aben wrote:
prckov wrote:
aben wrote:
Pinochet wrote:
pa neće od ničega život, vlažni snovi epikura i ostalih neoliberala da će mu jeftina radna snaga postavljati solarne panele će prdnut i čabar..
pa čemu ti služu sve te godine ekonomije,
cijena je uvik točna, svaki čovik sebi izračuno je li mu neka ploća dovoljna.

nas ne koči bosanac ki more celi dun biti za mišalicun, nego država koja išće da imo dozvolu za rod, da je prijovljen, da imo minimalnu ploću..
ej, necu ti ja cili dan bit za misalicun
za stolon rakijon I cevapima mere
prcko, jel moš ofrlje odrediti odnos cijene materijala i ruke u gradjevini u stroliji?

dobar si, jo ne mori više nišće celi dun roditi:)
nisam u toku, znam da grdevinu rade skoro pa iskljucivo anglo-australci. Cijena materijala po onome sto sam u prodavnicama kuhinja, plocica I sl. :D: je ista kao kod vas. Majstori su navodno dobro placeni ali rade ko sat. Mislim da bi I kod nas da su tako ucinkoviti mozda isto zaradivali
moja teorija je da je ko vos materijol puno jeftiniji, a ruke puno skuplje. jer samo tako se more objosniti koliko puno posla imo, i koliko skupo rodu ti obrtnici. 
ovo leto sun govori s jednin građevinaron iz pertha, govori da je svojin zidorima ploćo po cigli, ne sićun se točno koliko, ali ukupno up to 400$ na dun..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:26

To im je nova baza, kao tražim pomočnog električara

Onda ti kontaš radit ću s meštrom pa ću naučit zanat a onda ispadne a kao znaš ja bi ipak čistog električara

A ono pomoćni u oglasu je valjda da ti neda plaču koliku meštar ima
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:31

RayMabus wrote:To im je nova baza, kao tražim pomočnog električara

Onda ti kontaš radit ću s meštrom pa ću naučit zanat a onda ispadne a kao znaš ja bi ipak čistog električara

A ono pomoćni u oglasu je valjda da ti neda plaču koliku meštar ima
to nešto kao Tražim pomoćnu suprugu

Onda mi se jave ove koje misle da će pomagati supruzi... ali znaš mogla bi i ti malo peglat, pušiti, rađat

To ti ta priča
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:40

Jbte ja da stavim oglas tražim pomočnog montažera solarnih panela pa neću ga pitati jel znaš varit vodovodne cijevi

Napiši tražim vodoinstaltera i to je to

Koji kurac me Jebeš
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:43

I šta da ja sad stvarno znam varit vodovodne cijevi

Oš me platiti tako ili kao pomočnog

AJDE ODJEBI
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:53

Tražim pomočnog automehaničara

Evo ja se javim imat ću svog meštra i pomagati ću mu

Ali znaš meni ipak treba obučeni automehaničar

Pa napiši onda tako
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:55

http://www.blic.rs/vesti/svet/prilika-za-srbe-u-svedskoj-fali-na-hiljade-kvalifikovanih-radnika-evo-koji-poslovi-se/czkkc4l
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by prckov 14/10/2017, 15:56

aben wrote:
prckov wrote:
aben wrote:
prckov wrote:
aben wrote:
pa čemu ti služu sve te godine ekonomije,
cijena je uvik točna, svaki čovik sebi izračuno je li mu neka ploća dovoljna.

nas ne koči bosanac ki more celi dun biti za mišalicun, nego država koja išće da imo dozvolu za rod, da je prijovljen, da imo minimalnu ploću..
ej, necu ti ja cili dan bit za misalicun
za stolon rakijon I cevapima mere
prcko, jel moš ofrlje odrediti odnos cijene materijala i ruke u gradjevini u stroliji?

dobar si, jo ne mori više nišće celi dun roditi:)
nisam u toku, znam da grdevinu rade skoro pa iskljucivo anglo-australci. Cijena materijala po onome sto sam u prodavnicama kuhinja, plocica I sl. :D je ista kao kod vas. Majstori su navodno dobro placeni ali rade ko sat. Mislim da bi I kod nas da su tako ucinkoviti mozda isto zaradivali
moja teorija je da je ko vos materijol puno jeftiniji, a ruke puno skuplje. jer samo tako se more objosniti koliko puno posla imo, i koliko skupo rodu ti obrtnici. 
ovo leto sun govori s jednin građevinaron iz pertha, govori da je svojin zidorima ploćo po cigli, ne sićun se točno koliko, ali ukupno up to 400$ na dun..
pa da, oko $400 - 450 na dan, cijene materijala ne znam
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 15:58

Evo Švedi traže građevince

Dobro sam ja rekao da će pola Bosne pokupiti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by prckov 14/10/2017, 16:00

RayMabus wrote:Evo Švedi traže građevince

Dobro sam ja rekao da će pola Bosne pokupiti
to je zato sto moraju smjestit silne izbjeglice a nema vise stanova slobodnih
cuo sam da su cijene nekretnina nenormalne
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by RayMabus 14/10/2017, 16:04

Ma pokupiti će sve šta valja i oće radit
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by Gost 14/10/2017, 19:00

Pinochet wrote:soja najveća prehrambena prevara i otrov modernog doba

ja sam odjeba sve mesne preradevine, jedino meso kako izgleda u prirodnom obliku. ne prdim više, ne podrigujem se, ne boli me drob,divota. :cleanteeth
avatar
Gost
Guest


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by vili40 14/10/2017, 19:17

Vrlo je jednostavno,u hrvatskoj ce poslodavci morati promijeniti plocu.Oni koji nece htjeti morat ce si raditi sami.
To im je sad onaj zakon trzista na koji su se dosad stalno da cinickim osmjehom pozivali.
vili40
vili40

Male
Posts : 10716
2015-08-02


Back to top Go down

Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika - Page 2 Empty Re: Švedskoj nedostaje 78 tisuća radnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum