ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:25

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Počela sam čitati Pinkera i totalno sam poludjela :D

U kojem smislu? :)
Nisam definirana.
I toliko informacija u jednoj stranici da sam doista zapamtila onu jednu rečenicu : prevelika aktivnost mozga utječe na ženino fizičko i psihičko stanje :D

Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:31

mativka wrote:
Ali kako duh ako ode, može opisati fizičko stanje osobe koja egzistira godinama nakon što duh nestane?

Ako govoriš o smrti fizičkog tijela osobe, ponavljam, ostaje samo informacija, kao i o duhu te osobe koji nastavlja postojati u obliku informacije kao i tijelo. Samo su funkcije oba oblika tih posebnih informacija razlikuju. Informacija o duhu i dalje aktivno sudjeluje na slijedeće generacije i kreiranju njihovog uma i duha, individualnog i kolektivnog. 
Dapače, postoje ljudi čije ideje i duh koji ih vodi i kojeg formiraju i oblikuju idu daleko ispred duha svog vremena i nakon njihove smrti se njihov utjecaj povećava na slijedeće generacije.
A sjeti se da sam o duhu napisao i to da se sastoji od informacija, koje su temeljni sastojci duha.
Ako govoriš o živoj osobi, duh u njoj nikada potpuno ne nestaje. Dok je živa, naravno.
Samo propada sa propadanjem tijela i uma te osobe poput stanja oboljelih od Alzheimera.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:31

Mislim da ću vratiti knjigu nepročitanu u knjižnicu.
Nisam spremna za baš znanstveni rad koji uključuje prethodno znanje i definiranost osobe...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:33

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
Ali kako duh ako ode, može opisati fizičko stanje osobe koja egzistira godinama nakon što duh nestane?

Ako govoriš o smrti fizičkog tijela osobe, ponavljam, ostaje samo informacija, kao i o duhu te osobe koji nastavlja postojati u obliku informacije kao i tijelo. Samo su funkcije oba oblika tih posebnih informacija razlikuju. Informacija o duhu i dalje aktivno sudjeluje na slijedeće generacije i kreiranju njihovog uma i duha, individualnog i kolektivnog. 
Dapače, postoje ljudi čije ideje i duh koji ih vodi i kojeg formiraju i oblikuju idu daleko ispred duha svog vremena i nakon njihove smrti se njihov utjecaj povećava na slijedeće generacije.
A sjeti se da sam o duhu napisao i to da se sastoji od informacija, koje su temeljni sastojci duha.
Ako govoriš o živoj osobi, duh u njoj nikada potpuno ne nestaje. Dok je živa, naravno.
Samo propada sa propadanjem tijela i uma te osobe poput stanja oboljelih od Alzheimera.
Ne, govorim o životu tijela bez duha....

Drugi dio tvog posta se odnosi na sjećanja živućih osoba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:38

mativka wrote:
Ali kako duh ako ode, može opisati fizičko stanje osobe koja egzistira godinama nakon što duh nestane?

Pa rekao sam već, putem informacije. :)
I duh odnosno informacija o njemu nikada ne nestaje potpuno. Čak niti na čisto fizikalnoj razini. Mislim da sam na jednoj od tema davno pisao o raspravi između Stephena Hawkinga i Leonarda Susskinda o tzv. Black hole information paradoxu. Hawking je tvrdio kako informacije nepovratno nestaju u crnim jamama, a Susskind obrnuto, a našao je i model pomoću kojeg informacija uvijek ostaje očuvana negdje odnosno preciznije, na tzv. obzoru događaja crne jame.
Hawking je priznao poraz.
Ovaj dio o fizici je vjerojatno i malo previše informacija za tebe, ali nadam se da me dojam ipak vara, jer bi tako mogla bolje shvatiti o čemu govorim. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:40

mativka wrote:Mislim da ću vratiti knjigu nepročitanu u knjižnicu.
Nisam spremna za baš znanstveni rad koji uključuje prethodno znanje i definiranost osobe...

A radi kako ti u ovom trenutku paše.
Istina je da knjiga sadrži puno informacija o masi tema, ali moja preporuka ti je da nastaviš čitati ne obazirući se na one dijelove koje sad ne razumiješ. 
Knjiga je ipak pisana prilično jednostavnim jezikom i nešto će ti svakako ostati, barem bitne informacije, a detalje možeš bolje shvatiti u drugom čitanju.
Doduše. pitanje je koliko te te teme uopće zanimaju. Ako ne, onda čitanje uvijek predstavlja pravu muku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:41

Pa, čitala sam o tome da nakon što tijelo fizički umre, još minutu um ima informacije :)

Po tebi je duh informacija?
(volim kada se prema meni odnose kao prema djetetu) :)

Ali ovdje govorimo o bolesti duha....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:42

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Mislim da ću vratiti knjigu nepročitanu u knjižnicu.
Nisam spremna za baš znanstveni rad koji uključuje prethodno znanje i definiranost osobe...

A radi kako ti u ovom trenutku paše.
Istina je da knjiga sadrži puno informacija o masi tema, ali moja preporuka ti je da nastaviš čitati ne obazirući se na one dijelove koje sad ne razumiješ. 
Knjiga je ipak pisana prilično jednostavnim jezikom i nešto će ti svakako ostati, barem bitne informacije, a detalje možeš bolje shvatiti u drugom čitanju.
Doduše. pitanje je koliko te te teme uopće zanimaju. Ako ne, onda čitanje uvijek predstavlja pravu muku.
Ma, budem ljuta! :)
A, to nije dobro :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:43

mativka wrote:
Ne, govorim o životu tijela bez duha....

Drugi dio tvog posta se odnosi na sjećanja živućih osoba.

Ne postoji živo tijelo bez duha.
Ne samo na sjećanja živućih osoba, to je samo jedan dio priče o informacija koje ostaju o nekoj osobi nakon njene fizičke smrti, nego o informacijama općenito pa i konkretno o nekoj osobi koje uvijek ostaju negdje kodirane i očuvane, samo trebamo znati gdje i kako ih dekodirati da bi im mogli pristupiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:44

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
Ne, govorim o životu tijela bez duha....

Drugi dio tvog posta se odnosi na sjećanja živućih osoba.

Ne postoji živo tijelo bez duha.
Ne samo na sjećanja živućih osoba, to je samo jedan dio priče o informacija koje ostaju o nekoj osobi nakon njene fizičke smrti, nego o informacijama općenito pa i konkretno o nekoj osobi koje uvijek ostaju negdje kodirane i očuvane, samo trebamo znati gdje i kako ih dekodirati da bi im mogli pristupiti.
Jesi li ikada bio u blizini osobe koja boluje od te bolesti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:46

mativka wrote:Pa, čitala sam o tome da nakon što tijelo fizički umre, još minutu um ima informacije :)

Po tebi je duh informacija?
(volim kada se prema meni odnose kao prema djetetu) :)

Ali ovdje govorimo o bolesti duha....

Minutu ili više ili manje, to je zapravo nebitno. Govorim o očuvanju duha u vidu informacija nakon smrti fizičkog tijela.
Nije duh informacija nego sustav koji se sastoji od informacija kao svojih temeljnjih sastojaka odnosno dijelova/elemenata.
To sam i naveo u onom svojem opisu duha ranije na temi.
Bolesti duha su već jedna druga inače vrlo obimna tema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:47

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:Pa, čitala sam o tome da nakon što tijelo fizički umre, još minutu um ima informacije :)

Po tebi je duh informacija?
(volim kada se prema meni odnose kao prema djetetu) :)

Ali ovdje govorimo o bolesti duha....

Minutu ili više ili manje, to je zapravo nebitno. Govorim o očuvanju duha u vidu informacija nakon smrti fizičkog tijela.
Nije duh informacija nego sustav koji se sastoji od informacija kao svojih temeljnjih sastojaka odnosno dijelova/elemenata.
To sam i naveo u onom svojem opisu duha ranije na temi.
Bolesti duha su već jedna druga inače vrlo obimna tema.
Pa ja sam postavila konkretno pitanje koja se tiče bolesti duha, a ne duha-stika :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:49

mativka wrote:
Jesi li ikada bio u blizini osobe koja boluje od te bolesti?

Da. Ali ne bih o tome. Samo ću reći da dok je tijelo živo i duh je također živ pa čak i aktivan, makar degradiran bolešću tijela koja se odražava i na um, koji je kao što sam ranije napisao temeljni alat u oblikovanju ljudskog duha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:51

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
Jesi li ikada bio u blizini osobe koja boluje od te bolesti?

Da. Ali ne bih o tome. Samo ću reći da dok je tijelo živo i duh je također živ pa čak i aktivan, makar degradiran bolešću tijela koja se odražava i na um, koji je kao što sam ranije napisao temeljni alat u oblikovanju ljudskog duha.
Pa ja bih baš o tome.
Kakav je duh po tebi?

Može li iznevjeriti osobu koja ga je nosila?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:51

mativka wrote:
Pa ja sam postavila konkretno pitanje koja se tiče bolesti duha, a ne duha-stika :)

Pa ja sam na to pitanje i odgovorio sa jednom riječi - degradira. Ako govoriš o tome, naravno. Učinilo mi se da ovdje ciljaš na bolesti duha općenito. Pri čemu naravno treba razlikovati bolesti duha i bolesti duše, kao čisto osobnog aspekta duha koji se odnosi isključivo na pojedinačne ljudske osobe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:52

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
Pa ja sam postavila konkretno pitanje koja se tiče bolesti duha, a ne duha-stika :)

Pa ja sam na to pitanje i odgovorio sa jednom riječi - degradira. Ako govoriš o tome, naravno. Učinilo mi se da ovdje ciljaš na bolesti duha općenito. Pri čemu naravno treba razlikovati bolesti duha i bolesti duše, kao čisto osobnog aspekta duha koji se odnosi isključivo na pojedinačne ljudske osobe.
A, što je duh, a što je duša?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:53

mativka wrote:
Kakav je duh po tebi?

Može li iznevjeriti osobu koja ga je nosila?

Kako misliš kakav je duh? Konkretno osobe oboljele od Alzheimera ili općenito?
Ne može, jer je reprezentira na valjda najbolji mogući način. 
Osoba doduše može iznevjeriti samu sebe pa se to onda projicira i na duh koji živi u njoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:55

mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Pa ja sam na to pitanje i odgovorio sa jednom riječi - degradira. Ako govoriš o tome, naravno. Učinilo mi se da ovdje ciljaš na bolesti duha općenito. Pri čemu naravno treba razlikovati bolesti duha i bolesti duše, kao čisto osobnog aspekta duha koji se odnosi isključivo na pojedinačne ljudske osobe.
A, što je duh, a što je duša?

Pa već sam odgovorio na oba pitanja i to više puta. :)
Kako ranije opisom na temi tako i sad odnosno večeras.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:58

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
Kakav je duh po tebi?

Može li iznevjeriti osobu koja ga je nosila?

Kako misliš kakav je duh? Konkretno osobe oboljele od Alzheimera ili općenito?
Ne može, jer je reprezentira na valjda najbolji mogući način. 
Osoba doduše može iznevjeriti samu sebe pa se to onda projicira i na duh koji živi u njoj.
Duh osobe...
Kada se smatra da je osoba živuća?

Što duh osobe uopće podrazumijeva?
Kada možemo sumnjati u bolest duha?

Ali duh, napušta bolesno tijelo...moje mišljenje....jer duh bi trebao biti dobar...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 0:58

slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Pa ja sam na to pitanje i odgovorio sa jednom riječi - degradira. Ako govoriš o tome, naravno. Učinilo mi se da ovdje ciljaš na bolesti duha općenito. Pri čemu naravno treba razlikovati bolesti duha i bolesti duše, kao čisto osobnog aspekta duha koji se odnosi isključivo na pojedinačne ljudske osobe.
A, što je duh, a što je duša?

Pa već sam odgovorio na oba pitanja i to više puta. :)
Kako ranije opisom na temi tako i sad odnosno večeras.
Hmmm, ne dovoljno dobro :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest Tue 7 Nov - 1:01

mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
mativka wrote:
slidingdoorsoperator wrote:

Pa ja sam na to pitanje i odgovorio sa jednom riječi - degradira. Ako govoriš o tome, naravno. Učinilo mi se da ovdje ciljaš na bolesti duha općenito. Pri čemu naravno treba razlikovati bolesti duha i bolesti duše, kao čisto osobnog aspekta duha koji se odnosi isključivo na pojedinačne ljudske osobe.
A, što je duh, a što je duša?

Pa već sam odgovorio na oba pitanja i to više puta. :)
Kako ranije opisom na temi tako i sad odnosno večeras.
Hmmm, ne dovoljno dobro :)

Mislim ipak zadovoljavajuće, a od nečeg se mora krenuti. :)
E sad, druga je priča ako za tebe odgovori nisu dovoljno dobri, ili uostalom i dovoljno jasni odnosno razumljivi.
Inače na te moje priče o informaciji, duhu i duši gotovo da i nema nikakvih reakcija gdje god ih iznosim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 29 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 29 of 50 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum