ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 13:05

Ženska osoba iz Slavonije preminula je od komplikacija uzrokovanih mišjom groznicom, a na području Hrvatske registrovane su 164 obiljele osobe.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo potvrdio je prvu smrt ove godine od posljedica mišije groznice, opasne virusne bolesti koju prenose glodari.

Četiri slučaja zaraze zabilježena su u Koprivničko-križevačkoj županiji za manje od mjesec dana, pišu hrvatski portali.

Prema podacima koprivničkog Zavoda za javno zdravstvo, slučajevi hemoragijske groznice s bubrežnim sindromom, takozvane mišje groznice, otkriveni su kod dva pacijenta iz Đurđevca i Koprivince, te dvije osobe s područja Kalnika.

Riječ je o tri žene i muškarcu starosti od 23 do 56 godina.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/misija-groznica-u-hrvatskoj-odnijela-prvu-zrtvu-ukupno-oboljele-164-osobe/170701029

Klimatske promjene , bit ce sve više tih životinjica ukljucujuci i male glodavce , zato sam ja nabavio mačku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by My Brother Billo 1/7/2017, 13:33

jesi je naucio kako se hvataju misevi? cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 14:03

Lovica je , netreba je uciti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by kaya 1/7/2017, 14:06

RayMabus wrote:

Klimatske promjene , bit ce sve više tih životinjica ukljucujuci i male glodavce , zato sam ja nabavio mačku.
pametno.
sad se sjetih jedne glupe mame na tv-u  kojoj mačke smetaju oko zgrade jer će joj dijete napasti miševi i njezin tupi pogled kad su joj odgovorili da to dvoje ne ide zajedno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 14:31

Klimatske promjene , toplije , vece razmnožavanje glodavaca , meni se pojavili u kuci a nikad ih prije nije bio , nebi ja mačku ni nabavio , nemam potrebu za kucnim ljubimcima , tehnicar sam , macka sad korisna u kuci , tigirica lovica , muški , macak.....ima da sve šta se krece povata , mali je pa moram pazit di je da ga neugazim , kad hodam on trckakra za mojim stoplama i hvata ih , onda još dodatno moram pazit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 14:34

U biti ima jedna životinja koju bi nabavio al mi nece država dat a ni udruge ljubitelja životinja , hijena , ogradio bih vrtal visokom žicom i onda ujutro s terace kao rimski imperator bacao živu kokoš dole ......gušti su gušti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 14:38

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Hqdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 14:49

Idem pol ure do polja vidit jesu li mi se kosovi izlegli a ja mislim da jesu , kosica savila gnjizdo na metar visine na jednom orahu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by mutava baštarda 1/7/2017, 15:12

RayMabus wrote:U biti ima jedna životinja koju bi nabavio al mi nece država dat a ni udruge ljubitelja životinja , hijena , ogradio bih vrtal visokom žicom i onda ujutro s terace kao rimski imperator bacao živu kokoš dole ......gušti su gušti.
ubaci zmiju u vrt i nećeš imati problema s mišima ni s lopovskim susjedima...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by My Brother Billo 1/7/2017, 15:19

kad bude blaga zima nakoti se misheva.ma koja zmija,bolje sovuljaga
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by RayMabus 1/7/2017, 15:33

Nema više gnijezda , netragom nestao , nemam pojma di je al nema ga. A cuj zmiju evo baš sam sad ugazija nogom mladog blavora al ga nisan tija vatat rukom pa sam ga pustija da odgmiže.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by My Brother Billo 1/7/2017, 15:43

trebo si shibnit kakvu sliku  cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by mutava baštarda 1/7/2017, 16:37

My Brother Billo wrote:kad bude blaga zima nakoti se misheva.ma koja zmija,bolje sovuljaga
kakva blaga zima, doli po kaštelima se sušili limunovi od hladne zime...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by mutava baštarda 1/7/2017, 16:38

RayMabus wrote:Nema više gnijezda , netragom nestao , nemam pojma di je al nema ga. A cuj zmiju evo baš sam sad ugazija nogom mladog blavora al ga nisan tija vatat rukom pa sam ga pustija da odgmiže.
ima ljudi što lovaju blavore pa ih puštaju oko kuće ili ih ne umlate kada ih vidu u konobi/podrumu... lovac na miševe samo takav...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by My Brother Billo 1/7/2017, 16:41

mungos taj je kazu zajeban za misheve
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by Guest 1/7/2017, 18:52

Nije..za zmije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by orion 1/7/2017, 19:43

RayMabus wrote:Ženska osoba iz Slavonije preminula je od komplikacija uzrokovanih mišjom groznicom, a na području Hrvatske registrovane su 164 obiljele osobe.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo potvrdio je prvu smrt ove godine od posljedica mišije groznice, opasne virusne bolesti koju prenose glodari.

Četiri slučaja zaraze zabilježena su u Koprivničko-križevačkoj županiji za manje od mjesec dana, pišu hrvatski portali.

Prema podacima koprivničkog Zavoda za javno zdravstvo, slučajevi hemoragijske groznice s bubrežnim sindromom, takozvane mišje groznice, otkriveni su kod dva pacijenta iz Đurđevca i Koprivince, te dvije osobe s područja Kalnika.

Riječ je o tri žene i muškarcu starosti od 23 do 56 godina.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/misija-groznica-u-hrvatskoj-odnijela-prvu-zrtvu-ukupno-oboljele-164-osobe/170701029

Klimatske promjene , bit ce sve više tih životinjica ukljucujuci i male glodavce , zato sam ja nabavio mačku.


Mišju groznicu pretežno prenose  miševi i voluharice....prenose i štakori, ali najveća je mogućnost zaraze u šumama. Ove godine ih se jako nakotilo zato što je zbog dobrih vremenskih prilika jako dobro rodila bukvica.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by My Brother Billo 1/7/2017, 21:20

My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by Guest 1/7/2017, 21:21

plaque..na "naški" kako se kaze?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe Empty Re: Mišija groznica u Hrvatskoj odnijela prvu žrtvu, ukupno oboljele 164 osobe

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum