ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 09:50

KAŽU da se budala ponosi onim čega se pametan srami, a ono što je hrvatska vlada s ponosom stavila na Fejs i objavila na svojim internetskim stranicama, upravo potvrđuje spomenutu narodnu poslovicu. Dakle, dame i gospodo iz Vlade, jeste li budale ili mislite da smo mi građani budale?
Vlada je, naime, s ponosom prenijela: "Hrvatska je u lipnju bila među zemljama Europske unije (EU) s najvećim padom stope nezaposlenosti na godišnjoj razini, a pad u odnosu na godinu ranije zabilježile su sve zemlje članice, izuzev Estonije, pokazalo je najnovije izvješće Eurostata".

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? 20525685_1368153663303693_3945913066315500630_n

A da taj pad nezaposlenosti nije možda tu, dame i gospodo, zato što se iseljava kako se nije iseljavalo nikad dosad, a ne zato što se ovdje otvaraju radna mjesta, firme, tvornice, banke i uslužne djelatnosti? Znate, dame i gospodo iz Vlade, neki od nas ovdje, evo i autor ovih redova, jako vole ovu zemlju i vikende provode putujući po hrvatskim cestama, planinareći po hrvatskim stazama, hodajući prema vrhovima hrvatskih brda, prikupljajući planinarske žigove za Hrvatsku planinarsku obilaznicu. I znate što je najtužnije?
Ako krenete, recimo, od Bjelovara na istok, sela su sve praznija i praznija, polja su sve manje obrađena… Do prije koju godinu barem su ih kosili i radili sijeno, sada sve to zarasta, šuma se brzo vraća. Znate li, dame i gospodo iz Vlade, vi što se vozite državnim automobilima pod rotacijom, a kada vam zatreba dignete se iznad naroda u predsjedničkom avionu Bombardier Challenger CL-604, na što Hrvatska liči izvan većih gradova? Sela pusta i polupusta, tek se iz svake treće ili četvrte kuće vidi svjetlo.
Ponegdje par starih ljudi sjedi na klupici ispred kuća i gleda u cestu. Ne samo Slavonija. Jeste li bili dame i gospodo iz Vlade, nedavno u Gorskom kotaru, je li vam netko pokazao kao izgledaju zatvorene školske zgrade? Kako izgledaju ne tako davno napravljene zgrade, pažljivo, s ljubavlju, gdje se još vidi podrumski prozor u koji se ubacivao na jesen ugalj i drva za peći, a na katu se iznad učionica vide prozori stanova za učitelja i domara, koji je rano ustajao kako bi đake dočekala topla učionica? Još ima tih zgrada, čak i sačuvanih, netko ih valjda iz nostalgije brižno održava. Ali ljudi nema. Hrvata nema. Odlaze.
U Njemačku je iz Hrvatske 2016. doselilo ukupno 55.970 osoba
Kako se usuđujete uopće objaviti smanjivanje broja nezaposlenih dok Savezni ured za statistiku u Wiesbadenu navodi kako se u Njemačku iz Hrvatske 2016. doselilo ukupno 55.970 osoba, a istodobno se iz Njemačke odselilo 22.010 hrvatskih državljana tako da je krajem 2016. u Njemačkoj živjelo 332.605 građana RH! Pri tome možemo računati i da je dio onih koji su se vratili završio svoj radni vijek – ipak je radnička njemačka mirovina jako ugodna za život u Hrvatskoj.
Dakle, preko 50.000 ljudi je prošle godine sjelo u rasklimane Golfove, stražnje klupe u kombijima ili noćne autobuse, sa suzom pogledalo oca, majku, brata i krenulo prema Njemačkoj. Ovo su podaci samo za Njemačku! Što je s Austrijom, što je s Irskom? Što s Kanadom? Što je s onima koji radi naših suludih poreznih propisa (morali bi Hrvatskoj platiti razliku poreza u Irskoj), grčevito traže posao za partnera i vrtić, odnosno školu za djecu, dok kući prodaju djedovinu nizašto?
A vi, dame i gospodo, usred najvećeg egzodusa u povijesti Hrvata - ne računajući ratove - pišete priopćenja i hvalite se plakatima o smanjivanju nezaposlenosti? Izgledate, ne kao Vlada, nego kao skupina likova iz pijane, prljave balkanske mahale. Da je Krleža živ, napisao bi još duplo koliko je napisao. I bili biste glavni likovi koje bi djeca učila u lektiri. Na dopunskim satovima hrvatskoga jezika. U dijaspori.
Statistika za laganje – jedini pravi broj je broj zaposlenih!
Statistike su precizne, no političari vole vaditi one koje im se sviđaju – tako se u zadnje vrijeme voli od strane političara koristiti "broj osiguranika", koji zaista u zadnje dvije godine raste, ali zato što su definicije osiguranika i zaposlenih različite. U osiguranike spadaju i neke kategorije ljudi koji nisu radnici, primjerice, osobe na stručnom osposobljavanju. Samo u svibnju su 2532 osobe potpisale ugovor o stručnom osposobljavanju, što ih čini osiguranicima, a ne, naravno, i zaposlenima. Dodatno, dosta ljudi se formalno ne prijavljuje kao nezaposleni – jer znaju da nema ništa od posredovanja Državnog zavoda pa posao traže sami. Zato broj nezaposlenih pada.
Jedini smisleni i pravi broj je – broj zaposlenih! Koliko ljudi u ovoj državi radi. O tome je nedavno za Index pisao potpredsjednik Centra za javne politike i ekonomske analize, Petar Vušković: "Da je pad nezaposlenosti potaknut stvarnim zapošljavanjem onda bi rasla zaposlenost. Oštar pad zaposlenosti otkriva zabludu o pozitivnim kretanjima pada nezaposlenosti. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, prosječan broj ukupno zaposlenih u prva četiri mjeseca 2017. manji je za 1,7 posto ili 22.922 osobe nego u istom razdoblju 2016, te za 1,9 % ili 25.645 osoba u odnosu na isto razdoblje 2015."
Koga zanimaju brojevi, predlažemo da cijeli članak pogleda OVDJE.
Dakle, dame i gospodo iz Vlade, jedna je i jedina istina. U Hrvatskoj, ne samo da ima sve manje i manje stanovništva, već i sve manje i manje stanovništva radi. Posljedično će padati i nezaposlenost, ali to nikako i ni u kom slučaju nije nešto čime se trebate hvaliti, već biste, dok su podaci takvi kakvi jesu, trebali staviti škanicl (dalm. škartoc) kada idete među ljude da se ne sramotite. I da budemo jasni – ne samo vi iz HDZ-a, nego i vi iz SDP-a, jer je egzodus počeo dok ste vi bili na vlasti.
Lažni sjaj glupana
Nemate pojma, ne radite ništa, a i kada radite, radite naopako. Što je najgore, naručujete zastave na milijune i ovih dana ćete se busati o "prsa junačka" na proslavi u Kninu. U plavim odijelima, štirkanim bijelim košuljama i lakiranim crnim cipelama pričat ćete velike priče o pobjedi, dok će mnogi veterani i hrvatski junaci zaslužni za Oluju, sada u svojim kasnim četrdesetim, slagati cigle ili raditi mehaničarske poslove po Munchenu ili Berlinu. U boljem slučaju programirati u Dublinu.
Besramno ćete pričati o domoljublju. A iz Hrvatske Hrvati odlaze. Ne više radi okupatora, već radi nesposobne vlasti. Bježi se zbog najopasnije grupe ljudi – budala koji misle da znaju. Jer da niste budale koji misle da znaju, ne biste se nikada hvalili padom nezaposlenosti u zemlji u kojoj se jedna Slavonija prazni kao za turskih osvajanja, a Dublin postaje jednim od većih hrvatskih gradova.
Trebali biste imati neke liderske vještine, znati upravljati ovom zemljom. No, imate samo bahatost i lažni sjaj glupana koji ne razumiju ništa i hvale se onim čega bi se trebali sramiti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sjede-li-u-vladi-budale-ili-samo-misle-da-smo-mi-budale/986158.aspx
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 10:00

Pero Ivan ·
FER
Nisu oni budale, vrlo su pametni, mudrom politikom raseliti, porezom na imovinu oteti, od države sve jeftino otkupiti (jer tržišta i sada nema), prodati skupo strancima i gotov finalni krug privatizacije.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 8/3/2017, 10:00

n
iti jedno niti drugo...

Da su budale,n bi mogli jebati 4 i kusur milijuna ljudi...Ovo drugo..Nis ne misle..
Bijah jos devedesetih na 3-4 uzvanicke uzabave,najimpresivnija ona u Mimari,povodom promocije Visa kartice....ufffff...svijet za sebe...odvojen od svijeta obicnog covjeka...
jede se,pije se,jebe se najmljene hostese i pratiteljice...
koliko koshta..?Treba pitati RH narod... :cleanteeth

uglavnom sve izgleda kao na onim starim dobrim orgijama..uzmi sto hoces jesti,sto hoces piti i sto hoces jebati...,

Dobro zivbe vasi politicari i motjnici,bez brige...sevap im.. :aw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 10:03

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Goran Begickonjino, pa nitko ne spori te podatke!!!
ti podaci su istina i to je ono sto boli, a jos vise od toga boli da se vlada njima hvali!!!
da su ti ljudi zaposleni u Hrvatskoj onda bi svi mi sad slozno zapjevali, svi osim onog djela Srba koji ne zele dobro ovoj drzavi i ovom narodu... tu naravno i tebe ubrajam jer vidim da tebe ovo veseli... vidim da te veseli sto Hrvatska propada, a Hrvati nestaju s ovih podrucja... ono sto niste uspjeli ratom napraviti sada nam se u miru dogadja i zato kod tebe tolika sreca i veselje...
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Sexual Tyrannosaurus 8/3/2017, 10:11

Nemaju što misliti,mi jesmo budale.
Sexual Tyrannosaurus
Sexual Tyrannosaurus

Posts : 808
2017-07-30


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 8/3/2017, 10:13

niste budale,samo neivni i bez joojca u gaćovima..vidte kako Grci svoje problem rjesavaju...tarapana..nema kod njih da Vlast radi po svome..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vili40 8/3/2017, 10:27

što se ne hvale koliki je odnos zaposlenih i umirovljenih?
I koji je postotak tih zaposlenih na državnoj sisi koji sisaju da im oči poispadale?
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 8/3/2017, 10:36

svapski upravni i birokracki aparat je velicine onog u RH...Pametnom dovooljno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vili40 8/3/2017, 10:43

pismejker wrote:svapski upravni i birokracki aparat je velicine onog u RH...Pametnom dovooljno
a što oni znaju?Vidiš kako ide kod nas,jedan na godišnjem,drugi na bolovanju a treći domoljub sa čardaka.A gdje su tu produženi vikendi i ostale povlastice i benificije?Naravno da ih svako malo treba još i još.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Guest 8/3/2017, 10:50

vili40 wrote:
pismejker wrote:svapski upravni i birokracki aparat je velicine onog u RH...Pametnom dovooljno
a što oni znaju?Vidiš kako ide kod nas,jedan na godišnjem,drugi na bolovanju a treći domoljub sa čardaka.A gdje su tu produženi vikendi i ostale povlastice i benificije?Naravno da ih svako malo treba još i još.

E da...oplelo Uhljeba klima po desnom ramenu,pa ne moze lupati pecate i kuckati na komp..

Jesi znao da jos nigdje u drzavnm sluzbama nisam vidio klima uredjaje?a obisao sam brat bratu pofanj tih rathausa,i AMT-ova.. :cleanteeth

A stos..Uhljem iz Povlastene Kaste ce ostati na tom radnom mjestu,a kad se ovi vrate sa urlauba i ljetovanja,otvorit ce se jos dva... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by crvenkasti 8/3/2017, 10:57

Eva_ wrote:Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? 10354686_10150004552801856_220367501106153455_n
Goran Begickonjino, pa nitko ne spori te podatke!!!
ti podaci su istina i to je ono sto boli, a jos vise od toga boli da se vlada njima hvali!!!
da su ti ljudi zaposleni u Hrvatskoj onda bi svi mi sad slozno zapjevali, svi osim onog djela Srba koji ne zele dobro ovoj drzavi i ovom narodu... tu naravno i tebe ubrajam jer vidim da tebe ovo veseli... vidim da te veseli sto Hrvatska propada, a Hrvati nestaju s ovih podrucja... ono sto niste uspjeli ratom napraviti sada nam se u miru dogadja i zato kod tebe tolika sreca i veselje...

Mi glupi Hrvati volimo što nezaposlenost pada i veselimo se tome jer smo budale, ali pametni Hrvati znaju da je laž da je to dobro, i tužni su.
Srbi se isto tome vesele.
E, sad, što znači?
Jesu li Srbi glupi, pa se vesele zato što su pametni Hrvati tužni?
Ili su Srbi pametni, pa su veseli jer su glupi Hrvati veseli?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28739
2014-04-17


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 11:04

Mislim da Srbi imaju svoj križ. Ni njima ne cvatu ruže.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by crvenkasti 8/3/2017, 11:10

Eva_ wrote:Mislim da Srbi imaju svoj križ. Ni njima ne cvatu ruže.

Mene Hrvata ništa na svijetu ne bi više obradovalo nego da Srbija propadne.

Jednostavnom deduktivnom interpolacijom znamo su Srbi sad veseli.


Last edited by crvenkasti on 8/3/2017, 11:14; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28739
2014-04-17


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eroo 8/3/2017, 11:11

Eva_ wrote:Pero Ivan ·
FER
Nisu oni budale, vrlo su pametni, mudrom politikom raseliti, porezom na imovinu oteti, od države sve jeftino otkupiti (jer tržišta i sada nema), prodati skupo strancima i gotov finalni krug privatizacije.
INDEX je pametan, on će vas sve zaposlit. Samo se im javite i to je to.
Odma sutra počinjete ...htjedoh napisati "raditi"...ustvari kukati, jer vam prokleta
vlast nije dala pos...opet pogrešno, ustvari socijalnu pomoć.
Naravno, vlast nema što misliti, sve je evidentno. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 11:16

Golda Meir kazala je da će mir na Bliskom istoku zavladat onda kada Arapi budu voljeli svoju djecu više nego što mrze Židove.
Ja ću to parafrazirat, nek mi Golda oprosti, i reć da će Hrvatska prosperirat kada prestane željet da Srbiji crkne krava pa makar i njoj samoj crkle obje.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eroo 8/3/2017, 11:16

crvenkasti wrote:
Eva_ wrote:Mislim da Srbi imaju svoj križ. Ni njima ne cvatu ruže.

Mene Hrvata ništa na svijetu ne bi više obradovalo nego da Srbija propadne.

Jednostavnom deduktivnom interpolacijom znamo su Srbi sad veseli.
Srbi, zapravo srpska država, je u velikom qrtzu i nitko se zbog toga ne veseli.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eroo 8/3/2017, 11:21

Eva_ wrote:Golda Meir kazala je da će mir na Bliskom istoku zavladat onda kada Arapi budu voljeli svoju djecu više nego što mrze Židove.
Ja ću to parafrazirat, nek mi Golda oprosti, i reć da će Hrvatska prosperirat kada prestane željet da Srbiji crkne krava pa makar i njoj samoj crkle obje.
Ne vjerujem u taj tvoj salto. Ne vjerujem da Hrvati razmišljaju o Srbiji prije i poslije svakog jela,
imaju dosta svojih stvari o kojim razmišljaju. Obrnuto postoji, čak i u "visokoj" politici, a vidim da se i na to više ne reagira.
I ne treba. To je , uz turizam, jedina pozitivna stvar koju u zadnje vrijeme proimjećujem.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by vuksadinare 8/3/2017, 11:23

Eva_ wrote:Golda Meir kazala je da će mir na Bliskom istoku zavladat onda kada Arapi budu voljeli svoju djecu više nego što mrze Židove.
Ja ću to parafrazirat, nek mi Golda oprosti, i reć da će Hrvatska prosperirat kada prestane željet da Srbiji crkne krava pa makar i njoj samoj crkle obje.
lijepo to bilo kad bi srbalji s minimumom elemntaarnosti priznali to sto su cinili...nego evo vec mitomanski opet izjavljuju kako u stavri hrvatska njima treba platit odstetu zbog oluje..a '91,'92..?..je'l su bile te gdoine u stvari.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99050
2015-09-08


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 11:24

Eroo wrote:
Eva_ wrote:Golda Meir kazala je da će mir na Bliskom istoku zavladat onda kada Arapi budu voljeli svoju djecu više nego što mrze Židove.
Ja ću to parafrazirat, nek mi Golda oprosti, i reć da će Hrvatska prosperirat kada prestane željet da Srbiji crkne krava pa makar i njoj samoj crkle obje.
Ne vjerujem u taj tvoj salto. Ne vjerujem da Hrvati razmišljaju o Srbiji prije i poslije svakog jela,
imaju dosta svojih stvari o kojim razmišljaju. Obrnuto postoji, čak i u "visokoj" politici, a vidim da se i na to više ne reagira.
I ne treba. To je , uz turizam, jedina pozitivna stvar koju u zadnje vrijeme proimjećujem.
To je odgovor Crvenom. A kao Crveni, tak razmišljaju ruralni Rvati i cijeli šator.
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Eva_ 8/3/2017, 11:25

vuksadinare wrote:
Eva_ wrote:Golda Meir kazala je da će mir na Bliskom istoku zavladat onda kada Arapi budu voljeli svoju djecu više nego što mrze Židove.
Ja ću to parafrazirat, nek mi Golda oprosti, i reć da će Hrvatska prosperirat kada prestane željet da Srbiji crkne krava pa makar i njoj samoj crkle obje.
lijepo to bilo kad bi srbalji s minimumom elemntaarnosti priznali to sto su cinili...nego evo vec mitomanski opet izjavljuju kako u stavri hrvatska njima treba platit odstetu zbog oluje..a '91,'92..?..je'l su bile te gdoine u stvari.. :)
I Vuk, konješno. Jel viš Ero da nisam u krivu pirat
Eva_
Eva_

Posts : 5681
2017-03-21


Back to top Go down

Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale? Empty Re: Sjede li u vladi budale ili samo misle da smo mi budale?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum