ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razmišljanja

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 27/7/2017, 23:18

mate wrote:Ne razumijem :)
Vi ste ipak svi iskusniji :)
 ča ne razumiš, nekad se naplaćivalo vrime a ne prometr

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 27/7/2017, 23:19

mate wrote:no, nije to ono najporažavajuće, poražavajuća je njihova svijest...
čigova svijest?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:25

Tih koji si daju za pravo sprdati se s onima koji nisu u mogućnosti trošiti svoj novac na isti način na koji oni troše njihov..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 27/7/2017, 23:31

mate wrote:Tih koji si daju za pravo sprdati se s onima koji nisu u mogućnosti trošiti svoj novac na isti način na koji oni troše njihov..
sirotinja je i bogu teška, 
ni u tomu poanta, nego u razvoju odnosa prema uhljebima, nekad je bilo normalno roditi za državu, danas je puno vjerojatnije da će in se davati rozi, da će in se rugati kako rodu za 500 kun, da su paraziti i slično.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:36

aben wrote:
mate wrote:Tih koji si daju za pravo sprdati se s onima koji nisu u mogućnosti trošiti svoj novac na isti način na koji oni troše njihov..
sirotinja je i bogu teška, 
ni u tomu poanta, nego u razvoju odnosa prema uhljebima, nekad je bilo normalno roditi za državu, danas je puno vjerojatnije da će in se davati rozi, da će in se rugati kako rodu za 500 kun, da su paraziti i slično.
Ma, ja nemam ništa protiv uhljeba...mislim , ne onih koji svjesno i odgovorno rade svoj posao. No, tu je puno ljudi zaposlenih eto tek da ih se skladi...Mora biti i takvih određeni postotak. Ali, to odsustvo morala i nezahvalnosti me iritira...
Ja sam dobila bombon, dok sam radila..i to mi je najveća nagrada koju sam mogla zamisliti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:41

orion wrote:nisam baš povijesni tip :D  prvo zato što u pravilu povijest pišu pobjednici.... slijedom toga  dobrim dijelom  kreiraju i stavove koji su vrlo podložni, pa im točnost nije jača strana - sa suprotstavljne strane pak gubitnici pokušavaju dokazati neke sasvim kontre .... i sad ti nađi mjeru :roll  .... u svakom slučaju rađe gledam prema budućnosti  :)

Je, povijest je dosta zbrkana znanost. Makar je ja više volim promatrati kao znanstvenu disciplinu koja malo previše nasušno ovisi u drugim znanostima i znanstvenim disciplinama da bi se mogla smatrati punokrvnom znanošću.
Mislim da svi radije gledamo prema budućnosti, ali znaš kako se kaže, povijest je učiteljica života i onaj koji nije dobro upoznao svoju povijest koja nasušno ovisi ne samo o prošlim događajima nego i o kompletnom kontekstu i intepretaciji cijele priče, taj ne može znati niti kakva će mu biti budućnost jer će neprestano ponavljati jedne te iste pogreške iz prošlosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:41

mate wrote:Što bi ti rekao na pitanje Slija, što je duhovnost?

Ništa iole smisleno. Jednostavno nije za to sposoban.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:43

slidingdoorsoperator wrote:
mate wrote:Što bi ti rekao na pitanje Slija, što je duhovnost?

Ništa iole smisleno. Jednostavno nije za to sposoban.
A niti ti nisi dao definiciju...
Očekujem..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:45

mate wrote:Hmmm, krov?
Zašto ja mislim, temelji? :)

Zapravo ni krov ni temelji. Duhovnost je sveobuhvatna i sveprožimajuća. Duh je najvažnija komponenta naše egzistencije i ono što nas najčvršće određuje i ispunjava.
Da se razumijemo, ovo nije definicija duhovnosti, samo male natuknice.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:46

slidingdoorsoperator wrote:
mate wrote:Hmmm, krov?
Zašto ja mislim, temelji? :)

Zapravo ni krov ni temelji. Duhovnost je sveobuhvatna i sveprožimajuća. Duh je najvažnija komponenta naše egzistencije i ono što nas najčvršće određuje i ispunjava.
Da se razumijemo, ovo nije definicija duhovnosti, samo male natuknice.
O tome sam pisala par postova prije...Vrlo je jednostavno, ne postoji sveopća definicija, osim one koju svatko za sebe na svom putu nosi...


Last edited by mate on 27/7/2017, 23:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:46

mate wrote:A niti ti nisi dao definiciju...
Očekujem..

Kud žuriš. :)
Idemo malo raspravljati o tome. :)
Iznio sam je u jednoj raspravi na forum.hr-u, prenijet ću je i ovdje. Nitko nije rekao ni a ni b, pretpostavljam da nisu imali primjedbi, a tamo stvarno ima zanimljivih ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:47

Ja nigdje ne žurim...ali sve je tako jednostavno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:49

mate wrote:ne postoji sveopća definicija, osim one koji svatko za sebe na svom putu nosi...

Postoji sveopća definicija u kojoj se onda svatko pojedinačno može prepoznati i uklopiti. Istina je da se sva individualna ljudska bića međusobno razlikuju, ali je također istina da smo svi jako slični.
Toliko slični da će čovjek o sebi samom najviše i najbolje naučiti promatrajući druge ljude.
Zapravo, mislim da je to jedini način kako ćeš o sebi uopće nešto naučiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:50

Sve je to samo slika, no stanje slike je nešto sasvim drugo. Želim čuti definiciju, jer ja sam ipak osoba od pravila :d
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:54

mate wrote:Ja nigdje ne žurim...ali sve je tako jednostavno...

Sve je izuzetno složeno pa čak i komplicirano. Čak ne toliko pojedinačni fenomeni koliko ukupni kontekst u kojem oni funkcioniraju i bez čijeg razumjevanja nema ni razumjevanja bilo čega na jedan kvalitetniji način.
Sve što postoji, postoji u kategorijama sustava, pa čak i elementarne čestice odnosno temeljni elementi, a sustav se po definiciji sastoji ne samo od elemenata i podsustava nego i od svih njihovih međusobnih funkcionalnih veza što predstavlja kompletan kontekst funkcioniranja sustava.
Druga je priča što se mi rado u procesu analize bilo čega služimo reduciranjima i pojednostavljivanjima jednostavno zato jer na taj način naš um lakše uspjeva pojmiti i razumjeti stvari, barem temelje.
Kasnije, kada savladamo osnove malo pomalo proširujemo cijelu priču i naši opisi i razumjevanje postaje sve složenije i sveobuhvatnije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:58

Oprosti, ali morala sam se nasmijati :)
dakle, bilo je jednostavno pitanje, na koje sam odgovorila da nema definicije, i smatrala sam da imaš definiciju u rukavu :)
No, kao što sam napisala, sve je to put kojem koračamo :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 27/7/2017, 23:59

mate wrote:Sve je to samo slika, no stanje slike je nešto sasvim drugo. Želim čuti definiciju, jer ja sam ipak osoba od pravila :d

Istina, slika, predodžba, model itd. nisu stvarnost sama. To su samo naše ili nečije predodžbe te stvarnosti.
U prirodi ne postoje pravilna geometrijska tijela, likovi, ravnine, pravci i krajnje neobični bezdimenzionalni entiteti kao što su točke, to su samo pojednostavljene slike pomoću kojih mi sami sebi pokušavamo olakšati razumjevanje stvarnosti. Skupa naravno sa matematkom koja ide zajedno sa takvim slikama i koja proučava zakone i pravila kojima se takve slike pokoravaju.
No, da ponovim još jednom, to nije stvarnost sama, to je samo naša metoda percepcije te stvarnosti i uočavanja zakonitosti koje u njoj vrijede.
Tko žurio vrat slomio. :p
Polako je brže i naokolo je bliže. :p
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 28/7/2017, 00:00

Naša, što to znači?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by aben 28/7/2017, 00:01

mate wrote:
aben wrote:
mate wrote:Tih koji si daju za pravo sprdati se s onima koji nisu u mogućnosti trošiti svoj novac na isti način na koji oni troše njihov..
sirotinja je i bogu teška, 
ni u tomu poanta, nego u razvoju odnosa prema uhljebima, nekad je bilo normalno roditi za državu, danas je puno vjerojatnije da će in se davati rozi, da će in se rugati kako rodu za 500 kun, da su paraziti i slično.
Ma, ja nemam ništa protiv uhljeba...mislim , ne onih koji svjesno i odgovorno rade svoj posao. No, tu je puno ljudi zaposlenih eto tek da ih se skladi...Mora biti i takvih određeni postotak. Ali, to odsustvo morala i nezahvalnosti me iritira...
Ja sam dobila bombon, dok sam radila..i to mi je najveća nagrada koju sam mogla zamisliti :)
znun da nemoš, 
ali sve više ljudi ipak imo, i to bez obzira na jes odgovorno ili neodgovorno parazitiraju.

bonbon? oli te nisu ploćali?.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 28/7/2017, 00:04

mate wrote:Oprosti, ali morala sam se nasmijati :)
dakle, bilo je jednostavno pitanje, na koje sam odgovorila da nema definicije, i smatrala sam da imaš definiciju u rukavu :)
No, kao što sam napisala, sve je to put kojem koračamo :)

Pa ima, ali kako kažeš, sve je to zapravo put. :)
Da bi mogli dobro razumjeti neku definiciju, moramo se pripremiti za to. :)
Samo suho ispaljivanje neće donijeti neke velike koristi. Slično je sa matematikom ili zašpravo bilo kojom prirodnom znanošću, ali posebno sa matematikom. Kada pročitaš definiciju iz udžbenika, ništa ili skoro ništa ti nije jasno. Razjašnjavanje dolazi u samom procesu izvoda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Guest 28/7/2017, 00:04

aben wrote:
mate wrote:
aben wrote:
mate wrote:Tih koji si daju za pravo sprdati se s onima koji nisu u mogućnosti trošiti svoj novac na isti način na koji oni troše njihov..
sirotinja je i bogu teška, 
ni u tomu poanta, nego u razvoju odnosa prema uhljebima, nekad je bilo normalno roditi za državu, danas je puno vjerojatnije da će in se davati rozi, da će in se rugati kako rodu za 500 kun, da su paraziti i slično.
Ma, ja nemam ništa protiv uhljeba...mislim , ne onih koji svjesno i odgovorno rade svoj posao. No, tu je puno ljudi zaposlenih eto tek da ih se skladi...Mora biti i takvih određeni postotak. Ali, to odsustvo morala i nezahvalnosti me iritira...
Ja sam dobila bombon, dok sam radila..i to mi je najveća nagrada koju sam mogla zamisliti :)
znun da nemoš, 
ali sve više ljudi ipak imo, i to bez obzira na jes odgovorno ili neodgovorno parazitiraju.

bonbon? oli te nisu ploćali?.
Ispričala sam priču, koja se i može ticati duhovnosti kojom je Sli počeo. Nekome je nešto bitno, meni da su ljudi oko mene zadovoljni, bez obzira tko su. I zbog moga osmijeha potrebitom u kojem je prepoznao razumijevanje, poklonio mi je bonbon , jedostavno, ne sjećam se plaće ali se sjećam interakcije s drugim ljudima ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Razmišljanja - Page 7 Empty Re: Razmišljanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 50 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum